Jānis Joničenoks - ĪRNIEKS

Uzmanību - krāpnieks Jānis Joničenoks. Pirms slēdzat īres līgumu ar šo personu (vai viņa dzīvesbiedri Elīna Zemīte), apsveriet, vai vēlaties gūt materiālus zaudējumus. J. Joničenoks nekaunējās izmantot izīrētājas- sievietes grūtniecības 8. mēnesī - pretimnākšanu un, izveidojis milzīgu parādu par patērēto elektroenerģiju un komunālajiem maksājumiem, atstāja dzīvokli, nenododot pat tā atslēgas. Esiet gatavi uz Jāņa izdomātajiem oriģinālajiem stāstiem par samaksas kavēšanos, taču diemžēl, skaidrojot man zināmajā viņa nu jau bijušajā darbavietā - neesmu vienīgā, kura interesējas par to, kā varētu viņu dabūt rokāa

D

I Irēna 11.02.2011

Dace, jūs VID deklarējāt to, ka izīrējat dzīvokli? Atskaites sniedzāt?

D Dace 11.02.2011

Irēna, Jūs gribējāt, lai pamācu, kā atskaites aizpildīt :)?

Bez rupjībām :)
Vārdu sakot - izīrējot dzīvokli šim cilvēkam, esiet modri!

Z Zinaida 11.02.2011

Dace-ne tebe, a Irene!

Jā, jā - saprotu :)
Strādājis viņš gan taksometru kompānijā, kur zvanīju, gan - pēc foto spriežot - par apsargu - dažādās sfērās. Esiet uzmanīgi

E ehmeja 11.02.2011

Ja ir bijis oficiāls līgums un ziņas ir sniegtas VID vai tiešām nevar griezties policijā ar iesniegumu?
Tracina šitādi krāpnieki!

D Dace 11.02.2011

Policijā nē, tas risināms civiltiesiskā kārtībā, ko arī darīsim. Cilvēkam nepilnu 100 latu dēļ būs sačakarēti turpmākie 10 gadi (piespiedu izpilde)

J Joske 11.02.2011

Tā tik vajag čakarēt tos nodokļu nemaksātājus!!!

A andrejs 11.02.2011

Dace, nu ko tu vari sačakarēt, ja esi nelegāli izmitinājusi īrnieku? Nodokļus maksāji no peļņas? nē! Nu tad ko cepties?!

D Dace 11.02.2011

Kāpēc saki, ka nemaksāju? Augstāk esmu visu norādījusi. Mācīt mani gluži nevajag, esmu mag.iur. ;)

D Dace 11.02.2011

Vispār - es jums saku "melns", jūs man "lāpsta".
Pajautājiet, ko esmu ēdusi vakar vakariņās ;)

A andrejs 11.02.2011

Tas ka tu noslēdz savstarpēju īres līgumu ar pliku parakstu nenozīmē ka tu maksā kādus nodokļus!

M martins 11.02.2011

jautajums- kurs likums nosaka, ka par dzivokla iziresanu ir jamaksa nodokli, ja tas ir mans dzivoklis?
paldies!

D D 11.02.2011

Latvija par jebkuru darbibu kas tev iens naudu ir jamasa nodoklis.TA LUK...ta ka cien autore pati var no VID dabut bietē.Turklat ja reiz min citu uzvardus, ko ta kauns savejo minet te?

D D 11.02.2011

Fiziskās personas darbība kvalificējama kā saimnieciskā darbība, ja tā atbilst vienam no šādiem kritērijiem:
1) darījumu regularitāte un sistemātiskums (trīs un vairāk darījumi taksācijas periodā vai pieci un vairāk darījumi trijos taksācijas periodos);
Te izskatās ka būtu jāreģistrējas tam nomniekam par saimn.darb.veicēju

Pieņemšanas/nodošanas akts

Noslēdzot līgumu, jābūt arī pieņemšanas/nodošanas aktam, kur tiek atrunāts, kas un kādā stāvoklī tiek nodots īrniekam. "Nav būtiski, vai tā ir veca māja, kur vairākus gadu desmitus nav bijis remonts, vai tā ir jauna, svaigi remontēta. Telpu sienu, griestu, logu stāvoklis, kanalizācija, kāda apkures sistēma - tam jābūt atrunātam šajā aktā. Lai pēc kāda laika īrnieks nevarētu dzīvokli nolaist līdz kliņķim un teikt, ka tāds tas jau bijis pašā sākumā." Ja īrniekam tiek nodots dzīvoklis, tad viņš par tā uzturēšanu ir atbildīgs. Izīrētāja uzdevums ir uzturēt kārtībā koplietošanas telpas. Visos līgumos tiek iekļauts punkts par iespējamo īpašuma bojāšanu un sankcijām.

Ja īrnieks ir nolēmis vairs nepagarināt līgumu un pārceļas uz kādu citu mājvietu, par to, protams, ir jāpaziņo arī īpašniekam un atkal jāuzraksta pieņemšanas/nodošanas akts. "Reāls piemērs no dzīves - īpašnieks uzskata, ka īrnieks dzīvo viņa īpašumā. Īrnieks jau gadu dzīvo kaut kur citur, par to paziņojis sētniecei. Īpašnieks redz, ka netiek maksāta īre, piestāda īrniekam brīdinājuma vēstules, ka jautājums tiks risināts tiesā, " stāsta Jānis Jakāns, uzsvērdams, ka līgumam jābūt pēc iespējas detalizētākam un striktākam.

Par nodokļu nomaksu jārūpējas īpašniekam, nevis īrniekam. Viņam ir jāreģistrējas Valsts Ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam vai arī jāpiereģistrē līgums. Nodokļi par izīrēšanu ir jāmaksā tikai tādā gadījumā, ja peļņa pārsniedz 150 latu mēnesī. Par peļņu netiek uzskatīti īpašuma uzturēšanas izdevumi.

D D 11.02.2011

Taču tas bija 2007 gadā, tagad likumi mainijas un jau no 1 ls. ir jamaksa nodoklis...ta luk...vai ari liels sods ja VID izceko ka tu izīrē dzīvokli komunalie un PLUSS tava pelņa
Amortizaciju nerekina, ta ir tikai tava problema

D D 11.02.2011

Kā saimnieciskās darbības veicējam personai jāreģistrējas 30 dienu laikā pēc savas saimnieciskās darbības uzsākšanas.
Reģistrācijai nepieciešamie dokumenti

Lai reģistrētos VID kā saimnieciskās darbības veicējs, personai ir jāuzrāda pase un jāiesniedz:
pārējie saimnieciskās darbības veicēji - citi dokumenti, kas apliecina saimniecisko darbību, piemēram, īpašuma vai valdījuma tiesības apliecinošs dokuments, Valsts zemes dienesta izsniegta licence.

D Dace 13.02.2011

Tieši tā! :)

D D 15.02.2011

Cien. autore reģistrēja savu saimniecisko darbību, jeb VID pašiem jūs jādzen rokā pēc IP adreses?

O o 15.02.2011

Jānis pats tagad strādā VID vai Elīna te ir tā aktīviste?