www.sudzibas.lv CSDD Valodas grūtības

CSDD - Valodas grūtības

Labdien! Vēlos uzzināt, vai ir kāds likums, kas nosaka, ka personālam ir jārunā tikai latviešu valodā, nevis klienta valodā?
Aizgājām uz filiāli rēzeknē, uzzināt informāciju, sākām runāt krieviski, darbinieks ar ļoti nelaimīgu seju runāja latviski. Šī nav pirmā reize, kad esam saskārušies ar darbinieku rupju uzvedību. Jābūt cilvēciskajām faktoram!
Paldies par jūsu uzmanību! 😊

19.04.2023

Papildināts katriiinar 20.04.2023

Daudzu negatīvu komentāru dēļ, paskaidrošu vēl. Problēma ir pat ne valodā, bet attieksmē pret klientiem. Šī nav pirmā reizi, kad esam saskārušies ar problēmām. Kad vēlamies uzzināt informāciju Rēzekne teica vienu, Rīgā - otro. Ka tā var būt?
Sudzibas.lv mērķis ir atsauksmes un viedokļi.
Mans viedoklis, neapmierinātas sejas atbildēs laikā un nevēlēšanās paskaidrot informāciju nav pieņemama šādās vietās.

K

S sannas 19.04.2023

Neko jau, darbinieks ar jums runāja latviski un Tu to sauc par ļoti lielu rupjību? Varu tevi nomierināt, ja viņš tiešām runāja latviski, tad 100% nebija vispār nevienas rupjības, jo visas pretīgas rupjības var pateikt tikai krievu valodā.
Ja runā par likumiem, tad likumā ir noteikts, ka iestādē apkalpošanas personāls runā valsts valodā.

S sannas 19.04.2023

Par kādu cilvēcisko faktoru te runā?Krievu cilvēcības faktors pilnā mērā izpaužas Ukrainā kopš 2014.gada. Cilvēcīgu attieksmi gribi, brauc uz dzimteni un runā.

K katriiinar 19.04.2023

Neadekvāta reakcija😊

G Gulbenietis 19.04.2023

Brauc uz dpili. Tur gan latgalieši, gan čiuļi ir gasterbaiteri. Rēzeknē vēl ir kādas morāles normas saglabājušās. Šobrīd ir situācijas, kad agresīvus krievus neapkalpo vispār.

G Gonzo23 19.04.2023

Man savukārt Rīgā bija tā, ka nedzirdēju, ko saka, padomāja ka krieviski runāju, visu atlikušo sakāmo teica pa russki, tā kā es negribēju piekasīties, vajadzēja skati iziet, tad pielāgojos😅.

G goblins1 19.04.2023

domāju, ka nekur Krievijas GBDD tevi neapkalpos klienta valodā, ja tur runāsi latviski.

K katriiinar 19.04.2023

Mums taču Latvijā 3 valodas - Latviešu, Angļu, Krievu vai nē?
Sudzibas.lv mērķis ir atsauksmes un viedokļi.

Good Intentions 20.04.2023

Bieži vien problēma ir arī klientos.

R rosin 30.05.2023

Latvijā ir tikai viena valsts valoda! Un tā ir Latviešu!

A AshKetchum 14.06.2023

"Mums taču Latvijā 3 valodas"? KO? Latvijā ir latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda. Plus angļu kā ES oficiālā valoda. Tas arī viss. Tas, ka ilgu laiku visi centās krievvalodīgajiem izdabāt un pēc iespējas pielāgojās, nenozīmē, ka krievu valodai LV ir kaut kāds īpašs statuss.

RAMONA👀 19.04.2023

Jā, tas Rēzeknes CSDD tāds ir. Mans vīrs, kas ir itālis, arī tur bija un viņi nerunā arī itāļu valodā. Šitāda attieksme nav pieņemama.

Ja sarkasms, tad labs😀

R RXX 21.04.2023

Aizgājām uz filiāli Rēzeknē, sākām runāt lībiešu valodā, darbinieks ar ļoti nelaimīgu seju atbildēja latviski. Vai tas ir normāli?

Velvetpopstar 20.04.2023

Ne visi prot krievu valodu. Nedzīvojam Krievijā, bet Latvijā.

д Денис Лисной 20.04.2023

Komentatori, fui. Ko jūs te izplatat ksenofobiju? Valodai nav ne vainas, un tai nav nekāds sakars ar karu utt.
Tādā ziņā jūs neesat labāki par krievu okupantiem.

Par tēmu: Viņiem arī nav jārunā jūsu valodā, jo viņi var to vienkārši nezināt, kā piemērs. Bet daudzi runā un skaidro gan krieviski, gan arī angliski.

K katriiinar 20.04.2023

Ja nepatīk strādāt ar cilvēkiem, nestrādājiet vispār. Vai nee?

Good Intentions 20.04.2023

Bet daudzi arī nezin un pēc likuma kurš nedarbojās viņiem nav jaskaidro citā valodā.

Good Intentions 20.04.2023

Interesanti cik daudz Latvijā krieviski runājošie māk runāt latviski vai angliski.

K katriiinar 20.04.2023

Nu ar Ukrainas iedzīvotājiem viņi runā krievu valoda😂Atvainojiet, kāpēc tad ar Latvijas iedzīvotājiem nevarēja 😂 Ļoti dīvaini tiešām

K katriiinar 20.04.2023

Ši sūdzība nav par nācijām vai valodām, bet gan par neapmierinātiem darbinieka emocijām.

R RXX 21.04.2023

Dārgā "katriiinar", nezinu, kā krieviem, bet latviešu tautai ir tādi jēdzieni kā "princips" un "tikums". Kāpēc jāsarunājas krieviski ar latvijas pilsoni. Dīvaini ir to nesaprast :D:D Otrkārt, tie, kas nepāvalda krievu valodu, ar ukraiņiem krieviski nesarunājas :D

Good Intentions 20.04.2023

Latviešu valodā nav nekā rupjā un likumā noteikta ir valsts valodā. Nav fakts, ka persona prot krievu valodu. Esmu pats redzējis pietiekoši gadijumus, kad krieviski runājošie pārmet par krievu valodas nezināšanām. Vienā gadijumā drogas lauku meitenei krievu valodā skandalēja, ka kasierim jazin 3 valodas - latviešu, krievu, angļu un tad es pajautāju "сколько языков вы знаете?" uz ko atbilde bija "Не надо умничать". Skaidrs vairāk par krievu arī nesaprot kaut gan dzīvo Latvijā.

ES PASKAIDROŠU VĒLREIZ!
Man vienalga, kādā valodā runāt, es personīgi nevarēju saprast darbinieka neapmierinātas sejas emocijas, bija skaidrs ka viņa īsti negrib runāt un paskaidrot cilvēkiem info.

Good Intentions 20.04.2023

Man arī ne silts, ne auksts, bet man nepatīk kad tiek pārmests svešas valodas nezināšana. Ja palasi sūdzības, tad neapmierinātas sejas, emocijas, velme nepalīdzēt nav ar valodu saistītas, bet darbinieku vai otrādāk apmeklētāju vaina.

S sannas 20.04.2023

Izlasi pati savu sūdzību, konkrēti otro teikumu. Tu sūdzies par valodu! Tagad jau pārmeti kažoki uz otru pusi un saki, ka izteiksme nepatika 🤣. Ja pati esi tik stulba un neko nezini, un ja nepatīk skatīties uz sejām, priekš tam ir e pasti.

😂😂

Good Intentions 20.04.2023

Nevajag tagad muldēt par emocijām, kad skaidri rakstat par valodu. Varbūt darbiniekam smaga diena un ir noguris, bet varbūt tāda ir ikdienas seja un kā jūs noteicāt, ko sejas izsaka? Esat eksperts un devāt eksperta slēdzienu? Varbūt neapmierināta, neizpratnē, domīga, ikdienišķa u.c. un ja tā ir ikdienišķa seja, tad jūs apvainojiet cilvēku par viņa seju un kā seja ir saistāma ar rupju uzvedību? Rakstat par cilvēcisko faktoru, kad pašai vismaz konkrētā gadijumā viņas nav.

Divanij kritik 😂👍🏼

Good Intentions 20.04.2023

Ja cilvēks kurš kaut cik saprot krievu valodu sarunas laikā jatulko sev galvā un jadod normāla atbilde savā valodā, tad protams, ka seja var palikt šķība, bet centās.

Good Intentions 20.04.2023

Dzīvot valstī un nezināt valodu ir pieņemami, bet kad ar jums runā valsts valodā un nezin jūsu valodu, tad tas nav pieņemami.🤯🤯

esmu invalīds 21.04.2023

iemācies runāt latviski!

⛔️Stop russians 23.04.2023

Rašisma ideoloģijas sekas šīs sievietes galvā ir nožēlojams infantilisms. Pirmkārt , " saziņa klienta valodā" ir brīvprātīga amatpersonas, ja viņa to valodu vēlas lietot, pretīmnākšana nevis likumā paredzētas krieva tiesības! Gribas po russki? Lūdzu uz Abreni un tālāk austrumu virzienā ir tāda zeme.

RAMONA👀 23.04.2023

Ja gribēji sūdzēties par darbinieka seju, valodu, kādā viņš runāja, pieminēt nevajadzēja.