www.sudzibas.lv CoverMe Informācija topošajiem Coverme darbiniekiem – nestrādājiet šeit!

CoverMe - Informācija topošajiem Coverme darbiniekiem – nestrādājiet šeit!

Kārtīgi padomā vai vēlies strādāt uzņēmumā, kurā neeksistē godīgums un netiek ievērotas darbinieka tiesības. Mans stāsts ir tāds, ka beidzot savu darba laiku pie manis atnāk direktores vīrs, kurš paziņo, ka esmu atlaista, jo neesmu uztaisījusi Ovp. (teikšu godīgi, ka jā no manas puses tas bija pārkāpums, ka nebiju vairāk kā 5mēneša laikā uztaisījusi Ovp, bet tas ir arī pārkāpums no darba devēja, ka ļāva man pēc pārbaudes laika pildīt savus darba pienākumus bez ovp. Citi pārkāpumi man nav bijuši, jo darīju savu darbu) tātad, atlaišana ir uz abpusējas vienošanās un, ka man nav nekas jāparaksta. Šeit rodas jautājums – kā darbinieku atlaišana var būt abpusēja vienošanās, ja mēs neesam ne par ko vienojušies? Uz šo jautājumu man direktores vīrs atbildēja, ka tā ir abpusēja vienošanās un, ka man rītdien ir jāsazvanās ar direktori. Nedodot nekādus dokumentus par “abpusējo vienošanos”. Teicu, ka šajā nedēļa bija plānots uztaisīt Ovp, jo beidzot man ir brīvāks laiks, bet viņam tas neinteresēja. Pateica, ka viss šī ir mana pēdējā darba diena un, ka rīt ir jāsazvanās ar direktori. Darba laiks beidzās 21: 00, bet jau 21: 09 man tika ieskaitīta nauda par nostrādāto mēnesi un atvaļinājuma kompensāciju. Nākošajā dienā zvanu direktorei uzdodu tādu pašu jautājumu – kā mani var atlaist uz abpusējas vienošanās, ja mani noliek fakta priekšā, ka esmu atlaista? Direktore skaidro, ka mani atlaiž no darba, jo neesmu uztaisīJusi ovp un, ka vairs nav iespējams savienot manas mācības ar darbu, tāpēc vienojāmies, ka mani atlaidīs no darba. Tad arī uzdevu jautājumu - ar ko tad jūs vienojāties par manis atlaišanu, ja man nekas netiek iepriekš pateikts, bet tikai noliek fakta priekšā, ka esmu atlaista? Uz šo jautājumu es neieguvu atbildi, jo direktore nometa klausuli un vairs nevarēju viņu sazvanīt. Šī nav bijusi pirmā reize, kad man direktore nomet klausuli. Ja runājam par direktores personību, tad varu pateikt, ka patiešām sākumā likās ļoti jauks cilvēks. Vēlāk strādājot tika saprast, ka tā tas nav. Viņa ir ļoti impulsīvs cilvēks, kurai ir vienalga par tavu esamību, tu esi tajā darbā, lai tikai tirgotu un tas arī viss. Ja tev būs Veselības problēmas, tad pacieties, nav jau tik traki, ja tu vari tad ņeņem slimības lapu, jo viņiem trūkst darbinieku. Viņai neinteresē, ka tev ir sava dzīve, jo neko nepaziņojot maina darba grafiku. Man ir bijis tā, ka atnāk paziņojums uz e-pastu, ka rītdien ir jāstrādā, lai gan man ir bijusi iepriekš tajā dienā brīvdiena. Direktore nepazvana, nepajautā vai vispār vari nākošajā dienā strādāt – viņai ir vienalga!
Kas attiecas uz darbu, tas nav grūts, bet ir būtiskas lietas, kuras netiek ievērotas.
1. Netiek samaksāts par to, ka tiek tīrīta darba vieta pirms darba laika, lai gan pēc likuma darba devējam par to ir jāmaksā.
2. Darba devējs neapmaksā ovp, kas arī viņiem būtu jāapmaksā
3. Netiek izsniegtas nekādas darba Lapiņas, tu nezini cik tad pareizi viņi tev aprēķinās algu.
Tev ir jāzina, ka tevi vēros caur kameru, viņi neuzticas saviem darbiniekiem. Priekšniecība draud ar sodīšanu, jo tas ir vienīgais veids kā viņi māk risināt problēmas.
Ir tikai viens čakls darbinieks šajā uzņēmumā, kas vienmēr palīdzēs, izskaidros un pamācīs. Paldies jums, ka esiet ar vēsu prātu un mākat sastrādāties ar darbiniekiem. Jūs esat pelnījis labāku darba vietu.
Runājot ar juristu sapratu to, ka vienīgais veids, ko es varu darīt ir tiesāties. Viņi ir izstrādājuši ļoti labu shēmu, kā atbrīvoties no darbiniekiem, kuri viņiem vairs nav vajadzīgi. Šī nav bijusi pirmā reize, palasiet arī citu sūdzības! No kļūdām mācās un mācaties no manām kļūdām - nestrādājiet šeit! Neatbalstiet cilvēkus, kas pēc tam jūs apkrāps!

12.11.2020

B Bauru karalis 12.11.2020

OVP jums jāveic pirms darba līguma noslēgšanas. Darba devējs bez OVP nedrīkstēja pielaist jūs pie darba. Zinu tādus darbinieciņus, kas tik bezatbildīgi attiecas pret pienākumiem, 5 mēnešus neveic OVP.
Un pirmreizējo OVP darba devējam nav pienākums apmaksāt.
No otras puses ļoti slikta darba organizācija no darba devēja puses. Agri vai vēlu par to viņš vēl samaksās