www.sudzibas.lv CSDD CSDD braukšanas eksāmens

CSDD - CSDD braukšanas eksāmens

Patvaļas un paštiesas kalngals.
Lūdzot pārskatīt braukšanas eksāmena inspektora lēmumu nepiešķirt kategoriju, viss tika 2 nedēļas " marinēts" - likumīgi (paldies, ka ne visas 30 dienas), izveidota komisija... kura konstatēja, ka videokamera kura eksāmena brīdī atradās transportlīdzeklī un kurai bija jāieraksta eksāmena gaita un jāfiksē pārkāpumi " tehnisku iemeslu dēļ nedarbojās" - līdz ar ko mans "vārds" pret inspektora un komisijai "nav pamats apšaubīt inspektora kvalifikāciju". PĀRSŪDZI ADMINISTRATĪVAJĀ TIESĀ (pat šeit pārkāpjot lietvedības normas, jo netiek norādīts termiņš kādā jāpārsūdz).
Interesanti kāpēc tiesā ir tādas rindas? Un kādēļ tiek maksāta alga tādiem komisiju locekļiem un komisijām, kuri var atrakstīt tikai banālas frāzes...? Varbūt vajag pieņemt lielāku eksāmena kārtošanas maksu, lai nevajadzētu tīšuprāt neieskaitīt eksāmenu, papildinot valsts budžetu...

š

K Kleksis 15.12.2011

Varbūt pastāstīsi arī šeit, kāpēc vispār pārsūdzēji inspektora lēmumu? Kāpēc likās, ka tas ir nepareizs? Iemesls, kāpēc neieskaitīja eksāmenu? Kādas tika minētas kļūdas un kam Tu nepiekrīti?

š šoferjuga 15.12.2011

Pēc dabas kašķi nemeklēju un tā ar izskatos...
Droši vien tādēļ inspektors padomāja, ka vajag "apčakarēt" kārtējo "lohu". Izvazāja pa "ziepīti" mēģināja noķert uz apmalēm un zīmēm, kad redzēja, ka tas neizdodas uz taisna ceļa iebļāvās "stāvi" paskaidroja, ka es nedodot ceļu a/m kas brauc pa blakus joslu un vispār esmu ieņēmis nepareizu stāvokli uz brauktuves, tad jau vēl ar pielika ka nemaz neskatos spoguļos... un lai eksāmens tiktu galīgi izgāzts pateica, ka braucot pāri krustojumam (segums bruģis, bez līnijām) esmu iebraucis pretējā braukšanas joslā.
Visi pārkāpumi gudri izvēlēti, tā lai neredz kamerās, bet tajās jau tāpat neviens neskatās un neko noskaidrot nevēlās.
Silti iesaku, ja kārtojiet braukšanas eksāmenu, sarunājiet kādu, kurš brauc aizmugurē un filmē... Un apstrīdiet rezultātus, lai beidzot CSDD pieņem objektīvu kļūdu aprakstu un vērtējumu. Pašlaik, katrs pus akls students, kas pa blatu ir ticis darbā par inspektoru var pateikt to, kas ienāk galvā.

K Kleksis 16.12.2011

Šoferjuga - nu tad inspektora vārdu studijā, lai zinam, kuru Tu sauc par pus aklu studentu! :D
Es pa Pārdaugavas rajonu braucu bieži un vēl biežāk redzu to, kā tiek mācīti jaunie vadītāji, kā arī to, kādas kļūdas pielaiž tie, kas liek eksāmenu. Nupat pirms pāris dienām viena meitene braucot krustojumā nedeva man ceļu un reāli gribēja ielikt sānos, labi, ka inspektors nobremzēja.. un es nebrīnītos, ka šī meitene pēc tam apsūdzētu inspektora, pieļauju, negatīvo vērtējumu ar vārdiem - es būtu paspējusi nobremzēt... :D
P.S. Un starp citu, braucot aizmugurē un filmējot tik un tā nebūs redzams, kas notiek priekšā, plus, tas filmētājs pats var reāli iegāzt sava "drauga" eksāmenu, radot bīstamu situāciju, kā rezultātā topošajam autovadītājam eksāmens būs neieskaitīt! Neriskējiet ar savām dzīvībām, labāk iemācieties LABI, prasmīgi braukt un nokārtojiet eksāmenu bez kļūdām! ;) Drošība uz ceļa pirmajā vietā! :D

E Erps 16.12.2011

Nevaru izteikt objektīvu viedokli nezinot pat izkrišanas iemeslu, bet no savas puses varu pateikt, ka šā gada sākumā pats kārtoju braukšanas eksi E kategorijas iegūšanai (iepriekšējo rezi eksi kārtoju tālajā 1987.gadā)!!!
Varu teikt tikai vienu: Neviens inspektors speciāli nevienu necenšas izgāzt. Pirmais un galvenais, ko viņi vēro ko Tu dari pie stūres un cik pārliecinoši to dari, protams tiek ņemts vērā arī dabisks satraukuma faktors, bet tas NEDRĪKST nomākt loģisku lēmumu pieņemšanu.
Nu lūk braukšanu nokārtoju, saņēmu gan 1 aizrādījumu, jo smagajam slēdzot robus bik samisējās un 3 roba vietā ierāvu 5tajā, bet auto nenoslāpa, vienkārši bija ārkārtīgi zemi apgriezieni. Protams zibenīgi šo situāciju novērsu, taču visu ko darīju pie stūres darīju pārliecinoši un līdz ar to inspektors visai ātri saprata, ka nav nekādas vajadzības mēģināt "provocēt" uz kļūdām lai mani izgāztu.
No pieredzes varu teikt (esmu veicis vairāku cilvēku individuālu apmācību), ja es manu ka ir kāda nedrošība vai neskaidrība kāda lēmuma pieņemšanā vai kaut kādās situācijās tiek pieņemti pat nepareizi lēmumi, loģiski, ka šādas braucējs ir "jādresē un jādresē" vēl, kamēr nav šaubu par to, ka tiks pieņemts vienīgais pareizais lēmums.
Ir pilnīgi skaidrs, ja šāds braucējs nonākot uz ielas, kur blakus vairs nebūs instruktors, kas var iejaukties un novērst šadas situācijas, tā ir droša avārija!
Un kam to vajag... nevienam.
Tāpēc iesaku būt kritiskākam pret sevi un nepārvērtēt savu varēšanu. Neviens apzināti nemēģina kādu gremdēt, ja braukt māki un dari to pārliecinoši, bet ne pašpārliecināti garantēju... eksāmens tev būs tīrā izklaide.
Lai veicās.

š šoferjuga 16.12.2011

Kleksis un Erps.
Vārdus neminēšu, jo priekša vairāki tiesas procesi. Pilnīgi Tev piekrītu jāgāž ārā tādi kuri liek sānos un veic reālas kļūdas. Avārijas vēlāk var būt ļoti traģiskas. Dvēseli grauž naudas kāsšana un nepamatoti apvainojumi. Kā arī neticu, ka kāds instruktors laiž pie eksāmena, kādu kurš reāli liek sānos. Parasti eksāmenu kārto cilvēki, kuri ir gatavi patstāvīgai braukšanai plus vēl figūras - auns tās neizbrauks.
Un kā ar vadītājiem, kuri ir zaudējuši tiesības pa šmigu un tad 10 reizes pārkārto. Vai tiek zaudētas arī prasmes vai tie liek sānos? Drīzāk jau likumdošana. Ja neviens nemēģina gremdēt, tad kādēļ iznīcina videoierakstu? Drīzāk jau jādresē šis pārbarotais kantoris, jo mums ir bērni, laulātie un draugi, kuri vienkārši nezināšanas dēļ var tikt nekaunīgi apkrāpti. Necīnos pret sistēmu, taču likumam ir jābūt vienādam pret visiem - kā pret pretendentu tā inspektoru.

L l1ght 21.12.2011

Pietiek ar to ka tu neskaties spoguļos, kamēr tas nav tev jau automātā tev uz ceļa kā vadītājam darīt nav ko!

š šoferjuga 11.01.2012

Jā, jā ar 18 gadu stāžu, neskatos spoguļos.

š šoferjuga 11.01.2012

Jā, jā ar 18 gadu stāžu, neskatos spoguļos. Tām amatpersonam vnk. nav kur piesieties un gāž pa melno ārā, jo zina, ka savas tiesības aizstāvēt pretendentam aizņems vismaz 2 mēneši, un inspektoriem par to nekas nebūs. Ja par katru kļūdu inspektoram novilktu 100 ls no algas, paskatītos, kā viņi blatotu.