www.sudzibas.lv GUTTA Karstais Upenu-sarkano vinogu dzeriens GUTTA Karstais Upenu-sarkano vinogu dzeriens

GUTTA Karstais Upenu-sarkano vinogu dzeriens - GUTTA Karstais Upenu-sarkano vinogu dzeriens

Sodien sagribejas kaut ko Ziemassveetku noskanju raisosu un par cik alkoholu nelietoju, nopirku jauno Guttas Karsto Upenu-sarkano vinogu dzerienu. Taa kaa neviena tiira katlinja maajaas neatradaas, augstak mineto dzerienu uzkarseju elektriskajaa tejkannaa. Garsoja un smarzoja labi, tur viss kaartiibaaa.
Pec tam sagribeejaas teeju, izskaloju tejkannu un ieleju taja udeni. Elektriskaa tejkanna man ir no stikla, stiliiga jau nu bez gala, bet nav diez ko praktiska - atliek vien paris reizes uzvaariit udeni un uz pamatnes un kannas sienaam jau ir kalkju noseedumi, un jo vairaak silda, jo trakaak paliek. Taa man tai kannai paskats parasti ir diezgan pabriesmiigs.
Bet sodien peec karstaa dzeeriena vaariisanas kanna tiira, nu gluzi kaa jauna, visi kalkju nosedumi pazudusi, it kaa kannas tiiriisanai buutu lietots taa kimikalija ar kuru parasti atkalkjo elektriskaas teejkannas, gludekljus u.c. lietas.
Man soks - ko tad vinji tajos 'dabigajos un veseligajos' dzerienos ieksaa baz, ja reiz var panakt sadu efektu? Un kas notiek ar manu organismu, ja es saadus drankjus lietoju iekseeji???

W

H harijs 10.12.2010

Paldies par brīdinājumu. Bija doma nopirkt, pagaršot. Esmu par veselīgu produktu.

H harijs 10.12.2010

Upenēs un vīnogās ir skābe. Tā kā ražojot sulas dabīgās skābes par maz, sulu atšķaidot, pievieno mākslīgās skābes. Nav brīnums, ka tā var atkaļķot katlus un citus traukus.
Kas notiek ar organismu? Nekā briesmīga, ja nelieto regulāri.

WTF, Tu skolā ķīmijas stundas apmeklēji? Mums to mācīja 4 klasē:
Kalcija karbonāts ir maz šķīstošs, tomēr sastopams arī cietā ūdenī. Tas reaģē ar skābēm, izdalot CO2.
Karsējot kalcija karbonāts SADALĀS kalcija oksīdā un ogļskābajā gāzē. Šī reakcija parasti notiek cietajā fāzē (bez kušanas).
Tātad neliels Pšs (Šņāciens, kalcijs ar skābi noreaģē) Un viss ir pazudis. Tādā veidā arī visi cilvēki tīra apkaļkojušās tējkannas: Ielej drusku etiķūdeni, un uzvāra- tējkanna būs kā jauna.
Nevajag nekādu mega ķīmiju, un nav tajā Upeņu dzērienā nekā tāda!
Un Harijs arī noticēja un tagad ir brīdināts :) Ha, ha!

A Aiwa 11.12.2010

Paturpināšu, tieši tāda pati reakcija notiek ielejot tējkannā, un sildot mājās spiestu upeņu sulu, kas ir darīts neskaitāmas reizes, jo tējkannā tas ir ļoti ērti.
Iznākums ir tāds, ka tējkannā pēc tādas sildīšnas nav nevienas kaļķakmens nogulsnes, tādēļ pirms upeņu sulas ieleju etiķi, pasildu, un izskaloju, lai noārdās kalcijs.
Protams, ka gatavajā pakā ir konservanti, bet nekādas mega ķīmijas tur NAV! Tikai skābes un kalcija reakcija.

B Barons 11.12.2010

Tāpat muļķības, nu nav tās sulas pakās veselīgas, pārāk dārgi tas izmaksās. Gribi daudzmaz veselīgu dzērienu - taisi to no dabīgām ogām vai ievārījuma, ko pats taisīji (ja proti), ja nē, tad samierinies ar faktu un dzer tās samazgas no veikala...

S saulite 11.12.2010

Guttas sulas vienmēr ir bijušas pretīgas, es nelietoju, jo negaršo, kaut kas nav...weeee... :(((

W WTF!???! 11.12.2010

He-he, patiesiibaa man skolaa kjiimijaa ljoti patika un pat bija labas atzimes, bet laikam sis buus pasliideejis garam.
Bet paldies Es par izskaidrojumu, vismaz sirds mieriiga, ka nekas paarlieku kjiimisks tajaa padzeerienaa nav.
Un patiesiibaa tiiri nejausi esmu ieguvusi daudz labaaku metodi kaa atkalkjot tejkannu, jo darot to ar kimikaalijaam kanna reizes 3-4 ir jaauzsilda un jaaskalo utt..

D dianite76 11.12.2010

Iesaku savlaicīgi nomazgāt netīros traukus.

C Caines 11.12.2010

Vai normāls cilvēks taisītu sev glintveinu elektriskajā teikannā? ?? Man arī ir šoks))

M Mellene 11.12.2010

iesaku nomazgāt traukus, jo normali cilvēki ta dara.

A Aiwa 11.12.2010

Mellene, kāds tur sakars ar netīriem traukiem? Ja mājās ir kaķains ūdens, tad pat pēc vienas vārīšanās tējkanna apkaļķojas. To pašu ūdeni Tu lieto iekšķīgi. Autore neteica, ka viņai būtu pilna virtuve ar netīriem traukiem, atkal viena Dianite76 uzraksta un otra pavelkas līdzi, vai arī viens un tas cilvēks tagad ilgstoši spīdēs ar savu perfektumu.

M Mellene 11.12.2010

Losīti, izlasi velreiz sūdzību, un nepiešujies vārdiem, :
(Taa kaa neviena tiira katlinja maajaas neatradaas, augstak mineto dzerienu uzkarseju elektriskajaa tejkannaa), otrs ka tu zini ka tā ir sieviete, un sorry nezinu kads ir kaķains ūdens, zinu kāds ir kaļķains ūdens, neviens normāls sevis cienoš cilvēks nekarsē karsto dzērienu kafijas kannnā, tāpec arī uzrakstīju, kur tas ir redzēts tikai te.Nerakstītu lai nomazgā katlus ja pats/pati sūdzibas autore/autors to nebūtu pieminejis.

Basta.

I Ilona 11.12.2010

Es to dzērienu sildu vnk milroviļņu krāsniņā krūzītē ;)
Daudz vieglak !

M Mamuts 11.12.2010

Ja cilvēks iedzer kaķainu ūdeni, tas viņam sāk skrāpēt barības vadu un kunģī nepārtraukti ņaud un beigās vēl piedirš...

A Aiwa 11.12.2010

Losīte, jā nokļūdījos ar vienu burtu (Tavos teikumos arī ir kļūdas: Vārds cienoš rakstās savādāk), un nepievērsu uzmanību tai frāzei par tīro katliņu, toties pamanīju ka autore ir sieviete, pēc šīs frāzes: Un patiesiibaa tiiri nejausi esmu ieguvusi daudz labaaku metodi kaa atkalkjot tejkannu, tā ka katrs kaut ko pamana, un kaut ko nepamana.

M Mellene 11.12.2010

murgs..., mamut pārsmējos, malacis!!! Tā turēt, maza jautrība nenāk par skādi, laikam esmu stulba, bet tavu pēdējo komentu nespēju uztvert laikam es ar esmu pārdzērusies kaķainu ūdeni:):):)

M Mellene 11.12.2010

Un kura normāla sieviete pieļautu ka visi katli ir atvainojos aiz.irs.i.Velreiz atvainojos, tikai šmulene, tāpēc izspriedu ka tas rakstītājs ir vīrietis jo nav kas pēc viņa šos netīros katlus izmazgā, nu ja tā loģiski izdomā.

A Aiwa 11.12.2010

Atslābstiet :) Man piemēram arī šobrīd katliņi ir pilni ( Bet ne netīri) Vienā tiko izvārīti kartupeļi, vienā gaļas sautējums, citā ķīselis (Tas viss dziest) un iepūšot visiem tūlīt tējkannā uzkarsēšu upeņu sulu:) Ha, ha, ha :)

M Mellene 11.12.2010

Slinkums bija mazgāt katlu tapēc ielēju kannā ko nākošreiz izdomas aij kafijas kanna netīra jo iepriekšējo reizi varīju karsto dzērienu, katli netīri jau bija pirms tam, nē nu man nāk smiekli, jautri, , , , kur vēl nav pabijis šis karstais dzeriens vienam mikrenē, , , , jautrāk kā skatīties Comedy club:D:D:D

A Aiwa 11.12.2010

A kur bija rakstīts, ka slinkums?