Dzīvnieku patversme “Labās mājas” - Dzīvnieka adopcija

Labvakar!
Vēlos informēt par mūsu pieredzi šajā iestādē.
Ļoti sen sapņojām par dzīvnieku, precīzāk, kaķi. Jau sen zinājām, ka vēlēsimies dot mājas, mīlestību un citas lietas, ko dzīvnieks prasa, kādam patversmes iedzīvotājam. Aizbraucot uz šo patversmi, izrādot mums tās iemītniekus, patversmes darbiniece mums vēlējās parādīt kādu kaķi. Apskatot citus, viens mums pievērsa uzmanību, spēlējoties, esot aktīvs, bet dzirdējām, ka nav labi ar elpošanu (krāc, skaļi elpo un izklausās neveselīgi. Uzjautājot darbiniecei, atbildi saņēmām, ka nekas tāds, gan jau, ka jāveic izmeklējumi un varbūt kādi izaugumi. Pēcāk kāds cits runcis mums pievērsa uzmanību un iemīlējāmies uzreiz. Nedaudz paspēlējāmies un aizrunājām runcīti, lai paspētu visu nepieciešamo nopirkt. Nākamajā dienā atvedām mājās (8. Decembris) ! Kā jau jebkurš kaķis, kuram ir jauna vide, sēdēja sabijies aiz dīvāna! Neuzbāzāmies, neķērām, tik aplūkojām un runājām ar viņu, pats izlīda un sāka mīļoties. Pirmās 3 dienas bailīgs, taču ļoti pēc mīlestības prasīgs kaķis. Mazais runcis iekaroja mūsu sirdis, ļoti ātri pieķērāmies! Sniedzām vislielāko mīlestību, vislabākās rūpes un visu, ko vien varējām dot mazajam dzīvniekam. Ar nokārtošanos kastītē un ēšanu nebija problēmas, līdz brīdim, kad vienā vakarā kļuva dīvains. Ļoti daudz sāka gulēt, vairs neēst, nedzert ūdeni, izskatā kļuva bezspēcīgs. Lasot dažādas lietas par kaķiem, mierinājām sevi, ka 6 mēnešus vecs kaķis, kā kaķu forumi norāda, var gulēt daudz, turklāt, piedzīvojot vides maiņu, arī var daudz gulēt.. Un nekas nemainījās, arī izskats pasliktinājās, līdz nolēmām, ka jāaizved pie vetārsta. Vetārsts mums paziņo, ka šim kaķēnam ir ļoti smaga aknu slimība, dzeltenas acis, kā arī dzeltenas ausis. Vēders ir pilns ar dzeltenu, biezu šķidrumu, kā arī no mutes nāk nepatīkama (šķiet, ka strutu, smaka) . Kaķēnam atklāj arī fip un fiv. Nolemjam aizvest uz vēlvienu klīniku, kur apstiprina tieši to pašu. Aizvedot šodien (20. Decembrī) uz patversmi, ar domu, lai kaķēnu iemidzināt un vairs nemocītu, viņi mums apgalvo, ka kaķi ir veseli un visi tiek pārbaudīti. Sarunas laikā bija tik runāšana pretī, negribīgi pasakot, ka varam saņemt atpakaļ ziedojumu, no kā, protams, atteicāmies. Tas, ko vēlējos teikt - kaķi ar šo inficējās no kodumiem, citu kaķu fekālijām. Visticamāk, ka arī uz citām mājām ir devušies kaķēni ar šādu vai citu slimību. Esiet uzmanīgi un tiešām pārliecināties, ka adoptējat pārbaudītu kaķēnu vai vismaz esat brīdināti par to, ka var būt kāda slimība, lai vismaz zināt, ar ko rēķināties. Ticiet man, pietiek ar 12 dienām, lai maksimāli pierastu pie kaķēna un šobrīd radītu tukšuma sajūtu. Kā arī - patversmē apgalvoja, ka katrs dzīvnieks netiek pārbaudīts, vienkāršāk sakot - ja kaķis ēd, dzer, nokārtojas - viņš ir vesels. Esiet uzmanīgi!

A

Komentāri (5)

Good Intentions 20.12.2022

Pirms pirkt lietotu mašīnu vienmēr javed pārbaudīt un tas pats arī attiecās uz dzīvniekiem no patversmes. Varbūt neveiksmīgs salīdzinājums, bet doma viena.

Tieši nesen bija raksts: https://jauns.lv/raksts/maja-un-darzs/535796-suns-maisa-vai-drosi-nemt-miluli-no-patversmes

A aapelma 20.12.2022

Protams,nevaru nepiekrist.Vienīgi tas,ka patversmei ir savs vetārsts,kuram būtu jāapskata dzīvnieks,tāpat tiek veiktas vakcīnas,sterelizācija un citas lietas.Vairāk par to,ka tad,ja šis kaķēns tik tiešām būtu apskatīts un mēs būtu brīdināti,būtu citādāk,jo,ja jau ir šāda slimība,kuru nevar ārstēt,tas jau bija jāredz un jāsecina,ko šajā gadījumā vislabāk ir darīt,lai nemocītu dzīvnieku.

Good Intentions 20.12.2022

Labāk pašam veikt visas pārbaudes, lai točna. Uz šodienu ļoti daudzi braukā pa ausīm sākot no autoplaču pārdevējiem līdz zvanu operatoriem. Pērc itkā konfekti, beigās sūds vai arī sarunā viens, bet līgumā, kas cits.

Lokidreamsnake 21.12.2022

Veterinārsta pakalpojumi maksā naudu un diemžēl patversmēm nav īpaši liels buģets.

L Labvēlis7 23.12.2022

Kaķu infekciozais peritonīts, jeb FIP , rodas mutācijas dēļ. Daudzi kaķi ir nesātāji , un šī slimība parādās , piemēram , kaķim piedzīvojot stresu. Jūsu situācija , tā bija jauna mājvieta.
Šobrīd šo slimību var ārstēt ar Latvijā vēl nereģistrēām zālēm , bet ar ļoti augstu efektivitāti.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes