www.sudzibas.lv EMT SIA Bīstams darba devējs

EMT SIA - Bīstams darba devējs

Pirms darba uzsākšanas silti ieteiktu pārdomāt savu izvēli par labu šim uzņēmumam.
Pirms darba uzsākšanas, jums vajadzēs aizpildīt testu "kas es esmu? " tas sastāv no 200 jautājumiem. Rezultātus apstrādā kaut kāds konsultants, taču darba devējam izpratne par to ir ļoti maza.
Ja nu gadījumā, tomēr konsultanta ieskatā būsiet gana labs, tad pirms darba uzsākšanas ir testa nedēļa, kurā jums būs jāstrādā kā melnstrādniekam - jātīra virtuve, jātīra akvārijs, jāsūc noliktavas telpas, un jānovāc viss bardaks, ko darbinieki, kas tur strādā, sataisījuši, kā arī jāberž vietas, kuras gadiem nav mazgātas. Tāda testa nedēļa ir visiem darbiniekiem, neatkarīgi, vai pēc tam būsiet speciālists, vietnieks vai vadītājs. Testa nedēļā darba devējs no savas kabatas maksā 2 eur/h uz rokas. Ja testa nedēļā nostrādāsiet 5 darba dienas, darba devējs samaksās jums 50 eur skaidrā. Taču, ja prasīsiet visu pilnu summu, variet saņemt atbildi - tu vēl neesi neko pārdevis, kāpēc man jāmaksā. Ja nu tomēr pastāvēsiet uz savu, naudu ar gariem zobiem samaksās, bet būsiet nonācis melnajā sarakstā.
Ja nu tomēr izturēsiet testa nedēļu, tad uzmanīgi vajag izlasīt kādā amatā tiekat pieņemts, jo sarunā darba devējs teiks, ka būsiet vadītājs, bet darba līgumā vien speciālists.
Īpaši uzmanīgi jābūt tām darbiniecēm, kas pretendē uz administratīvās pārvaldes amatiem: pārvaldes vadītājs, personāla vadītājs, personāla speciālists, biroja administrators, jo darba devējam ir lieli plāni, kas diemžēl mainās dienās. Ja no rīta jums jāpieņem darbinieki, tad nākamā dienā viņus jāatlaiž, jo viņi neražo. Ja mēģināsiet, ko iebilst, saņemsiet "piļīšanu", ka nevariet atlaist darbiniekus, kad būsiet to izdarījušas, saņemsiet replikas par to, ka tas nemaz nebija darba devēja uzskats, ka pašas esat pieņēmušas šo lēmumu.
Kā biroja administratorei jums būs jāpilda tādi darba pienākumi, kas vairāk gan ir grāmatvedības funkcijas. Ja jautāsiet kā tas jādara, variet saņemt atbildi - nu paskaties, kā iepriekšējā sekretāre to darījusi. Tāpat, jums būs jāvada sapulces, kurās jaunie darbinieki vadās pēc jaunajiem uzņēmuma noteikumiem, tas ir, plāno savu nedēļas un ikdienas darbu un reāli arī to sasniedz, bet grāmatvedības un tehniskās daļas vadītāji un vadītāja vietnieki pilnīgi kategoriski atsakās šos noteikumus ievērot. Ja negribat zaudēt darbu, noteikti nevajag iet un to teikt darba devējam, jo ticiet vai nē, tas nāks jums atpakaļ, jo darba devējam ļoti nepatīk uzņemties atbildību un atbildēt par saviem vārdiem, pat tad, ja tie ir uzrakstīti. Tad, vienu reizi nedēļā jums būs jāsaņem no pārvalžu vadītājiem atskaites par statistikām, kuras jāsazīmē speciālās veidlapās. Jaunie darbinieki un noliktavas darbinieki informāciju iesniedz laicīgi, tā, lai jums atliktu laika, lai visu aizpildītu un vēl sagatavotos sapulcei, jo jums tā būs gan jāvada, gan jāprotokolē - vienlaicīgi. Taču grāmatvedība atskaiti iesniedz vien 15 min. , tas ir labākā gadījumā, pirms sapulces sākuma. Katru dienu jums būs noteiktas stundas jāpavada darba devēja kabinetā, kurā jums viņš stāstīs dažāda veida teorijas, kas savukārt atrauj jūs no darba pildīšanas, bet, ja neizdarīsiet savu darbu, saņemsiet aizrādījumus, ka jūsu neizdarības dēļ, jūsu daļa "buksē".
Ja esat jauna, smuka, gudra, uz sadarbību orientēta un mēģināsiet izveidot labas attiecības ar darba devēju, un nedod dievs, tiešām pēc labākās sirdsapziņas gribēsiet izdarīt sev uzticētos darbus, ko vērtē darba devējs, tad jums darbu izdarīt kļūs ļoti grūti, jo grāmatvedei ir īpašas attiecības ar darba devēju - mīlestība no pirmā acu uzmetiena, un jūsu iespēja kaut ko sasniegt vainagosies tikai ar nervu sabrukumu, spēcīgu darbinieku pretestību (veco darbinieku) , kuru pamatā ir sagrozīta informācija un darba devēja uzbrukumi, ka viss ko darat ir slikti, buksē, utt. Un, noteikti, nekādā gadījumā nedrīkst censties izbeigt intrigošanu darbinieku starpā, jo beigās būsiet pati galvenākā intrigante no vispār pasaulē sastopamākajām.
Katru rītu vai vakaru jums būs jāsatīra virtuve - jāiztīra kafijas aparāts un jānomazgā trauki pēc darbinieku kafiju dzeršanas un ēšanas. Gadījumos, kad apkopēja ir saslimusi vai atrodas atvaļinājumā, jums būs jāpilda arī apkopējas pienākumi. Turklāt ieteiktu pirms piena, tualetes papīra un citu darbinieku garšas kārpiņu apmierinošu līdzekļu iegādes spiest, lai jums izmaksā naudu, no kuras jūs iesniegsiet čekus, kā attaisnojošos izdevumu dokumentus. Jo gadījumā, ja pirksiet preces par savu naudu, un tad prasīsiet, lai to atdod - būs jāklausās replikas no darba devēja un grāmatvedes puses, ka jūs esat pirkusi sazin ko, kas nemaz uzņēmumam nav vajadzīgs.
Darbiniekiem, kuriem darba pienākumu izpildei ir nepieciešami darba aizsardzības inventārs, tas īpaši ir jāpalūdz darba devējam. Ja gadījumā darba vietā notiek nelaimes gadījumus, darba devējs lūgs jums izdomāt, ka tas noticis ārpus darba un solīs izmaksāt kompensāciju. Ja pats neiesiet un neteiksiet, ka jums nepieciešama kompensācija, tad neko arī nesaņemsiet. Ja pats būsiet izvēlējies darba aizsardzības inventāru, lai droši varētu strādāt darba vietā, tad jūsu izvēle būs īpaši jāpamato un varēsiet noklausīties replikas no grāmatvedes, ka inventārs jums tiks nodrošināts, bet tad netiks izmaksāta darba alga. Var gadīties, ka ja nu tomēr izlemsiet ziņot par nelaimes gadījumā darbā, tiks izdots rīkojums, ka jūs pats esat vainīgs, ka jums notika nelaimes gadījums.
Kad esat nostrādājis pirmo mēnesi, silti ieteiktu ieskatīties vsaa izziņā, vai par jums tiek maksātas sociālās iemaksas, jo darba devējam tas sagādā grūtības. Turklāt, ja jūs ar darba devēju vienojaties par darba algu uz rokas, pirms parakstiet darba līgumu pārbaudiet vai alga bruto norādīta pareizi, grāmatvedei ir problēmas ar pareizas algas aprēķinu. Turklāt grāmatvede neizsniedz darba algas aprēķinu (algas lapiņu) , jo vienmēr atrodas dažādi aizbildinājumi.
Pirms pieņemiet telefonus, datorus, automašīnas, atslēgas un visu citu darbam nepieciešamo inventāru, siltu ieteiktu pašam sagatavot pieņemšanas - nodošanas aktus, jo darba devējs tādus neslēdz un grāmatvedība neglabā, bet tad, kad iesiet prom, un nedod dievs, būsiet atnesuši savu datoru, vai telefonu vai kādu citu darbam nepieciešamo instrumentu, jo darba devējam tāds trūkst, jums var gadīties lielas nepatikšanas, jo darba devējam, sadarbībā ar grāmatvedi ir tendence ziņot policijā, ka esat piesavinājies uzņēmuma īpašumu. Aktus par to, ko it kā esat paņēmis, sagatavo pēc jūsu aiziešanas, pierādījumu vākšanas nolūkā.
Visas darba devēja ambīcijas tiek formētas kā rīkojumi un pavēles, tāpēc, ja tomēr nolemjat strādāt un ar savu intelektuālo potenciāla nodošanu uzņēmuma pacelšanai, ieteiktu kārtīgi izstudēt darba likumu, vislabāk to turēt rokas stiepiena attālumā, jo darba devēja mīļākais teiciens: "jūs mani dzenat strupceļā un man ir vienalga, kas rakstīts likumā".
Ja nu tomēr nespējat vairs tur būt, un nolemjat beigt darba attiecības, varat rēķināties ar to, ka darba algu, kompensāciju jūs nesaņemsiet pēdējā darba dienā, bet, ja paveiksies, tad pēc nedēļas vai varbūt pat divām. Turklāt atkal pievērsiet uzmanību izmaksātajām summām, jo grāmatvedei ir problēmas ar rēķināšanu. Ja prasīsiet izmaksāt visas summas noteiktajā datumā, aprobežojaties ar milzīgi biezu ādu un savu aizstāvību, jo saņemsiet dažādus uzbraucienus un pat rīkojumus, ka nauda jums tiks izmaksāta citā laikā, aizbildinoties ar dažādiem ārējiem faktoriem. Tad nu vienīgi variet piedraudēt ar darba inspekciju - darba devējs reāli no tās raustās.
Kopumā uzņēmuma piedāvātie pakalpojumi un risinājumi ir miljonus vērti, tajā strādā daži patiešām talantīgi un izdarīgi darbinieki un darba organizācijas modelis, kas balstīts uz iso ideju ir patiešām labs, jo ļauj uzņēmumam reāli strādāt un attīstīties.
Tikai pateicoties darba devēja vēlmei dzīvot mākoņos un runāt vienu, bet darīt citu, izmantot šantažēšanas un draudēšanas metodes un viņa mīļākajai grāmatvedei, kas safabricē informāciju un klačojās un katru jautājumu par viņas darbu uztvert kā kritiku, ka viņa slikti strādā, kā arī tiek apsolīts visu samaksāt un izdarīt, bet realitātē tas notiek gausi un ar replikām, uzņēmumā jauniem, talantīgiem un strādāt gribošiem darbiniekiem ir ļoti grūti.

Un gadījumā, ja kāds no vecajiem sadarbības partneriem jūs informē, ka jūs esat jau 5 vai 6 darbinieks, nebrīnieties, tā tas arī ir.

Taču, ja jums piemīt tādas personības īpašības, kas tiek augstu novērtētas iekšlietu sistēmā strādājošiem cilvēkiem (darba gadu laikā, esat uzaudzējuši biezu ādu un zināt kā tikt galā ar tiem, kuriem ir problēmas uzņemties atbildību par savu rīcību) , tad domāju, ka strādājot šajā uzņēmumā beidzot varētu būt arī kārtība.

ž

Komentāri (14)

D Draudzigaiskulenis 13.02.2018

Visu cienu autoram.

P Psihoterapeits 6 29.04.2018

Autors uzlicis uz papīra savu diagnozi. Vienā teikumā raksta, ka nav noformēti dokumenti, otrā teikumā raksta, kā bijis par tiem atbildīgs utt. Viss bijis slikti, bet niks ir "žēl, kā tā ". Laikam gaidījis, ka darba devējs kritīs ceļos viņa Augstībai!

V ViesisD 08.05.2018

Trāpīts 10niekā ar šo izklāstu, kā arī pilnībā piekrītu autoram. Arī sanāca kādu brīdi pastrādāt šajā "uzņēmumā".

D DagnijaG 16.05.2018

Nerunā tikai par miroņiem ... un par pelēcībām. Man tur patika strādāt, daudz ieguvu savai profesionālai izaugsmei.

V Veiksmīgais 06.06.2018

Spriežot pēc ievietošanas datuma, sanāca pastrādāt līdzīgā periodā, un intrigas netrūka. Situācija apskaidrota principā ar absolūtu precizitāti. Taisnība vienmēr būs intrigu un skaistu aču pusē!

A Andris AP 20.06.2018

Vairāk kā 10 gadus sadarbojos ar šo kompāniju un personīgi pazīstu Vadītāju,un vairākus darbiniekus, katram jau ir savas Utis,bet kamēr darbinieki nesāks saprast ,ka nauda neaug kokos un savas algas ir jānopelna tikmēr būs šādas sūdzības.
P.S.Lielākās intrigas vij paši darbinieki ,jo īpaši sievišķais dzimums..Tā nu tas ir..

AC
Andris

P PeterisnoLaukiem 21.06.2018

Andris, gadijumā nav tad pats slavenais Vadītajs Dzintars? Cik zemu vēl kritīsi?

K Kristine no Dreiliniem 06.08.2018

Jautrs gabals. Labprāt tur pastrādātu, interesanti, vakances viņiem ir?

K Kristine no Dreiliniem 08.08.2018

Darba devējs pirmajā vietā noliek uzņēmuma intereses. Ja kaut kas ir jāizdara, tad ir jāizdara. Ja cilvēks atnāk strādāt, tad ir jāstrādā. Ja strādāt nemāk vai negrib, tad ķengājas internetā. Man bija līdzīga pieredze ar saviem milleniāļiem, cilvēkiem nav iemācīts vārds "atbildība". Vēlu veiksmi vadītājam un novēlu atrast pareizos cilvēkus.

V Veiksmīgais 08.08.2018

Ko mēs varam runāt par atbildību, ja darba devējs pats nav tas visatbildīgākais dažās jomās?

R Realists 09.08.2018

Darba devējs varētu labāk mazāk laika veltīt savai aizstāvībai bet nomaksāt nodokļa parādus
https://company.lursoft.lv/emt/40003591449

S SLIKTAKDARBAPIEREDZE 28.02.2019

a

S SLIKTAKDARBAPIEREDZE 28.02.2019

Es ar neieteikšu šeit strādāt.

Saprotu, ka uzņēmuma īpašnieku apkrāpa, bet tāpēc nevajag pazemot darbiniekus, kad esi atvedis pie sevis sev pazīstamus kontaktus. Un darba devējs nāk un paņirgājās par tavām zināšanām !

Alga ! Vienojāmies par ko citu, bet uz papīra bija cita summa ! Kad uzreiz jautāju, kāpēc tā ?! Tad bija atbilde pēc pārbaudes laika parunāsim ! Bet normāla prakse būtu paredzēt darba līgumā divas summas, kas ir pārbaudes laikā un pēc tā ! Protams tur nekas tāds nenotiek !

No sākuma iedod telefonu kas nemaz nestrādā ! Super.
Auto ir nobrauktas riepas un bija uz sabrukšanas rēķina ! Uzņēmuma īpašnieks nopērk sev jaunas riepas un vecās savas laipni piedāvā darbiniekiem uzlikt uz darba auto. Jo tās vel tak ir "labas"

Viens labums alga bija laikā !

N niknais2018 08.06.2019

Dagnija Gaubšteina autore nav īsti uz visiem 100!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes