www.sudzibas.lv Daces Lukševica, www.skaistiedarzi.lv Kavēti termiņi un neatgriež iemaksāto naudu

Daces Lukševica, www.skaistiedarzi.lv - Kavēti termiņi un neatgriež iemaksāto naudu

Profesionāle ar kuru tomēr ieteiktu nesadarboties.

Vēlējos padalīties ar savu pieredzi, lai vismaz citi uz šo neiekristu.
Tā kā mēs ar ģimeni dzīvojam laukos, tad šogad biju izlēmis uz ainavas iekārtošanu piesaistīt profesionāli. Meklējot internetā kā viena no pirmajām parādās Dace Lukševica. Tā kā šī dāma ir no mūsu Latvijas puses, tad ar Viņu arī agrā pavasarī sazinājāmies un aicinājām ciemos. Sākums bija laikam 3 aprīlī.
---------------------------------------------------------------------
īsā versija
• 03.04. vienojamies par ainavas projekta izstrādi un iemaksāju 50 EUR par skicēm. Termiņš 2 nedēļu laikā būšot skices.
• Pēc solītajām 2 nedēļām klusums.
• Vēl pēc divām nedēļām zvanu, bet neceļ telefonu un neatzvana.
• Vēl pēc kādām 2 nedēļām atzvana it kā nekas nebūtu bijis un nejūtas vainīga par 4 nedēļu kavēšanu. Sarunājam tikties apskatīt skices.
• 17.05. tiekamies un apskatām skices. Iemaksāju 350, lai sāktu taisīt projektu, ar konkrētiem augiem. Solās divu nedēļu laikā uztaisīt. Kopējās izmaksas par ko vienojamies 1000 Eur
• Pēc solītajām 2 nedēļām protams klusums.
• Vēl pēc divām kavētām nedēļām neceļ telefonu. Tikai pēc otrās dienas maniem zvaniem beidzot atzvana. Skaidri atsakos no viņas pakalpojumiem kur nav notikusi virzība. Lūdzu lai atgriež iemaksāto naudu.
• Sāk saziņu caur sms, izliekoties, ka nekas nav apturēts. Es solu publiskot stāstu par darbības stilu, lai citi uz šo neuzķertos.
• Saņemu arī sms Vīra vārdā kur sola man ar tiesu ja publiski izpaudīšos.
• Epastā saņemu mistisku skaidrojumu un darījuma aprakstu, pēc kura sanāk, ka esmu parādā 100 Eur.

------------------------------------------------------------------------------------------
GARĀ VERSIJA, tiem kuri spēj uztvert garo tekstu :)

Par to pašu
Dāma likās zinoša un arī darbu saraksts bija gana plašs. Izskatījām dažādas dārzu bildes un likās labi lai mēģinātu. Nu mums jau protams nav arī nekādas pieredzes šādos jautājumos. Tā nu vienojāmies, ka iemaksāju pirmos 50 Eur, lai Viņa veiktu vispārējas skices. Tālāk pēc divām nedēļām norunājam tikties, parādīs skices, noprezentē idejas, izrunāsim ko piekoriģēt un tad ķersies smalkākam plānam klāt.
Tā nu pagāja solītās 2 nedēļas bet no dāmas nebija ne vēsts. Tā kā ir grūtniece, tad nu īpaši neiespringu un neatgādināju, jo gan jau ka darbi pietiek un pavasaris jau tik sācies.
Pagāja vēl divas nedēļas un tad jau sāku zvanīt. Dace Lukševica kā jau kārtīga latviete telefonu neceļ un neatzvana. Domāju nu jau ar galiem pazudusi. Vairs netraucēšu ja jau uzmeta tad neiešu ar Viņu tur ņemties dēļ 50 Eur.
Pagāja vēl vismaz divas nedēļas un manā telefonā pārsteiguma zvans. Dace kā no citas planētas atgriezusies, pati zvana un vēlas atrādīt skices. Uzjautāju protams kā tad tā telefonu neceļ un neatzvana. Atbildēja “Ko tad zvanīt, ja nav ko teikt”. Nu labi, tikāmies 17.05., skices apskatījāmies un vienojāmies par kopējām izmaksām precīzi 1000EUR. Tā kā laiks gāja, un baigi negribējās meklēt citus variantus tad nu iemaksāju vēl 350 EUR un vienojāmies, ka taisa projektu tālāk. Solījās divu nedēļu laikā smalku plānu uztaisīt un atrādīt.
Tā nu atkal gāja laiks un Dace Lukševica pazuda. Pagāja solītās divas nedēļas un tad vēl divas. Ņēmu un beidzot zvanīju. Kā jau ierasts, tad telefonu necēla un neatzvanīja. Nākamajā dienā zvanīju vēl uz ko neatbildēja. Pēc kādas stundas Dace zvana un saka, ka viss topot, vajagot tik vēl uzmērīšanu veikt pie mums mājās. Tad jau mans mērs bija pilns, un skaidri pateicu, ka nevēlos ar tādu cilvēku strādāt kurš visu laiku sola un kavējot neceļ telefonu!. Viņa bija neizpratnē, kā tad tā kāds atļaujas atteikties no viņas pakalpojumiem. Lūdzās un solījās, ka visu izdarīšot, vajag tikai vēl pāris nedēļas. Es nepiekritu kārtējiem solījumiem un skaidri pateicu, ka ar Viņu vairs nesadarbošos un lai atgriež iemaksāto naudu. Sāku meklēt citu ainavu arhitektu caur Facebook un vienojos ar citu dāmu. Šogad tāpat dārzā vairs neko līdz galam nepaspēšu izdarīt.
Pagāja divas dienas un 21.06. saņēmu sms no citas planētas. “Labdien! Jūsu pasūtīto apstādījumu projektu izpildīt pilnībā iespējams līdz š.g. 7.07. Lai to izdarītu, nepieciešams veikt vēl papildus mērījumus. Kad es to varu izdarīt, Jums ērtā laikā? Pie reizes atdošu skices, lai variet uzsākt ierīkošanas darbus. Ar cieņu, Dace Lukševica” Nezinu kādā stadijā šāda ziņa tika rakstīta, bet izskatās, ka dāma rakstiski izliekas, ka neesmu no Viņas pakalpojumiem atteicies. Gan jau, ka saistīts ar nespēju atgriezt naudu. Interesanta taktika, kad vēl neko līdz šim laikā nebija izdarījusi.
Tā kā telefonu jau tāpat neceļ, tad nācās atbildēt ar sms palīdzību. “Sveiciens. Kā jau teicu, tad ar Jums nesadarbošos dēļ nenopietnās attieksmes un izvairīšanās no sakariem. Caur Facebook jau sameklēju daudz pakalpojumu sniedzējus. Vakar vienojos par sadarbību ar citu dāmu. Jums varu tikai nosūtīt savu kontu, lai atgriežat iemaksāto naudu” + Nosūtīju kontu

Pagāja dažas dienas un 30.06. saņēmu nākamo sms no kosmosa. “Labdien! Es ar Jums sazināšos e-pastā, līdz rīt 12. Uz kādu adresi varu nosūtīt Jūsu dokumentus? “
Atbildēju. “Neko par dokumentiem nezinu. Atgrieziet naudu!” Tā kā biju neizpratnē, kas īsti notiek, uz labu laimi pazvanīju vēlreiz. Protams, ka nepacēla telefonu.
Nācās sūtīt SMS. “Sveiciens. Ja turpināsiet izvairīties no sarunas, tad tūlīt ielikšu sūdzībās un Facebook, lai informētu citus par Jūsu krāpniecību. Gaidu Jūsu ziņu stundas laikā”
Nepagāja 10 minūtes, ka zvanīja un draudēja ar tiesu.
Tālāk šova kulminācijā saņēmu sms, it kā no viņas vīra. “Ja jūs domājat manu sievu izķengāt sociālajos tīklos, tad noteikti versim prasibu tiesa par goda un cieņas aizskaršanu jo neviens nav apkrāpts. Ludzu padomājiet par par saviem izteikumiem!”
Skaidrs, ka zvanīt bija bezjēdzīgi. Rakstīju sms. “Ja situācijas aprakstu, uzskatiet par cieņas aizskaršanu tad lūgtim uz tiesu. Vakarā sagatavošu informāciju un publiskošu. Ceru, ka vismaz citi neiekritīs uz šiem bezgalīgajiem solījumiem.”

01.07. saņemu epastu no kosmosa kurā viss notiek. Pielikumā vairākos failos safotogrāfētas skices kuras rādīja sākumā. Skices pat nav labotas ar korekcijām, kuras izrunājām. Vienkārši ar zīmuli saķēpāti pieraksti. Saņēmu 9 bildes kuras varu kā puzli salikt, ja man tas būtu nepieciešams. Nu īsts profesionāles darbs. Pielikumā pievienošu, lai redziet kādā līmenī tiek veikts darbs. Sagrozīti fakti, ka pirmatnējā skice nebija par 50 Eur, bet 50% no visas summas. Tas lai izskatītos, ka es esmu parādā nevis man parādā.

Ja kāds visu šo murgu spēja izlasīt, tad spriežat paši ar kādu vārdu šādu pakalpojumu sniegšanu saukt. Vai tā ir čakarēšana, bezatbildība, tipiska latvieša biznes, krāpniecība, vai kas cits.
Labprāt uzklausīšu arī citus stāstus par šo dāmu. Viens jau man ir ienācies.
Būtu interesanti, vai vēl kādam ir bijušas problēmas ar šīs dāmas solītajiem termiņiem?
Varbūt ir vēl kādi interesantāki stāsti?
Lai Jums veicas uz šo joku neuzķerties
Info par stāsta varoni var apskatīt šeit

Intars Miķelsons
Atsauksmēm un citiem stāstiem droši rakstiet.