www.sudzibas.lv Eliēr Apmaldīšana, slikta attieksme, algas nemaksāšana

Eliēr - Apmaldīšana, slikta attieksme, algas nemaksāšana

Ja Jūs taisāties uzsākt strādāt kompānijā "Organic Retail", Jums obligāti iepriekš ir jāizlasa šis raksts. Viss uzrakstītais ir mana personiskā un manu kolēģu pieredze, strādājot par pārdevējam-administratorēm veikalā ELIĒR. Bet šīs kompānijas valdības attieksme pret darbaņemējiem var būt attiecināta arī uz citām amatu grupām, kuras šeit var būt nodarbinātas.
Jāuzsāk ar to ka atalgojums par veikto darbu ir riktīgi mazs. Tas sastāda 1,64 eiro/stundā. Par šo naudu Jūms jāveic apkopēj darbus (tualete, grīda, plaukas,logi), atbildes uz zvāniem, pastāvīgie zvāni par akcijām un parējo (pusei klientu tas nepatīk un nācas klausīties tās neapmierinātību), klientu pierakstīšana uz procedūrām, preču saņemšana, preču izsūtīšanā ar "Omniva", palīdzība prezentāciju laikā, visu iespējamo tabulu aizpildīšanā rakstiski un datorā. Tajā skaitā par pārējo darbinieku aktivitātēm, jo veikals skaitās kā ofiss un tur strādā citi cilvēki (biznesa partnieri) - vajag fiksēt ko viņi dara, cikos atnāk un aizgāja.
Iekšējas attiecības starp "partnieriem", kā viņi viens otru sauc, ir nepieņēmams, patstāvīgas nesaprašanas, klēdzieni, strīdi. Viens otru parbauda un kritizē, dažreiz pat kā bērni nekomunicē starp sevi, kā tas ir iespējams veicot vienu un to pašu lietu, vienā kompānija priekš kopēja labuma?... Un pārdevējs ir tam visām pa vidu! Vadība taisa akcijas, liek par to apziņot visus klientus un pēc tam neveda akcijas preci uz veikalu. Priekšnieki katru dienu liek printēt dažādus dokumentus un materiālus, bet samesties uz tinti nekādigi nevar pusgada laikā. Sakarā ar to, ka katrs no viņiem uzskata sev par viskūtrāko vadības locekli, katrs dod savus uzdevumus, kuri protams ir nesaskaņoti ar citiem. Nostrādājot ne mazu laiku šajā kompānija tā arī nesapratām kuru priekšnieku ir jāklausās mazāk vai vairāk. Hierarhijas nav pavisam, vienā vardā haoss, kurš nezinu pie kā var novest šo kompāniju. Uzņēmuma direktors, tik ievēsmoja savus biznesa partnierus, kā viņiem liekas, ka viņiem viss ir atļauts un var morāli spiest, draud ar lielām nepatikšanām un lieliem sodiem uz 20-gadīgiem meitenēm, pielietojot rupjus vārdus un savus stulbos pādomus - nošauties.
Vadībai piemīt tendence nebrīdināt savu darbinieku par izmaiņām darba nosacījumos - piemēram par to, ka pārtraukuma laiks vairāk nav apmaksāts, vai par to, ka veikals pāriet uz vasaras darba laiku un būs atverts arī svetdienās - par to tiek uzzināts pēdējā brīdi, kad jau stāvēja jautājums, kurš tad rītdien ies uz darbu un strādās?...Tāpat bija arī ar tualetes mazgāšanu. Darbadevējs vienkārši cer, ka darbinieks nepārzin savas tiesības uz apmaksāto dubultā nostrādāto svētku dienu.
Kad Jūs nolēmsiet meklēt citu darba vietu un galu galā pamēst šo, tad uz Jūsu vārdu būs uztaisīts inventarizācijas akts ar padsmit produktiem, kuri pēc Jūsu maiņas mistiski pazuda, mūsu gadījumā iztrūkums sastādina 305 eiro. Tāda veidā darbadevējs atbrīvojas no atlūguma pabalsta un algas maksāšanas par godīgi nostrādātam dienām. Beigās šie cilvēki mēģināja uzjautrināt mūms ar to, ka mums draud krimināllieta par to, ka netaisāmies nostrādāt pienākošo mēnesi pēc atlūguma iesniegšanās.
Ir skaidri redzams, ka uzņēmums ir nestabils, kartējo reizi mainās veikalu telpas, pārdevējas, vienā akcija pārmaina otru, sūdzību skaits - tas viss tiešām liek nopietni aizdomāties par šo uzņēmumu kā tādu.
Nav nolūka nodarīt šai kompānijai neko sliktu, lai veicas iekļauties pasaules kosmētikas tirgū un pierādīt ka šīs produkts ir 8. pasaules brīnums, bet tikai ne šādā veidā, neizmantojot cilvēka reālo darbu pa brīvu un izmainīt attieksmi pret darbiniekiem (tas attiecas ne tikai uz pārdevējas darbu).

š

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes