www.sudzibas.lv Grifs AG pilnvaru pārkāpšana

Galerija Centrs, apsardze Grifs - pilnvaru pārkāpšana

Vairākkārt ir gadījies novērot, kā apsardzes darbinieki dzen ārā no objekta ubagus. Tas pats ir novērojams arī Origo un, drošvien, daudzos citos objektus un tā ir tāda vispārpieņemta prakse. Šķietami, ka tas ir pašsaprotami, cilvēki, kas neizskatās pēc klientiem, tiek izvadīti ārā no objekta.
Taču pašsaprotamība bieži ir bīstama parādība un eksistē kā tāda, kāmēr nerodas jautājumi. Un jautājumi rodas. Kāds tad īsti ir likumiskais pamats tādai darbībai? Tāda likumiska pamata nav. Apsardzes likums nepieļauj tādu rīcību un tādējādi to var vērtēt kā savu pilnavru pārsniegšanu, jo likums stāv virs objekta vadītāju norādēm un iegribām.
Būtu saproatms, ja cilvēks izskatās pēc ubaga un ir iereibis, tad viņu izvada ārā no objekta. Taču tas nav saprotams, jo, ja cilvēks ir iereibis, tad apsargam, saskaņā ar likumu, ir jāizsauc pašvaldības polocija. Tātad, izraidot tādu personu no objekta, tā ir ne tikai savu pilnvaru pārsniegšana, bet arī sava pienākuma nepildīšana.
Var iebilst, ka saukt pašvaldības policiju tādos gadījumos ir muļķīgi, traucē policijas darbu..utml., pārkāpt noteikumus bieži ir ērtāk, nekā tos ievērot, taču tad varbūt var novilkt apsardzes formu.
Tāpat var rasties jautājums - kad cilvēks mums izskatās pēc ubaga, kur ir tā robeža un kur ir tas vērtētājs, izskata un modes eksperts?

T terjers 08.04.2012

Tu pats esi jēgu pārdzēris? šādiem smirdoņām nav jāatrodas ne veikalā ne sabiedriskā transportā! Paldies apsargiem!

Ausainītis 08.04.2012

Pilnīgi piekrītu! Veikalos ir jāatrodas potenciālajiem pircējiem, nevis diedelniekiem un miskastniekiem.

A aga 08.04.2012

Tie ubagi lien virsū cilvēkiem un ir pareizi, ka apsargi viņus dzen ārā. Sāksim jau ar to, ka ir nepatīkami atrasties viņiem blakus, jo viņi ož pēc nezin kā. Man ar vienreiz gadījās Maximā - pakoju savu nopirkto preci un viena nāk gar stenderi, tēlo, ka ģībst un krīt man virsū!!! Tā pati vecene man liedz iespēju izņemt naudu no bankomāta, jo vienmēr tur sēž un smird. Es, piemēram, nevēlos elpot to, kas nāk no viņas, lai kas tas arī nebūtu.
Es domāju, ka apsargi jau zin, kas ir šie cilvēki, jo katrā rajonā viņi ir vieni un tie paši. Tā, kā apsargs ir tas, kuram cilvēki jāvēro, tad viņš zin, kuru var laist veikalā un kuru ne. Un apsargam ir tiesības izdzīt no iestādes cilvēku, ja viņš kaut kādā veidā traucē darbu un, šajā gadījumā, citus apmeklētājus. Arī pārdevējam ir tādas tiesības. Tā, ka nerunā par pilnvarām, ja neko nezini.

A atopos 08.04.2012

Apsaragam nav tādu pilnvaru - izlemt, kuru var laist un kuru nevar laist veikalā.Veikalos nav tādu - iekšā laidēju.Ja ir interese par pilnvarām, tad var izlasīt apsardzes darbības likumu, un tur ir skaidri noteikts, kādas ir apsarga pilnavaras.
Kādam varbūt ieejot veikalā vai citā sabiedriskā vietā var traucēt mazi bērni, kliedz, raud, skraida,
taču tas nedod tiesības viņus mest ārā, vai ne.
Cilvēki vispār mēdz traucēt citiem cilvēkiem sabiedriskās vietās, pārvetojas, runā,
grūstās,
varētu izmest ārā visus, kamēr aga vai ausainītis vai vēl kāds ļoti traucēts cilvēks iepērkās.
Taču ir tāda lieta kā likums, kura uzdevums ir tieši koordinēt šīs sabiedriskās attiecības.

A aga 08.04.2012

Tas dod tiesības mātei pateikt, lai nomierina savus bērnus, jo viņi traucē. Tāpat apsargam ir tiesības izvest no veikala cilvēkus, kas skaļi bļauj, vienalga vai dzēruši, vai nē un ir tiesības izvest cilvēkus, kas piesienas citiem un traucē gan pircējus, gan pārdevēju darbu. Tā, kā veikali nav valsts īpašums, tad darbiniekiem ir tiesības mest ārā visu, ko viņi vēlas!

A aga 08.04.2012

Kad es strādāju par pārdevēju, mums bija saraksts ar cilvēkiem, kuriem ir aizliegts pat ienākt veikalā. Sarakstā bija daudz zagļu, un viena sieviete - dzērāja, kas traucēja apmeklētājus ar skaļu uzvedību un piesiešanos apmeklētājiem. Mēs viņus pazinām, jo nāca vieni un tie paši cilvēki. Tāpat arī tevis pieminētais apsargs noteikti zināja, ko dzen ārā! Runājot par bērniem, apsargi bieži viņus apsauc, kas būtu jādara mātēm, kuras pamet savu bērnu un vazājas pa veikaliem! Arī bērnus (ne mazis), bērnu barus, kas tusē veikalos un bļauj un gāž mēbeles un traucē, ir tiesības palūgt iziet! Ja neklausa, tad saukt policiju!

P poga 08.04.2012

Un kas bomzim būtu jāmeklē veikalā? Un kam tad veikali domāti, ja ne potenciālajiem pircējiem? Vai arī lai bomži tur smirdētu un atbaidītu pircējus?! Tiešām stulbs un vēl stulbāks!Pareizi dara apsargi, lai tik trenc tos smirdoņus ārā!Veikalā slimību pārnēsātājus?! Vēēē

A atopos 08.04.2012

"Tā, kā veikali nav valsts īpašums, tad darbiniekiem ir tiesības mest ārā visu, ko viņi vēlas",
te ir tas implicētais pieņēmums,
kas ir prātā lielai daļai cilvēku,
diemžēl, to skaitā arī pārdēvēju un apsargu apziņās.
bet pajautājiet kādai atbildīgai personai,
objekta vecākajam, veikala direktoram,
un tad varēsiet iepazīties ar jaunu apzīmējumu "sabiedriskās vietas",
kas attiecas arīdzen uz veikalu,
un kur kārtību nosaka likumi, nevis patvaļa.
Un nav svarīgi, vai apsargs zin to personu, kuru viņš patvaļīgi izvada ārā no veikala,
un nav svarīgi, cik daudzas reizes un zem kādiem nosacījumiem tiek pārkāpts likums,
tas neatceļ to, kas tiek izdarīts pārkāpums.

P poga 08.04.2012

Atopos, iedzer zāles pret šizofrēniju, bomžu aizstāvi!Nu ja, pilnmēnes...Veikalam ir jārūpējas par savu pircēju labsajūtu, nevis jāgādā bomžiem smirdēšanas vieta.Lai vispirms aiziet uz pirti un tad nāk veikalā, protams, ja ir nauda, nevis zagt vai no citiem bičot

A atopos 08.04.2012

jā, saprāta līmenis. un kāds tam visam būtu sakars ar šizofrēniju, zālēm, pirtīm...utt.?, pieļauju, ka drīz kāds kaut ko ieminēsies arī par skapjiem, liftiem, iesnām...utt. Tas viss, protams, ir saistāms. tie visi ir vārdi. un poga zin nosaukt daudz dažādus vārdus, tas jauki, un vienmēr iet pirtī pirms dodas uz veikalu, kas arī ir jauki, un nekad neiet ārā no mājas, ja ir mazliet saslimusi, pat uz aptieku pēc zālēm nē, lai nepārnēsātu vīrusus, tas arī viss, protams, ir jauki. Savukārt aga, ieraugot, ka bērni veikalā kliedz un kliedz un nemaz nedomā apklust sauc policiju.tas arī - jauki.
tikai tam visam ir maz kopīga ar tēmu.
protams, tie pirtīs neejošie cilvēki, kurus no veikala dzen ārā apsargi, te neko neuzrakstīs, jo guļ kaut kur vārtrūmēs. tikai, viena nianse, viņi, pirmkārt, ir cilvēki. un tikai tad - nabagi, bagāti, laimīgi vai nelaimīgi. bet - cilvēki, un līdz ar to pret viņiem būtu jāprotas attiekties cilvēcīgi, nevis kā pret zvēriem.

A aga 08.04.2012

Ok, ej, draudzējies ar viņiem, ja tev viņi patīk! Es gan atturēšos!
Starpcitu, par dzīvniekiem ar gluži nenosauktu, jo dzīvnieki (lielākā daļa) sevi kopj!
Lielākā daļa no viņiem nevēlas tikt pieņemti kā sabiedrības locekļi, drīzāk viņi grib tikt pie nākamās alkohola pudeles, tā vietā lai izmantotu valsts piedāvātās iespējas un kaut vai mēģinātu tikt uz zaļāka zara!

A atopos 08.04.2012

Ar cik ubagiem tu esi runājusi, aga? cik daudz viņu biogrāfijas tu personaiski zini?
Es nezinu nevienu,
tāpēs es neesmu ne viņu soģis, ne vērtētājs,
es nenostājos uz kāda viszinoša guru pozā,
no kura vērtēt, kurš cilvēks ir vērtīgs, kurš mazāk.
taču tas nemaz nav obligāti jādara,
jo ir likums un noteikumi, un mazākais ko var darīt satiksmē ar citiem cilvēkiem
ir ievērot viņu likumiskās tiesības, nevis tās pārkāpt savas labklājības vārdā.

A aga 08.04.2012

Tāpēc es rakstīju - LIELĀKĀ DAĻA, jo es nezinu. Bet lielākā daļa no viņiem ir nodzērušies alkoholiķi. Kāpēc man būtu jāciena viņi? Mēs ar vecmammu šad tad mēģinam iedot viņiem kādu ēdienu - maizi, desu, ko esam nopirkuši, bet, neeeee, viņiem redz vajagot naudu! Kā domā, kāpēc? Lai nodzertos! Un lai nu kā es varētu viņus cienīt vai necienīt, man nav jāsajūt viņu izdalītās smakas! Tā ir necieņa pret mani! Visās bērnu uzvedības grāmatās ir teikts, ka ir jāmazgājas, savādāk tu smirdēsi un neviens negribēs ar tevi draudzēties :D Tā ir pašsaprotama lieta! Un neviens veikala boss, dirktors, prezidents utt. negribēs atbaidīt klientus ar vienu vekalā ienākušu smirduli, kurš tāpat neko nekad nepirks.

tur jaut tā lieta,
ka runa nav par cieņu, bērnībā lasītām grāmatām,
atraidītu desas luņķi, draudzēšanos, gribēšanu,
diskusiju par to, kāpēc visi ubagi ir sazvērējušies pret agu
un izrāda viņai kolektīvu necieņu, neejot pirtīs..utml.,
jo tie visi ir emocionāli faktori, subjektīvas parādības,
bet ir tāda lieta kā objektīvi fiksētas normas,
kuras nodrošina kaut kāda tipa kārtību,
kas ir virs visiem individuālajiem noskaņojumiem.
Ja nebūtu šo normu, bet sabiedrība vadītos pēc subjektīviem
motīviem, tad neviens indivīda eksistence nebūtu nodrošināta,
jo atrastos cilvēki, kuri subjektīvu iemeslu vadīti izmestu agu
ne tikai no veikala, bet no mājas un liktu dzīvot uz ielas.
Bet tā kā tādas normas ir, tad ir būtiski, lai tās arī tiktu ievērotas
visās dzīves sfērās.

P poga 08.04.2012

Tu taču esi slims, ej ārstējies! Nodzērušies smirdīgi bomži viņam esot CILVēKI ar tiesīsībām un citiem viņu smirdoņa jāosta. Ja nebūtu tādu kā tu pasaule būtu tīrāka, jo arī tie smerdeļi neatļautos daudz ko tādu ko tagad atļaujas.Vai arī tevi no tā veikala izmeta, ka tagad tā ņemies?

A atopos 08.04.2012

nu un šeit konstruktīvās polemikas vājā nots pātrūkst, kad pogai atrodas ko pateikt, un tas ko viņa pasaka ir diezgan īpatnēji - ubagi nav cilvēki.respektīvi, cilvēks, kuram nav naudas un mājvietas, vairs nav cilvēks.
grūti pateikt, kur cilvēkam ar tādiem uzskatiem būtu jāatrodas,
kādas koncentrācijas nometnes apsarga pozīcijā vai klīnikā.

R rojs2 08.04.2012

šiem cilvēkiem ir speciāli ierīkotas patversmes, kur pret tiem izturēsies kā pieklājas. nedomāju, ka nākšana iekšā lielveikakos un savas smakas izdalīšana ir kāda tiesības.

A atopos 08.04.2012

saprotams, ka ir speciālas iestādes, kur pret ubagiem un pogas attieksies kā pieklājas,
taču ne rojam, ne man nav jāspriedelē par kādu citu cilvēku tiesībām vai ne-tiesībām,
ja ir tāda lieta kā rakstīts likums,
tieši kad roji, pogas un agas un citi draugi sāk domāt vai "nedomāt" kādas ir citu cilvēku tiesības, tā vietā lai ievērotu esošās, rodas problēmas.

Ausainītis 08.04.2012

Poga, neņem galvā, jo šis īpatnis vēl dzīvo padomjlaikos, kad nebija ne bomžu ne ubagu, un viņi lepni dēvēja sevi par proletāriešiem!

A atopos 08.04.2012

diezgan garām, es neko daudz nezinu par padomju laikiem,
taču te atsedzas īpatnēja sarunas kultūra,
jo tā vietā, lai runātu par pateikto,
tiek runāts par teicēju.
un es, patiesi, nezinu, kādos laikos dzīvo tie,
kas runā par "tīrību" un cilvēkus, kuriem nav kur dzīvo,
pasludina par necilvēkiem un tiem, kas domā citādi,
aicina doties uz klīnikām.Tas liecina par totalitāru domāšanas stilu,
un, šķiet, ka tieši tas būtu vairāk raksturīgs padomijai.