www.sudzibas.lv Elku iela 5 un Māklere Tālr. 25578704 Mēģinājums apkrāpt izīrējot dzīvokli

Elku iela 5 un Māklere Tālr. 25578704 - Mēģinājums apkrāpt izīrējot dzīvokli

Vēlējāmies īrēt dzīvokli Elku ielā 5, sazvanīju mākleri, kas nodarbojas ar šīs mājas dzīvokļu izīrēšanu un jau pirmajā telefona sarunā vienojāmies, ka par pakalpojumu būs jāmaksā puse no viena mēneša dzīvokļa īres maksas - 175 eiro. Sarunājām laikus, kuros var skatīties dzīvokli, mums tas patika, taču, kad jau bijām visu izrunājuši, it kā starp citu ēkas saimniece pateica, ka slēdzot īres līgumu viņai būs jāsamaksā 500 eiro, kurus atgūt pēc tam vairs nevarēsim un, kuri nekalpos arī kā drošības nauda - vienkārši vienreizējs maksājums. Piekritām, vienojāmies, ka pēc dažām dienām satiksimies, lai noslēgtu līgumu. Dienu pirms līguma parakstīšanas māklere zvanīja un teica, ka, ja vēlamies slēgt līgumu, mums viņai būs jāmaksā 350 eiro, nevis 175 eiro, kā bijām vienojušies sākotnēji. Lūdzu viņai atsūtīt mums līgumu, lai pirms parakstīšanas varam to izlasīt, kas tika apsolīts, taču tā arī netika izdarīts. Kad satikāmies mums tika iedots līgums, kurā bija rakstīts, ka saimniece jebkurā brīdī var paaugstināt īres maksu un jebkurā brīdī lauzt līgumu, savukārt, ja mēs 5 gadu laikā laužam līgumu, mums ir jāmaksā soda nauda 1000 eiro apmērā (papildus 500 eiro, kas tiek iemaksāti slēdzot līgumu). Diskutējām par šo un pat bijām gatavi piekrist, taču teicām, ka māklerei nemaksāsim 350 eiro, jo bija vienošanās par 175 eiro. Galu galā nekādu līgumu nenoslēdzām. Uzmanieties no šiem cilvēkiem - nosacījumi visu laiku mainīsies un būs mēģinājumi no jums iekasēt aizvien jaunas un jaunas naudas.