www.sudzibas.lv Īrniece Laura Katrīna Kvetkauska Īres dzīvoklis atstāts ar nesamaksātiem rēķiniem, sabojātu inventāru, netīrs

Īrniece Laura Katrīna Kvetkauska - Īres dzīvoklis atstāts ar nesamaksātiem rēķiniem, sabojātu inventāru, netīrs

Dzīvokļu izīrētāji, gribam jūs brīdināt - esiet uzmanīgi, ja jums ir darīšana ar lauru Katrīnu Kvetkausku no Saldus.
Ļoti negribējām publicēt šo informāciju, un ilgi domājām vai to darīt. Mēs nonācām nepatīkamā situācijā, kurā ir iesaistīta laura Katrīna Kvetkauska. Situācijā, kurai vairāku mēnešu garumā, centāmies atrast risinājumu, bet diemžēl tikām pilnīgi ignorēti.
Esam dzīvokļa, ko laura Katrīna Kvetkauska īrējā, īpašnieki. Diemžēl ar ļoti nepatīkamu pieredzi.
Laura Katrīna kvetkauska dzīvokli īrēja nepilnu gadu, salīdzinoši īsu laiku, bet diemžēl ar bēdīgām sekām. Problēmas sākās vēl, tad, kad īrniece tur dzīvoja (laicīgi nesamaksāti rēķini, nenodoti rādījumi un tml.) . Attaisnojām šos gadījumus ar to, ka īrniece ir jauna un bez pieredzes. Jo šķita, ka ir jāpalīdz iejusties pieaugušo cilvēku dzīvē, un jādod iespēja, labot pieļautās kļūdas. Tāpēc īres līgumu nepārtraucām. Lai gan tagad saprotam, ka vajadzēja – tas būtu ietaupījis daudz galvas sāpju un arī finanses. Jo pēc tam problēmu skaits tikai pieauga, līdz tika saņemta ziņa, ka laura bez iepriekšēja brīdinājuma dzīvokli ir atstājusi, lai gan par to bija jāinformē 1 mēnesi pirms tam. Par pašu faktu, ka sakarā ar krīzi īres līgums jāpārtrauc, protams nekādu iebildumu nebija. Jo situācijas var būt dažādas. Lai gan būtu bijis labāk to pateikt uzreiz pēc tam, kas tika pieņemts šis lēmums, nevis tikai nākošā dienā pēc tam, kad dzīvoklis jau bija atstāts. Bet tas, ka dzīvoklis tika atstāts bez brīdinājuma bija mazākā problēma. Šoks bija par to, kādā stāvoklī bija dzīvoklis. Sarunas laikā laura Katrīna kvetkauska apgalvoja, ka dzīvoklī viss ir kārtībā. Tā kā mēs tajā brīdī nebijām Latvijā, un sakarā ar covid situāciju vairs nebija iespējams aizbraukt, sākotnēji paļāvāmies uz šo apgalvojumu. Tad apskatot rūpīgāk bildes, ieraudzījām, ka dīvāns, kas tika nopirkts speciāli šai īrniecei tikai pirms 8 mēnešiem!, ir ar milzīgiem traipiem. Ieskatoties vērīgāk, bija redzams ka dzīvoklis ir ļoti netīrs – logi, vannas istaba, spoguļi, virtuve. Tika nosūtīta ziņu, ka dzīvokli tomēr vajadzētu uzkopt. Bet diemžēl šajā brīdī mūsu komunikācija izbeidzās. Protams centāmies vēl zvanīt, tika sūtītas ziņas, e-pasti, uz ko tika saņemta atbilde, lai mēs liekot viņai mieru.
Un viss – sociālos tīklos tikām nobloķēti, uz e-pastiem, zvaniem neatbildēja. Dzīvokļa atslēgas tika iemestas neaizslēgtā! Pastkastē kopā ar ārdurvju čipu. Kā rezultātā pat nebija iespējas tikt pie šīm atslēgām. Labi, ka mājā dzīvo ļoti atsaucīga sētniece. Varējām vismaz tikt pie atslēgām un vienlaicīgi arī pie informācijas par bijušo dzīvokļa iemītnieci. Diemžēl neko iepriecinošu nedzirdējām. Izrādījās, ka īrniece bija pamatīgi traucējusi mājas iedzīvotājiem, jo dzīvoklī regulāri rīkotas skaļas iedzeršanas, kas traucēja kaimiņu naktsmieru, pa logu (12. Stāvs!) mesti atkritumi un izsmēķi, nepieklājīga uzvedība attiecībās ar kaimiņiem un vēl un vēl...
Bet, tikai tad, kad dzīvokli apskatīja kāds paziņa, kas vēlējās šo dzīvoklī īrēt, uzzinājām patieso stāvokli kādā dzīvoklis tika atstāts. Nerakstīsim šeit visus sīkumus, bet bija skaidrs, lai vispār kādam šo dzīvokli varētu rādīt ir nepieciešams kosmētiskais remonts un pamatīga ģenerālā tīrīšana. Nezinām, kā tas iespējams, bet 10 mēnešu laikā, dzīvoklī kurā nekad nebija redzēts pelējums, ar pelējumu bija pārklājušās visas logu ailes, griesti un vannas istaba. Nebija izdarītas pat tik elementāras lietas, kā iztīrīts ledusskapis (viss aizaudzis ar netīrumiem un pelējumu) un notīrīta plīts/cepeškrāsns. Vannas istabā atstāts viss 11 mēnešu laikā uzkrātais “kultūrslānis”, tas pats virtuvē (pudeles, picu kastes) . Dīvāns (nopirkts pirms apmēram 6 mēnešiem) , bija ne tikai vienos traipos, bet arī salauzts. Salauztas virtuves durvis, sabojāta plīts. Un protams klasika – neapmaksāti rēķini par 2 mēnešiem + parāds par gāzi. Profesionāļi, kas uzkopa dzīvokli, sākotnēji prognozēja, ka 1 istabas dzīvokļa uzkopšana prasīs apmēram 3-4 stundas, rezultātā viņi tīrīja 2 dienas. Kopumā izdevumi sanāca priekš mums nepatīkami lieli. Jo laura Katrīna Kvetkauska uzskatīja, ka ar drošības naudu 245 eiro var nosegt gan rēķinu parādu (290 eiro) , gan dīvāna tīrīšanu un remontu (90.00) + virtuves durvju maiņu +plīts remontu + maksu par dzīvokļa tīrīšanu. Un kosmētisko remontu mēs pat nepieminējām. Mēs neprasījām neko vairāk, kā apmaksāt rēķinus, iztīrīt/salabot bojātās lietas un elementāri uzkopt.
Un vēl pēc kāda laika sāka pienākt vēstules no creditreform Latvia Sia, adresētas kādai nepazīstami personai. Īrniecei gan laikam pazīstams, jo atrodas viņas Fb draugu sarakstā. Tātad ir bijusi arī nelikumīga dzīves vietas piedeklarēšana ar dzīvokļa īrēšanu nesaistītai personai.
Diemžēl dzīvē iznāk sastapties ar negodīgiem cilvēkiem. Un nekas pret to nespēj nodrošināt – ne tas, ka esi bijis ļoti pretī nākošs un saprotošs daudzās situācijās, ne tas, ka ir abpusēji parakstīts īres līgums, ne tas, ka no dzīvokļu īres maksās tiek maksāti nodokļi.
Diemžēl mums ir tikai dažas bildes, jo, kā jau minējām, tajā brīdī nebijām Latvijā. Un tā kā situācija bija ļoti stresaina par to iedomājāmies tikai tad, kad dzīvoklis jau bija izremontēts un daļēji iztīrīts.

Pīle. 20.01.2021

Mēs ar draugu īrējam dzīvokli un vienmēr esam visus rēķinus nomaksājuši laicīgi. Patīk uzturēt dzīvokli tīru un nesabojātu. Pēc ballītēm arī uzkopjam un kaimiņus cenšamies netramdīt. Kur Dievs vēl atkritumus mest pa logu ārā! Diemžēl ne visi cilvēki ir tādi. Jāmācās, jāmācās...

M MJ 20.01.2021

Es pati esmu bijusi abās lomās - esmu gan īrējusi, ga izīrējusi. Man pat grūti iztēloties, ka es būtu varējusi sabojāt dzīvokļā īpašnieka inventāru, un vienkārši pazust. Pat nepapūloties iztīrīt. Un nebija nekādu pretenziju par to, ka dzīvoklī ir ballītes, vai nāk ciemiņi. Vispār nekādā veidā nekontrolējām. Pat nebraucām skatīties, kas notiek dzīvoklī, jo likās nēerti traucēt. Ar domu, ka no tā brīža, kad kāds sāk dzīvot, viņš tur ir saimnieks.

Pīle. 20.01.2021

Tā arī ir, tikai smagi ir saprast un noskatīties, ka tomēr daži cilvēki mēdz būt tik bezkaunīgi un bezatbildīgi.