www.sudzibas.lv Aukle Slikta izturēšanās pret bērnu, neievēro vienošanās

AtrisinātaAukle - Slikta izturēšanās pret bērnu, neievēro vienošanās

Aukle, kura piekrāpa mūsu ģimeni.

Pieņēmām darbā par auklīti. Maksājām mēnesī 1000 - 2100 eur, atkarībā no stundām, apmaksājām ceļojumus ar ģimeni uz Kipru, Grieķiju utt. Viņas uzraudzībā dažos mēnešos mazais puisītis saslima 2 reizes (no saukstēšanās – nesekoja līdzi, vai bērnam nav auksti) . Viņa arī sasita mūsu bērnam galvu ar veļasmašīnas durvīm. Centāmies būt saprotoši vienmēr, problēmas izrunājām, saņēmām solījumus, ka viss uzlabosies.

Tomēr, kamerās redzējām, ka tad, ja neesam mājās, faktiski notika atsēdēšana par 6.50 eur / stundā. Un ar puisīti, nestrādāja, ignorēja viņu, faktiski nodarbojās ar savām lietām – mazgāja matus, dzīvojās telefonā utml. Strādājot mēdza mūs nostādīt vienkārši fakta priekšā – rīt es eju prom 2h agrāk, nekā paredzēts un viss. Tas nozīmē, ka man jāpārceļ savus plānus negaidīti, dažreiz arī zaudēju naudu par kādu ieplānotu ārsta procedūru utml.

Beigās nesmuki izvilināja no mums 2150 eur avansu, atstāja netīru māju, izēstu ledusskapi, izdzertu kafiju, palika parādā naudu un aizgāja bez brīdinājuma. Vienošanās bija brīdināt 1 mēnesi iepriekš. Tas mūsu ģimenei radīja vēl 800 eur zaudējumus, jo nācās atcelt kursus, par kuriem iepriekš samaksāts. Vēlamies brīdināt pārējos vecākus no šīs auklītes.

Kamēr vinai svarīgi jums iepatikties, viss būs tip top. Bet, kad sajūt, ka vairs nekontrolē, tad dzīvo kā vēlās un, nedod dievs, palūgsi viņai nekavēt vai, piemēram, strādāt ar savu bērnu, nevis atsēdēt. Tad būs asaras, pārmetumi skandāli. Ja kādam vecākam, skolai, bērnudārzam interesē atsauksmes, mums ir, ko pastāstīt.

Papildināts vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Papildināta un precizēta informācija. Mēs vienkārši vēlamies, lai citi vecāki izvērtē visu, pirms šīs auklītes pieņemšanas savā ģimenē.

Pieņēmām darbā par auklīti. Maksājām mēnesī 1000 - 2100 eur, atkarībā no nostrādātajām stundām (6,5€/st) , apmaksājām ceļojumus ar ģimeni uz kipru, grieķiju utt. Viņas uzraudzībā jau pirmajā mēnesī 10mēnešus vecais puisītis saslima ar strutojošo angīnu, jo auklīte viņu pludmalē aukstā vējā bija plāni saģērbusi un mazais nosala. Lai gan auklīte bija pateikts, neņemt mazā pudelīti vai karoti mutē, kad mazais tiek barots, viņa tāpat to darīja, pat tad, kad pati jutās apaukstējusies un mazais pēc mēneša atkal saslima, kā rezultātā bija jāpārceļ ceļojums un tika zaudēta nauda.

Viņa arī sasita mūsu mazulim galvu ar trauku mazgājamās mašīnas durvīm. Bija jālūdz arī mazgāt rokas mazulim, pēc atgriešanās no āras (pēc tā, ka mazais pēc smilškastes apmeklējuma smagi ar vēderavīrusu uz divām nedēļām saslima) , jo pati nebija aizdomājusies rokas mazgāt. Lai gan bijām skaidri izrunājuši, ka nemeklējam mazuļa pieskatītāju, bet aukli, kas aktīvi ar mazo darbojas, bija pastāvīgi jārunā ar viņu, lai sarunājas ar mazo, lai nerunā klusi, bet normālā balsī, lai darbojas atbilstoši bērna vecumam, jo viņai tas viss padevās ar grūtībām. Bieži novērojām, ka viņa sēž telefonā. Lai gan pieņemot darbā, vienojāmies, ka mums ir tiesības pasakot līdz trešdienai, pieteikt darbu kādā no brīvdienām.

Pēc vairākiem atteikumiem, kuru rezultā bija jāmeklē šos aukle, informēja, ka pa visu vasaru var tikai vienu nedēļas nogali mums atvēlēt, pirms stāšanās darbā runājām, ka nedēļas nogalēs varēšot regulāri strādāt. Te nu bija solījumi. Tāpat ikrīta kavējums 10-15min bija standarts.

Beigās nesmuki izvilināja no mums 2150 eur avansu, kas pats par sevi nebūtu nekas briesmīgs – samaksu prasīja nedēļu agrāk, nekā runāts, bet pēc naudiņas saņemšanas, aizgāja bez brīdinājuma un palika vēl arī parādā naudu ģimenei par mašīnas remontiem utml. Vienošanās bija brīdināt 1 mēnesi iepriekš. Šīs vienošanās neievērošana mūsu ģimenei radīja vēl 800 eur zaudējumus, jo nācās atcelt kursus, par kuriem iepriekš samaksāts. Vēlamies brīdināt pārējos vecākus no šīs auklītes!

Kamēr viņai svarīgi jums iepatikties, viss būs tip top. Bet, kad sajūt, ka vairs nekontrolē, tad dzīvo kā vēlās un, dnedodievs, palūgsi viņai nekavēt vai, piemēram, strādāt ar savu bērnu, nevis atsēdēt. Tad būs asaras, pārmetumi skandāli. Ja kādam vecākam, skolai, bērnudārzam interesē atsauksmes, mums ir, ko pastāstīt.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta vecāki 1gadniekam 02.08.2021

saņemta atvainošanās un lūdzam portālu izdzēst šo sūdzību

V vecāki 1gadniekam 01.08.2021

Precizējums: bērniņam galvu sasita ar trauku mašīnas durvīm, nevis veļasmašīnas

V vitols 01.08.2021

Ja jums vajg nopietni kārtīgu aukli,tad varu pierunāt savu sievu iet pie jums strădāt.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Mums tiesam aktiva darbosanas ar berninu.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Ja jums ir, ko piedavat, mes loti labprat izskatitu.

Good Intentions 01.08.2021

Normāla nauda un šitā luni dzenāt. Paldies par informāciju. Kas tas vispaŗ par tādu šerpu avansu?

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Avanss bija par nostradato laiku, vienkarsi vina to uzprasija kadu nedelu agrak, neka bija vienosanas to maksat. Tad atstaja visu aiz sevis ta, ka vina to atstaja un aizgaja prom ar naudu un vel palika ari parada.

V Vilusies112233 02.08.2021

Ņemot vērā, ka autors nezin atšķirību starp avansu un darba samaksu sāk rasties jautājums, kas vēl ir pārspīlēts. Ieteiktu slēgt oficiālu līgumu ar darbinieku un maksāt nodokļus, lai nebūtu jāsūdzās, ka bez brīdinājuma aiziet no darba.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Ja nauda tik saņemta nedēļu ātrāk, nekā tai jābūt samaksātai, tad liela atšķirība no avansa te nav, drīzāk pat precīza avansa definīcija, ne tā?

V Vilusies112233 02.08.2021

Jūs komentāru augstāk rakstījāt- "Avanss bija par nostradato laiku" , ja nauda saņemta par jau nostrādāto, tad bez darba līguma tā ir vienkārši saņemta nauda par paveikto darbu. Ja būtu samaksājuši naudu par teiksim nedēļu uz priekšu, kas nav nopelnīta, tad varētu to saukt par avansu.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

nu, par to grāmatveži var strīdēties. fakts ir tāds, ka nauda tika pieprasīta nedēļu agrāk, nekā bija vienošanās to maksāt. un cilvēks vēl palika arī tobrīd ģimenei parādā par auto remontu utml. lai nākamie vecāki izvērtē, var droši ar mums sazināties un paskatīties kameru ierakstus utml.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Bus ar whatsapp zinas no pasas Sanijas pieejamas par to pasugalvas sasisanu ar trauku masinas durvim :(

Varbut boifrenda tetis policists, kura vardu, drosi vien, driz uzzinasim gribetu iesniegumu par to?

M merijots26 02.08.2021

Tiešām liekās ka darba devējs no pirksta taisīts. Ko var tagad raudāt par izmaksātu “avansu”, ja pats nav noslēdzis darba līgumu. Ja redzējāt, ka auklīte, pienemsim, sež telefona, tad jūs teoretiski varejat atteikt no viņas pakalpojumi, nevis tagad asaras liet.

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Vai bilde un privātā informācija ir publicēta saskaņā ar FPDAL 10. panta pirmās daļas 1.,2. punktu?

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

privātas informācijas šeit nav un fotogrāfija ir publiski pieejama, šī nav publikācija. kā arī personu fotogrāfijas drīkst publicēt sabiedrības (šajā gadījumā – vecāku, kuri meklē auklītes) interešu vārdā

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Kā tas ir nav personīgs?!Bilde ir personas dati!Un pēc likuma bildi (neatkarīgi kur tā iegūta) publicēt tikai ar redzamās personas piekrišanu!

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Fotografiju iznemt nav problemu, ne par to stasts. Portala administracijai jau paludzam. Bet parejiem vecakiem ir tiesibas uzzinat par auklites varondarbiem. Tomer tiesam berns 2x saslima aukles nolaidibas del (neapgerba un nemazgaja rokas) un parejas aprakstitas lietas ir fakti, par kuriem mums ir sarakstes, video u.c. informacija. Galu gala, lai nakamie vecaki pienem lemumu, vai tas ir ok, vai nav prieks cilveka, kuram uzticet savu berninu. Esam atverti ari sarakstei ar interesentiem

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Es auklītei ietiktu vērsties policijā, par nomelnošanu un datu publiskošanu bez piekrišanas!Un ļoti gan gribētos dzirdēt auklītes versiju!:)

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Jus jau seit komentaros lieliski redzat Sanijas versiju. Lielaka dala komentaru nak no vinas :) Noteikti, ka ari sodien kada gimene maksa vinai par berna pieskatisanu, bet vina taja laika sez telefona

badzhoo 02.08.2021

Domā auklītes bijušais darba devējs nav nodrošinājies ar kompromitējošiem materiāliem? Kaut vai ar bērnam nodarītajiem veselības kaitējumiem? Tiesā izģērbs to jūsu "labo" aulkīti.

S Samy12 02.08.2021

Pilnīgi meli un nepatiesa informācija,auklīte pie mums ir bijusi pati labākā un citās ģimenēs atsauksmes tādas pašas. Ja cilvēkam nepatīk ,ka auklīte aiziet prom,tas nav iemesls viņu šādi apvainot.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

anija mums nekautrejas pastastit par ieprieksejam gimenem. Ka esot "nenormali cilveki", kuri lielu netiribu atstajusi, nemazgajas vispar un berni ari dzivo netiriba un gimenes mamma esot likusi Sanijai vakt izlietotas higieniskas paketes pa vannasisstabas gridu. Un tada gara dabujam jaukus stastus par Sanijas ieprieksejam gimenem. Taka, ja jus tiesam esat bijusi kliente, tad ne seviski jaukus vardus par jums esam dzirdejusi... diemzel, bet fakts :(

S Sintija 02.08.2021

Šī meitene ir viena no labākajām auklītēm ko zinu 🙂.
Joprojām uztur draudzīgas atiecības ar ģimenēm kurām viņas palīdzība vairs nav vajadzīga.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Protams, ka jau zvanīja auklītes draugs un draudēja, ka ar tēti policistu risināšot visu utt. Svarīgi droši vien tēta policistam būtu atcerēties, ka patiesu informāciju (mums ir video materiāli) publicēt ir tikai normāli. Labāk būtu domāt par kārtīgu strādāšanu, nevis lielīties ar tēti policistu. Gribētos šī policista vārdu arī uzzināt.

S Sintija 02.08.2021

Alga 1000-2100
Vai kāds ietu prom no tik labi apmaksāta darba bez iemesla? Šaubos
Domāju ka no ģimenes puses nav bijusi laba atieksme kā arī darba apstākļi.

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Tātad, nepastāvot citiem likumā noteiktiem apstākļiem, publicēt fotogrāfiju (neatkarīgi no tā, kur tā iegūta), ir atļauts vienīgi ar fotogrāfijā redzamās personas piekrišanu. Papildus tam ir jānodrošina, ka fotogrāfijas publicēšana tiek veikta saskaņā ar FPDAL 10. panta pirmās daļas 1., 2. punktu – fotogrāfija tiek publicēta godprātīgu un likumīgu mērķu sasniegšanai, kā arī fotogrāfijas publicēšanas mērķis saskan ar sākotnējo fotogrāfijas iegūšanas mērķi.

Ja persona pārkāpj fizisko personu datu apstrādes noteikumus (publicē fotogrāfiju, neievērojot likumā noteikto kārtību), Jums ir tiesības vērsties Datu valsts inspekcijā. Viena no datu valsts inspekcijas funkcijām ir uzraudzīt personas datu apstrādi un aizsardzību saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības, biometrijas datu apstrādes, cilvēka genoma izpētes un parādu ārpustiesas atgūšanas jomu regulējošiem normatīvajiem aktiem. Iesniegumu paraugu var atrast šeit: http://www.dvi.gov.lv/lv/datu-aizsardziba/privatpersonam/iesniegumu-paraugi/ .

I IRKOTEIKT1 02.08.2021

10. pants. Inspekcijas direktora pilnvaru apturēšana

(1) Ja inspekcijas direktoram ir piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis vai pret viņu ir uzsākta kriminālvajāšana, tieslietu ministrs aptur viņa pilnvaras līdz brīdim, kad stājas spēkā attaisnojošs tiesas spriedums attiecīgajā krimināllietā vai kriminālprocess pret viņu tiek izbeigts uz reabilitējoša pamata.

(2) Inspekcijas direktora pilnvaru apturēšanas periodā viņam izmaksā valstī noteikto minimālo mēneša darba algu.
Kā šie panti attiecās uz šo tekstu?

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Nu, mīļais cilvēk, ja nav ko rakstīt, neraksti!Par kādiem pantiem Tu runā, man nav ne jausmas!

badzhoo 02.08.2021

Un par kādu personas datu aizsardzību mūsu valstī tu kladzini?

S Sanita Meļķe 02.08.2021

Atkārtošos speciāli Tev - fizisko personu datu aizsardzības likums :)

I IRKOTEIKT1 03.08.2021

Ja nemāki lasīt likumu un atpazīt tad neraksti muļķības vismaz iemācies lasīt zaudējis spēku vai spēkā esošs

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

ja vēlaties, varat droši atnākt un pārliecināties par apstākļiem – tie pie mums bija vairāk nekā labi. bet mēs tiešām prasījām darbu, nevis atsēdēšanu. un tas konkrētajai gudriniecei ne sevišķi patika :D

K Ketrina Lora 02.08.2021

Kādi jums ir apstākļi mājās, un darba apstākļi, ir pilnīgi divas dažadas lietas

M Maiga Anna 02.08.2021

Šī brīnišķīgā sieviete pieskatīja manus divus bērnus un nevaru vispār nevienu sliktu vārdu pateikt! Vienmēr ieradās laikā, par visu varējām vienoties- apsēžoties pie viena galda un visu izrunājot,arī ārsta apmeklējumus un visas procedūras, kuras man bija ieplānotas,apmeklēju un viss bija kārtībā. Tāpat kā mēs pieaugušie, jūs neticēsiet,arī Bērni slimo! Aizejiet uz valsts dārziņu, kurā bērni slimo katru mēnesi.
Nesmuki izvilināja avansu?! Kā tas ir? Ja jūs nebijāt mierā ar šādu AVANSA summu,tad loģiski būtu uzreiz par to runājuši.
Es zinu vēl ģimenes pie kurām viņa ir strādājusi, tieši šis ģimenes bija tas,kuras ieteica sadarboties ar vinu. Ziniet kā ir,ja sievieti sit piektais vīrs, tad vainīga nav roka. Kā var būt,ka visiem viss ir bijis kārtībā un šeit viss ir ļooooti slikti.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Sanija mums nekautrejas pastastit par ieprieksejam gimenem. Ka esot "nenormali cilveki", kuri lielu netiribu atstajusi un esot likusi Sanijai vakt izlietotas higieniskas paketes pa vannasisstabas gridu. Un tada gara dabujam jaukus stastus. Taka, ja jus tiesam esat bijusi kliente, tad ne seviski jaukus vardus par jums esam dzirdejusi... diemzel :(

L Linda Krūmiņa 02.08.2021

Nu,nopietni?
Speciāli saslimdināja bērnu,atsita galvu un jūs visu izrunājāt un atļāvāt tālāk pieskatīt bērnu?
Pilnīgi neticami,ja arī tā ir taisnība,tad,kur ir tie super atbildīgie vecāki?
Sanija ir tas cilvēks,kurai patīk bērni un,kura patīk bērniem!Šī nav pirmā ģimene,kur Sanija pieskata bērnus un vienmēr viss ir bijis labi, brīnišķīgas atsauksmes,turpināta sadarbība!
Te izskatās vienkārši tik neglīta nomelnošanas kampaņa!

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Mes sanemam solijumus, ka viss uzlabosies. Gribejam dot iespeju. Saprotiet ari mus.

RAMONA👀 02.08.2021

Skatoties cik daudz konentāru no autora un kāda līmeņa tie ir, rodas priekštats, ka problēmas ir pašiem un varbūt tieši tādēļ auklīte aizgāja.
Par visām varītēm nomelno...kā neizsāpēts aizvainojums

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Uz visiem komentāriem tiek atbildēts, lai nevienam nav šaubu, kas te notika. Sanija ir šodien jau kādus 2-3 lietotājus uztaisījusi no jauna un te nākusi komentēt, uzdodoties par iepriekšējām ģimenēm (par kurām pati, kā jau minēts – ne sevišķi jaukus vārdus mums stāstījusi). Sanijai pašai tika skaidrots, ka tā nav korekti rīkoties un pretī saņēmām smailijus un no ziņām staroja liela pašapmierinātība par to, kā izdevies noslinkot vēl vienu pēdējo nedēļu un saņemt naudu, kamēr vēl mājās nebijām īsti ieraudzījuši lietu stāvokli un bērniņš gulēja un neredzējām, ka vispār nav arī vannā nomazgāts utt. Šodien metusies reģistrēt jaunus fake lietotājus, noorganizējusi draudus ar sava drauga tēti policistu un tā tālāk. Droši vien par šīm stundām kāda ģimene šodien maksā viņai par itkā sava bērniņa auklēšanu :(

D Dreiks 02.08.2021

Izskatās, ka problema slēpjās pašā sūdzības autorā!

S Sarmīte Sermule 02.08.2021

Kristofs Blaua:
šo jau no Jums gaidīju, jo draudējāt man, bet negaidīju, ka tikšu nepatiesi apmelota!
Tas, ka tu vienmēr katrā situācijā meties sevi aizstāvēt ir jau pierasta lieta!
Varbūt iegooglē internetā kāda ir starpība starp avansu un algu! Palūdzu izmaksāt algu par nostrādātām dienām no 1-31 jūnijam,kas bija 334h(nekas uz priekšu netika samaksāts,lai to sauktu par avansu) Pēc stundu apjoma ir skaidrs,ka to vien darīju, kā dzīvoju darbā, tāpēc nav te jēga lielīties par to, ka maksājat man tādu naudu! Varu galvot citiem, ka pēc jūsu prasībām darbs ir paredzēts diviem cilvēkiem. Ja gribat savu provāto dzīvi, tad šī nebūs ģimene,pie kuras strādāt!

Tas, ka bērns saslimst ir normāla lieta! Neredzu kāpēc šis bija jāpiemin, bet pieļauju, ka pieminēji pieminēšanas pēc, jo tagad meklē adatu siena kaudzē!
Un par bērna galvas sasišanu- ja būtu klātesošs tēvs, tas skaidri zinātu, ka netīšām verot vaļā trauku mašīnas durvis, satraumēju mazo! Labi, ka ir sieva, kas pasaka priekšā.
Kā arī par to tika uzreiz jums ziņots, kā arī sekoju līdzi bērna veselībai visu atlikušo dienu!
Un nepavisam nepiekritīšu apgalvojumam, ka kaut reizi esmu teikusi “dodos prom no darba 2h ātrāk” Nekad tā nav bijis, bet no Jums tā ir bijis neskaitāmas reizes, kad norunājam darba laika beigas, bet atbraucat vismaz ar stundas nokavēšanos tā itkā nekas nebūtu noticis! Tas ir egoistiski, jo domājat tikai par sevi, par savu laiku un uzskatāt- ja reiz man ir aukle, tad viņai var nebūt sava dzīve, savas lietas un viss pārējais! Kad man bija neparedzēta situācija- jums par to bija vienalga,jūs man nepanācāt pretī, bet kad bijām mainītās lomās, virsroku atkal ņēma jūsu egoisms.

Ja nav ko teikt, tad reizēm vērtīgāk ir paklusēt un samierināties ar to, ka esi draņķīgs darba devējs, norīt to kamolu un nomierināties, nevis sniegt nepatiesu info!
Man ir bijušas pietiekami daudz ģimeņu, kurām esmu auklējusi mazos un tev par pārsteigumu- nevienam nekad nav bijušas problēmas!
Kāpēc aizgāju bez brīdinājuma? Jo ikreiz, kad kaut kas netika izdarīts kā gribēji tu, draudēji ar “es tev atvilkšu no algas” tāpēc, kā jau katrs cilvēks, kurš ir dienu un nakti strādājis, vēlas saņemt savu naudu, par nostrādātajām stundām, nevis saņemt tikai-paldies, bet es tev nemaksāšu, jo tu ej prom! Draudēšana nav problēmu atrisināšana!
Par parādu tu sauc algu, ko izmaksaji man neprecizi un man nebija ko izdot tajā brīdī. Vienojāmies, ka nauda tiks uzskaitīta uz konta, ko tā arī esmu izdarījusi!

Žēl, ka tava sieva par visu šo domā pavisam savādāk, jo es viņai ļoti patiku un viņa vēlējās mani noturēt pēc iespējas ilgāk pie sevis!

Acīm redzot ne tikai jūsu mājā netiek ievērots privātums( novietojot kameras katrā stūrī) bet arī šeit neesi ievērojis principu- fizisko personu datu apstrādes likumu!

Viss šis tavs raksts ir tik vien gļēvs un tādā līmenī, ka negaidīju šo no 30gadīga vīrieša!

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Piedod, Sanija, bet sūdzības tekstu sastādija mamma pati. Droši varam arī pavērt vaļā video ierakstus, sarakstes, jo te nav runa par mums. Runa ir par Tavu darba kvalitāti un ētiku, ko tad arī, lai vērtē citi.

V vecāki 1gadniekam 02.08.2021

Un Tu ļoti labi to zini pēc savām šodienas sarakstēm, takā netēlo. Kā jau minēts, varam arī kopā apskatīties video un sarakstes, arī šodienas.

I IRKOTEIKT1 03.08.2021

Es tikai atvēru Fiziskās personas datu aizsardzības likumu atradu 10. pantu un šā panta 1. un 2. daļu, lai gan tik gudram cilvēkam kā Jums laikam vēl bija jāpiemin ka atvēru likumu kurš šobrīd ir aktīvs un nav zaudejis spēku.

S Sanita Meļķe 03.08.2021

Es Jums vispār iesaku nevērt neko vaļā!Tas jūs traumē manuprāt!:)

I IRKOTEIKT1 03.08.2021

Īsti gan nesaprotu kādēļ nevarat vienkārši pateikt ka izdomājāt kaut kādu pantu un cerējāt ka neviens neko jums neteiks...
Tas tik tāds ieteikums :)
pārbaudiet kārtīgi pirms cenšaties būt gudrāka kā citi :)