www.sudzibas.lv Berga foto Slikta kvalitate

Berga Foto - Slikta kvalitate

Šogad mūsu bērnudārza grupā daudzas bildes bija drausmīgas! Fotogrāfs neseko līdzi bērna izskatam (saburzīta drēbe, šķība bante utt). Fotogrāfam būtu jāteicas uz LABU bildi, jārunā ar bērnu, jāatrod kontakts. Bet te iespaids, ka ir tieksme tikai uz kvantitāti un "ka tik ātrāk izdarīt un aiziet". Pašas bildes (izgrieztās, piem, magnēti) ir ļoti nekvalitatīvas - greizas malas, lien ārā "diegi" no melnā pamatnes ... drausmīga vilšanās!

F

BondsBonds 07.02.2017

To kāds fotogrāfs ir nosaka gan jau ka bērndārzs un finanses.

D DaartsVeiders 14.03.2017

Labdien.
Neesmu no Berga Foto kompānijas, kā arī neesmu no Jūsu bērnudārza, taču viedoklis man ir - jo pats esmu bildējis bērnus šādās iestādēs.
Viss kas attiecās uz bilžu, piekariņu u.t.t. izmantoto materiālu kvalitāti, tad tas tiešām ir dikti žēl ka joprojām ir kompānijas kurām sagādā grūtības akurāti apgriezt magnētiņu malas.
Savukārt viss pārējais kas minēts sūdzībā, nav gluži patiesība. Centīšos izskaidrot - bērna izskatam jāseko līdzi būtu audzinātājām vai vecākiem, fotogrāfs nevar saķemēt katru bērnu, noslaucīt viņu puņķus, un noteikti nevar līst bērniem biksēs, lai sakārtotu kreklus un savilktu meitenēm sašļukušās zeķubikses. Fotogrāfs seko līdzi bildes apgaismojumam, kompozīcijai un vēlams izveido kādu interesantāku bērna pozu. Neaizmirstiet arī, ka tā saucās klases/grupu fotosesija, kurai visbiežāk tiek atvēlētas 30 - 40 minūtes, no kurām kopējā "klases/grupas" bilde var aizņemt kādas 7-15 minūtes. Tas nozīmē ka individuālajām un draugu bildēm paliek pāri vidēji no 15-25 minūtēm. Ja pieņemsim ka vidēji dārziņu grupās ir apmēram 15 bērni un 2-3 audzinātājas ar auklīti, tad izrēķiniet pati cik daudz laika fotogrāfam ir uz katru bērnu, lai piekārtotu viņu kreklus, matus, zeķubikses, kabatas, bikšu priekšas, puņķus u.tml.
Nepārprotiet, es neaizstāvu Berga foto, slikta bilde nekad nesagādā prieku un noteikti tā daļēji ir fotokompānijas vaina. Taču vienmēr labi padomājiet, vai tiešām pie visām nelaimēm ir vainojams tieši fotogrāfs kurš vēlās ātrāk tikt prom? Ne jau fotogrāfi izlemj cik ilgi bildēs bērnus, visbiežāk to cenšās noteikt bērnudārzi lai uzspētu uz visām diendusām, pusdienlaikiem, horeogrāfijām u.t.t.

P.S. Visi augstāk minētie laiki un bērnu skaits ir minēts, balstoties uz personīgo pieredzi. Protams ir arī dārziņi ar 8 bērniem grupiņā un ir arī ar 30 bērniņiem. Taču tas nav gluži svarīgi, jo laiks vienmēr ir ierobežots. Kā arī neaizmirstiet ka šīs bildītes un portreti visbiežāk, "vidēji" maksā no 1-2 eiro. Šajā 1 vai 2 eiro ir iekļauts IIN u.c. nodokļi , alga fotogrāfam/-iem, retušētājam, tehnikas amortizācija un ceļa izdevumi, lai aizbrauktu uz bērnudārzu. Katrā bildē ir ieguldīts liels vairāku cilvēku darbs un viņa maksā smieklīgu naudu. Ja ir vēlme tiešām labas un skaistas bildes ar individuālu pieeju tieši Jūsu bērnam, iesaku nolīgt kādu fotogrāfu individuālai fotosesijai, cenas ir ļoti dažādas, bet es ieteiktu meklēt tādus kas prasa no 40-60 eur/h. Šādā fotosesijā fotogrāfam noteikti būs laiks un vēlēšanās sekot līdzi bērna izskatam un tiekties uz LABU bildi, runājoties un iepazīstoties ar bērnu. :)

Šie bija mani divi centi par šo tematu.
Vēlu Jums jauku dienu un skaistas bildes.

N Nauris Klavins 12.02.2018

Man ļoti patiik šis teikums - Fotogrāfs neseko līdzi bērna izskatam (saburzīta drēbe, šķība bante utt) :D :D :D
Piedodiet atvainojiet Vecaaki - Par beernu ir jaaruupeejas, lai vinsh nenaak uz skolu saburziitaam dreebeem, Beernu ir jaamaaca , kad fotografijas nav jaataisa stuulbas grimases. Arii par netiirajaam muteem un punkjainajiem deguniem ir tieshi tas pats staasts. Nez ko fotograafam tagad katrs siikais arii buus jaanomazgaa? Nevajag citus vainot pie savas neidariibas vai nolaidiibas ... Done