LV RU
www.sudzibas.lv AirBaltic Bagāžas aizkavēšanās/klienta ignorēšana

AirBaltic - Bagāžas aizkavēšanās/klienta ignorēšana

2019. gada 24. augustā plkst. 18:45 ar reisu BT246 Frankfurte-Rīga mans dēls lidoja mājup.
Rīgas lidostā pēc plkst. 22:30 gandrīz stundas garumā dēls gaidīja savu bagāžu (KP92GK) un nesagaidīja...
Kaut arī no paziņām bija dzirdēti šāda veida gadījumi, mūsu ģimeni līdz šim tas nebija skāris.
Šīs sajūtas ir visai nepatīkamas (maigi izsakoties).
Tālākā šīs problēmas atrisināšanas secība ir visnotaļ nožēlojama!
No Vācijas pusnaktī mēs vecāki nevarējām sazvanīt ne lidostu Frankfurē, ne lidostu Rīgā. Viss, ko varēju izdarīt, vietnē https://www.airbaltic.com/lv/izteikt-pretenziju uzrakstīt pretenziju par šo faktu.
Uz manu iesniegumu nr. 216137 (iesniegts 24.08.2019. plkst. 23:36) tika atsūtīta automātiska atbilde, kuras saturs ir sekojošs:
[Cienījamais pasažieri,

Mēs izsakām patiesu nožēlu par neērtībām, ar kurām esat saskāries izmantojot airBaltic pakalpojumus.

Vēlamies Jūs informēt, ka Jūsu iesniegums ir saņemts un tā numurs ir 216137. Iesniegumam numurs tiek piešķirts automātiski, tādēļ lūdzam Jūs neaizpildīt pieteikuma formu atkārtoti.

Mēs vienmēr cenšamies sniegt laicīgas atbildes uz pasažieru jautājumiem. Tā kā vasara aviācijas nozarē ir ļoti noslogots periods, jāatzīst, ka Jūsu atsūtītā pieprasījuma izskatīšanai ir nepieciešams ilgāks laiks. Iesniegumus izskatām rindas kārtībā un sazināsimies ar Jums iespējami tuvākajā laikā.

Pateicamies par pacietību un sapratni.

Ar cieņu,
airBaltic]

Jā, pateicoties tam, ka uzstājīgi paši no rīta turpinājām zvanīt uz abām lidostām, noskaidrojām, ka bagāža vienkārši tika atstāta Frankfurtē un nākamā dienā tā tika atgādāta uz Rīgas lidostu. Bet, tā kā šī nākamā diena bija svētdiena, tad Rīgas lidosta paziņoja, ka svētdienā nevar bagāžu piegādāt klientam. Tas nozīmēja, ka pašam bija jātērē gan savs laiks, gan savi līdzekļi, lai kāda nolaidības dēļ, saņemtu savas mantas. Bagāžā atradās ne vien svarīgas nepieciešamās mantas, bet arī medikamenti, kuri jālieto ir nākamajā dienā un tie tika ievietoti lielajā bagāžā, lai ievērotu aviokompānijas noteikumus. Tātad - bagāžas saņemšanu vēlāk nevarēja gaidīt.
Šķiet - problēma ir atrisināta un mums skaļi jāsit plaukstas un jālēkā no prieka!
Jā! Patiesi priecājamies, ka bagāža ir atradusies un tikusi pie īpašnieka!
Taču tas neatrisina problēmas būtību! Uz manu pretenziju/iesniegumu atbildi nesaņēmu! Pagāja 9 dienas, kad centos uz augstāk norādīto atsūtīto automātisko atbildi rakstīt, bet - klientam ir bloķēta šāda opcija! Manuprāt tā ir ļoti necieņas pilna attieksme no kompānijas puses!
Kaut arī tika norādīts, ka man pacietīgi jāgaida atbilde un nav jāraksta otro reizi pretenzija, tomēr, atsaucoties uz iepriekšējā iesnieguma numuru, rakstīju atkārtoti (jo netika sniegta cita iespēja saziņai).
Kāpēc to darīju, ja bagāža ir atradusies?
Vēlējos saņemt ne vien automātiskā atbildētāja atbildi, kas formāli norāda, ka par pasažieri tiek izrādītas "rūpes", bet - saņemt paskaidrojumu, atvainošanos un kompensāciju par aviosabiedrības darbinieku bezatbildīgo attieksmi!
Jā, rakstīju atkārtoti! 2019 gada 3.septembrī plkst. 8:35 pēc 9 dienu atbildes nesaņemšanas tika iesniegta atkārtota pretenzija, atsaucoties uz iepriekšējā iesnieguma numuru.
Automātiskā atbildē tika atsūtīts jau ierastais (identisks iepriekšējās atbildes) teksts ar izmainītu piešķirto iesnieguma numuru 218059. Tātad... 3.septembrī aviokompānijai vasara turpinās un turpinās vēl tagad... 15.09.2019.
Atbildes NAV ne uz pirmo iesniegumu (pagājušas ir 21 diena), ne uz otro iesniegumu (pagājušas ir 12 dienas).

Paužu savu sašutumu par nevērības un necieņas pilno attieksmi pret saviem klientiem!
Pasažieris, lai izmantotu aviosabiedrības pakalpojumu, par to ne tikai maksā, bet ievēro virkni visu noteikumu, lai nokļūtu no punkta "A" līdz punktam "B".
Uzskatu, ja aviokompānija sagādā pasažierim tāda veida neērtības, tai ir jāapzinās sava nolaidība un IR gan jāatvainojas personīgi, gan jāspēj izskaidrot šo neērtību iemeslu, gan arī JĀKOMPENSĒ nodarītais kaitējums!
Konkrētajā gadījumā situācija tiek ignorēta 100%

Kā arī, rodas jautājums par šīs vietnes https://www.airbaltic.com/lv/izteikt-pretenziju esamību!
Kādam nolūkam tā ir paredzēta, ja uz iesniegumiem vispār netiek sniegtas atbildes un atgriezeniskā saikne ir liegta?!?!?
Vai airBaltic uzskata, ka kompānijai nav jākompensē sava nolaidīgā attieksme un to var norakstīt jau kā uz ierastu ikdienu?
Vēlos saņemt no airBaltic paskaidrojumu un atbildes!

15.09.2019

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

Komentāri (7)

L Lailailai 15.09.2019

Bagāžas mēdz aizkavēties, ceļot pa pasauli bez saimnieka un vispār pazust. Tāpēc esksistē apdrošināšana, un medikamentus nav problēma vest rokas bagāžā. “Pērties” par aizkavētu bagāžu, kuru pie tam atgādāja līdz Rīgai ir smieklīgi. Jums ko-dzīvē tiešām nav problēmu?

I IVETA VECRINKE 15.09.2019

Latvijā esmu novērojusi interesantu tendenci - ir indivīdu daļa, kuri uzskata, ka citu problēmas noliedzošie komentāri ir visur "jāiesprauž"... diezgan nožēlojami...
Es ceru, ka Jūs, cien.Komentētāj/-a, šāda rakstura neērtība/problēma nav piemeklējusi un nepiemeklēs, tāpēc, lūdzu, ļaujiet vien man risināt to, ko uzskatu par savu problēmu!
Ja cītīgi izlasījāt manu izklāstu līdz nobeigumam, tad Jums noteikti būtu jāsaprot, ka problēma ir klienta ignorēšanā, kas pakārtoti veidojas no radušās problēmas ar bagāžas aizkavēšanos/laicīgu nesaņemšanu, un tā šķiet visai ierasta prakse! Eksistē arī atbildība pret pakalpojuma saņēmēju! Ne tā?

S Sinča 27.09.2019

Bagāža nevar pati ceļot bez saimnieka, ja bagāžas saimnieks nokavēja lidmašīnu tad arī bagāžu ir jāizņem, tas ir likums.

L Lailailai 15.09.2019

Garajā dzīvē ir gājis visādi. Arī tāds nieks kā bagāžas pazaudēšana un jaunas garderobes pirkšana cita kontinetā. Iespējams tāpēc sāpe nav saprotama.
Bet esmu ievērojusi-jo mazāk cilvēks ceļo, jo šaurāks redzes loks, jo plašāku problēmu taisa no dzīves sīkumiem.
Lai tā ir Jūsu lielāka dzīves problēma. Un nākamo reizi piepērkat apdrosinasana, lai nav visas Eiropas lidostas jāapzvana, tā vietā varat baudīt dzīvi mājas, ar apziņu, ka varat atļauties izbraukt kur tālāk par Mārupi.
Un medikamentus allaž vediet rokas bagāžā.

I IVETA VECRINKE 16.09.2019

Hmm... tas, protams, ir ļoti glaimojoši, ka par manu sāpi man nepazīstams cilvēks izrāda tik milzīgu "interesi".
Man gan ir patiesi žēl, ka garo mūžu nodzīvojot, par vienīgo izklaidi un brīvā laika pavadīšanu kļūst citu sūdzību oponēšana un to subjektīva izvērtēšana.
Bet, pēc fakta - ja vēlētos ap savu problēmu izraisīt diskusiju vētru, noteikti izmantotu kādu sociālo tīklu vietni. Ziniet, ir tāds sociālais tīkls FB (facebook), noteikti ir dzirdēts! Droši var lūgt kādu jaunās paaudzes pārstāvi, lai izskaidro tā lietošanu. Tur var izpausties un padalīties ar savu visnotaļ interesanto dzīves pieredzi un plašo redzes loku, kā arī sniegt padomus (ja kāds to vaicā).
Šis ir sūdzību dēlis, kurā vēršos pamatā pie kompānijas pārstāvošām sejām, jo cita saziņa diemžēl nav iespējama.

Visu cieņu, bet, lūdzu, ja vēlaties turpināt - norādiet savus privātos kontaktus. Sazināšos, lai paturpinātu redzes loka jautājuma apspriešanu! Ļaujiet man, lūdzu, risināt MANU problēmu nevis apspriest Jūsu dzīves stāstu! Jau iepriekš, milzīgs paldies Jums par sapratni!

Pacco_al 16.09.2019

Ko jūs vēlaties panāk Ievas kundze, lai aviokompānijas prezidents personīgi atbrauc pie jums un nobučo jūsu (resno vai kārno nezinu kāda jums viņa ir). Vai tiešām jābūt tik morāli slimai, lai dēļ bagāžas aizkavēšanās sistos kā plika pa nātrēm un histēriski rakstītu visās iespējamās vietās. Nu ja jums no tā paliek labāk uzraksties vēl Eiropas komisijai, Apvienotajām nācijām un Vācijas kanclerei Merķelei personīgo, jo tieši nekrietnie un nepuntuālie Vācijas lidostas darbinieki neiekrāva jūsu dēla bagāžu lidmašīnā. Ne jau Airbaltic pilot personīgi pārskaita visas somas.
Jūs tiešām esat pie pilna prāta zvanīdama naktī uz viesām iespējamajām vietām meklēdami to nelaimīgo bagāžu. Jeb domāt, ka kāds nozīmētu speciālu reisu no Frankfurtes uz Rīgu jūsu kofera atvešanai?
Bagāža ir atvesta, saņemta viss kārtībā. Ko vēl? Un nav pagājušas n-tās dienas. Nu ja jūsu dēlam bija ceļošanu apdrošināšana griežaties pie apdrošinātāja.

lalai - airbaltic štata komentators, paskatam viņa komentus, gandrīz visos pēdējos par airbaltic, plus vēl kolta))))

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes