www.sudzibas.lv Gimenes arsti, atra palidziba, uznemsanas nodala Nekompetence, nezinasana, neprofesionalitate

Gimenes arsti, atra palidziba, uznemsanas nodala - Nekompetence, nezinasana, neprofesionalitate

Nu tad nedelaam mani mokot busiet savu panakusi, nejegas. Veselu cilveku sakropljosushi. Ko jus medicina vispar meklejat? Gribas teikt, ja ar mani notiks, kas slikts, atradisies cilveki, kas to piemines. Ceru, ka lidz tam neaizies un ari manu sirdi vai to blakus traucekli tomer izarstesiet bez kirurgijas iejauksanas (ari manii ir cilveciskas dusmas, tapec pirmais - dusmas).
... . Atskaites punkts un talakie notikumi lidz sim bridim:
Tris reizes saucu atros, kad sakas si veida sapes un diskomforts krushu apvidu pa vidu (visas reizes atrados majas).
Vieni macija, kas tie tadi atrie un kam domati. Prasiju, lai aizved uz slimnicu. Ar nepatiku aizveda. Tur neka (manas sudzibas vera nenjema) - tikai asins un urina analizes un viena arsta divaina uzvediba - saka blaut un kaut ko skaidrot par kirurgijas nodalu.
Otrie neka nopietna. Ej pie gimenes arsta, mana majas galda atvilkne pa kluso nekaunigi ieliktdami to, kas palika pari no koardiogrammas merijumiem Vareja tachu nolikt redzama vieta vai pasi izmest miskaste tos "knibulisus".
Tresie - nu ja pirmie neaizveda un neko nekonstateja slimnicas uznemsanas nodala, ko tad mes, nedaudz papetija - salidzinaja divas papirisu kardiogrammas - it ka kaut kadas izmainjas druscin esot, bet infarkta nav (gaidam, kad bus, tada laikam doma), laikam jau osteohondroze.
Slimnicas uznemsanas nodala - pec visam proceduram un nejedzibam, maasina teica, lai es pagaidot dezurarstu, kursh ta ari neatnaca un, kad uzzinaju no citas, ka tomer varu iet, tad man neviens izrakstu neiedeva (neparadija, kad es prasiju) un tie, kas pie lodzina sezh vel pasmineja pirms mani izlaida pa uznjemsanas durvim ara.
Gimenes arsts suta pie cita arsta, kas nav saistits ar sirdi un grib parliecinat, ka taa nav sirds vai sirds asinsvadi.
Kardiogramma poliklinikaa - darba laiks lidz 16.00, ja atnac puscetros tad jau - ilgak nestradajam vai tik daudz citu darbu (liek saprast - nu ko tu te trauce. ??? ).
Kardiogramas merisana - divi sirdspuksti un njem nost, vai tad ta kads mera? Nudien nesaprotamas sadas neprofesionalitates izpausmes, saku domat vai tie ir mediki vai ruditie mezstradnieki ielikti mediku amataa vai vienkarsi kaut kada sleptaa diskriminacija.
Pieteicos uz velokardiagrafiju, laikam ta to sauc. Pirms tam talruni man medikis prasa, cik akuti? Saku, ka ljoti sap. Tapat jagaida lidz novemra beigam. ??? Tatad atkal nenoticeja. Laikam cilveki tik stipri sapinosies savos melos, ka par jebkuru citu cilveku domaa tapat.
Vai tiesam taadas negeeliibas notiek visa Latvija?
Ideala "palidziba" cilvekiem. Cilveku, kursh spejigs darboties gan ar savu pratu - veikt garigu darbu, gan fiziski (vel zem 40) vienkarsi censas izspiest ka citronu. Nesaprotu divkosigu ricibu - vieni saka, ka vajag veselus cilvekus, citi gaida, kad veselais paliks slims un vel trakak.
Situacijas neizpratne un neprofesionalitate no mediku puses (palaujamies uz baumam un pec taa arstejam cilveku, nevis pec iegutam zinasanam un palidzibas spejam).
Sodien apaksejais asinspiediens jau 103 un augsejais 160 (aptieka meriju), sapes tik pieaug - gruti elpot spiez un plesh pa vidu, sap galva, sauksu velreiz. Sakotneji vel bija ok - 120 - 70 normalais, mazliet velak 120 - 80 (pie si sakas sudzibas), ja laikus butu veikusi savu darbu (meklejusi, atradusi, arstejusi) tagad spiediena nebutu un viss jau butu laicigi noversts. Vajag tacu cilvekam ticet, ja vinjam sap, tad sap un pietiek stereotipu vara dzivot, daudzi drosi vien sapratis, ko es ar to domaju.
Ta es jau mokos aptuvreni 2 menesus.
Esmu Latvijas pilsonis, runaju latviesu valoda, macijies latviesu skolas, domaju latviski, kontaktejos latviski, censos pirkt latviesu produktus, apkart parsvara latviesu kontingents utt. Tagad patriotisms, lai iet rata - ja jau pret savejiem ta, tad vairs nav ko teikt. Vizuala puse nav slikta, ir gimene, berni. Ko brinities, ka no mums audze nidejus pielietojot tadu attieksmi (to visu redz apkartejie, tuvakie, talakie - atstaj iespaidu ari uz tiem).
Visi notikumi, kar ar mani ir notikusi starp mani un medicinas darbiniekiem ir dokumenteti un pierakstiti sikumos, vajadzibas gadijuma tiks publiceti visi vardi, uzvardi, vietas, bez manas klatbutnes. Pedejo reizi sava dzive meginu but cilvecigs, laikam jau sakuma vajadzeja tos dzenat, urdit un valkat pa tiesam, tikai tad drosi vien butu pretimnakosaki.
Pieskaros aktualajam lietam garamskrienot (isuma).
Atvainojos par gramatiskajam kludam, pareizrakstibu un nepilnigiem teikumiem.

Z zorba 23.11.2011

Manu tēvam bija problēmas ar urinēšanu, aizveda uz "stradiņiem" ar ātrajiem, kaut kādi kretīni - lopi ( kaut viņi pārdzīvotu to pašu ko mans tēvs ) ar lielām mokām ( nemāk ) ielika katetru, nemaz negribēja parādīt kā to brīnumu maisu tukšot, tikai pēc lielas lūgšanās, katetrs ielikts nemākulīgi, tecēja garām, neklausījās ne kādas zāles lieto, ne ko konsultēja, nakts laikā izmeta uz ielas, neieliekot nodaļā, dežūrējošais urologs pat nepienāca paskatīties, lai vecais tinas kaut uz viņsauli. Ceru, ka tie Aušvicas feldšeri kādreiz paši nokļūs līdzīgā situācijā un ar tādu pašu kretīnu palīdzību aizlidos uz viņsauli.

S Sauliite 23.11.2011

Atvaino, bet Tava sūdzība izklausās pēc varena pārspīlējuma. 3 reizes sauci ātros, bet apmeklēt ģimenes ārstu uzreiz neienāca prātā? Vēl Tu vaino "ātros", bet pie kā?Pie tā, ka viņi neuzsāka Tevis ārstēšanu?Viņi sniedz neatliekamo palīdzību, bet pēc Tava stāsta Tev nekas neatliekam nekait, tā ka vari vēl pateikt paldies, ka viņi Tev nepiestādīja rēķinu par viltus izsaukumiem. Nākamreiz pirms sūdzies par kādu procedūru garajām rindām - apgādā katru med.iestādi ar nepieciešamo aparatūru! Neesi Tu ne pasaules centrs, ne vienīgais iedzīvotājs Latvijā, lai visi tikai Tev vienam izdabātu!

* ****** 23.11.2011

Izskatās pēc veģetatīvās distonijas.Ar to nemirst, bet dzīvot arī grūti.Izvēlas jau nav, jo mūsu valstī to neārstē.

P pukiite 23.11.2011

Vai to kaktu advokāti Sauliiti kāds beidzot neaizbāzīs???

V vērotājs 23.11.2011

Tai Sauliitei pašai ir tumša dvēsele. Šitā izteikties aiz nezināšanas. Ja cilvēkam paliek slikti, viņam ir visas tiesības saukt ātros. Tūlīt pat pie ģimenes ārsta neaizskriesi un ielaist slimību, tā ir mediķu nolaidība. Atvaino, Sauliite, bet mediķis manuprāt nesēž lopkautuvē un viņam jāārstē Cilvēks, nevis janoskatās kā tas sāk apaugt ar citām kaitēm, jo neārstēta un neatklāta paliek pamatslimība. Pirmās rakstītās rindas liecina par to, ka esi nevīžīga un neuzmanīga lasot sūdzību. Tālāk tukšas atrunas. Pirmspēdējā ir par naudu un pēdējā slepkavnieciskā un egoistiskā domāšana un vairāk attiecas uz Tevi nevis uz autoru.

N NMPFeldsheris 23.11.2011

Tipiska, debīla tantīte, kurai visdrīzāk ir vai nu smadzeņu ateroskleroze, vai nu vegetatīvā! Lauj uzminēt, visas kaites parādās pēc seriāla noskatīšānās vai arī 2-3 naktī...kad nav ko darīt, un nezini kā izklaidēt sevi ?

Kardiogrammu noņem ar diviem sirdspukstiem... pfff...TU ESI DEBĪLA ? EKG veic pieraksta elektriskos signālus, nokalibrē datus, un tad veic pierakstu uz papīra lentes. Tādai debīlikei kā TU to nesaprast !

Kamēr tādas maitas sauc, un piš prātu mediķiem, pa to brīdi cilvēki, kuriem ir vajadzīga NEATLIEKAMĀ palīdzība cieš sliktākajā gadijumā mirst :(

Piecel savu dirsu, un aizej pie gimenes ārsta.
PSRS beidzās, haļava beidzās - par visu dzīvē ir jamaksā! Saproti to beidzot debiliķe

Drīz sāks likt sodus, un tad būs jautri.
Vnk jābeidz šie cilvēki žēlot!
Paldies pasakat ka nav tāda medicīna kā Anglijā!

I ieva 23.11.2011

rakstit sitadus garus murgojumus laiks ir, bet pierakstities pie gimenes arsta laika nav un vins noteikti labak zina, pie kuras pecialista izmekleties vai konsulteties. Kas attiecas uz rindam valsts apmaksato pakalpojumu sanemsanai, jabut diezgan aprobezotam, lai nesaprastu, ka finansejums nak no valsts...tatad cik naudinas iedot, tik kardiogrammas, usg, fgs, utt, var uztaisit.

p.s.atra palidziba ir paredzeta neatliekamajiem stavokliem, nevis bezmaksas taksometrs.

Z zuzuu 23.11.2011

njaa, izskatas, ka tur pie psihiatra vajadzetu...kaut kada somatizacija

. ... 24.11.2011

Jāāā, es arī domāju, ka te tikai psihiatram darbs.

B Beta 24.11.2011

Nabaga cilvēks tik slims un vēl ir palicis dzīvs pēc visas šīs spīdzināšanas - un pat spējīgs tik garu tekstu palagu sadrukāt!!! Nu tad mums vienkāršajai tautai Tev piemineklis jāuzceļ.
Zini kā māca atlasīt kritiski slimos un stabilos kara medicīnā - uzbļauj, kuram vajag palīdzību - tas kurš visskaļāk bļauj, var gaidīt - nedraud tūlītēja nāve, bet tas jau tā, tu noteikti esi rets gadījums - ar tādu īpašu sirds patoloģiju, ko ekg neredz..
Labi gan, ka Tu esi tik kompetents - un esi atklājis mediķiem, ko jaunu - AIMIRSTIET VISU KO JUMS MĀCĪJA SKOLĀS - JA SĀP PA VIDU, TIKAI SIRDS, šis viedais jūs apgaismo, bet ai, ai, ai, kādi jūs tomē, r mediķ, i esiet nejēgas, asins ainā laikam troponīnus meklējiet - jo kā gan asinīs varētu parādīties marķieris, kas saistīts ar sirdi?! Sirds taču jāskatās - neprašas. Un kā jūs uzdrošināties netaisīt koronorogrāfiju - vēl jau kardiogrammā nav izmaiņas, visu var novērst, nu un, ka nepieciešamas indikācijas koronorogrāfijai - tas jau tiem citiem, bet šis taču jauns cilvēks un pats jums saka, kas par diagnozi, pat tik daudz nejēdz, kā norādījumus izpildīt.
Un kas tā ir par nekaunību - tūlīt nepieņemt uz veloergometriju, katru, kurš to pieprasa, jo sāp aiz krūšu kaula (vai tad jums viņš nepateica, ka tā ir sirds?).
Vispār man nav ko teikt.. kā Tev, cilvēk, ir nepaveicies, Latvijā tik daudz sakarīgu mediķu - un Tev trāpījušies visas pabiras - nejēgas un nemākuļi.
Bet Tu izturi cīņu līdz galam, lai mums pārējiem, ari vienkāršajai tautai dzīve labāka, pēc šīs Tavas spēcīgās sūdzības mediķi, mīlēs tautu vēl stiprāk - jo visiem jau patīk konstruktīva pamatota, neemocionāla kritika. Paldies Tev es jau tagad jūtu, ka nākošajā vizītē pie ģimenes daktera viņa būs kļuvusi daudz laipnāka pret mani, īpaši, ja uzrādīšu šo sūdzību viņai ;)

S Sauliite 24.11.2011

Vērotāj, Tu vispār zini, kas ir ''ātrie'' un kādas ir to funkcijas? Lai gan starp viņiem ir ārsti, kas devuši zvērestu palīdzēt un ārstēt, tomēr viņiem nav neviens jāārstē, viņiem ir jāmēģina novērst krīze līdz pacienta nogādāšanai slimnīcā! Labi bija slikti - izsauca, tika slimnīcā, Tomēr pirms pārējām saukšanas reizēm viņš jau būtu paspējis apmeklēt ģimenes ārstu, kurš arī būtu nozīmējis tālākus izmeklējumus un ārstēšanu, bet nē - vieglāk taču ir likt ātrajiem uz slimnīcu nogādāt, kur bez rindas un maksas visas procedūras uzreiz paveiks! Tomēr padomju laiki ir beigušies, slimnīcas jau labu laiku vairs neārstē pacientus ģimenes ārstu vietā! Un palasot medicīniska rakstura literatūru, Tu uzzināsi, ka sāpes krūšu kurvī ne vienmēr ir dēļ sirds problēmām, tik pat labi vainīgas var būt plaušas, kuņģis...kā minimums 50 citas kaites varētu būt.

Kur skaidrība?
Ja esiet tik kompetenti, tad izskaidrojiet cilvēciskā saprotamā valodā visiem, kuros gadījumos ir jāsauc ātrie. Kur ir tā robeža? Kas nosaka robežu? Tikai CSN var būt tāda pieeja un līdzīgi negadījumi, kuru skaits ir niecīgs. Tātad jāmēra temperatūra, jāmēra asinspiediens jāveic daudz citu manipulāciju ar sevi, līdz tu izvērtē savu veselības stāvokli vai vienkārši jūtot priekstvēstnešus laicīgi izsaukt?

Ko palaidāt garām?
Par lielo asinsspiedienu neviens neko neteica (tas skaidri norāda uz sirds vai nieres problēmām šobrīd) - šādi rādītāji pirmoreiz dzīvē. Sirds klauves pa nakti. Kā lai iemieg? Sirds stājās tā, ka naktī jālec augšā - trūkst elpas, pēkšņs smagums, pilnuma sajuta, spiediens, galvas reibonis (jūs jau atradinājāt cilvēku griezties pēc palīdzības ar savu attieksmi, ko vēl profi ieteiks?). Tad nu meklē vietu tajos 2, 3 naktī, ko darīt vai būs beigas vai nē, kādam gar to daļa un Jūs te vēl runājat par kādu citu, bet tepat degungalā cilvēks var aiziet.

Vispārīgi - dzīšana pie dakterīšiem
Tāds, kā naudas kāšanas mehānisms - aizeju pie ģimenes ārsta, tas lūk šādas un tādas zāles, tālāk brauc tur un tur. Nākamie ej tur un tur. Tie- ej tur un vēl nezin kur - banāli, bet fakts. Un kur tad mans ģimenes budžets un visam šim veltītais laiks. Tad to, kas plēsis un rausīs ir tagad iespēja ārstēties un pārējiem tā ir liegta? Jūs laikam dzīvojat paradīzē un naudu neskaitat. Vai to iedomāto paradīzes idilli gribat saglabāt uz citu rēķina?
Nu ne visiem ir tāds gimenes budžets, kā daudziem šeit esošajiem komentētājiem. Cilvēki grozās pa dzīvi, kā var nevis, kā grib, jo tava patreizēja vara ir atkarīga no citu varas, vai vienkārši jāsāk dzīvot cilvēcīgi un turēties pie īstajām dzīve vērtībām.

Ievai
Ir tikai rindas uz pierakstu, tas ir viens, divi vai tris mēnešu ilgs gaidīšanas laiks un ir tādi, kuri var iet visiem tiem pa priekšu. Un tiem visiem “noteikti” ir kas sāpīgs un akūts un ārstiem vajag ēst taču vairāk nekā darbaļaudīm un patiesi slimajiem, kuri gaida to garo rindu. Tur ir daudz tukšumu (tātad daudz laika un nekādus aparātus nevajag - vnk nepareizs plānojums), jo nav tik daudz naudīgo slimi. Esmu izbaudījis to uz savas ādas.
Jūs nosauciet ciparu, cik latvietim liela tā naudas summa gada griezumā.
Ciparu neredzēju. Man tas ir zināms un zinu cik var un ko var, arī es to neizpaudīšu, ta ka par aprobežotejiem nerunāsim vairāk. Tiem parastajiem ļautiņiem tiek daudz kas atņemts, tai skaitā arī normāla piekļuve medicīnas pakalpojumiem un nepelnīta attieksme medicīnā.
Esmu dzirdējis, ka padomju laikos daži indivīdi ātros izmantoja, kā taksometrus. Tapēc vēlrezi saku, nav tagad PSRS, bet gan dzivošana stereotipu varā, kas palicis mantojumā no ta paša PSRS.

Pie ģimenes ārstes esmu griezie vaitrākkārtīgi. Pamatslimību nespēja konstatēt, tagadējās sāpes neņem vērā. Nu lūdzu arī pretreakcija - internets - sūdzības un tā pavairāk. Vēlreiz saku, nu beidzot pietiek. Klusējot, izdabājot visiem esmu darījis tikai sliktu sev un citiem!

NMP feldsherim
Nav ko darīt? Tas nozīmētu ciest un gaidīt, kad tad beidzot parādīsies nopietna kaite!? Vēlreiz atkārtoju, slimības ir jāārstē sākuma stadijā, nevis jāgaida tas mirklis, kad tad būs tā robeža (un tas ir ģimenes ārsta pienākums un profesionalitāte un arī slimnīcas speciālistu pienākums, kā arī ātro - precīzi noteikt diagnozi). Gaidam robežu? Tāda rīcība nav prātam aptverama. Spēlējamies ar cilvēka dzīvību? Vai dzīvojam dzīvi un rīkojamies? Ja sākas kādas problēmas un jāskatās ātro virzienā, tātad ir paasinājušās vai iegūta jau nopietna kaite un jau ir savā aktīvajā izpausmes fāzē. Tas, ko pēc tam tie atrod vai neatrod jau ir viņu kompetencē un uz to atbildības.
Ja es zinātu visu terminoloģiju latīniski, tas nebūt neliecinās par manu gudrību un man tas arī nav jāzin. Vēlreiz aktārtoju, man gar jūsu terminiem nekādas daļas. Es saku A, Jūs B, nu un kur sapratne? Divi sirdspuksti ir laiks ko varēju izmērīt un pateikt - skaiti cik tas sekundēs un pārējais man neinteresē. Sakarīgi mediķi, protams, ka ir, bet tie ir uz pirkstiem skaitāmi. Pārējiem ir vienalga, tikai manipulācijas un savas varas izpausmes uzspiešana (pietiekoši daudz lasīts mediķu maģistru garadarbu, lai zinātu ko un kā domā topošais ārsts-indivīds).
Varbūt daudzi dzīvo pilnīgā tumsonībā, kas ar pacientu ir pirms tam, kas pēc.
Lasiet taču forumus, kontaktējaties ar cilvēkiem slimnīcās, radiem, draugiem, paziņām - daudz ko zināsiet ko runā par medicīnu un attieksmi, man tikai vairāk drosmes uzrakstīt tā saucamo jūsu žargonā “palagu”. Zinu, ka tam laika nav pietiekoši daudz, tad nu uzklausiet potenciālo slimnieku. Palasiet sūdzību materiālus, ko arī jau darat, kas ir apsveicami.
Liekas, Jūs tikai sava starpā klačojiet un izplatat ziņas, kas nav patiesas, jo slimību cēloņu iemeslus un citus tā ietekmējošos faktorus Jūs nezinat. Dzīvojat minējumos, redzat tikai esošo un pēc tā vadaties. Nebiju domājis, ka mediķim piemīt gaišredzība un zin, ka tieši šim nekas nenotiks, bet kādam citur gan (un ar tādu domu pie visiem braucam?). Vai tomēr te ir tā sleptā antipātija un diskriminācija. Kādas Jums ir problēmas?
"par visu dzīvē ir jamaksā!” - nu protams, tevi radīja tikai nauda, nevis tēvs un māte. Nevajag ieciklēties uz naudu, tad arī cilvēki spēs saprasties. Lai Tev Lincoln Navigator pie trīstāvu personīgās mājas ar ozlokoka apdari un zelta bide utt. Tas ir tas, kas cilvēkam vajadzīgs!? Cik aprobežoti ir cilvēki, ka patērētāja daba tā iesēdusies, ka par cilvēcisko pusi ir piemirsts. Saviem bērniem arī mācīšu cik nu būs atlicis, lai, ja kādam būs uz ielas slikti vai kur citur, netuvoties viņam, jo viņš redz tev nemaksās, it sevišķi, ja zini, ka tas ir mediķis vai tā paziņa utt. Kaut gan savas dzīves laikā uz ielas esmu izlīdzējis padsmit cilvēkiem, saņemot to pašu - paldies. Paldies par apgaismību, vairāk to nedarīšu. Virzīšu savu bērnu skatu uz naturopātiju vai kādu Butānas līdzīgu skolu (lai domā tajā - austrumu virzienā). Kapēc tiek pieminēta Anglija? Eiropā ir arī citas valstis - Vācijas, Itālijas un Francijas medicīnas sistēmas, ka ari Šveice. Ir vēl Koreja, Japāna, Izraēla, Singapūra, Amerika, Urugvaja, laikam, ka Meksika, lētā Indija, Ķīna arī derēs. Nu un. Es dzīvoju Latvijā un esmu latvietis, melošana un pārējais manā dzīvē ir sveša, bet kā jau minēju cilvēki ir sapinušies savos melos tā, ka liekas visi ir tagad tādi un turpina piekopt savu aktiermākslu.

Betai
Bija tāds sākums ... . Atskaites punkts. Ko Jūs ziniet, kas bija pirms tam? Tad, kad kāds kurš mācās medicīnu, mēģinātu saprast vides ietekmes faktorus uz cilvēka slimības cēloni, būtu zinošāks nevis meģinātu skaidrot man to kas ir protrombīni un citi termiņi. Ka tik tāda analitiskā domašana “nesaskalda” jūsu smadzenes par daudz. Vai tad tiešām macibu programma smadzenes aiznjem tik daudz vietas un bloķe citas informacijas ierakstisanos uz matricas, ka racionalai domasanai un papildus informacijas uztversanai visas “neironnišas” ir aiznjemtas? Vides faktori, piemēram, darzā aug dīgsts - domāju jau kopš paša sākuma tas tiks apravēts un kopts ilgstoša laika posmā, lai izaugtu vesela pieņemsim dille. Nevis gaidīt kad izaug un tad meēģināt likvidēt visu slikto (tā kātīgs saimnieks un dāznieks nedara), kas ir apkārt vai uz tās vai vispār - bet kur tad viņa ir - tas ir mediķu pienākums parnestā, abstraktā nozimē izaudzēt šo dilli veselu.
Šķiet, ka par karu zini visai maz. Tie vēstures murgojumi plašajai sabiedrībai ir rakstīti rādot to galvenokārt no viena redzes punkta. Un gatavot jauno paaudzi priekš šāda veida spēka izpausmēm ir mērāms zemāk par dzīvnieka intelektu.
Te gāja runa par tiem bļāvējiem un klusētājiem. Mediķi bieži vien ir cēluši tračus par algas paaugstinājumiem. Tātad Jums iet neslikti - Jūs bļaujat diezgan skaļi, esat veseli, paēduši, padzēruši. Nedod Jums dievs iespējamai resursu savādākai sadalei.
Laipnība? Kas tas par jēdzienu? Tad, kad tā būs patiesa nevis izspiesta kā amerikāņu smaids vai vispār nekādas, tad vēl par to varēs parunāt. Ir viens bet ko Tu nezini, Tava gludajā dzīvē var būt neviens cilvēks nav trāpījies, kas pasaka atklāti ko domā, tapēc arī liekās, kādā idille visapkārt. Bet savukārt man šādi cilvēki ir kratījuši savas sirdis par medicīnu un tur notiekošo. Lūk tā!
Atbildība ir un paliek atbildība.

“kā norādījumus izpildīt” - par kādiem norādījumiem iet runa?
Par tiem, ja es atnāku laicīgi pie viena ārsta, otra trešā utt. netieku pēc pierakstītā laika iekšā. Tas attiecas uz to laiku, kad tika audzināti bērni un pašam bija veselības traucējumi. Un tas vilkās ilgstoši. Arī šajā laika vairākas reizes tā ir bijis. Savukārt, ja ir otrādi ir tādas reizes arī bijusas, tad nu “macīs līdz vēlam vakaram”, cik svarīgi ievērot laikus (bet es klusēju, tagad saku - pietiek!).
Ka atnācis pie ārsta, šis metas ara pa durvīm kā aizsvilies (kuram te psihiatra palīdzību vajag?), ja viņam ir veselības problēmas tad ko viņs tur dara (arī es tikpat vieglprātīgi varu atbildēt). Dzīvojot Rīgā neko tadu nebiju saņēmis, lai gan īgņu un neorotiķu bija pietiekošā daudzumā. Vienīgi Rīgas ģimenes ārstei bija vienalga profesionālāka ārsta ieteikumi un arī mana veselība, tā es no tās šķīros klusējot.
Ka atnāku uz plaušu rentgenogrammas kabinetu, neredzu nekādu pareizu sava darba organizāciju (kā citviet, kur esmu redzējis), bet, kā aizsvilusies metās uz grāmatvedību pārbaudīt manu čeku, attieksmes un pieklājības nekādas, klaja rupjība.
Ka pie īpašiem izmeklējumiem tiek atstātas vaļā gaiteņa durvis. Neredzu te ne pieklājību ne profesionalitāti. Viena izklaidība. Pirms tam neviens ārsts nekādus līdzīgus “manevrus” nav veicis.
Ka uzsēžas tikai uz vienas kaites un neparko negriba atkāpties, lai arī saprot, ka kļūdās.
Ka daži ārsti raksta tās zāles par kurām var dabūt kompensāciju, nevis ko reāli vajag pacientam.
Ka uzliek kļūdainu diagnozi, lai dabūtu papildu peļņu un pārējie gudrīši ārstē to kā nava.
Ka daži mani paziņas iedzīti zāļu atkarībā aiz nemākulības ārstēt.
Ka lai saglabātu savu reputāciju, gatavs piešūt jebkādu kaiti.
Tas, ja kādam ir antipātija, tad profeasionālisms aizet otrajā plānā “jo visiem jau patīk konstruktīva pamatota, neemocionāla kritika", kā raksta Beta.
Sāk veidoties pret ārstiem attieksme kopumā, ne vairs pret vienu konkrētu. Tas medicīnas aparāts stipri klibo, jo cilvēki ir norūpējusies par viltus vērtībām. Un kadu jus ticubu gribat pret sevi jus to nedabusiet, jo tada necilveciga atieksme nav pienemama.
Par kādu izpildīšanu te iet runa. Es labāk apēdu rudzu maizes šķēli nevis sauju ar zālēm, bet kad rodas nepieciešamība arī tās var lietot ar mēru un pēc konkrēti uzstādītas diagnozes. Esiet cilvēcīgi un profesionāli savā jomā, tad to pašu saņemsiet atpakaļ. Viss taču tik vienkārši, bet viss tiek sarežģīts. Domājat, ka cilvēks ir viens pats neatkarīgs sistēmas dalībnieks. Muļķības. Sabiedrība, ģimene galu galā ir saite ar saviem tuvākajiem, tuvākajiem ar tālākajiem. Tā nav emocionālā un garīgā saite? Kas tad tas ir? Ā, nu visu zinošie psihiatri ir izpētījuši visu par visu un ir atbildes uz pilnīgi visiem jautājumiem cilvēka dzīvē un pasaules lietu kārtībā, tā Jūs domājat? Visas smadzeņu funkcijas un uzbūve ir pievērsiet vērību “izpētīta" un izprasts radītāja plāns. Neiroplastika un tamlīdzīgas lietas nevienam nav svešas un tikai trula fiziska vai ķīmiski-sintetiska iedarbība var ko tur kustināt, absurds un utopija. Atbalstam narkotikas, jo tās cilvēkus ieved citā dimensijā - murgs vienkārši.
Ko gribēju ar to visu pateikt? Jūsu kļūda ir tā, ka pacientu uztverat ka trulu aunu. Atveriet acis un beidziet meklēt, to kā nava. Protams, te vairāk ir par mani, bet citiem cilvēkiem arī ir līdzīgas dzīves vēstures. Ja kādam tā nepieciešama un civlvēks vēršas pēc palīdzības tad arī jāpalīdz.
Emocionāla kritika - protams, ja es teiktu, ka cilvēks tāds nav, tad es teiktu, ka cilvēks ir miris. Nedzīvoju nekādā “zombilendā”.
Rakstu kamēr vēl varu, jo kapēc atlikt uz rītdienu to, ko vari izdarīt šodien. Rītdiena var arī nepienākt. Palagus rakstīt Jūsuprāt vel tiešām ir spēks, bet macīties latīņu valodu un medicīnas terminologija gan nav un nav bijusi nemaz tāda doma.

Sauliitei
Kas ir zvērests un kā tas darbojas? Kurās telpās un zem kādiem karogiem tas tika nodots. Zinu daudz tādu zēvestu devēju un to, ka tie darbojas tikai noteiktā vidē un vietā vai nedarbojas vispār. Piemērus meklē īpašajās aristokrātijas ģimenēs un kā tiek rakstīti līgumu, kur un kā. Gan izraksi, ja gribēsi, priekšā neteikšu. Par ģimenes ārstu un parējām lietām meklē tekstā atbildes. Ja jau pieminēts tas zvērests, tad neredzu nekādu skarību starp divām lietām, kas nekādīgi kopā nelīmējas. Palīdzēsim tiem un nepalīdzēsim šiem. Tik skaļi teikt un viskautkur netā piemētāts ar komentiem par to zvērestu, jau rada šaubas. Darītāji dara, nevis atrunājas. Loti žēl, ka daļa no esošās sabiedrības ir šauri domājoši, tapēc neredz ainu kopumā un gatavi viens otru zāģēt līdz bezsamaņai. Koncentrējamies tikai uz “patērētāja poti” un uz citām viltus dzīves vērtībām.

Visiem iepriekšējiem komentētājiem
Paskatieties uz pirmo komentāru. Tur slimnieks nebija spējīgs uzrakstīt komentāru, bet to izdarija viņa bērns. Tad tās nav garīgās saites? Jebkurā gadījumā tās ir saites un nevieno tos cilvēkus kopā kāds gumijots miesas gabals vai staipīgs zelta stienis, tas taču ir acīm redzami un saprotami.
Jūs paši te viens otru atbalstat, kas tas ir? Tās ir bailes, kas Jūs dzen? Izdzīvot, dzīvot. Līdzīgi mēs visi, ja reiz pieskarties tai tēmai par reptiļa smadzenēm. Ja Jūs paši būtu tādi konstruktīvi utt, tad Jūs šāds raksts neaizskartu un neitekmētu, sudzibas.lv neeksistētu vispār, jo cilvēki būtu tikai bezjūtīgi, truli pavēļu izpildītāji. Un tomēr ir sūdzības.lv, esmu es un tad ari Jūs. Lūk dzīvības saikne un vieno mūs tieši jūtas, jo esam dzīvas radības, kas izstaro šos īpašo jūtu starojumus, un tām radībām ir tāda fiziologija, ka mēdz gadīties viskautkas.
Nav taču jāskaidro ar ko atšķiras dzīvnieks no cilvēka. Mūs cilvēkus atdala tikai pasaules uztvere un iegūtā profesija. Kāds pie tā podina gadu tuktošiem ir pastrādājis, lai cilvēka apziņa formētos tieši tā vai tuvu iecerei.
Un kādus Jūs gribat slimniekus redzēt? Lai vienmēr tie ir slimi, bez iespējām atgriezt veselību vai fiziski panesamu dzīvesveidu? Ja tas tā, tad ATBILDIBA zaudē savu jēgu un tās eksistences nozīmi vispār. Ja cilvēkam ir iegūta šī atbildīgā profesija medicīnā, tad tās ir zināšanas un vienlaicīgi nasta par kuru ir tomēr tā atbildība ir jānes.

* ****** 25.11.2011

Paldies tev Patiesā realitāte, ka pacēli sāpīgu un sen samilzušu problēmu.Nezinu tavas veselības problēmas būtību, bet piekrītu, ka medicīniskā aprūpe ir briesmīgā stāvoklī, attieksme šokējoša.Sen par to ir jārunā, jo šī sistēma nav domāta ārstēšanai, bet iedzīvotāju skaitliskai samazināšanai.Kāpēc ar to butu jāsamierinās? šķiet, ka slimajiem nav spēka sevi aizstāvēt, bet veselajiem nospļauties.Tikai der atcerēties, ka katrs var saslimt jeb kurā mirklī.Un ko tad?

S Sauliite 25.11.2011

Vispār jau Tu pats atbildēji uz visiem saviem jautajumiem - "Pie ģimenes ārstes esmu griezie vaitrākkārtīgi. Pamatslimību nespēja konstatēt, tagadējās sāpes neņem vērā." Tātad visa pamatā ir problēmas ar ģimenes ārstu, tomēr Tu tik un tā vaino vēl ātros, ka viņi neārstē Tevi, un uzņemšanas nodaļu - tā arī īsti nevar no Tevis stāstītā saprast, ko tieši no viņiem gribēji. Kā būtu ja Tu nomainītu ģimenes ārstu, vai arī tomēr no esošā pieprasītu pienācīgu ārstēšanu, nevis tikai vaimanātu, ka visa pasaule Tevi apbižo? Tu sūdzies par ātrajiem, bet kā būtu ja citi sāktu sūdzēties par Tevi, jo redz Tevi neapmierina Tavs ģim.ārsts un tāpēc Tu iespējams liedz kādam citam neatliekamo palīdzību saņemt laikā?Sūdzies, ka uz procedūrām rindas, bet maksāt negribi - man Tev ir jaunums - jebkādu procedūru veikšana slimnīcai prasa zināmus līdzekļus, tā kā valsts nenodrošina 100% apmaksu, tad slimnīcas ir spiestas ņemt maksas klientus, lai vispār varētu turpināt funkcionēt! Arī šajā gadījumā, ja kādu gribas vainot, tad jāvaino būtu valsts, nevis procedūru veicēji!Kas attiecas par to, ka Tevi neuzņēma slimnīcā - uzcel slimnīcu ar neierobežotu vietu skaitu un piešķir tai neierobežotu finansējumu, un tad arī nebūs jāsūdzas, ka kāds kādu neuzņem!

* ****** 25.11.2011

Saulītei! Bērniņ, par to lai būtu slimnīcas un vietu skaits kā arī finansējums, mediķi un algas mediķliem ir jārūpējas valstij, ne jau pacientam.Par to jau arī ir sūdzība, ka nekā tāda nav.Mēs maksājam nodokļus, kurus ar kartru gadu paaugstina, bet pretī saņemam figu un tik klusējam un samierinamies.Ja kāds tomēr iebilst, to tad draudzīgi norejam, jo dievs mīl pazemīgos.Tikai nesakiet, ka nav naudas, labāk padomāsim par to cik milijoni un milijardi katru gadu tiek tērēti korumpētības rezultātā.Kā korumpētā valsts ierēdniecība izsaimnieko visu, pie kā tikai tiek klāt.To visu sakārtot ir tikai un vienīgi valst pienākums.Musu pienākums ir no valsts to pieprasīt.