Alberta koledža - Šausmas

Tie, kuri nolēmuši doties studēt uz AK, iesaku vēlreiz izskatīt citus variantus, vai arī uzreiz doties uz neklātienes grupu.

Daži pasniedzēji vienkārši nolasa prezentāciju, kuru var atrast skolas mājaslapā. Grūti saprast vai esmu atnācis mācīties, vai vienkārši uz prezentāciju par kādu tēmu. Tikpat labi es varu mājās nolasīt sev priekšā šo prezentāciju un meklēt informāciju par to. Saprotu, ka jāmācās un jāklausās, bet nevajag lasīt monotonā balss tonī. Varētu dot kādus uzdevumus, lai vingrinātos.

It īpaši kaitina, ka šādas lekcijas ieliek divos dienā. Visa diena sabojāta. Varēja ielikt tajās dienās, kad ir rīta lekcijas, lai diena ir aizpildīta un var plānot kaut ko citu.

Ir arī tādi pasniedzēji, kuri neatbild uz e-pastiem. Negaidu atbildi uzreiz, bet nedēļas laikā jau gan varētu atbildēt. Rakstot otro reizi un trešo reizi tāds pats scenārijs. Klātienē jautājot jautājumu, atbild, ka visu nokārtos, bet nekas netiek nokārtots.

Ir arī ļoti labi pasniedzēji, kuru lekcijas tiešām bija interesanti klausīties un kuri stāstija no savas pieredzes nozarē un uzdeva jautājumus, nevis vienkārši atnāca, nolasa un aiziet.
Skolas interneta sistēma, jeb moodle ir vienkārši šausmīga. Visi mājasdarbi, testi ir vienā garā sarakstā, bardaks. Ļoti nepārskatāmi un neērti.

Ļoti smieklīgi liekas reklāma, ka 99% absolventu gada laikā atrod darbu. Jautājums, vai viņi atrod darbu nozarē priekš, kuras mācījās. Nevaru pateikt vai ar tām zināšanām, ko ieguvu šeit, varētu pat praksi atrast.

Pavisam noteikti neiesaku. Aizgāju no šīs koledžas pēc pirmā semestra. Nožēloju gandrīz katru sekundi un katru centu, kas tika patērēts priekš šīs iestādes.

T

V Vecmilgravis Osis. 22.04.2016

Pilnīgi to pašu varu teikt par RTU pilna darba laika ( fakultāti neatklāšu, drošības pēc). Pirmo kursu, visi priekšmeti bija tīrākā nolasīšana no prezentācijas, vārds vārdā. Vienīgais matemātiku mācīja, un reāli darīja visu iespējamo lai students iemācītos TO, nevis nolasīt un PALDIES un ATA.
Otrajā kursā , nāca fizika, datormācības u.c. Pirmkārt, datormācībā tur jau vairs nebija lasīšana no projektora prezenentācijas, bet gan jau stāstot tādas lietas , ka mēs jau būtu pabeiguši šo Universitāti 3reizes , stāstija pa (1000 integrāļiem utt, ) kautgan mums vēl tādas tēmas nebija un pat nezinājam kas tas ir. Un tur no plikām formulām studenam ir tukša saprašana... Fizika arī bija viena no jēdzīgām stundām, tikai tad ja kautko no vidusskolas laikiem esi ritīgi mācījies un atceries, man tādas lietas īsti labi nepadevās, bet nu beigās sekmīgu izcīnīju. Otrakārt, sākas visādi laboratorijas darbi, kur pie viena skolotājas prasa tādas lietas , ko citi neprasa, piemēram , - kad atskaiti atmet atpakaļ un kautkas ir jāpārlabo, tad veco lapu nedrīkst izmesst, kur jāpārlabo jo par to pienākas atzīme 4, citi skolotāji - prasa, kāpēc es vispār to pārlaboto lapu tur atstāju, tas nav vajadzīgs un viss. Katram ir savi noteikumi, es prasiju : un cik butu ja es to laboto lapu atstātu atskaitē, viņa atbild - 7, bet ta 4. Tas nav normāli. Atskaites prasībās, tadas lietas netiek prasītas un rakstītas, izdomā tā, lai tik cilvēki mocās.
Otrais un Trešais kurss: baigais murgs. Lielākā daļa ir no pasniedzējiem ir STUDENTI- MAĢISTRI VAI tie kas studē DOKTORU un vēl visādas lietas. Viņi lekciju nemāk pasniegt - nolasa un viss, uz eksāmenu iedod visu lekciju- un ņem špiko un uzraksti uz 8 un viss. Vēlāk kautkur citi pasniedzēji prasa - JUS JAU ZINĀT NO XXX PASNIEDZĒJA TO TĒMU ĻOTI LABI.. WTF ka es varu zināt, ja viņiem nav vēlmes iemācīt. Šobrīd 3.kursā no pasniedzējiem normāliem ir 1, pārējie STUDENTU MAĢISTRi.. Ir arī tādi STUDENTU MAĢISTRI, kas atnāk uz pirmo lekciju ( iepazīšanos) un tad pazūd NAFIG tālu.... Un caur internetu - pasaka : uzrakstiet tādu , tādu darbu un jums gala atzīme ir . WTF.! Protams vienu prezentāciju pa stundas laiku varu uzrakstīt, bet ko es no vesela gada iemācos par to? NEKO.
95% pasniedzējiem pilnīgi vienalga, vai tu dari kautko vai nē, vai tu iemācies vai nē...
Daudzi MŪSU STUDENTI, ir aizgājuši, bet mēs ar viņiem vēl ir kontakts un prasām: nu kā tad tev iet pie jaunajā kursā, kā māca , kā vispār iet? Uz ko viņi atbild: 100x labāk, jo nav tādas situācijas ka mums.
Pietam no musu fakultātes ir dārgākais MAKSAS vietas, ja nemaldos ap 1990LS ~ 3000EURO. Uz ko , uz to ka pasniedzēji tev nolasa, to ko es varētu darīt no mājām pats.
Varbūt man tāda grupa trāpījās, bet nu visi ir neapmierināti. Šogad beidzam mācības, un varu apjautāties savējiem: kur tu strādāsi, vai par KO tu zini? - ATBILDI JUS VARIET PAŠI MINĒT :(. SKUMJI bet fakts.
Tehnika visa novecojusi. Pasniedzēji jau stāsta ka varēsim strādāt TUR , TUR , TUR un TUR. Bet ko es no tā zinu - NEKO.!
Tad jau dzīvē drīzumā redzēsim, vai RTU ir laime vai nav, jācer ka veiksies.

Alberta koledža 24.02.2020

Labdien, nākamie studenti!
Lai iepazītu mūs labāk un saņemtu godīgas atsauksmes no reāliem studentiem, atnāciet šī gada 14. Martā uz atvērto durvju dienu!
Mēs radījām 9 darba tirgū pieprasītas un praktiski orientētas studiju programmas, par kurām uzzināsiet vairāk klātienē.
Gaidām jūs plkst. 12.00 mūsu Skaistajā un vēsturiskajā ēkā, pašā Rīgas centrā skolas ielā 22!

Ar cieņu
Jūsu Alberta Koledža