Attirance - Sūdzība

Labdien,

Šoreiz tā nebūs sūdzība, bet mani novērojumi uzņēmumā "Attirance" strādājot par Eksporta Menedžeri. Man savāktās informācijas pietika, lai neuzturētos tur ilgāk par divām dienām. Rakstu šo tikai par esošo situāciju, nevis par darba apstākļiem kādi varētu būt vēlāk. Tātad mana pieredze uz 20JUL2016

Atnākot pirmdienā uz darbu, lai arī bija runāts, ka atsūtīs 5dien man uz e-pastu līgumu, lai varu iepazīties pirms nāku uz darbu - sekretāre/Eksporta menedžeris Kintija - "Atvainojiet, 5dien te darbā bija elle, tāpēc nevarēju atsūtīt jums līgumu." Es - "Kas tad 5dien bija noticis ? Nekas, gatavo tagad, jo bez līguma es nestrādāšu". Kintija : "Veikalā 5dien tiesu izpildītāji esot atnākuši, slēguši veikalu ciet" Es - "Tad jau man vērts strādāt? Uzņēmumam ir maksāt nespēja?" Kintija - "Nē, viss labi, tas nekas, tā nesaprašanās".

Protams, kā tad :)

Ierādīja man darba vietu, lieki piebilst, ka attieksme ir tāda - še, te tev kompis strādā - attieksme tāda, ka viņi zin, ka nav vērts ar cilvēku runāt, draudzēties, sastrādāties, iekļaut kolektīvā, jo maksimums ko viņš tur nostrādā ir mēnesis, pusotrs.

Ok, strādāju - apgūstu produkciju, mēģinu saprast, kā viņiem tā pārdošana te notiek. Kad ap 12 dienā ierodas Boss - Atis Liepiņš ar punu - kulaka lielumā uz pieres. Kā vēlāk noskaidrosies esot kāpis no dušas ārā un pakritis vai kas tāds. Pierādījumu nav, bet padomājiet paši - parādi, naudas nav, veikalu slēdz ciet. Gan jau kāds beidzot viņam palīdzēja pakrist no dušas kāpjot ārā :)

Veikalu slēdz, boss pakritis, ofiss tukšs. Offisā es redzēju tikai galveno pārdēvēju Kārli, sekretāri Kintiju, mākslinieci un grāmatvedi - atvainojos, ja kādu izlaidu :)

Tā pagāja pirmā diena. Otrajā dienā arvien vairāk sāk pārņemt tā negatīvā atmosfēra vai algu vispār varēs izmaksāt vai nē? Sapratu, ka jāaprunājas ar darbiniekiem esošajiem. Izdevīgā momentā prasu Kārlim - "Klau - a kāpēc tik milzīga kadru rotācija? Pastrādā nedēļu vai divas, maksimums mēnesi un ir prom? Kārlis : "Nu algas kavējoties." Viena meitene esot aizgājusi prom, jo alga kavējās par 3 dienām un otrai kavējās divas nedēļas, un aizgāja prom.

Ar to man pietika, lai otrajā dienā vakarā pabeigtu dzert kafiju un dotos prom, tikai lai atgrieztos pakaļ aizmirstajam telefona lādētājam, nekad neaizmirstiet mantas vietā kur vairs nevēlaties atgriezties :D Man alga nedrīkst kavēties, viņai jābūt tajā datumā, kad mēs esam vienojušies. Vai tad es varu ierasties darbā kad es gribu un cikos es gribu ? Iepriekšējā darba vietā man alga pa 10 gadiem aizkavējās par vienu dienu vienreiz un vienīgajam no visas darba vietas, grāmatvedības kļūdas dēļ.

Jāpiebilst, ka mana vienošanās bija 8** (kaut kas) uz rokas pēc nodokļu nomaksas un procenti no pārdotā nelegāli, bet neradās iespaids, ka vadītāju uztrauktu tāds nieks kā līgums. Jo par veikala īri es arī esmu pārliecināts, ka viņam ir līgums ar telpu izīrētāju un līguma esamība viņam nebija svarīga, lai nesamaksātu tā īri. Kur nu vēl man.

Tiem kas lasa - es nostrādāju tikai divas dienas, tāpēc nezinu, iespējams mana alga tiktu samaksāta laikā un mans ex-priekšnieks ir goda vīrs, un visas sūdzības ir ļaunu cilvēku sazvērestība, varbūt. Bet nedomāju, ka darbinieki man meloja teiktdami, ka iepriekšējie cilvēki aizgāja prom tikai tāpēc, ka alga kavējās vai arī netika izmaksāta vispār.

Rakstīju šo tiem, kas apsver iet tur strādāt. lai informētu par manu pieredzi, tie kam nospļauties par manu viedokli - noteikti ejiet tur strādāt un lai jums veicas, varbūt, jūs tur katru mēnesi stiepsiet mājās treknu bonusu no pārdotā.

P.S Uz veikala Attirance durvīm ir rakstīts (Veikals nestrādā tehnisku iemeslu dēļ)

Ar cieņu

TasKuršPārdotNemāk

Atbilde no attirance Pārstāvja atbilde 20.07.2016

Labdien, cienījamais Ziedoni Bredik!

Paldies par plašo novērojuma izklāstu. Tā kā tas nav uzņēmumam Attirance iepriecinošs, uzskatām par savu pienākumu atbildēt. Skaidrs, ka pasauli mēs katrs redzam citādāk, tomēr šoreiz Jūsu skatījums krasi atšķiras no mūsējā.

Uzņēmuma Attirance stāsts skan citādāk: savā pirmajā darba dienā Jūs ieradāties darbā pirmdien no rīta. Mūsu sekretāre ierādīja Jums vietu un palūdza personu apliecinošu dokumentu līguma izveidei. Līgums tika sagatavots, un ap plkst. 10:00 tas jau bija nodots Jums parakstīšanai. Uzņēmuma vadītājs ieradās pāris stundas vēlāk un parakstīja līgumu no uzņēmuma puses. Jā, uzņēmuma vadītājs tiešām sagadīšanās pēc pirmdienas rītā bija guvis galvas traumu (to apliecina ātrās palīdzības izraksts).

Runājot par ievadīšanu darbos un personāla attieksmi: darba pienākumus Jūs bijāt pārrunājis ar uzņēmuma vadītāju darba interviju laikā. Sākot strādāt, dienas laikā Jums tika pievērsta uzmanība un sniegti nepieciešamākie norādījumi. Ir skaidrs, ka ieiešana darba ritmā prasa vairāk laika par vienu vai divām dienām, sevišķi, ja Jūsu pienākums ir veidot jaunu klientu bāzi.

Personāls Jūsu uzturēšanos Attirance kolektīvā vērtē atšķirīgi no Jūsu stāstītā – nenoliedzam neitrālu attieksmi, tomēr nemanījām arī interesi draudzēties. Šāds viedoklis ir gan tiem uzņēmuma darbiniekiem, kuru personas vārdus Jūs esat minējis savā izklāstā, gan tiem darbiniekiem, kurus acīmredzot neesat uzņēmumā pamanījis. Iespējams, tāpēc, ka savā darbības laikā nepaguvāt apciemot visas biroja telpas.

Perfekti neesam - uzņēmums šobrīd ir sarežģītā pārmaiņu posmā. Situācija tiek risināta, un ceram, ka nākotnē tā uzlaboties. Tomēr pašreiz, tā vietā, lai mēģinātu sadarboties, viegla darba un naudas meklētāji izvēlas rakstīt publiskas sūdzības.

Tomēr, mums rodas jautājums, Ziedoni: ja arī daļa no portālā atrodamajām sūdzībām atbilst patiesībai, vai tiešām uzskatāt, ka Jūsu sūdzība ir pamatota, ja neesat pārbaudījis nevienu no Jūsu minētajiem faktiem? Jūsu novērojums ir balstīts uz 8 līdz 12 stundu pieredzi uzņēmumā. Vai tiešām uzskatāt, ka šis laika sprīdis sniedzis Jums pilnvērtīgu skatu uz uzņēmuma iekšējo vidi, ļaujot izdarīt objektīvus secinājumus?

Mūsuprāt, tā vietā, lai pārbaudītu faktus, Jūs esat izdarījis pieņēmumus. Jūs ne tikai esat safabricējis daļu faktu, bet arī izdomājis sarunas, kuras atļaujaties pārstāstīt kā citātus. Protams, novērtējam laiku, ko esat ieguldījis sūdzības radīšanai – galu galā, laiks ir dārgākais, kas mums pieder.

Aicinām atzīmēt šo sūdzību kā atrisinātu!
Attirance

Papildināts TasKuršPārdotNemāk 20.07.2016

Es vēlreiz uzsveru, šis raksts ir balstīts uz novērojumiem un no informācijas, kas ir iegūta sarunās ar viņiem. Es saprotu, ka jums ir nepieciešams šo informāciju slēpt, jo drīz jau nebūs vairs kas strādā, atliks tikai google uzsist.

Es vēl saprastu, ja man darba intervijā būtu pateikuši - ir ļoti smagi un alga var kavēties. Vai esat gatavs saņemt algu novēloti? Nebija tādu sarunu, ja būtu viss godīgi pateikts, tad arī tā būtu man izvēle riskēt vai nē. Jums šķiet, ka varat lemt manā vietā un citu cilvēku vietā? Jūsu darbinieks pats man teica un tagad whatsappā raksta, ka pašam alga 2 nedēļas kavējas.

Lai izdodas jums viss

M Mārtiņš 20.07.2016

Jā, arī mani savulaik tur mēģināja ievilināt, bet labi, ka noreaģē pareizi un atteicu, jo visas apkārtējās pazīmes liecināja, ka nebūs labi.

N normāla čikse 20.07.2016

Biju uz darba interviju. Uzņēmumam šobrīd nav zelta laiki, bet tur ir palicis tāds kodols, kas cenšas lietas virzīt uz labo pusi.
Nezinu, protams, aizkulises un kas tur ir agrāk noticis, kā tāds uzņēmums var iebraukt auzās, bet cilvēkam ar gribasspēku un kurš var paciest 10 dienu algu aizkavi, tur noteikti ir ko darīt, jo zinu no drošiem avotiem, ka pēdējo 3 mēnešu laikā tur ir labi projekti iesākti.

Pilsētas Dāmīte

T TasKuršPārdotNemāk 20.07.2016

Tas brīdis, kad darbinieki paši komentē sūdzības.lv :)

Kundziš 20.07.2016

Tas Kārlis ir baigi smuks, tāpēc arī tur strādā. A nesmukie paši aiziet.

N normāla čikse 21.07.2016

Tad jau viņš pareizi dara, ka kosmētikas uzņēmumā strādā. Nez vai, kad atvērs veikalu, tur varēs noķert pokemonus?

Kundziš 21.07.2016

Es domāju, ka visi aiziet pēc vienas, divām dienām, jo saprot, ka daba nav apvetījusi viņus ar skaistumu. Un Kārļa klātbūtnē jūtās kā krupis porcelāna traukā.

Seismitoad

T TasKuršPārdotNemāk 21.07.2016

Skatos, ka darbiniekiem ir interesanti sarunāties savā starpā komentāru sadaļā ;)

Kundziš 21.07.2016

Tieši tā. Statoilā tāpat tagad darba nav, tad arī rakstu. :) Bet gan arī Tev paveiksies, un Tu atradīsis savu sapņu darbu!

N normāla čikse 21.07.2016

Nav tik traki. CircleK mani nepaņēma, bet Subwayā gan. Vienmēr esmu vēlējies salātus bāzt baltmaizē.

T Tong Po 21.07.2016

Kaut kāds sūds tā attirances vadība! Ar kādām tiesībām publicējat kādas personas vārdu uzvārdu? Kurš jums ir pateicis, ka tas bija patiešām tas cilvēks, kas to sūdzību sarakstīja?
Un vispār, kā tas ir, ka darba līgumu paraksta tad, kad jau vairāk kā stundu kā pilda darba pienākumus? Likumdošanas prasības neievērojam? Un VIDu kad painformējāt par darbinieku? Arī kaut kad, kad sanāca? Jeb aizmirsāt?
No pašu jūsu rakstītā es redzu, ka jums tur ir bardaks. Un pat, ja tam sūdzības autoram nav taisnība, redzu, ka kaut kas ar jums tomēr nav OK, un ieteiktu darba meklētājiem vai nu iet jums garām ar lījumu, vai vismaz ļoti piesardzīgi vērtēt katru dienu nostrādāto jūsu labā

N normāla čikse 21.07.2016

Mēs ar Tong Po kopā salātus ēdām Subwayā. Viņš nelieto salvetes un kolu nedzer ar salmiņu...

A ALLADIN 22.07.2016

Cienījamais Ziedonis Brejviks izradas grib draudzetes uzņemuma par 8** EUR, nevis stradat ! Skaidrs ka konkurenti iesutija, jo ATTIRANCE super kvalitativa prece un manai ģimenei loti patik !

Kundziš 23.07.2016

ATTIRANCE- Kvalitatīvas preces, vēl kvalitatīvākiem cilvēkiem!

E Es 25.07.2016

Šajā "briniskigajā" uznemumā nostradaju gandriz 2 gadus! Taa,ka tas nebija mans vienigais darbs,algu vareju gaidit,lieki piebilst,ka laikā,vinju nesanjema neviens,nekad,vismaz ar 2-6 nedelu kavesanos,saskalditu 4-5 daljas un vel ar milzigu lugsanos un pazemosanos! Atis vnk rupsh teevins,netaktisks,bezkaunigs un prasts kaa zirga dekjis! Pats par sevi,milzigi augstaas domaas,nonaak salonaa un skalji apspriez savu privato dzivi,taa,ka klientiem pilnigi jasarkst... Uztveru vinju par neadekvatu,slimu cilveku,kads vins arii ir! Uznemums tikai grimst un grimt,pasha vajprata murgu deelj,pilnigs,totals paraudzis beerns! Bet smiekligi tur pastradat,sava veida pieredze,kadu neiegusi vairs nekur...tur var daudz un dikti stastit.... :D

I Ilze Klava 29.07.2016

Cik foršs teksts no Attirances puses: "viegla darba un naudas meklētāji izvēlas rakstīt publiskas sūdzības.", vai neesat domājuši par to, ka cilvēki iet prom no tā, ka saprot, ka uzņēmums ir kraha priekšā? Ka Atis nemitīgi visus dzen stresā ar saviem jautājumiem? Ka būtu sakarīgi cilvēku pirmajā darba dienā apmācīt nevis nosēdināt pie datora un likt pētīt produkciju? pēc tam meklēt google: Distributors in Asia/Europe utt? (kas saprotams ne pie kā nenoved, bet Atim ir jātaisnojās, ka neviens tev neatbild un esi idiots)
Kā arī izmaksāt algas laikā!!! nevis ar 9 dienu nokavi, neviens nav nācis praksē, bet gan strādāt - nomaksāt īres/komunālos, nopirkt pārtiku un izdzīvot nevis gaidīt, kad Atis iemetīs kontā pirmos 100EUR. FUJ!!!!

Nekādā gadījumā šīs sūdzības nav atrisinātas. Arī es esmu saņemusi e-pastu, kurā 2x mani lūdz sūdzības dzēst. Tā tas nebūs - izmaksājiet manu algu (kuru gaidu jau vairākus mēnešus), nevis lūdziet dzēst sūdzību. Piedevām iemānīt ar Attirance kosmētku vai SPA pakalpojumu.SMIEKLĪGI!!!!

N normāla čikse 02.08.2016

Tieši tā. Atis ir riktīgs virtulis un kosmētika mani padara resnāku.

T TasKuršPārdotNemāk 10.10.2016

Attirance ir pieteikusi maksātnespēju vai arī uzsākts maksātnespējas process. Tātad mani novērojumi bijuši precīzi un sūdzība bijusi vairāk kā pareiza.

Ja kaut kas liekas aizdomīgs, tad visdrīzākais tāds arī ir :)

N normāla čikse 10.11.2016

Ja kaut kas liekas aizdomīgs, paskaties sev biksēs.