www.sudzibas.lv EG OPTIKA Thera Tears - nereģistrētās kapsulas

EG OPTIKA - Thera Tears - nereģistrētās kapsulas

2008.gadā novembrī pēc EG Optikā strādājošās ārstes stingrā ieteikuma - piespiedu pārdošanas veidā - nopērku Kapsulas "Thera Tears Nutrition Omega 3 Supplement", ražotājs Advanced Vision Research.
Informācija uz karbas un uz tubas tikai angliski, instrukcijas nav.
Pats galvenais - šīs kapsulas NAV REĢISTRĒTĀS KĀ UZTURA BAGĀTINĀTĀJS LR reģistrā (sk. PVD mājas lapā www.pvd.gov.lv), un tās nozīmē ka šis produkts nav pārbaudīts un iespējami pat nelegāli ievests Latvijā.

D dan 26.11.2008

Tas, ka zāles nav reģistrētas LV reģistrā, nenozīmē, ka tās ir nelegālas vai nepārbaudītas, vai nekvalitatīvas. Iespējams, ka tās vienkārši tieši Latvijā netiek tik plaši pielietotas, lai izietu garo, birokrātisko reģistrēšanas procedūru. Ir vairākas tādas zāles dažādās medicīnas nozarēs, kuras ar īpaši izsniegtu atļauju tiek ievestas un pārdotas šauram, specifiskam pacientu lokam.

L LKK 26.11.2008

Nē, Jums nav taisnība - uztura bagātinātājus ir OBLIGĀTI jāreģistrē!
Latvijā ir atļauts izplatīt TIKAI tos uztura bagātinātājus, kuri ir iekļauti zemāk reģistrā (nosaka LR MK 20.09.2005. noteikumi Nr. 725 “Noteikumi par obligātajām nekaitīguma un marķējuma prasībām uztura bagātinātājiem un uztura bagātinātāju reģistrācijas kārtību”)

Bez tam, ir pārkāpti vairāki noteikumi par tirdzniecību, kas nosaka, ka obligāti jābūt pievienotai informācijai par preci latviešu valoda, (sk.19.02.1998. "Pārtikas aprites uzraudzības likumu", MK 2004.23.11. noteikumi Nr.964 „Pārtikas preču marķēšanas noteikumi” utt.)

Ja tās būtu zāles, tad tas arī būtu jāreģistrē un jāmarķē.

A Aggressive 07.12.2008

Dear ____:

We do not have a distributor in your country. What product do you need to have instructions for?

Betty L. Brown R. Ph.

Coordinator Consumer & Professional Affairs
*Advanced Vision Research
660 Main St., 1st Floor
Woburn, MA 01801
Direct: ( 781-939-0140
Fax: 7781-939-0240
www.theratears.com

Si ir kopija no e-pasta, ko sanemu no Advanced vision research. Sim kantorim EG Optika nav tiesibu tirgot so preparatu... Ja LKK ir interese, atraksti man uz e-pastu, es tev parsutisu originalo vestuli.

E EG optika 02.07.2009

Labdien!

Vispirms vēlos uzsvērt, ka EG optika saviem klientiem vienmēr iesaka vēlamos risinājumus un nekad nekas netiek uzspiests. Ir gadījumi, kad, balstoties uz savu pieredzi un pasaules atzītu speciālistu rekomendācijām, iesakām vienu risinājumu kā vispiemērotāko, bet tādos gadījumos varam pamatot savu izvēli. Mūsu uzņēmuma pārstāvji regulāri piedalās individuālās apmācībās pie vadošajiem Vācijas acu speciālistiem, kā arī apmeklē starptautiskus kongresus un seminārus Eiropā un ASV (ECLSO, EFCLIN, Global Specialty Lens Symposium) kur tiek aplūkotas jaunākās metodes redzes korekcijā un acu veselības uzlabošanā.

Attiecībā par Thera Tears Nutrition ar Omega 3 kapsulām, jāsaka, ka tas ir augstvērtīgs produkts, kas atzīts ASV un vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Tam ir atbilstoša visa nepieciešamā dokumentācija tirdzniecībai gan ASV, gan Eiropas Savienībā (ES). Protams, katra ES dalībvalsts var prasīt iesniegt detalizētus dokumentus, lai atļautu produktu tirdzniecību savā teritorijā. To arī mēs izdarījām un PVD tika iesniegti visi nepieciešamie dokumenti un apraksti saskaņā ar viņu prasībām. Tā kā pirms dokumentu iesniegšanas tika veiktas konsultācijas ar PVD Pārtikas centra speciālistu, kas pārbaudīja visus iesniedzamos dokumentus, bijām pārliecināti, ka reģistrācijas procedūra noritēs sekmīgi. Mūsu pārliecību stiprināja fakts, ka šis produkts ir reģistrēts arī citās ES dalībvalstīs, līdz ar to, produkta atbilstība jau ir iepriekš pārbaudīta. Gaidot atbildi par produkta galējo reģistrāciju, kontaktējāmies ar PVD Pārtikas centra speciālistu un saņēmām atbildi, ka visi dokumenti ir pārbaudīti un jāgaida tikai divas nedēļas līdz apliecības saņemšanai. Zvanot pēc divām nedēļām, atklājās, ka mūsu konsultants savu karjeru PVD Pārtikas centrā ir beidzis un visi mūsu iesniegtie dokumenti ir nonākuši pie cita speciālista, kas izvirzīja jau detalizētākas prasības par produkta sastāva formulu un visu sastāvdaļu izcelsmes detalizētu dokumentāciju.

Tik smalku izklāstu diemžēl ražotājs nevēlējās sniegt, jo – pirmkārt, viņu uztverē, nav nepieciešamība atklāt pareizo vitamīnu un eļļu formulu, ko viņu oftalmologi gadu gaitā ir meklējuši, lai efektīvāk cīnītos ar sausās acs sindromu. Otrkārt, Latvijas mazā tirgus dēļ viņiem nav interese gatavot dokumentus, kas nav nepieciešami, lai produktu reģistrētu ASV vai citās valstīs. Tā diemžēl birokrātisku šķēršļu dēļ pagaidām esam atteikušies no domas izplatīt šo produktu Latvijā, bet pētām situāciju un gatavojam dokumentus, lai arī Latvijas iedzīvotāji saņemtu labāko savu acu veselības uzlabošanai. Konkrētajā situācijā pieļāvām kļūdu, pārdodot pacientam vienu no produkta paraugiem, kas bija nepieciešams reģistrācijas veikšanai. Bet, kā jau augstāk minēts, to darījām vadoties no faktiem, ka reģistrācija jau ir notikusi un atlicis tikai saņemt formālu atbildi. Mūsu kļūdaino lēmumu pārdot produktu ietekmēja arī pacienta acu veselība, kuras labā izdarījām šo izņēmumu.

Attiecībā par latvisko marķējumu un lietošanas instrukciju varam apgalvot, ka tā noteikti bija sagatavota un iespējams ir pazudusi transportēšanas laikā. Tā kā uzlīmes vēl nebija izgatavotas, marķējuma teksts un instrukcija tika atsevišķi klātpievienota. Jebkurā gadījumā īsa zvana vai e-pasta rezultātā šo problēmu varētu momentā atrisināt un mēs būtu nosūtījuši nepieciešamo informāciju ērtākajā formā – elektroniski vai drukātā veidā pa pastu.

Latvijas mazā tirgus dēļ uzņēmumam Advanced Vision Research mēs esam mazi klienti un tādēļ ne visi viņu darbinieki zina par mums. Informācija par Thera Tears produktu pieejamību pasaulē tiek papildināta ne katru dienu un cerams, ka drīzumā tur parādīsies arī Latvijas vārds.
Ceru, ka esmu devis pietiekami izskaidrojošu ieskatu šīs problēmsituācijas redzējumā arī no otras puses.

Ar cieņu,
EG Optika