www.sudzibas.lv EG OPTIKA kontaktlēcas

EG OPTIKA - kontaktlēcas

Gribu pajautāt vai kādam nav iznācis tieši tā pat kā man. Lai arī Antonijas ielā 24 EG optika dakterīte ir ļoti laipna tomēr par viņas profesionālismu ir jāšaubās. Kontaklēcas tiek nomērītas ar diezgan lielu nobīdi . Pat līdz 2 grādiem. Jūs sapratīsiet, ja Jums ir nobīde attēla kvalitāte nav baudāma. Toties par neriktīgajām lēcām tiek prasīta nauda pilnā apmērā. Kad pacients iebilst, tad protams skan atbilde ka pieradīsiet. Man jautājums kā var pierast pie nepareizām
pagatavotām lēcām. Kad apsola iegādāties jaunu pāri par savu naudu, tad protams viss notiekas. Vai tā ir noticies arī kādam citam vai tikai man? Vistrakāk jau ir tas, ka par otrreizēju apmeklējumu
pēc nu jau pareizām lēcām ir jāmaksā vizītes apmeklējums 7, 50Ls.
Ja es būtu daktere un tā kļūdītos es gan taisītu pacientam nākamās uz sava rēķina. Otrkārt, ja tas nebūtu iespējams tīri finansiāli, tad vismaz tos 7, 50 neņemtu. Visiem tomēr iesaku, ja Jūs gribat sev pagatavot lēcas dodaties uz centriem nevis uz kakta dzīvokļiem .

E

T toony 09.09.2008

Nu tas būtu loģiski, ka, ka gribi labu kvalitāti, tad ej uz labu optiku, vismaz uz tādu, kuru uztrauc sava reputācija un kura jau ir zināma vismaz dzirdēta...

B Baiba 20.10.2008

Es esmu apmeklējusi eg optiku un pilnīgi NEPIEKRĪTU šim viedoklim. Esmu ļoti apmierināta ar dabūtajām lēcām un iesaku visiem, jo tik profesionālu apkalpošanu un detalizētu redzes izmeklēšanu nebiju piredzējusi!

E EG optika 23.10.2008

Pirmkārt, vēlamies atvainoties pacientei par sagādātajām negatīvajām emocijām, taču šo sūdzību uzskatām par nekorektu.

Individuālo kontaktlēcu pielaikošana ir sarežģīts process, kur nevar solīt katram pacientam perfektas kontaktlēcas ar pirmo izgatavošanas reizi. Lai arī 90% gadījumu rezultāti ir ļoti labi jau pirmajā reizē, var būt arī izņēmumi. Tas var būt saistīts arī ar iepriekš lietotām kontaktlēcām un acu vispārējo veselību. No iepriekš nepareizi izgatavotām vai nepareizi lietotām kontaktlēcām var būt izmainīta radzenes (acs priekšējā daļa) forma un, atpūtinot acis no kontaktlēcām vai valkājot speciālas kontaktlēcas, kurām ir paredzēta vieta radzenes dabiskā stāvokļa atgūšanai, mainīsies ne tikai radzenes forma, bet arī nepieciešamais redzes korekcijas apjoms. Radzenes ir ļoti dažādas un arī to formas ir ļoti atšķirīgas. Ir daudzi gadījumi, kad radzeņu īpatnību (astigmātisms, keratokonuss, radzenes pēc LASIK vai citām acu operācijām) dēļ ir nepieciešama speciāla korekcija – vai nu dažādi lēcas stiprumi dažādās vietās vai arī speciālas formas kontaktlēcas, kas atkārto radzenes formu, lai vienmērīgi piegulētu un nebūtu pa ciešu. Sarežģītākajos gadījumos ar briļļu korekciju nemaz teorētiski nav iespējams iegūt tik labu redzes asumu kā ar kontaktlēcām. Ja ir nepieciešamas šādas sarežģītas kontaktlēcas, parasti cilvēkiem redze nav bijusi koriģēta, vai arī ir bijušas brilles vai vienkāršākas formas kontaktlēcas – jebkurā gadījumā redzes asums ir bijis citādāks un ar tādu cilvēks ir dzīvojis vairākus gadus. Attiecīgi arī apkārtējās pasaules vizuālais atainojums ir bijis citādāks un cilvēks pie tā ir ļoti pieradis. Kad tiek ieliktas speciālas kontaktlēcas, pasaule izskatīsies citādāka un šeit ir ļoti būtiski ar acu speciālistu izrunāt savas subjektīvās izjūtas un vēlmes. Lai pārorientētos uz pareizu redzes korekciju, paiet laiks un var būt nepieciešamas vairākas dienas līdz pat pāris nedēļām. Tas ir līdzīgi kā ar šķielēšanu vai citām redzes īpatnībām. Ar dažādiem testiem acu speciālists var noteikt cik pareizi ir noteikta objektīvā redzes korekcija, bet varbūt ir nepieciešams ieviest kādas izmaiņas, lai arī cilvēka subjektīvās izjūtas būtu labākas.

Savā kontaktlēcu salonā mēs piedāvājam un arī iesakām izmantot speciālas individuālas proves kontaktlēcas, ko cilvēki var iegādāties par ļoti pazeminātu cenu, jo tās izgatavotas no materiāla ar zemu gāzes caurlaidības līmeni. Šīs kontaktlēcas lieto tikai 10-15 dienas, lai pierastu un varētu izvērtēt sajūtas un redzes kvalitāti. Turklāt, pacients jau uzreiz tiek informēts, ka proves kontaktlēcas var nesniegt 100% redzes kvalitāti, īpaši neregulāras radzenes gadījumā, kas visticamāk ir arī šai pacientei. Tad notiek atkārtota pārbaude un īstajām kontaktlēcām jau var tik izmainīti parametri balstoties uz šīm proves kontaktlēcām.

Jebkurā gadījumā varam ieteikt visiem ar pretenzijām griezties vispirms pie speciālista, kas noteicis nepieciešamos parametrus, jo viņš vislabāk spēs pamatot kādēļ tādi ir izvēlēti un kas būtu vēl precizējams, lai iegūtu maksimāli labu rezultātu. Mūsdienās ir pieejami desmitiem dažādu kontaktlēcu formu veidi un katram no tiem var mainīt daudzus parametrus. Tas nozīmē gan, ka kontaktlēcas var izveidot gandrīz jebkurām acīm, gan arī ka maksimāli precīzu parametru atrašana prasa laiku, jo vienmēr ir iespēja pilnveidot nianses!

Nobeigumā vēlamies uzsvērt, ka EG Optika speciālisti strādā ar pašu jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā (kā piemēru varam minēt video kameru, kas pievienota biomikroskopam, lai sarežģītākajos gadījumos varētu konsultēties ar kolēģiem), turklāt EG Optika darbinieki regulāri apmeklē apmācību seminārus, ko organizē gan mūsu piedāvāto kontaktlēcu ražotāji Hecht Contactlinsen (kas ir lielākais individuālo kontaktlēcu ražotājs Vācijā), gan citi ražotāji.