www.sudzibas.lv If Apdrošināšana Apdrošināšana, serviss, maksā pats

If P&C Insurance - Apdrošināšana, serviss, maksā pats

Dzīve situācijas visādas, šoreiz ļoti nepatīkamas, un vēl nepatīkamāku to pataisa apdrošināšanas kompānija if!
Brauciens uz lt izvērtās nevisai patīkams! Priekšā braucošā mašīna strauji bremzē, viss ok paspējam nobremzēt, ieturam distancēti, turpina braukt pa priekšu un atkal Strauja bremzēšana, šoreiz neveiksmīgi nedaudz izvairoties tikai viens lukturis ara un mazliet bamperis, stress visiem, uz jautājumiem kāpēc tāda Strauja bremzēšana, priekšā braucošas mašīnas īpašniece atbild ka ceļu šķērsoja cilvēks ar suni (arī viņu redzējām, tur paspētu aizbraukt vēl 5 mašīnas kamēr viņš tiktu šosejas otra puse kur mums viņš būtu jāpalaiž) , sieviete atzīsts savu vainu ka agresīvu braukšanu, saskaņotais nav ne mums ne viņai, izsauc vīru lai atved saskaņoto (jo ja nav saskaņotais lt liels sods) , pa to laiku atbrauc policija, izmēra bremzēšanas ceļu, vainīga priekšā braucoša - agresīva braukšana! Saskaņoto atved, sarakstam, sazīmējām, parakstam! Viss ok, braucam mājas, nākamajā diena zvanam if, ka tāda situācija, viss bumbas sazināsies ar lt, aizsūtām saskaņoto, un tad tik sākas! Izrādas lt tantukam arī if, nejies jau tukšot savu kompāniju! Bet ja pagaidām neko nesaka tad gaidām... Aizvedam novērtēt skādi, ~1000€ (lukturis dārgais) , aizsūtām tāmi if, un gaidām... Paiet mēnesis zvanam “ko notiek? ”.. Šie - gaidām lt apstiprinājumu, viņiem neesot termiņi kad sniegšot atbildi (varam gaidīt arī pus gadu) , gaidām!
Sāka zvanīties lt nr, neceļam sazin kas tur zvana! Uzcītīgāks sāk zvanīt! Paceļam, juristi no if, grib lai uzņēmumiem vainu! Nekā nebija paliekam pie sava, un sākam lai ar if Latvijā sazinās, nedēļu miers! Atkal sākas, juristi, pārstāvji kas tik nezvanīja! Vairāk neceļam! Mums nav jāskaidrojas! Lai apdrošinātāji skaidrojas! Tāpēc jau viņi ir lai palīdzētu tikt gala šādas situācijas!
19. Augusts atnāk sms, ka tāme ir apstiprināta, un mašīnas remonts tiks segts! Mazie svētki mūsu mājas pusotrs mēnesis un tas murgs ir garām! Servisos Rindas, piesakām Rinda, pasūta detaļas!
7. Septembris diena kad jāved mašīna uz servisu! Ir pagājušas 15 darba dienas no lēmuma pieņemšanas! Aizvedam mašīnu uz servisu, visi priecīgi, pirmdiena un tā!
10: 50 zvana nezināms nr! Paceļam! No if kompānijas!
Ka tomēr mūsu mašīnas remontu viņi nesegs! Whata f***? Man mašīna jau servisā! Šis kungs kas zvanīja bija kļūdīgi apstiprinājis mūsu tāmi, jo Lietuvas kolēģi. Vēl nebija apstiprinājuši ka viņu pilsone ir vainīga) esot apstiprinājuši tikai tāmes izmaksas) , jo ar parakstītu saskaņoto nepietiek! Un policijas apstiprinājumu!
Paceļu balsī un nesaprotu kas pa hui*u, vajadzēja 15dienas lai apjēgtu kļūdu! Un beigu beigas vēl izrādas ka lt šofere tomēr nebūs vainīga ka visa vaina ir 100%mūsu! Sieviete esot bijusi agekta stāvokli kad parakstīJusi! Un ka neko viņi nevarot darīt! Sorry veči, maksājiet paši! Tad kāda vella pēc man vajag rakstit saskaņoto par labu sev ja no tā nekāda jēga nav! Tad kāda vella pēc es gaidīju 2menešu lai sataisītu mašīnu! Tad kāda vellla pēc man vajag apdrošināšanu kur vispār nekādu intresi šajā situācija neizrādīja par labu mums!
Unnn kāpēc cilvēks afekta stāvokli vispār vada mašīnu! Mums par savam kļūdām ir jāmaksā, kas maksas par if kļūdām! Laaaabiiii ka servisa vēl nebija sākuši remontu, viņiem savu 18gadu pieredze pirmo x šāda situācija ka visu apstiprina un remonta diena atceļ vai ka vsp atceļ, ja serviss būtu uzsācis remontu, nauda beigas tiktu piedzīta no mums, jo mums būtu jāmaksā arī par if kļūdām!
Sorry if, bet jūs esat sačakarējuši 2 mēnešu no mūsu dzīves un pie jums neieteiktu apdrošināties nevienam! Kur nu vēl dzīvības, beigas pats busi vainīgs un ārsta izraksti nekam nederēs!

Sanāca gari, bet sāpe liela!

Atbilde no If Apdrošināšana Pārstāvja atbilde 17.09.2020

Labdien!

Saprotam jūsu sašutumu, tomēr vēlamies vērst uzmanību tam, ka jūsu gadījumā ir ticis aizpildīts saskaņotais paziņojums, kas ir dokuments, kurā tiek fiksēti notikušā negadījuma apstākļi, un neatkarīgi no sarunām vai emocionāliem viedokļiem, kas pausti negadījuma brīdī un vietā, apdrošinātājiem ir pienākums veikt notikušā faktisko negadījuma apstākļu un cēlonisko sakarību vērtējumu.

Jāteic, ka otra iesaistītā automobiļa bremzēšana pie gājēju pārejas nevar tikt uzskatīta par agresīvu vai nepamatotu bremzēšanu/braukšanu, ja situācijai nav video ieraksta, piem., ceļu kameras vai video reģistratori, kas apliecinātu nepamatotu autovadītāja rīcību. Visos citos gadījumos iebraukšana otras automašīnas aizmugurē ir uzskatāma par distances neievērošanu.

Ņemot vērā visus notikušā apstākļus, vēlamies atvainoties par sagādātajām neērtībām saistībā ar šo lietas noregulējumu. Tomēr jāpiebilst, ka pat tad, ja mēs šo kļūdaino lēmumu nebūtu atcēluši, un jūs jau būtu saremontējuši automašīnu, mums nāktos arī pēc atlīdzības izmaksas atsaukt nepamatoti izmaksāto atlīdzību saskaņā ar OCTA likumu, balstoties uz atbildības dalījumu par šī negadījuma izraisīšanu.

Gadījumā, ja jūsu automašīnai būtu bijusi veikta KASKO apdrošināšana, tas ļautu izvairīties no šādām diskusiju veicinošām situācijām un būtu iespēja nekavējoties saņemt atlīdzību (šajā gadījumā – remontu). Taču šajā gadījumā lietas izskatīšana bija jāveic balstoties uz Eiropas Ekonomiskās Zonas direktīvas nosacījumiem, t.i. likumdošanas, kas ir spēkā valstī, kurā ir iestājies negadījums.

L

Komentāri (21)

H hehe 07.09.2020

Afekta stāvoklis ilgst 2-3 min max protams pēc avārijas, ja saskaņoto parakstīja vēlāk tad tas nevar būt par iemeslu.

Z zilais valis 07.09.2020

Pastāstīt, kas būs tālāk? Ja atceraties tā auto numuru, pačekojat attiecīgos LT resursus. Visticamāk, auto bija nosacīti lēts (+- Jūsējā auto luktura vērtībā) un šobrīd jau ir norakstīts kā OCTA apdrošināšanas gadījuma t.s. atliekas.

Standarta situācija - gribas uz apdrošinātāja rēķina norakstīt savu veco lūzni, jo neviens to vairs nepērk un uz šrotu slinkums vest? Noskatām auto ar ārzemju numuriem un inscenējam avāriju tā, lai izskatās kā minimums pēc abpusējās vainas. Strīdīgā gadījumā vietējā apdrošināšanas kompānija lems par labu savējam, vietējam. It sevišķi, ja par visu beigās maksās ārzemju kompānija (lai arī tās pašas mātes kompānijas sastāvdaļa).

Laikam pirmo reizi kaut ko tādu uzzināt? Tā izskatās. Ja zinātu šos gājienus, pēc pirmā mēginājuma uztaisīt vilcieniņu būtu mainījuši savu maršrutu, lai tante meklē citu...

L LabāAura 07.09.2020

Nebiju dzirdējusi tādus gājienu ! Izklausās ticami ! Mašīna tiešām vecais golfs 🤦🏽‍♀️ Nebija īsti jau arī ka viņu apbraukt ! Un tajā brīdi pat neienāca prata tāds variants , uz ceļiem jau visādi gadās !

T Taisnīgums99 07.09.2020

zilais valis absoluuti neko nejeedz, taadus murgus sen nav sanaacis lasiit.

Cietushaas auto remonts izmaksaa daudz leetaak, aptuveni 70% no vainiigaa taames.

Z zilais valis 08.09.2020

Lūdzu parādiet kaut vienu punktu, kas manā rakstītajā nav korekts.

T Taisnīgums99 08.09.2020

1. taa auto vadiitaaja neredzeeja, ka vainiigajam ir "aarzemju" numura ziimes.
2, kaa jau rakstiiju, tad cietushaas auto remonts izmaksaa daudz leetaak kaa izmaksaatu vainiigaa auto remonts.
3. par cietushaas auto norakstiishanu nevar but ne runas, detaljas srotaa maksaa kapeikas.
4. taadi gadijumi, kad sievietes speej/var vai reali tiishaam Jusu mineto iemeslu delj izraisa negadijumus ir praktiski nulle.
5. paskatieties kaa Latvijaa un Lietuvaa brauc automashinas - viena nemakuligi bremzee, bet otrs nesaprot, ka jau sen vajadzeja ieturet lielaku distanci vai nekavejoties tikt garaam.
6. katru dienu notiek desmitiem negadijumi, pie kaa vainojams ir cilveciskais faktors nevis jusu izsapnotaas sazverestibas teorijas, kas ir saskaitaamas procentuali uz vienas rokas pirkstiem un parasti noteikti ne shaadaa veidaa, bremzeejot strauji.

Z zilais valis 09.09.2020

1. To Jūs nevarat pierādīt. Turklāt auto numuru var nopētīt jau laicīgi, vēl pirms paša CSNg inscenējuma.
2. Cienījama vecuma auto (tika minēts vecs golfs) pat 500 EUR remonta gadījumā apdrošinātājs var pieņemt (un realitātē arī pieņem) par auto norakstīšanu.
3. Skat punktu #2.
4. Man ir zināmi kā minimums padsmit šādi gadījumi tieši ar sievietēm. Vecuma diapazons no gadiem 30 līdz pat 60+.
5. Emocijas. Nav tāda oficiāla termina kā "nemākulīga bremzēšana". Savukārt ir sens neoficiāls 3D jeb DDD princips. Tēmas autore tādu, kā redzams, nezināja.
6. Strauja bremzēšana un pārkārtošanās citā joslā komplektā ar citā valstī reģistrēta auto iesaisti ir klasiski paņēmieni apdrošināšanas atlīdzības izkrāpšanai.

T Taisnīgums99 09.09.2020

Muljkjiibas ceturtais golfs ar tik nelieliem bojaajumiem nevar tikt norakstiits.
Tur remonts LT ir labi ja 300 eur, visticamaak, caur apdrosinaataajiem protams mazaak.

Viss paareejais slima sunja murgi.

T Taisnīgums99 07.09.2020

Katraa zinjaa, LabāAura
Jums ir shvaki ar saprashanu, Juusu vaina negadijuma izraisiishanaa ir absoluti 100%, abpuseeju vainu pie esohajiem apstaakljiem nevar konstatet.

Pirms spriest par lietaam, ieteicams lugt padomu profesionaaljiem.
Pirmkaart, jau saskanotais pazinojums ir par negadijuma apstaakljiem nevis vainas pakaapi, saskanotajaa NAV jaanoraada kurs ir vainigs vai kurs atziist, neatziist vainu. Tas ir desmitus gadu vecs miits.

Lai vai kaa, tad Jusu vaina negadijuma izraisiishanaa ir absoluti viegli konstatejama un pieraadaama.

Principaa tiesa Juus pamaaciis, IF droshi vien sho neslavas celshanu un apmelojumus taa vien neatstaas.

L LabāAura 07.09.2020

Un vai tam vajadzēja gandrīz 3meneši ? Un kurš uzņemtos vainu ja mūsu mašīna būtu jau sataisīta un mums nāktos maksāt par viņu kļūdām ? Šeit vairāk ir runa ! Par vsp nekādu nepaskaidrošanu atbildības neuzņemšanos ! Nav nekad neslavas celšana ! Mana pieredze šoreiz ir šāda ! Un jā man nav pirmstam bijusi tāda pieredze, ka apdrošināšanas kompanija vsp nekādu atbalstu nesniedz!
Par saskaņoto , tad kāpēc ir jāparakstās cietušajai pusei un vainīgajai ja tas ir tikai papīrs ?
Bez aizvanojumiem, es vnk nezinu ka tas viss notiek , man if neko nav paskaidrojis !

T Taisnīgums99 07.09.2020

If nav konsultaaciju birojs vai skola, visu regulee likums.

Saskanotajaa pazinojumaa NEVIENAA vietaa nav rakstiits "cietushais" vai "vainiigais", taa ir tikai Juusu izteelee.

Pazinojumu aizpilda ja nav butisku nesaskanu par negadijuma apstakljiem, bet to kurs ir vainigs vai par vainas sadalijumu lemj apdrosinaataajs. Un punkts!

Jus varetu maksaat, leemumu varetu parsudzet, bet tas ir bezcerigi, jo reali taa ir Jusu vaina.
Labakajaa gadijumaa, teoretiski, varetu dabut abpuseju vainu, bet pat tad Jus izteresiet vairak nekaa iegusiet, pie tik mazaam summaam to nav verts darit, turklat Jus esat vainigs pilnigi no visam puseem, apdrosinataji ir pienjemushi pareizu leemumu.

Par visu to komunikaciju:
a) Jus kaut ko noklusejat
b) Jus kaut ko nesaprotiet
c) neticams, bet tie "eksperti" no if/lt kaut ko bija sapiipeejushies saakumaa.

L LabāAura 07.09.2020

Bet kas uzņemtos atbildību viņu kļūdu ja mums būtu jāmaksā par servisu ? NEVIENS ! Jo viņi ir liels uzņēmums , tiesas ceļa panāks ko gribēs !
Viss jau ok ! Vainīgs -tad vainīgs ! Bet kāpēc bija jāvelk garuma , un ka var nepamanīt tādu rupju kļūdu 15dienas ?

L LabāAura 07.09.2020

Diezgan gruti bija komunicēt ar LT “juristiem “ kas runā krieviski , valodu ko nepārzinu , pasakot ko saZinas ar if lv , viņi turpināja trobelet mani , k-gan esmu tikai īpašniece , vadītājs bija cits uz ko arī norādīju un nosaucu telefona Nr , bet tāpat mani tramdija !

C critical thinker 08.09.2020

labā aura galīgi safārējies. tā vietā, lai atzītu, ka nez kādā rakā sēdējis iepriekšējai mašīnai astē, neievērojot drošu distanci (turklāt 2 piegājienos!), kaut ko ņemas pierādīt sev un citiem no pavisam citas operas

Z zilais valis 08.09.2020

Pirmkaart, jau saskanotais pazinojums ir par negadijuma apstaakljiem nevis vainas pakaapi, saskanotajaa NAV jaanoraada kurs ir vainigs vai kurs atziist, neatziist vainu. Tas ir desmitus gadu vecs miits.
---
Eksperts atradies. Saskaņoto paziņojumu NEVAR sastādīt, ja abas puses nevar vienoties par to, kā ir noticis negadījums. Respektīvi, ja neviens sevi par vainīgu neatzīst.

T Taisnīgums99 08.09.2020

haha, turpinat veel.
Saskanoto var sastaadit neatkarigi no taa vai kads mulkjis atzist savu vainu vai neatziist.
Taapat leemumu pienjem apdrosinaataajs neatkariigi no taa ko tie avaarijaas iekluvusie uzskata par vainigu.

Protams, ja viens saka ka brauca atpakalgaitaa, bet otrs saka, ka NEE - uz prieksu tad sastaadiit saskanoto nevar, tie ir buutiski negadijuma apstaakli, par ko rakstiiju ieprieks.

Z zilais valis 09.09.2020

Saskanoto var sastaadit neatkarigi no taa vai kads mulkjis atzist savu vainu vai neatziist.
---
Varbūt pietiks izteikties par tēmu, kuru nepārzināt? Jebkuram saskaņotajam paziņojumam, lai tas būtu derīgs iesniegšanai apdrošinātājiem, ir jāsatur abu iesaistīto pušu parakstus. Lūdzu, parādiet man cilvēku, kurš parakstīs dokumentu, kura saturam viņš nepiekrīt.

Es personīgi esmu aizpildījis sešus saskaņotos paziņojumus. Un divas reizes atteicies tos aizpildīt un gaidījis policiju.

T Taisnīgums99 09.09.2020

Tu esi dunduks, piedod, bet tas ir fakts.

Paraksts ir par negadijuma apstakljiem, piemeram, par virzienu un poziciju, tam nav nekaada sakara ar vainu.
Nav veerts tur pat diskuteet, labaak piezvani uz ltab kur meitenes ir pieradushas taadiem dundukiem paskaidrot elementaaras lietas.
Un ar tiem 6 saskanotajiem, labak seedi maajaas nevis komentee teemas par kuraam neko neejedz.

Z zilais valis 10.09.2020

Un ar tiem 6 saskanotajiem, labak seedi maajaas nevis komentee teemas par kuraam neko neejedz
---
Tie 2 gadījumi, kad es atteicos parakstīt saskaņoto paziņojumu un izsaucu policiju, bija tieši ar tāda tipa cilvēkiem kā Jūs. Abos gadījumos rezultātā otrā puse tika atzīta par vainīgu. Ko pati atzīt, protams, negribēja.

Jūsu kompetences līmenis man ir skaidrs. Šajā tēmā vairāk nekomentēšu. Nav jēgas.

T Taisnīgums99 07.09.2020

Taas sms un sarunas, vispar butu interesanti, aplukot, noklausiities.

Iespejams, ka var dabut kompensaaciju aarpus octas lietas, BET to vajadzeja darit PIRMS sudzibas uzrakstishanas publiski!
Tad viss sanaaktu.

L LaimaK 16.09.2020

dsgg

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes