www.sudzibas.lv CoverMe Informācija topošajiem Coverme darbiniekiem – nestrādājiet šeit!

CoverMe - Informācija topošajiem Coverme darbiniekiem – nestrādājiet šeit!

Kārtīgi padomā vai vēlies strādāt uzņēmumā, kurā neeksistē godīgums un netiek ievērotas darbinieka tiesības. Mans stāsts ir tāds, ka beidzot savu darba laiku pie manis atnāk direktores vīrs, kurš paziņo, ka esmu atlaista, jo neesmu uztaisījusi Ovp. (teikšu godīgi, ka jā no manas puses tas bija pārkāpums, ka nebiju vairāk kā 5mēneša laikā uztaisījusi Ovp, bet tas ir arī pārkāpums no darba devēja, ka ļāva man pēc pārbaudes laika pildīt savus darba pienākumus bez ovp. Citi pārkāpumi man nav bijuši, jo darīju savu darbu) tātad, atlaišana ir uz abpusējas vienošanās un, ka man nav nekas jāparaksta. Šeit rodas jautājums – kā darbinieku atlaišana var būt abpusēja vienošanās, ja mēs neesam ne par ko vienojušies? Uz šo jautājumu man direktores vīrs atbildēja, ka tā ir abpusēja vienošanās un, ka man rītdien ir jāsazvanās ar direktori. Nedodot nekādus dokumentus par “abpusējo vienošanos”. Teicu, ka šajā nedēļa bija plānots uztaisīt Ovp, jo beidzot man ir brīvāks laiks, bet viņam tas neinteresēja. Pateica, ka viss šī ir mana pēdējā darba diena un, ka rīt ir jāsazvanās ar direktori. Darba laiks beidzās 21: 00, bet jau 21: 09 man tika ieskaitīta nauda par nostrādāto mēnesi un atvaļinājuma kompensāciju. Nākošajā dienā zvanu direktorei uzdodu tādu pašu jautājumu – kā mani var atlaist uz abpusējas vienošanās, ja mani noliek fakta priekšā, ka esmu atlaista? Direktore skaidro, ka mani atlaiž no darba, jo neesmu uztaisīJusi ovp un, ka vairs nav iespējams savienot manas mācības ar darbu, tāpēc vienojāmies, ka mani atlaidīs no darba. Tad arī uzdevu jautājumu - ar ko tad jūs vienojāties par manis atlaišanu, ja man nekas netiek iepriekš pateikts, bet tikai noliek fakta priekšā, ka esmu atlaista? Uz šo jautājumu es neieguvu atbildi, jo direktore nometa klausuli un vairs nevarēju viņu sazvanīt. Šī nav bijusi pirmā reize, kad man direktore nomet klausuli. Ja runājam par direktores personību, tad varu pateikt, ka patiešām sākumā likās ļoti jauks cilvēks. Vēlāk strādājot tika saprast, ka tā tas nav. Viņa ir ļoti impulsīvs cilvēks, kurai ir vienalga par tavu esamību, tu esi tajā darbā, lai tikai tirgotu un tas arī viss. Ja tev būs Veselības problēmas, tad pacieties, nav jau tik traki, ja tu vari tad ņeņem slimības lapu, jo viņiem trūkst darbinieku. Viņai neinteresē, ka tev ir sava dzīve, jo neko nepaziņojot maina darba grafiku. Man ir bijis tā, ka atnāk paziņojums uz e-pastu, ka rītdien ir jāstrādā, lai gan man ir bijusi iepriekš tajā dienā brīvdiena. Direktore nepazvana, nepajautā vai vispār vari nākošajā dienā strādāt – viņai ir vienalga!
Kas attiecas uz darbu, tas nav grūts, bet ir būtiskas lietas, kuras netiek ievērotas.
1. Netiek samaksāts par to, ka tiek tīrīta darba vieta pirms darba laika, lai gan pēc likuma darba devējam par to ir jāmaksā.
2. Darba devējs neapmaksā ovp, kas arī viņiem būtu jāapmaksā
3. Netiek izsniegtas nekādas darba Lapiņas, tu nezini cik tad pareizi viņi tev aprēķinās algu.
Tev ir jāzina, ka tevi vēros caur kameru, viņi neuzticas saviem darbiniekiem. Priekšniecība draud ar sodīšanu, jo tas ir vienīgais veids kā viņi māk risināt problēmas.
Ir tikai viens čakls darbinieks šajā uzņēmumā, kas vienmēr palīdzēs, izskaidros un pamācīs. Paldies jums, ka esiet ar vēsu prātu un mākat sastrādāties ar darbiniekiem. Jūs esat pelnījis labāku darba vietu.
Runājot ar juristu sapratu to, ka vienīgais veids, ko es varu darīt ir tiesāties. Viņi ir izstrādājuši ļoti labu shēmu, kā atbrīvoties no darbiniekiem, kuri viņiem vairs nav vajadzīgi. Šī nav bijusi pirmā reize, palasiet arī citu sūdzības! No kļūdām mācās un mācaties no manām kļūdām - nestrādājiet šeit! Neatbalstiet cilvēkus, kas pēc tam jūs apkrāps!

12.11.2020

Sveicināti, Eleonora.
Pateicamies jums par godīgu atsauksmi par mūsu darbu. Ļoti labi, ka neaizmirsāt pieminēt, ka 5 mēnešus mēs gaidījām no jums OVP, periodiski jums par to atgādinājām, bet pretī mēs dzirdējām tikai tukšus solījumus. Tā mums ir pieņemts, ka mēs strādājam godīgi, ne tikai attiecībā pret saviem darbiniekiem, bet arī attiecībā uz valsti, izpildot visas prasības, ne tikai maksājot nodokļus (mēs pievienojām komentāros pielikumu par bronzas līmeni un nodokļu maksātāju reitingu), bet arī nodrošinām drošību un aizsargātu darbinieku veselību darba vietā.

Kas attiecas uz OVP samaksu, iesaku rūpīgāk izlasīt likumu, jo likums nosaka, ka pirmo OVP, pieņemot darbā, maksā pats darbinieks, bet atkārtoto OVP apmaksā darba devējs.

Attiecībā uz jūsu paziņojumu, ka jums nebija nekādu pārkāpumu darbā, mēs varam to izskaidrot šādi:
- Mēs bijām saņēmuši atkārtotas sūdzības no klientiem, ka jūsu attieksme pret klientiem bija nedraudzīga, un pēc tam, kad to pārbaudīja slepenais pircējs, šīs sūdzības tika apstiprinātas. No slepenā pircēja vārdiem tas burtiski izklausījās šādi: "Viņa uzvedas kā ministre, skatās uz pircēju no augsta punkta, viņa neizteiks nevienu lieku vārdu."

Kad jūs uzsākāt pie mums strādāt, nekādas vienošanās par to, ka jūs mācīsieties nebija un mums nāksies pielāgot darba grafiku atbilstoši jūsu studijām. Jūs vienkārši nostādījāt mūs fakta priekšā, kad uzsākāt mācības. Ilgu laiku mums bija jāpielāgo darba grafiks jūsu studījām, jūsu kolēģi vienmēr nāca jums pretī, bet jūs to nenovērtējāt, un, kad kāds lūdza jūs viņu aizstāt, jūs vienkārši atteicāt. Tas atkārtojās vairākas reizes. Jūs pamanāt citu cilvēku trūkumus, bet nepievēršat uzmanību saviem.
Mēs jūs ilgi neatlaidām, mēs devām jums iespēju labot savas kļūdas, kuras menedžere jums vairākas reizes izteica (komunikācija ar klientiem un viņu apkalpošana, devām laiku veikt OVP) un aiz cieņas pret jūsu māsu, kura atšķirībā no jums vienmēr palīdzēja mums un nāca mums arī pretī.

Kāda ir sūdzība par videonovērošanu, mums nav skaidrs. Tagad tas notiek visur, un tas tiek darīts ne tikai, lai uzraudzītu pārdevēja darbu (lai gan es neredzu nekādus pārkāpumus, jo pārdevējs ir uzņēmuma seja, un no mūsu puses būtu nolaidība to neņemt vērā), bet arī tā paša darbinieka drošībai, kā arī palīdzot viņam konfliktsituāciju gadījumā.

Jūsu iztērētais laiks (15 minūtes dienā), ko tērējāt telpu uzkopšanai 20 kv.m. tiek apmaksāti kā prēmijas veidā, ko jūs ik mēnesi saņēmāt sākot no 200 līdz 300 eiro.

Paldies, ka novērtējāt Igora darbu, kurš no visas sirds palīdzēja jums atrisināt jūsu kļūdas! Mēs arī to ļoti novērtējam, ticiet man, mēs cenšamies nodrošināt viņam visērtākos apstākļus.
Bet jūs aizmirsāt novērtēt citu vienlīdzīgi svarīgu darbinieku darbu, pirmkārt, savu kolēģu, kuri vienmēr piekrita jūs aizstāt, ja jums tas bija vajadzīgs mācībām. Un arī grāmatvedes, kura vienmēr savlaicīgi aprēķināja jūsu algu, prēmiju un atvaļinājuma naudu.

Bija tik daudz lietu, kuras jūs neapmierināja, ka ir ļoti dīvaini, ka tik ilgi strādājāt pie mums. Bet varbūt tāpēc, ka mūsu uzņēmums ir iekļauts Latvijas labāko nodokļu maksātāju TOP 500?

Bronzas līmenis un nodokļu maksātāju reitings

Bronzas līmenis un nodokļu maksātāju reitings

I ilrgjefiho 12.11.2020

OVP jums jāveic pirms darba līguma noslēgšanas. Darba devējs bez OVP nedrīkstēja pielaist jūs pie darba. Zinu tādus darbinieciņus, kas tik bezatbildīgi attiecas pret pienākumiem, 5 mēnešus neveic OVP.
Un pirmreizējo OVP darba devējam nav pienākums apmaksāt.
No otras puses ļoti slikta darba organizācija no darba devēja puses. Agri vai vēlu par to viņš vēl samaksās

I ilrgjefiho 16.09.2021

Vispār:
Jūs paši uzmanīgāk palasiet likumu. Tur nav teikts, ka pirmreizējo OVP noteikti apmaksā darbinieks, precīzāk pretendents. Pirms darba līguma noslēgšanas vienojās, veic pārbaudi, tad pieņem darbā.
Bet, ja OVP tiek veikta pēc darba līguma parakstīšanas un darba uzsākšanas, tad tā jau vairs neskaitās pirmreizējā, bet gan periodiskā un to 100% apmaksā darba devējs. Darba aizsardzības likums 15. pants.

Bet, ja uzņēmums raksta patiesību, tad zinu tādus darbinieciņus, pretīgi cilvēki.

C CoverMe Support Pārstāvja atbilde 20.09.2021

Jums ir pilnīga taisnība, nevajadzēja iet pretī, bet uzreiz pieprasīt no viņas OVP, pirms tika pieņemta mācībās / darbā.