AtrisinātaEfamily.lv - Maldināšana

Sauc sevi par mākleriem, uzticēties nevar un uzmet - Vitalijs Galevskis mob 26732100, viņa kolēģis 28863225. Apejiet šos ar līkumu, ja nevēlaties vilties un lieki iztērēt laiku un resursus.
Sižets sekojošs, sludinājums, organizē apskati, pēc kuras māklers piedāvā pirmo iemaksu veikt skaidrā naudā. Un ļoti ātri, aizbildinoties, ka steidzami vajag naudu iemaksāt. Par visu vienojāmies un dzīvokli apsolīja man. Protams iemaksai piekrītu, bet tikai caur notāru un ar pirkšanas pārdošanas līgumu. Kā arī sarunājām, ka pāris dienās vienošos ar banku par darījumu. Mākleris piekrita, bet kļuva nesazvanāms. Neatzvana. Jau vienojos ar banku par darījumu, atradu vērtētāju, bet paralēli noskaidrojās, ka dzīvoklī ir nelikumīga būvniecība, uz ko mākleris pēkšņi paziņo, ka darījums nebūs, cits esot iemaksājis rokas naudu un kļuvis par dzīvokļa pircēju. Viss ko piedāvāju oficiāli - veikt iemaksu caur banku, noslēgt līgumu pie notāra, no visa izvairījās. Pēc tam atradu sūdzībās.lv par firmu efamily.lv to pašu stāstu tikai kāds vēl bija paspējis iemaksāt skaidrā naudā un uzmests...

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Savs cilvēks 14.03.2017

Piezvanīja no efamily.lv un atvainojās uzņēmuma vārdā, ka tā viss iznācis. Atvainošanās pieņemta.

E Estate Family Support Pārstāvja atbilde 25.04.2017

No publikācijas teksta ir redzams: 1) mākleris (t.i. mūsu uzņēmējs) organizēja Jums pievilcīgā nekustamā īpašuma (Nekustamais īpašūms) apskati; 2) piedāvā „pirmo iemaksu veikt skaidrā naudā”; 3) Jūs mutiski samaksai piekritāt, bet „tikai caur notāru un ar pirkšanas-pārdošanas līgumu”, 4) Jūs it kā sarunājāt ar mākleri, ka Jums ir nepieciešamas „pāris dienas”, lai vienotos ar banku par darījumu.
Ņemot vērā Latvijā pieņemtās prakses nekustamo īpašumu jomā , var saprast, ka mākleris piedāvāja Jums samaksāt rokasnaudu un noformēt to ar rokasnaudas līguma noslēgšanu.
Rokasnauda ir tradicionāls saistību izpildes nodrošinājuma veids nekustamā īpašuma atsavināšanas līgumos. Latvijas Civillikuma (CL) 1725.pants paredz, ka „Ar rokas naudu jāsaprot tas, ko līgumu noslēdzot viena puse dod otrai nevien par galīgi noslēgta līguma pierādījumu, bet līdz ar to arī par tā izpildījuma nodrošinājumu.” No šīs definīcijas izriet, ka rokasnaudai ir divas funkcijas: tā kalpo par līguma noslēgšanas pierādījumu un nodrošina līguma izpildi.
Rokasnaudas līgums uzskatāms par noslēgtu un katra no pusēm ir tiesīga prasīt šī līguma izpildi tikai ar rokasnaudas samaksas brīdi (CL 1728.pants). Rokasnaudas apsolījums vien nav pietiekams un tiesību nodibina tikai tās iedošana (CL 1727.pants). Civillikuma normās, kas regulē attiecības rokasnaudas jomā, nekas nav teikts par rokasnaudas līguma formu, tomēr šī līguma būtība faktiski prasa tā izteikšanu rakstveidā. Tādējādi, rokasnaudas nodošana un saņemšana precīzi jāfiksē rakstiski.
Likumā nav noteikts, ka rokasnaudas līgumam jābūt noslēgtam pie notārā. Saskaņā ar CL 1492.panta noteikumiem „Rakstisku darījumu aktus var sastādīt tādā formā, kā katrs vēlas; pie tam nav vajadzīgas nekādas sevišķas formālitātes un darījuma dalībnieki nav saistīti ne ar kādiem paraugiem”.
Saskaņā ar CL 1488.panta trešās daļas noteikumiem „Kad prasības tiesību uz darījuma pamata vispār un par tā izpildīšanu sevišķi likums dara atkarīgu no tā rakstiskās formas, tad, ja rakstisks akts nav sastādīts, jāievēro sekojošais: 3) Kamēr neviena puse nav vēl neko izpildījusi, prasības tiesība nav pielaižama, pats darījums nav spēkā un katrs tā dalībnieks var no tā vienpusēji atkāpties.”
Turklāt, saskaņā ar CL 1536.panta noteikumiem „Vienas vien puses uzaicinājumam noslēgt līgumu nav saistoša spēka, pat ja tam būtu pievienots arī noteikts apsolījums, un tādēļ, iekam otra puse nav šo apsolījumu pieņēmusi, viņa var ņemt to atpakaļ”, kā arī „Vienpusējs apsolījums, kuru vēl nav pieņēmusi otra puse, nenodibina nekādu saistību.” (CL 1513.pants).
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) „ESTATE FAMILY” (Uzņēmums) ir komersants, un saskaņā ar Latviajs Komerclikuma noteikumiem komercdarbība ir darbibība ar noluku gūt peļņu. Uzņēmums nodarbojas, tai skaitā, ar starpniecisko darbību nekustamo īpašumu jomā uz līguma pamata un par atlidzību. Mūsu Uzņēmums sniedz pakalpojumus nekustamo īpašumu īpašniekiem/valdītājiem (Uzņēmuma Klientiem) ar mērķi nekustamo īpašumu atsavināt (pārdot, apmainīt un tml.). Šajā izpratnē Jūs neesat mūsu Uzņēmuma Klients, mūsu starpā netika noslēgts darījums (Uzņēmumam nav saistību Jūsu priekšā), tādēļ Uzņēmumam, pirmkārt, jāņem vērā Klienta (Nekustamā īpašuma valdītāja) intereses.
Dabiskī, ka visi Uzņēmuma Klienti izsaka savu vēlmi atsavināt īpašumu un saņēmt īpašuma atsavinājuma cenu pēc iespējas ātrāk. Kā arī Uzņēmuma intereses ir līdzīgas Klienta interesēm tādā izpratnē, ka atlidzības samaksa Uzņemējam ir tieši atkarīga no īpašuma atsavināšanas.
Tatād, ja ar Jums nav noslēgts līgums, secināms, ka Jums nav tiesību publiskā veidā apvainot mūsu uzņēmēju (Vitāliju Galevski) maldībā un saistību nepildīšanā.
Ņemot vērā augstākminēto, var apgalvot, ka maldība nav pierādīta, sūdzība ir nepamatota un tapēc nelikumīgi skar Uzņēmuma tiesības.
Savukārt, pievēršam uzmanību tam, ka zem sudzības teksta novietots zīņojums par to, ka kaut kads piezvanīja no Uzņēmuma vārdā un atvainojās par iznākušo, nav taisnigs. Mes neatzīnam sūdzības butību un attiecīgi mums nebija nepieciešams atvāinjoties.