www.sudzibas.lv Fortūna Nepieņemama komunikācija ar klientu

Fortuna - Nepieņemama komunikācija ar klientu

Mans dēls uzsāka mācības autoskolā fortūna, izgāja visas obligātās braukšanas, nokārtoja skolas teorētisko eksāmenu un pieteicās skolas braukšanas eksāmenam.
Diemžēl šeit sākās problēmas skolas vadītāja (arī vienīgā braukšanas eksāmenu pieņēmēja) attieksmes un darba organizācijas dēļ.
Uz braukšanas eksāmenu bija jāgaida Rindā gandrīz mēnesi, jo viņš ir vienīgais, kurš pieņem eksāmenus.
Ierodoties uz eksāmenu, viņš komunikācijā ar studentu ir emocionāli nelīdzsvarots, izgāž savas dusmas par paša uzņēmuma slikto darba organizāciju pār studentu (ne jau viņam esot jāSaka vārtu kods studentam, ne jau viņam esot jāatbild uz šī telefona zvaniem utt.) , kā arī skaidro šos jautājumus skaļi pa telefonu laikā, kad pats jau paziņojis studentam par eksāMena sākumu. Teorētisko jautājumu eksāMena sākumā nenoformulē, vienkarši pasaka "eļļas līmenis! " un norāda uz salvešu paciņu. Pats tajā laikā, kamēr students mēra eļļas līmeni, runā pa telefonu, students gaida. Kad beidz sarunu pa telefonu, uzbļauj studentam, ko viņš tur dara, vai tad neesot sapratis, ka viņam jāizstāsta, ko viņš tur dara un redz? Beigās paziņo, ka teorētiskais jautājums nav ieskaitīts, jo students pateica, ka viņš redz, ka eļļa pārsniedz maksimālo atzīmi (students 3 reizes slaucīja un pārmērīja un visas reizes iznākums bija virs maksimālā līmeņa atzīmes) .
Uzsākot braukšanu, students jau ir uzvilkts un sanervozēts, nevar vēl beigt domāt par netaisnīgo situāciju saistībā ar teorijas jautājumu. Es kā pieredzējis šoferis tādā stāvoklī uz ielas nebrauktu, dotu sev laiku nomierināties, bet šīs autoskolas vadītājam nav problēmu jaunus autovadītājus novest līdz šādam stāvoklim un tad likt braukt, lai vērtētu sniegumu. Students uz ceļa kļūdījās, eksāMena pieņēmējs paziņoja, ka tādiem kā viņš uz ceļa neesot ko darīt un lika izkāpt. Studentam pat īsti nav skaidrs, kā viņam tālāk rīkoties, lai eksāmenu tomēr noliktu.
Students tāpēc mācās, ka nezina un neprot. Arī liekot eksāmenu, studentam ir tiesības kļūdīties, ir tiesības saņemt skaidrojumu par to, kā tad bija pareizi, lai turpmāk tieši šo kļūdu vairs nepieļautu. Arī kļūdoties, students nav pelnījis nievājošu attieksmi un pazemošanu. Uzskatu, ka šajā konkrētajā gadījumā eksāMena pieņēmējam bija jāsniedz informācija, kādai ir jābūt studenta tālākajai rīcībai, lai eksāmenu tomēr nokārtotu.
Uzskatu, ka šāda komunikācija ar klientu ir pilnīgi nepieņemama. Skolā ir jātrādā cilvēkiem, kuriem patīk viņu darbs un patīk viņu klienti. Un pirmkārt tas attiecas uz uzņēmuma vadītāju.

15.06.2023