www.sudzibas.lv BITE Lielā vilšanās...

Bite - Lielā vilšanās...

Esmu Bites klients jau ilgus gadus, un pa šo laiku man bija radies iespaids, ka šī ir komāpņija, kurai, tiešām, ir atšķirīga politika attiecībā pret klientiem. Nesen iegādījās tā, ka mainīju dzīves vietu, un jaunajā vietā ir stipri švaka izvēle attiecībā uz interneta provaideriem. Redzot Bites 4G bezlimita mājas interneta reklāmu, nolēmu paņemt to testēšanai uz 14 dienām, jo alternatīva ir tikai Lattelecom DSL ar 20 Mbit/s vai citi mobilie operatori (neskaitu radiolinkus ar milzīgām uzstādīšanas izmaksām). Pirmās trīs dienas biju ļoti apmierināts ar Bites 4G sniegumu un pat, gandrīz, aizgāju pirms laika pārtraukt testu un noslēgt līgumu par pakalpojuma izmantošanu arī turpmāk, taču vienlaikus biju paņemis testēšanai arī Internettelevīzijas "TV kastīti" no kompānijas MedaiSmartTV, kas nodrošina plašu TV kanālu klāstu par ļoti demokrātisku cenu (akcijas ietvaros)- nav balstīta uz p2p, kas Bites līguma atsevišķi izcelts, kā pārkāpums. Televīzijas signāls nāk tieši no kompānijas servera un tās darbībai nepieciešami ~5 Mbit/s interneta ātrums ar ko Bites 4G tīkls tika galā bez jebkādām problēmām, jo stabili nodrošināja ātrumu no 25-40 Mbit/s visas dienas (rīts/diena/vakars; naktīz nezinu - gulēju :) ) garumā. Bet tad nāca lielais pārsteigums - ceturtās dienas vakarā sāka "kārties" interneta TV, sākumā nodomāju,ka pie vainas pati "TV kastīte", bet tad, joka pēc, notestēju interneta ātrumu, un liels bija mans pārsteigums, kad www.speedtest.net uzrādīja 1.5 Mbit/s... Nodomāju, ka būs iemeties kāds "gļuks", tāpēc jāpārstartē maršrutētājs. Pēc pārstartēšanas nekas neizmainījās, nodomāju,ka vaina būs "centrālē", tāpēc notestēju 4G ar mibolo tālruni - rādītājs 25 Mbit/s. Nolēmu zvanīt "citādās kompānijas" operātoram. Sarunas sākumā operātors izrādīja neviltotu izbrīnu par šādu ātruma kritumu, taču vēlāk precizējot manus datus un numuru izrādījās, ka es esmu lejupielādējis ļoti daudz informācijas, tāpēc, lai samazināt infrastruktūras slodzi vakara stundās, sistēma automātiski (no 18:30 - 23:30) nogriež man ātrumu... Ar to arī sarunu pabeidzām. Nolēmu palasīt noslēgto 4G interneta līgumu - jā, tur tāds punkts ir. Bet ne par to ir šis stāts. Stāsts ir par to, ka par šādiem ierobežojumiem nekur nekas netiek publiski minēts, pat ne tad, kad 4G ņem testēšanai. Piebildīšu vēl vairāk - Bite reklamējot savu 4G, apzināti maldina klientus, jo tiek apgalvots, citēju: "Bites internets ir stabils neatkarīgi no tā, vai tērē vien pāris MB mēnesī vai arī esi īsts interneta guru – nekādu triku vai ātruma ierobežojumu!" Mēģināju šo situāciju risināt caur "draudzīgajiem operatoriem", taču pretīm saņemu standartizētu atbildi par to, ka viņi vēlas sniegt visiem vienādas iespējas t.i. izlīdzina ātrumu vakarā, lai visi tiek pie interneta...Interesanti ir tas, ka pirmās trīs dienas visi, joprojām, tika internetā un man nekas netika ierobežots. Bez tam, esmu atslēdzis interneta TV testa "kastīti" jau otro dienu, bet Bites 4G vakaros joprojām 1.5 Mbit/s... Stāsta morāle ir tāda, ka, protams, vienmēr, ir jālasa līguma nosacījumi, tas nu ir fakts un manā vecumā tas būtu jāzina, taču svarīgākais šajā stāstā ir un paliek tas, ka biznes vienmēr un visur paliek tikai biznes - cilvēks ir tikai ienākumu avots. Visa Bites dižošanās ar draudzīgumu, ipašo attieksmi pret klientu un individuālu pieeju ir tukša skaņa un marketings.

Papildināts Olex78 29.01.2018

Pagājuši pāris gadi kopš šī neatkārtojamā piedzīvojamu :)
Vai man ir ko piebilst? Jā. Paliku pie bites, jo telefona sakari apmierina. BET! Uz gadu biju nonācis bites "melnajā sarakstā", jo nesaņemu nevienu akcijas piedāvājumu neskatoties uz to, ka uz mana vārda bija pieslēgti 4 numuri.
Reiz pat piezvanīju un uzprasījos pats, jo kolēģim, kurš ir Bites kliets īsāku laiku kā es ar 2 numuriem, tika piedāvāta sakarīga planšēte ar internetu par pievilcīgu cenu kā ilggadējam un lojālam klientam :).
Tad nu es zvanu un saku, ka tā un tā, kolēģimi ir tāds piedāvājums , un es arī tādu vēlos. "Draudzīgais operatosrs" pajautāja manu vārdu, tad pieklusa, paklabināja taistiņus un pēc brīža man paziņoja, ka, diemžēl, man šāds piedāvājums nav paredzēts ;)))))
Tad es mazliet sadusmojos un nooptimizējos uz trim numuriem, divus no kuriem uztaisīju par lētākajiem priekšapmaksas variantiem, jo bija bārniem, kurus vajag tikai sazvanīt. Tad nu pēc dienas man zvanījās un centās man pierādīt, ka pēcapmaksa esot izdevīgāka. Bet pret veselo saprātu un matemātiku, kas ir Bites vājā vieta, īsti neiebildīsi, jo elementāru aprēķinu veidā pierādīju, ka viņu piedāvātie varianti maksā vairāk par tiem, ko esmu izvēlējies pats.
Tāda lūk ir man pieredze ar šo kompāniju...
Joprojām lietoju Lattelecom DSL, kuram ātrums nu jau ir uzaudzis līdz stabiliem 40 Mbit/s visu diennakti bez JEBKĀDIEM ierobežojumiem ātrumā vai apjomā, ar ļoti atsaucīgu un izpalīdzīgu klientu atbalsta dienestu, kas jau ir labāk par to, ko savulaik saņemu no Bites gan ātruma ziņā,gan attieksmē.

A Aksels 2 04.06.2015

Pilnīgi piekrītu. 1.5 Mbit/s ir bezkaunīga ņirgāšanās par klientu. Tad jau varēja arī uz dažām stundām atslēgt pavisam - kā Ķīnā atslēdz elektrību pamīšus starp rajoniem - lai visiem pietiek.

0 00000000000000 04.06.2016

tas 1.5MBit/s ir tikai 150 kilobaiti sekunde

P power user 04.06.2015

Būs jārunā ar BITI, lai attopas. Var saprast pamatojumu vakara stundās ierobežot ātrumu. Bet ne TIK RADIKĀLI. 4..5 mbps lejup varētu būt kompromiss, lai pietiek visiem, bet lai nezūd jēga.

Olex78 05.06.2015

Power User, par to jau tas stāsts, tieši šadu kompromisu centos panākt, bet nekā - uz šādu piedāvājumu nav nekādas reakcijas, atbilde ir vispārēja un standartizēta. Protmas, pieļauju, ka "nabaga" operātors nav tas, kurš ir tiesīgs šādu jautājumu izlemt, bet tad jābūt iekšējai procedūrai, kam šo informācu nodot tālāk, ja tā ir ārpus konkrētā cilvēka kompetences... Patreiz esmu uz robežas, lai mainīt operatoru - veicu citu operatoru piedāvajumu izpēti...

Likumsargs 05.06.2015

Tāpēc daudz nedomā un ja citas izvēles nav, ņem Lattelekom mājas paku 4 bez telefona un nebūs problēmas ne ar apkalpošanu, ne ar ātrumu. Ja Lattelekom nosaka 20 Mbit/s, tad šāds ātrums arī būs visu diennakti.
Lattelekoms, atšķirībā no citiem interneta pakalpojuma sniedzējiem, katram abonentam piešķir savu līniju, tāpēc ātrums ir nemainīgs.
Man ir Lattelekom un nekādu problēmu!

I Ingus Stafeckis 16.09.2016

Pilnīgs MURGS! Lattelecom DSL ,ja saka līdz 20mbs,tad būs ap 10 mbs! Paši pasaka, ja ir 10 Mbs, tas esot ok! Un izmaksas...

M monoya 06.06.2015

всегда вы гонитесь за тем что подешевле! возьмите по дороже и посмотрите разницу. а У бите в многих местах в окрестностях РИГИ где написано что ХОРОШИЙ сигнал 4Г там и 3Г нету.

Latviešu tautas 06.06.2015

Может быть в Риге есть такая проблема, но во многих местах Латвии, даже бывшего Рижского района, на границе Инчукалнсского и Сигулдского краёв, на той территории, где очень необходима мобильная связь в экстренных ситуациях, например на территории Национального парка "Гауя" нет покрытия ЛМТ и ТЕЛЕ2, а вот БИТЕ там уверенно работает - район Силциемс(Вэсулэни) 57.1439084 градусова с.ш. 24.7631588 градуса в.д. Vecdruvas, Inčukalna pag., LV-2141. http://www.balticmaps.eu/?lang=ru. В этой точке ЛМТ предоставляет связь с вышкой в... Эйкажи... Из-за особенностей рельефа местности не из Раганы, ни из Гауи (Инчукалнс), ни из Мурьяни, ни из самого Силциемса (завод железобетонных конструкций) сигнал не пробивается, лишь изредка можно уловить сигнал с одной из вышек города Сигулда, хотя должно быть хорошее покрытие!

Palasi

Datu pārraide Interneta plānu ietvaros

Nedrīkst:

• izmantot klientam domāto SIM karti, pārkāpjot Bites līguma noteikumu 12.1.4.punktu;
• Bites internetu izmantot failu apmaiņas programmām (peer to peer), negodprātīgai reālā laika pakalpojumu saņemšanai/sniegšanai vai pakalpojumu sniegšanai kādam citam (trešajām pusēm);
• Gadījumā, ja ir pieslēgts Interneta plāns ar bezgalīgu datu apjomu, datu pārraides ātrums tiks samazināts līdz 1, 5 Mbit/s no plkst. 18.00 līdz plkst.23.00, ja tīkla noslodzes apjoms no konkrētā pieslēguma punkta pārslogos tīkla infrastruktūras kapacitāti, tādējādi radot elektronisko sakaru pakalpojumu izmantošanas traucējumus un aizskarot citu lietotāju intereses.

N Normunds Voiciss 02.06.2016

Всё очень просто. Нельзя:

использовать услугу неограниченного интернета в другом устройстве, которое не является смартфоном (в маршрутизаторе, модеме или другом устройстве),
пользоваться интернетом Bite для файлообменных программ (peer to peer), для недобросовестного получения/оказания услуг в реальном времени или для оказания услуг кому-либо еще (третьим лицам),
одновременно пользоваться аппликациями особого предложения, используя устройство для мобильной связи в качестве портативного сетевого WiFi;
если тарифный план включает в себя неограниченное использование интернета, то прими во внимание, что телефон нельзя использовать как портативную точку доступа WiFi;
использовать услугу неограниченного интернета в другом устройстве, которое не является смартфоном (в маршрутизаторе, модеме или другом устройстве);
пользоваться интернетом Bite для файлообменных программ (peer to peer), для недобросовестного получения/оказания услуг в реальном времени или для оказания услуг кому-либо еще (третьим лицам).

Если твои привычки пользования интернетом внезапно изменятся и ты начнешь использовать интернет явно вопреки данным правилам, мы будем считать это недобросовестным использованием интернета.

Наша деятельность, договоры и предоставление услуг, как и в любой другой отрасли, регулируется законодательством Латвии. В статье 21 Закона об электронной связи Латвийской Республики сказано: «при пользовании услугами запрещено совершать какие-либо мошеннические действия. Мошеннические действия — совершение, маршрутирование или получение вызова с использованием услуг или нумерации, предназначенных для конечных пользователей, в результате чего возникает нецелесообразная или искусственная нагрузка, которая может выражаться в качестве однородных вызовов в нехарактерном для клиента объёме или нехарактерной продолжительности соединения, а также вызовы, совершённые конечным пользователем, находящимся в Латвии или за границей, или устройством, подключенным к точке подключения. Если хочешь, изучить этот закон подробнее можно здесь: http://www.likumi.lv/doc.php?id=96611.

За соблюдением ПСП следят как автоматизированные системы, так и сами наши сотрудники. В зависимости от степени тяжести нарушения мы можем отключить Тебе услуги (на время или навсегда) и/или незамедлительно расторгнуть договор с требованием компенсировать причинённые убытки. Последствия будут ещё хуже в случае существенного нарушения условий договора Bite и законов Латвийской Республики, но этим делом по нашей просьбе займутся уже правоохранительные органы. Так что шутки плохи :)

Но надеемся, что ни с одним из наших клиентов этого не произойдёт, и Ты, как и мы, тоже думаешь, что честным быть намного лучше и проще!

M Mierinsh 08.06.2015

bēdīgs stāsts

Latviešu tautas 08.06.2015

Sveiks, Vlad!

Bite ir citāda kompānija un tieši tāpēc neseko līdzi izmantoto pakalpojumu saturam (nenoklausāmies zvanus, nelasām SMS un neskatāmies uz datu saturu), jo tas ir aizliegts ar likumu un vispār ir neglīti.

Tomēr Bite seko, lai visiem klientiem ir vienādas tiesības un labumu no mūsu pakalpojumiem.

Tieši tāpēc datu pārraides ātrums var būt ierobežots līdz 1, 5 Mbit/s no plkst. 18.00 līdz plkst.23.00, ja tīkla noslodzes apjoms no konkrētā pieslēguma punkta pārslogos tīkla infrastruktūras kapacitāti, tādējādi radot elektronisko sakaru pakalpojumu izmantošanas traucējumus un aizskarot citu lietotāju intereses.

Citiem vārdiem sakot, nav godīgi ja viens klients dabūs zibens ātru internetu uz citu klientu rēķina, tāpēc samazinot ātrumu, tiek nodrošināta iespēja izmantot pietiekoši ātru un stabilu pakalpojumu visiem klientiem.

Līdzīgi ka šajā bildē, visiem tiek nodrošināta iespēja novērot spēli, Bite ierobežojot ātrumu nodrošina visiem saviem klientiem iespēju izmantot pietiekoši ātru un stabilu pakalpojumu. Ar ātrumu 1, 5 Mbit/s 1 Gb var lejupielādēt apmēram 1, 5 stundas laikā, tas ir pietiekoši, lai skatītos video youtube ar vidējās kvalitātes iestatījumiem, bez novilcinājuma un gaidīšanas.

Runājot par p2p (torrenti u.c.), Bite saprot, ka protokols var būt izmantots gan bezmaksas programmnodrošinājuma, gan cita legāla satura lejupielādei. Ņemot vērā to faktu, ka normatīvie akti liedz mums vākt datus par saturu, kas tiek pārraidīts, mēs nezinām, ko un kur tu dari, izņemot to, kādu datu pārraides protokolu tu lieto. Līdz ar minēto un ņemot vērā to, ka p2p protokolā strādājošas programmas noslogo tīklu (arī dēļ nelegāla satura lejupielādes), un to ka Bite neseko klientu izmantoto datu saturam, p2p protokola lietošana ir aizliegta.

Jauku dienu!

Oksana no Bites

E Edgars007 12.06.2015

Sveiki Oksana no Bites,
Tad kāda jēga no jūsu 4G interneta, ar jūsu minēto 1.5Mbit/s interneta ātrumu!!!??? Varbūt, ka Bites darbiniekiem ikdienā savos darba pienākumies pietiek ar tādu ātrumu, jo ļoti labi var pagulēt neko nedarot darba laikā. Man šobrīt ir vietējais provaiders ar ātrumu 5Mbit/s 24h dienaktī, un man šķiet, ka tas ir stipri par lēnu. Tāpēc meklēju alternatīvu. Labi ka pameklēju atsauksmes par Bites 4G, citādi būtu pamatīgi vīlies!! Un vēl kaut kāda cenzūra uz patērēto apjomu- Bites vadība no Ziemeļkorejas???
Nekas personīgs, bet kaut kas īsti tajā firmas politikā neštimē.

Edgars

A Aksels 2 12.06.2015

★ ★ ★ ★ ★ Edgara komentāram! Pilnīgi piekrītu.

Latviešu tautas 12.06.2015

Bet es nepiekrtu: kapēc Jūs uzskatat ka Jūsu darbs ir vērtīgāk?

A Aksels 2 13.06.2015

Mājas internets bez kompromisiem. 1.5Mbit/s katru vakaru. Cieti.

Latviešu tautas 13.06.2015

А у меня мобильный ЛМТ 10 ГБ за 9, 95 евро и скорость около 5 Мбит. А дома в Инчукалнсе использую выделенку Балтком: хоть скорость гарантировано до 20 Мбит в секунду, но по тесту 21, 5/19, 7 Мбит в секунду...

Edgars007! Ты бы сам написал Оксане: мне это не надо!.. [slēpt]@bite.lv

Кстати, я ей ответил русской пословицей "НЕ ХОЧЕШЬ СРАТЬ - НЕ МУЧАЙ ЖОПУ!"...

Olex78 17.06.2015

VladLat, runa jau nav par noteikumiem kā tādiem, katrai spēlei ir savi nosacījumi9 un noteikumi, bet par to, kā tas viss tiek pasniegts. Lasīt es protu ļoti labi, par redzi un veselo saprātu nesūdzos, bet šajā stāstā runa vairāk par attieksmi pret saviem klientiem un par to, ka publiskie apgalvojumi par produktu īsti neatbilst (maigi izsakoties) gala produktam. Ja kompānijas pārstāvis man var pateikt, ka ar 1.5 Mbit pietiek lai skatīties youtube, tad man pretargumentu nav, jo noprotu, ka tieku uztverts par infantīlu tīni, kurš maksās 18 eur mēnesī, lai mājās skatīties youtube...:DDD Ir viens vērtīgs atklājums, kuru man atzina "draudzīgais" Bite operators - pateicoties man, lietošanas noteikumos tiks ietverts punkts par to, kad lietotājam tiek atjaunots "godīgā lietotāja status" - kā izrādās, tas notiek katras nedēļas pirmdienā. Patreiz šāda punkta noteikumos nav :)
Esmu jau sev pieslēdzis Lattelecom DSL un lietoju bez bēdām gan rītā, gan vakarā :) Priecājos, ka esmu kādam palīdzējis, padaloties savā pieredzē.
Lai visiem veicas un jauka diena!

Latviešu tautas 17.06.2015

Вчера мне в 17.00 звонила оператор БИТЕ с номера 27089815 и втюривала что у БИТЕ НЕТ проблем со скоростью интернета. Разговаривали по-латышски...

Olex78 17.06.2015

Katram sava izpratne par problēmām...:DDDD

monoya,

Ne manā gadījumā - es nemeklēju lētāko, es izvēlos no tā mazumiņa, kas manā dzīvesvietā (Rīgā) vispār tiek piedāvāts - tāds nu ir liktenis privātmājās dzīvojošajiem. Tu domā, ja man būtu opcija ņemt optiku, es čakarētos ar mobilo internetu...? Jā, optiku var ievilkt, tikai tas izmaksās aptuveni 2000 eur katrai privātmājai - tā teica Lattelecom meistars, kurš ievilka man DSL :))))) LMT internetu notestējām kopā ar viņu spečuku - ātrums knapi 18 Mbit (skatu uz tuvāko antēnu bloķē viena autodīlera milzīgā celtne)...spečuks pats neieteica pagaidām ņemt viņu piedāvājumu, jūlijā laidīšot gaisā vēl vienu frekvenci, tad būšot spēcīgāks signāls.

R ri4y 17.06.2015

Man liekas, ka mans 350 mb/s par maz, jo mājās arī strādāju 3 darba datori, 2 TV, kas pieslēgti internetam, xbox, mans dators, sievai 2 datori, vairāki planšetdatori un telefons, ja tas viss strādā vienlaicīgi internets par lēnu, nezinu, ko darītu ar Bites 4G internetu, labi ka šeit paskatījos, šodien zvanija un piedāvāja pieslēgt pamēģināt laukos. Parasti uz laukiem ņemju 1 TV un vismaz 3 portatīvos, domāju par Šķīvja iegādi internetam pa 150 eiro ar neierobežotu ātrumu līdz 250 mb/s, sliktajos laika apstākļos no 5 līdz 25 mb/s. Šie saka ka uz katru tehniku būs vismaz 25 mb/s pat sliktajos laika apstākļos.