Akategorija.lv - Atsauksme

Nu tad laiks man arī uzrakstīt. Nesaprotu kāpēc šeit rakstīts "akategorija.lv - sūdzības un atsauksmes", bet atsauksmes pozitīvās nekur nevar norādīt. Nu tad lūk, tiem kam sāpīte ieskrēja sirsniņā un viss slikti, sēdiet malā un vienkārši nekārtojat tiesības.

Februāra sākumā, es un bijušais koļega uzsākām apmācības a-kategorijas skolā. Pasniedzēja teorijas nodarbībās ir lelde un es pieņemu turpmāk arī pasniegs lelde. Nodarbības bija trīs dienas pēc kārtas, kas paskrēja nemanāmi. Jau pirmajā nodarbībā informēja mūs visus par nepieciešamajiem dokumentiem (Veselības / medicīniskā) kam ir kam nav un izskaidroja, ka mēs esam atnākuši mācīties, kā motociklu vadīt nevis mašīnu, jo kursi ir tiem kas no b uz a kategoriju iet. Ir jāsaprot, ka ja esi uz ceļa pavadījis gadiem vai mēnešiem, ar b kategoriju tev ir jāzin jau noteikumi, jo tie nemainās. Redzu cilvēkus, kas sūdzās, ka nemāca ko nozīmē zīmes, utt. Ja tev jautājums, pajautā. Nesaproti, pajautā. Bet kā auto vadītājam, tev ir viss jāzin! Nezini, ej pamācies - tam internets un grāmatas ir domātas.

Nodarbībās paskaidroja svarīgākās lietas par motociklu, vadīšanu, sevis novietošanu uz ceļa, kā pareizi veikt pagriezienus, visas sīkās detaļas par distancēm, intervāliem. Izgājām cauri protams pamat-teorijai cauri par krustojumiem, notievojumu utt. Ja cilvēkiem bija jautājumi, tos arī uzdeva un visi visu saprata. Tas kas nesaprot, pārprasa. Nodarbībā bija pilna zāle, neviens neko nesprēgāja, atsaucīga publika kā teikt.

Parādija arī video "iz dzīves", gan no studentiem, gan no leldes pieredzes. Apskaidroja ekipējumu, katram iedeva izpētīt, apskatīt un ja nu ļoti gribas, gan jau varētu arī uzvilkt, bet nu ar čamdīšanu pietiek manuprāt.

Bija bik jāuzgaida uz eksāmenu, kas notika nedēļu ar pusi vēlāk. Pamācijos, atkārtoju grāmatas jautājumus, un arī izskatiju pierakstus. Aizgāju uz eksāmenu un noliku. Es nav ideāls tapēc kļūdas arī pieļāvu, bet par kļūdām skaidrojumu arī saņēmu. Koļega arī izgāja šo procesu un nokārtoja teoriju, kas mūsu prāt bija vienkārša.

Par pirmo palīdzību daudz nestāstīšu bet - pasniedzējs bija super, čalis pats mediķis, pat bija interesanti. Nebija īgņa nu un to arī nokārtoju.

Uhhh. Visiem mīļais temats. Praktiskās nodarbības!
Nogaidīju beidzot, kad varēs braukt uz nodarbību. Beidzot palika salīdzinoši silts bet sniedziņš negribēja padoties, bet tikuntā tiku pie ripuļiem un maucu. Izbraucu laukumu, sākumā bija bik tāda baile, bet nu pieradu. Nākamajā nodarbībā jau sanāca ar koļegu izbraukt kopā pa laukumu, pieraduši jau vairāk pie močiem, visu laiku močijām figūras. Uzdevums tika dots, daram.

Mazā čūska - visiem sāpīga tēma, bet ar laiku iemācijos, kontrolējot bremzi un sajūgu un tad jau vispāŗ bremzes neizmantojot, tikai sajūgā iemācījos izbraukt.

Lielā čūska - asfalts sākumā bija auksts bet nu gribēju tās tiesības traki, tāpēc nācās vien ar laiku gan ātrumu uzturēt gan smuki izbraukt. Braucu kamēr izbraucu. Ja nesanāca, braucu visu nodarbību kautvai.

Šķēršļi - vispār viegli. Bik jāatvelk ir, nebaidīties un tik močīt. Galvenais neielikt citos braucējos vai sētā.

Stoplīnija - nu šis ir tā. Pirmās 5 nodarbības būs abs abs abs abs abs un tad jau sāksi saprast, ka tik ļoti spiest nevajag. Mocītis var apstāties, pat ja apdrošinātājs Saka ka apstāšanās ceļš ir garāks.

Astotnieks - paņem divriteni vai skoku un iemācies grozīties. Skatos tālāk par riteni un viss sanāk. Galvenais tā plātīšanās dažreiz tevi izsit no sliedēm ar tiem pagriezieniem, bet ir okay.

Laipa... Nu ja esi bērnībā vai pat savos labākajos gados staigājis pa trotuāra apmali, tieši tas pats. 1 sekunde un esi pāri. Noturi līdzsvaru. Nav ko mācīties.

Tā, par tematu atpakaļ. Lelde stāvēja uz laukuma, katrai figūrai, visu man pateica, kas un kā. Ja par smagu bremžeju, tad arī teica, lai nespiežu bremzes tik traki. Ja aldis bija, tad arī pateica lai nededzinu riepu nu un es tak cilvēks ar smadzenēm saprotu, jā, es nedaru pareizi, bet es sapratu, ka jābūt maigākam uz bremzēm. Kad jau iepraktizējos stoplīniju, aldis teica lai taisu čūsku. Izbraucu čūsku, trīcēdams un tā arī man pateica - čūska gan nesanāk, mācies čūsku. Nu ta uzdevumu uzliku - mazā čūska. Mācijos kamēr iemācījos un ja bija jautājums paprasiju, bremzes turēt, bremzes neturēt, gāzi vispār dot, utt. Un iemācijos arī mazo čūsku.

Ik pa nodarbībai paprasīja, lai izbraucu visas figūras, kā eksāmenā. Nu, ja nolo*jos, pats vainīgs protams, bet nu vismaz spieda uz to, ka jāmāk vai ir jāiemācas, vai ir jāiemācas labāk.

Pirmā braukšana - iekrita ka braucu viens. Izbrauca šur tur, pāradīju cik spēju, protams kļūdas ir un viņas sapratu.

Otrā braukšana ielā ar leldi - maskačka. Mmmm. Visiem patīkamākā vieta. Da uz katra krustojuma es nepareizi viņu izbraucu. Bet pēc katras kļūdas arī pateica, ka daru nepareizi un ko daru nepareizi. Pat ar mašīnu parādīja, kā tas izskatās no malas, lai saprastu savu kļūdu. Izbraucām vienu un to pašu krustojumu vismaz divas reizes lai smadzenes varētu salabot to kļūdu un aizpildīt pelēko masu ar kautko gaišāku.

Un tad instruktori ik pa laikam mainījās manās braukšanās. Tiku braukt ar aldi. Protams satraucos, bet nu tas normāli. Izbraucām pa visu Juglas tālo galu, apkārt un atpakaļ. Detaļās neiešu, bet aldis visas kļūdas pateica. Ja kautko izdarīju nepareizi, tā arī pateica - nepareizi, izbrauci tā. Vai protams bik skarbāk - nu kas tā te notiek? (vai) nu ko tad tu te veido? Un tad, pat ja nepareizi izbraucu ar otru braucēju vai otrs braucējs izbrauca nepareizi, tad pateica, ka nogriezās netā, iekārtojās netā un nodarbības beigās arī visu paskaidroja, kad prasīju, ko uzlabot, kā pareizi tur, utt.

Nu un tad nāca diena, kad mani palaida uz eksāmenu. Biju nobraucis pietiekami un pieteicos uz eksāmenu 11. Maijā. Sarunāju arī nodarbību tajā pašā dienā no rīta 10: 00. Lelde un aldis atbrauca, močus nolika un teica - nu tā diena ir klāt!

Nu tad ņēmu moci, lelde gāja laukumā un tad pēc kārtas viena figūra, otra figūra, trešā.. Utt. Izgāju, super biju satraucies bet viss izdevās. Paņēmu citu moci, viena figūra, otra figūra, trešā - super.

Kad biju izbraucis figūras, ar aldi sarunāju, lai galvenais laicīgi esmu atpakaļ un varu doties uz eksāmenu. Izbraucām ielas, pat čakarīgos remontus un ta uz laukumu atpakaļ. Stundu nobraukāju pa ielu un ta pateica - dari savu labāko! Un to arī darīju.

Aizbraucu uz eksāmenu, nervostrong sistēmā no rīta priekš nerviem un uz eksāmena laukumu. Izbraucu figūras - 10/10 vienkārši bomba, viss ar pirmo. Izbraucu ielās, viskautkādās mazās ieliņās, lielos ātrumos, mazos ārtrumos nu un pieļāvu vienu neuzmanības kļūdu ar vertikālo apzīmējumu. Tur pat bija zīme, kuru nepamanīju, nu i vsjo pie pašām beigām eksāmens beidzies. Pārdzīvoju, bet paņēmu sevi aiz p*utiem un pieteicos jau 19. Maijā uz otru eksāmenu, jo laukums vairs nebija jākārto. Nokārtoju otro eksāmenu i vsjo.

*********************************************************************

viena lieta ko es redzu visos šajos rakstos ir tas ka, visi saredz problēmu instruktoros, tad motociklos, tad viņiem dibens sāp, tad kas nu kuram. Varbūt ja visi apkārt ir problēma, tad varbūt paskaties spogulī un un redzēsi, ka problēma ir tevī. Visu šo laiku es spiedu uz tiesībām, jo es viņas ļoti gribēju. Es atdevu savu naudu, lai nokārtotu, nevis prasītu lai aldis vai lelde manā vietā to izdara. Tā ir ar visiem. Kad atsveicinājos no instruktoriem pilnīgi asaras saskrēja, bet nu tas ir patīkams moments, jo es to dariju sev. Kolēģis to darija sev un nokārtoja tiesības pirms manis 17. Maijā! Ja tu nēesi gatavs ieguldīt sevi apmācībās, nu tad nebrauc ar motociklu. Visi, kas ātri nokārto mīl motociklus un ir gatavi uz visu, tā vietā lai kasītu k*li un gaidītu kad tev visu pasniegs uz paplātes. Visi šitie memļeki, kas pasaka "aizgāju citur, noliku" - tu saproti, ka tev deva iespēju mācīties, tevī ieguldīja laiku, pat ja to neredzi un tad aizgāji kur citur, papliķēja tev pa plecu un pateica, esi gatavs. Vot tas ir bullšhits.

Tākā ieteikums - ej uz akategorija.lv vai ej uz jebkuru citu skolu. Instruktori ir dažādi, visur būs savi plusi, visur savi mīnusi. Tevi neviens neizdabā. Problēma būs tikai un vienīgi tevī, ja nespēsi pabeigt iesākto mācību procesu.

Ieguvām tiesības pa pusotru mēnesi. Kārtīgi atdevām un jaunus draugus ieguvāk. Mana eseja ir galā.

30.05.2023

Z