Ferratum - Zagļi

Nekādā gadījumā neaizņematies, no kredītu kompānijas Ferratum.lv kredītu, par dažiem kavējumiem soda nauda būs 400.00 ls, un pluss vēl paņemtais kredīts, man bija 150.00ls, un divus mēnešus nebija maksāts, kaut ar kompāniju bijām vienojušies, ka maksāšu pēc diviem mēnešiem, kad atradīšu darbi, nu atradu, pateicu, ka varu maksāt, šo man uz emailu atsūtija rēķinu ar lieliem cipariem, kaut viņi man neko no sākuma nebija minējuši. Visi krievi strādā, nesparot latviešu val. nezinu, kā ar citiem. un arī nekad neatbild uz e-pastiem. Kad gribēsi no šī kantora, zagļu aizņemties, Tu pieteiksies kredītam, viņi zvanīs iztaujās tavu privāto dzīvi, kā arī kurā skolā, macījies, utt. Kompānija arī nenāks pretī, tik domās kā iebāzt savā kabatā. Procenti ir ļoti lieli, nožēloju ka vispār ņēmu no viņiem, Es nemaksāšu viņiem soda procentus, visu laiku klusēja, un teica, tikai par manu paņemto summu, un to arī samaksāšu. P.S. Draudi arī nāks pa pastu.

Var būt kādam ar bijusi līdzīga situācija?

P PēterisDaiboževs 15.11.2011

Aizej pie jurista. Man liekas, ka pēc tiem jobanajiem likumiem procenti nevar uzkāpt augstāk par aizdevuma summu. Kopā viņi var no tevis noplēst ap 300 Ls, ieskaitot tavu parādu un procentus. A par tiem diviem mēnešiem viņi tev visdrīzāk atļāva nemaksāt pamatsummu, bet procenti bija jāmaksā un to palaidi garām, vot arī izauga šīs pasakainās summas.

T To Ferratum 16.11.2011

Turies vecīt un, lai tev veicas.:0)

Ferratum Bank Pārstāvja atbilde 17.11.2011

Labdien, cienījamais klient!
Mums ir ļoti svarīgs Jūsu viedoklis, tāpēc, reaģējot uz augstāk minēto sūdzību, paskaidrojam sekojošo:
1. Saskaņā ar SIA „Ferratum Latvia” Vispārējiem aizdevuma līguma noteikumiem (turpmāk – Vispārējie noteikumi), kas atrodami mājas lapā www.ferratum.lv (https://www.ferratum.lv/visparejie_noteikumi/#visparejie_ferratum_latvia_sia_aizdevuma_liguma_noteikumi) klients (Vispārējo noteikumu tekstā saukts „Aizņēmējs”), nosūtot Aizdevuma pieprasījumu, apliecina, ka viņš ir iepazinies ar Vispārējiem noteikumiem, ka tie atbilst viņa brīvi izteiktai gribai un ka viņš apņemas tos izpildīt pienācīgā kārtā.
2. Saskaņā ar Vispārējo noteikumu 8.1. punkta noteikumiem, gadījumā, ja Aizņēmējs nav atmaksājis Aizdevumu un maksu par Aizdevumu noteiktajā termiņā, Aizdevējs ir tiesīgs piemērot līgumsodu 1% apmērā no laikā neatdotās Aizņēmēja pamatparāda summas daļas (tas ir, Aizdevuma un maksas par Aizdevumu kopējās summas) par katru Aizdevuma atmaksas termiņa nokavējuma dienu. Aizdevuma atmaksas termiņa nokavējumu sāk skaitīt nākamajā dienā pēc tam, kad beidzies Aizdevuma atmaksas termiņš, un šī termiņa tecējums beidzas dienā, kad Aizņēmējs ir atmaksājis Aizdevējam visu pamatparāda summu pilnā apmērā. Šajā punktā minētā līgumsoda pieaugums apstājas, kad līgumsoda apmērs sasniedz neatmaksātās Aizdevuma pamatparāda summas apmēru.

Piemēram, ja Aizdevuma summa ir 75, 00 LVL, maksa par Aizdevumu ir 20, 00 LVL, tad pēc 30 dienām Aizņēmējam kopā jāatmaksā Aizdevējam 95, 00 LVL. Ja Aizņēmējs šo maksājumu 30. dienā nav veicis, tad nākamā diena uzskatāma par pirmo Aizdevuma pamatsummas samaksas kavējuma dienu, līdz ar to tiek piemērots Vispārējo noteikumu 8.1. punktā paredzētais līgumsods 1% apmērā par katru maksājuma kavējuma dienu. Tātad par katru nokavētu maksājuma dienu līgumsods būtu 0.95 LVL apmērā. Kopējā līgumsoda summa tiek aprēķināta, ņemot vērā līgumsoda apmēru par vienu maksājuma kavējuma dienu, un kopējo Aizdevuma pamatsummas maksājuma kavējuma dienu skaitu. Tātad, ja Aizņēmējs ir kavējis Aizdevuma un maksas par Aizdevumu atmaksu 17 dienas un līgumsoda par vienu maksājuma kavējuma dienu ir 0, 95 LVL, tad kopējais līgumsoda apmērs būtu 16, 15 LVL.

Savukārt saskaņā ar Vispārējo noteikumu 8.1.punkta noteikumiem (http://www.ptac.gov.lv/upload/apnemsanas/sia_ferratum_latvia_kredita_ligums.pdf) līgumsoda pieaugums apstājas, kad līgumsoda apmērs sasniedz neatmaksātās Aizdevuma pamatparāda summas apmēru. Tātad, ja neatmaksātais Aizdevuma pamatparāds ir 95, 00 LVL, tad līgumsoda kopējā summa nevar pārsniegt 95, 00 LVL, un tādējādi kopējā summa (Aizdevuma pamatsumma un līgumsods) atmaksai būtu 190, 00 LVL.
Turklāt SIA „Ferratum Latvia” ievēro labas prakses principus un nepiemēro Vispārējos noteikumu 8.1. punktā paredzēto līgumsodu, ja Aizņēmējs pieļāvis Aizdevuma pamatsummas atmaksas kavējumu ne vairāk kā 5 kalendārās dienas.

3. Gadījumā, ja radusies situācija un Aizņēmējs nevar atmaksāt Aizdevumu Vispārējos noteikumos noteiktajā termiņā un tādējādi vēršas pie SIA „Ferratum Latvia”, un lūdz atlikt Aizdevuma pamatsummas atmaksas termiņu, Aizņēmējs tiek brīdināts par to, ka Vispārējo noteikumu 8.1. punktā paredzētais līgumsods 1% apmērā tiks piemērots par katru Aizdevuma pamatsummas atmaksas kavējuma dienu.
Tomēr, ja Aizņēmējam ir radušās nopietnas problēmas (piemēram, veselības problēmas – saslimšana ar smagu slimību, veselības traucējumi, kas radušies nelaimes gadījuma rezultātā u.tml.), kas objektīvi kavētu Aizņēmēja iespējas veikt Aizdevuma pamatsummas atmaksu Vispārējos noteikumos noteiktajos termiņos, un Aizņēmējs lūdz atlikt Aizdevuma pamatsummas atmaksas termiņu, SIA „Ferratum Latvia” parasti var pieņemt lēmumu par Aizdevuma pamatsummas atmaksas termiņa atlikšanu, kā arī līgumsoda apmēra samazinājumu vai līgumsoda nepiemērošanu.

4. Bez tam SIA „Ferratum Latvia” ir starptautisks uzņēmums, kas darbojas 17 valstīs un nodarbina dažādu tautību darbiniekus. Visi SIA „Ferratum Latvia” darbinieki ir apmācīti un profesionāli apkalpo klientus, tai skaitā, pēc iespējas Aizņēmējam vēlamā un saprotamā valodā.

Tomēr gadījumā, ja klientam ir jebkādas sūdzības par klientu apkalpošanas kvalitāti, lūdzam sazināties ar klientu apkalpošanas kvalitātes atbildīgo speciālisti Janu Linužu pa tālruni 22838891 vai pa e-pastu: [email protected].

5. Saskaņā ar SIA „Ferratum Latvia” Vispārējo noteikumu 3.2. un 3.3. punkta noteikumiem, lai pieteiktos Aizdevumam, Aizņēmējam ir jānorāda šāda informācija par sevi: vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, bankas konta numurs. Aizņēmēja kredītspējas izvērtēšanai atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8.panta 41.daļas prasībām, SIA „Ferratum Latvia” ir tiesīga pieprasīt un saņemt informāciju par Aizņēmēja mēneša vidējo izpeļņu, kā arī citu informāciju, lai objektīvi izvērtētu Aizņēmēja spēju atmaksāt Aizdevumu. Jebkādu citu informāciju, kas attiecas uz Aizņēmēja privātās dzīves neaizskaramību, un kas nav nepieciešama, lai izvērtētu Aizņēmēja spēju atmaksāt Aizdevumu atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 8.panta 41.daļas prasībām, SIA „Ferratum Latvia” Aizņēmējam nepieprasa.

Tomēr gadījumā, ja SIA „Ferratum Latvia” pieprasa no klienta informāciju, kas nav nepieciešama, lai izvērtētu klienta spēju atmaksāt Aizdevumu, vai citādi attiecas uz klienta privāto dzīvi, bet nav nepieciešama Aizdevuma izsniegšanai, lūdzam sazināties ar klientu apkalpošanas kvalitātes atbildīgo speciālisti Janu Linužu pa tālruni 22838891 vai pa e-pastu: [email protected].

6. Saskaņā ar SIA „Ferratum Latvia” iekšējiem noteikumiem, tai skaitā, Patērētāju sūdzību izskatīšanas kārtības noteikumiem, SIA „Ferratum Latvia” darbinieki praktiski vienmēr atbild uz Aizņēmēju e-pasta vēstulēm, ievērojot Patērētāju sūdzību izskatīšanas kārtības noteikumos noteikto kārtību un termiņus atbildes sniegšanai.

Gadījumā, ja klientam nepieciešams saņemt atbildi īsākā laikā nekā tas paredzēts Patērētāju sūdzību izskatīšanas kārtības noteikumos, vai nepieciešama cita informācija saistībā ar no SIA „Ferratum Latvia” sniegto atbildi uz Aizņēmēja sūdzību, lūdzam sazināties ar klientu apkalpošanas kvalitātes atbildīgo speciālisti Janu Linužu pa tālruni 22838891 vai pa e-pastu: [email protected].

7. Lai novērstu jebkādus iespējamos pārpratumus, lūdzam klientu personiski sazināties ar SIA „Ferratum Latvia”, tai skaitā, pārsūtīt uz e-pasta adresi: [email protected] vai klientu apkalpošanas kvalitātes atbildīgās speciālistes Janas Linužas e-pasta adresi: [email protected], no it kā SIA „Ferratum Latvia” saņemtās „draudu vēstules", lai izvērtētu radušos situāciju un nepieciešamība gadījumā sodītu vainīgo SIA „Ferratum Latvia” darbinieku.

Ar cieņu,
SIA „Ferratum Latvija” izpilddirektors
Dmitrijs Horoņko

H hi 17.11.2011

Bet man ir sastādīts maksājuma grafiks, kuru pildu, bet kāpēc jana man atsūta vēstuli, ka 5dienu laikā manu lietu nodos parādu piedzinējiem?

N nauda 21.11.2011

es piemeram nesaprotu krievu valoda, ka man vini atbild

Ferratum Bank Pārstāvja atbilde 21.11.2011

Uz Jūsu jautājumu nevaru detalizēti atbildēt, jo caur Web-saitu www.sudzibas.lv nav iespējams identificēt konkrēto klientu.
Lūdzu nosūtiet uz [email protected] savus datus un maksājumu grafiku.
Izskatīsim Jūsu lietu un sniegsim atbildi pēc iespējas atrāk.

Ar cieņu,
SIA Ferratum Latvia izpilddirektors
Dmitrijs Horoņko.

A alla 21.11.2011

Man bija tāda situācija, ka gribēju aizņemties, aizpildīju pieteikumu, un nosūtiju 0.10 ls, tad atnāk ziņa, kredīts atteikts, jo esmu creditreformā, nezinu no kurienes Feratum ir to ņēmis, ka esmu creditreforma datu bāzē. Un tad prasiju, lai atdot man atpakaļ to 0.10 ls, man atbildēja, ka nevajadzēja mums pārskaitīt bet vajadzēja gaidīt atbildi. Ja vajadzēja, tad arī uzrakstiet savā mājas lapā, jo Es aizpildīju nosūtīju pieteikumu, man uzreiz parādījās tabula, ka vajag mums pārskaitīt 0.10 ls, nevis gaidīt atbildi! Tā arī maldina klientus.

A alla 21.11.2011

P.S. par e-mailiem ir taisnība, ka neatbild, ja nevar paspēt pieņemiet jaunus darbiniekus, lai var paspēt. Un jā, Jūsu uzņēmumā daudz strādā krievalodīgās kas apkalpo pa telefonu.

J Jānis 21.11.2011

Apbrīnoju uzņēmuma kadru daļu, kas ar apskaužamu rūpību ir atlasījusi cilvēkus, kas ne tikai ār grūtībām runā un raksta latviešu valodā, bet paši neorentējas savās datu bāzēs, jo savādāk man nebūtu jāgaida nedēļām uz viņiem uzdoto jautājumu. Ja es vēl rakstītu par viņu sadarbības partneri (inkasso kompāniju IK SIRINA), pieļauju, ka viss mans teksts tiktu cenzēts. Pat ja jūsu finansiālā situācija liek aizņemties, tad šis kak(t)u kantoris ir pēdējā vieta kur to darīt!

. ... 21.11.2011

Juus varat paskaidrot, kapec tad jusu darbiniekiem vajag informaciju, kura gada esmu beidzis skolu, un kadu? Sito es gan nesapratu no juusu koleeges.

F fera 21.11.2011

Hmm, cik daudz jaunumi par Ferratum Latviju. Domāju, ka vairāk neaizņemšos. Kaut gribējās tieši no Ferratum, bet vairāk nē.

F fashion 28.11.2011

Ja ticet katram, kurs raksta, ka visur ir suds, tad vispar ir jasez majas. Seit raksta tikai no vienas puses, bet ka ir vispar, neviens nezin, un katrai situacijai bus tads, kuram ir taisniba, un otram ne. Un tapec pec visiem siem kommentariem, tiesi gribas griesties uz Ferratumu, jo kad ir viedokli un dazadi, tomer kadam bus prieks griesties tiesi uz so kompaniju. Un ar jebkuru cilveku, ka ari kompaniju, ja runat cilveciska valoda, var rast kopejo risinajumu, nevis lamaties uz visiem, ka nemak pareizi stradat. It ipasi ja lieta ir saistita ar naudu, un kad loti negribas to atgriest atpakal, var meklet variantus, ka to naudu nemaksat. Velu veiksmi, lai Jums veicas ar apkartejiem cilvekiem.

A aizdevums 10.04.2012

Nekad nevajaga kavēt maksājumu no ātro kredītu iestādēm. Man arī sanāca reiz kavēt, bet es paņēmu citus ātros kredītus ar 0%, un beigās par tiem pilnīgi neko nepārmaksāju. Ieteiktu ieiet www.ic.lv, tur var salīdzināt visu forši.

N Nesaprašanā 04.01.2013

Ko lai dara? 2010, gadā aizņēmos 50Ls no viņiem, laikā atmaksāju to atpakaļ, bet galīgi biju aizmirsusi samaksāt maksu par aizdevumu 10LS, Bet interesantākais ir tas, ka 2 gadus viņi par to klusēja. Un tagad viņi man atsūta e-pastu lai samaksāju līgumsodu 60 LS apmērā, citādi lieta tiks nodota parādu piedziņas kompānijai. Nesaprotu vai tā tas varētu būt, ka par līguma noformēšanu arī piedzen līgumsodu. lūdzu palīdziet ar padomiem!

L lumpy 30.04.2013

nonācu situācijā, kad vajadzēja ātri dabūt konkrētu naudiņas summu. pieteicos ferratumā, aizpildu visu, aizsūtu. pēc mirkļa zvana ferratuma pārstāvis stipri lauzītā latviešu valodā, un prasa lai es uz viņu e-pastu aizsūtu pases kopiju, savādāk kredīts netiks piešķirts. es, protams, atvainojos, bet - WTF? ja tas skaitās ātrais kredīts, tad tam arī ir jābūt ātri un ērti nokārtojamam, nevis situācijā, kad man steidzami bija vajadzīga palīdzība un griezos pēc tās pie viņiem, man vēl ir jāskrien un jādomā, kur uztaisīt pases kopiju, johaidī! protams, noteikumos nekas arī nebija minēts par to, ka pases kopija ir vajadzīga, lai kredīts tiktu piešķirts...tie jautājumi, kas tika uzdoti, arī vienkārši apbrīnojami.."kad jums ir vārda diena?", "kas jūs esat pēc horoskopa?", "cik jums ir pilni gadi?"..uz brīdi sajutos, ka būtu pieteikusies kkādā stulbā iepazīšanās portālā. :D pēc šī diemžēl laikam nākas secināt, ka otrreiz vajadzības gadījumā pie ferratum nevērsīšos nekad...