Cityparks Latvija - Netaisnība

Vakar 6.11.2017. Saskāros ar ļoti nepatīkamu situāciju pie bkus (Bērnu Klīniskā Universitāte) Gaiļezers, Juglasielā 20. Vedu uz turienu savu 6 gadus veco meitiņu, tā kā neēsam vietējie, tad bijām ar savu transportu. Piebraucam pie slimnīcas, izrādās tur maksas stāvvieta. Aprēķinam ka stundas laikā mums jābūt atpakaļ nopērku stāvvietu uz 1 h kas ir 1,20 euro.
Kā pārsteigumu sagaidām pie mašīnas priekšējā stikla pieliktu lapeli. Jā, esam nokavējušas vien 15 min, bet sods uzlikts 25 euro! Cik bēdīgi, ka lieki nekur neuzkavējāmies tik vien kā apmeklējām ārstu, un bērns pirms garā ceļa paprasījās uz toaleti.
Es saprotu ka valstij nauda jāpelna, bet vai šī ir īst;a vieta kur piepelnīt? ... Tā taču ir slimnīca, nekāds naktsklubs! Un ja arī sods, tad okey 5-10 euro, nevis 25! Cik bēdīga tā mūsu Latvija un šī kompānija, ar saviem likumiem!

donna b 07.11.2017

Protams kur nu vel pelnit? Supermarketi ar bezmaksas stavvietam vel palika, bet bez slimnicas neizspruksi! Un pelna CityPark, valsts tikai piepelnas...bedigi gan, bet ta tagad visur. Valsts parsvara pelna uz sadiem pakalpojumiem un soda naudam. Bet no ka tad cita?

C critical thinker 07.11.2017

nav tāds 'nokavējāmies tikai 15 minūtes, jo kakājām'. cik uzliek - to var izlasīt noteikumos jau iepriekš.

A Apzinìgà 08.11.2017

Tas ir viñiem normàli man bija pa 5 min.

I Ineseww 08.11.2017

Nav tāds "uzliek sodu". Privātam kantorim nav varas tiesības valstī uzlikt izdomātus neadekvātus sodus. Uz Cityparks attiecas civillikums kā līguma slēdzēja pusei. Un Cityparks ir tiesības prasīt līgumsoda apmaksu.

Civillikuma 1717.pants Līgumsoda apmēru noteic līdzēji, un tas nav aprobežots ar zaudējumu lielumu, kādi paredzami no līguma neizpildīšanas, taču tam jābūt samērīgam un atbilstošam godīgai darījumu praksei.

Civillikuma 1716.panta 3 daļa Līgumsods par saistību nepienācīgu izpildi vai neizpildīšanu īstā laikā (termiņā) var tikt noteikts pieaugošs, taču kopumā ne vairāk par 10 procentiem no pamatparāda vai galvenās saistības apmēra.

Tātad šajā gadījumā, nokavētas 15 minūtes, kas ir 0.30 Eur + līgumsods maksimāli 10% 0.03 Eur. Kopā 0.33 Eur. Un ne kapeiku vairāk.

Raktiet Cityparkam, rakstiet PTAC, jāizbeidz vienreiz šis rekets.

Civillikuma 1656.pants Parādnieks nav nokavējis, ja nokavējuma iemesls ir viņa pamatotas šaubas vai nu vispār par to saistību, kuras izpildīšanu no viņa prasa, vai par tās apmēru.
Jūsu gadījumā ir pamatotas šaubas parlīgumsoda apmēru un apmaksas termiņš nevar tikt nokavēts, kamēr lietu neatrisina.
Un piekrītu kā iepriekš tika rakstīts, Cityparkam ir jāievēro atbildes juridiskā forma, atbildei jābūt parakstītai.

Kamēr tā nav parakstīta, atbildi jūs neesat saņēmuši - tātad droši rakstiet vēl un vēl. Apmaksas termiņš nevar iestāties, jo jūsu šaubas nav pagaisušas un līgumslēdzēja puse Cityparks pats neievēro virkni likumu.

Оккупант 08.11.2017

вот он золотой дождь...

G Gvido_T 08.11.2017

Es vēl piebildīšu, ka droši metiet to Cityparka cedeli miskastē un nekādi nereaģējiet. Tā ir pretlikumīga. Jums nevienam nav jāraksta un jātaisnojas. Ja viņi grib, lai piedzen caur tiesu, ko nekad nedarīs, jo tiesnesis smiedamies atsauks šādu prasību. Tāpēc arī nekad neviens nav tiesāts par šiem pretlikumīgajiem stāvvietu sodiem. Tā ir tikai prasta naudas izspiešana no bailīgiem un nabadzīgiem cilvēkiem. Man pašam ir pāris cedeles no EiroParka, nu jau daudzus gadus vecas un dēļ tā nekad nekas slikts nav noticis. Pāris reizes kāda tante zvanīja no kaut kāda kreisā piedziņas kantora, tā arī viņai teicu, ka man nospļauties uz jums, jūsu prasībām un jūsu fotofiksācijām.