www.sudzibas.lv Aborti Par izmainjam likumdoshana

Aborti - Par izmainjam likumdoshana

Gribetu versties pie cilvekiem ar priekshlikumu rakstit priekshlikumu valdibai par izmainjam likumdoshana ar merki noteikt soda meru sievietm, kuras izdara abortu. Pie tam, sodam ir jabut tadam, kaa gadijumaa, kad noziegums tiek padarits vainu pastiprinoshos apstaklos ar ipsahu nezhelibu, jo bernins nevar izradit pretestibu. Vina kermenis, dziva cilveka kermenis, tiek saplosits gabalos: tiek norautas rocinjas, kajinjas no dzive cilveka... Butu mana vara, tadas sievietes augstako soda meru sanemtu bez runam! Un, tas atrunas par to, ka virieshi pamet sievietes, ka naudas var nebut pietiekami berna audzinashanai, neiztur nekadu krititku! Var but, tagad ekonomiskas lejupslides apstaklos iesim slaktet viens otru un tad taisnosimiem ar to, ka nav naudas normalai dzive?? Gulet mazak vajaga ar visiem pec kartas! Tapec ierosinu rakstit valdibai priekshlikumu, vakt parakstus un iesniegt valdibai izskatishanai! Ja mums pashiem nav tadas tiesibas, tad caur kadu organizaciju! Jo, patiesiba tas ir drausmigs noziegums, berns mirst drausmiga naavee... Nedomaju, ja kadam patiktu, ka vinam tiek norautas rokas un kajas...

Kam ir kadi priekshlikumi, kas man piekrit un kam ir kadas idejas, kaa labak paveikt to, rakstat man uz e- pastu. Domasim, ko var izdarit lietas labaa, lai reiz beigtu legalas slekavibas!

J

U uh 20.01.2009

Tas bij domāts ieviņai:)

P Pupiņa 20.01.2009

Vai mīļās dāmas. Visu cieņu. Jums vajag papurināt sarkanu lupatu deguna priekšā, un jūs abas(Uh un Haha) sākat uzvesties kā satrakoti buļli.(es tikai pieļauju, ka Uh ir sieviete.) Piedevām Uh ir dikti neatlaidīga persona. Cepuri nost. Tur jau tā lieta, Uh, ka es visai skaidri izteicos, apelējot pie dažādām dzīves situācijām. Vai tas nav tas pats "par"un "pret"? Par manu personu nekreņķējies. Tieši pateicoties tam, ka nodarbojos ar psiholoģijas izpēti, es spēju saskatīt šī koka abus galus(atšķirībā no tevis). Bet lai nu paliek. Tā kā abas augstāk minētās personas ir visai attīstītas, došu iespēju padiskutēt jums savstarpēji, vairs neiejaucoties. Ar cieņu=)

U uh 20.01.2009

(piecēlās, nopurināja bulkas drupačas no halātiņa un aizgāja krāsot lūpas):D

H Haha:) 20.01.2009

Ieva, psihologs nav persona, kas pagriež plecu paraudāšanai un paglauda pa galviņu tam, kas žēlojas. Psihologs nav arī persona, kas pasaka - tu esi muļķis, es zinu kā ir pareizi (haha, savus argumentus gan nesniedzot) un apvainojas uz citādi domājošo. Uh, piezīmēja pareizi - ņemot vērā tavus virspusējos slēdzienus par mani, man kaut kā gribas izdarīt secinājums, ka par cilvēku rīcības dzinuļiem tev maza nojausma un ne tikai koka abi gali, bet pat pats koks ir miglā tīts... Cerams, ka psiholoģija ir hobijs, nevis specialitāte :)

A aleksa 20.01.2009

Gribētu piekrist, ka aborti nav laba lieta, un tas, ka nav ar ko barot bērnu un uzturēt, nav tas īstais iemesls, kāpēc jātaisa aborts :(
Pirmkārt, nav tomēr tagad tie viduslaiki, kad nebija nekādu iespēju un zināšanu, kā aizsargāties!!! Common!!! Ir taču jābūt arī galvai uz pleciem pirms ... Man pašai ir 22 gadi, pati paliku stāvoklī 19 gadu vecumā, pašai bija grūti, tikko pabeigta skola utt. Bet tagad man bērnam ir 3 gadi un es esmu laimīga, ka viņš man vispār ir!!! Apdomājaties jeb lietojiet prezervatīvus, sievietes! Neznanie ne osvobozhdaet ot otvetstvenosti :) pered soboj budet stidno, a ne pered kem-libo drugim
!!!

A aleksa 20.01.2009

Vispār kauns, ka kaut kas tāds tiek apspriests...

Kāpēc tad kad tiek runāts par bērniem vienmēr tiek runāts paralēli arī par naudu?
A ka tad mūsu mammas audzināja un uzturēja mūs? Nebija grūti? Bija baigi daudz naudas? Visi bērni nesāja vienus un tos pašus apavus cits pēc cita...Ēda maizi un bija laimīgi...
A tagad paskaties apkārt--> mamma iet rasfufirennaja a sīcis ar puņķiem nosmērētu ģimi! Kauns!

Un neaizmirstiet ka daudzam sievietem kuras gribetu bernus, tie nevar but, a mums te uz katra stura pa 70 LS taisa abortus...
Kur ir Dievs, jūs man pasakiet???

Man kaimiņos dzīvo sieviete, kurā dzemdē visu laiku, un ne būt ne no tā ka šausmīgi mīl tos, bet no tā kā dzīvono tiem pabālstiem, ko valsts maksā par 10 bērniem...Labs, jā?

Kādi sodi, meitenes? Šausim nost sievietes un vīriešus? Ha, smieklīgi! Un ka ar tiem kas zog un slepkavo? Ir netaisns un melo? Visus gālinasim nost? Kurš tad dzīvos? Vai tad mēs esam tiesnieši tiem kuri tā dara? Parādiet man kaut vienu, kurš nodzīvoja dzīvi, nesataisot sūdus!!!
Tjfu!

B barija 20.01.2009

Arī sievietes gados ir tikai sievietes, kurām arī ir un vajadzētu seksu, bet ja nu gadās iekrist (ar visu kontracepciju- kā jau te bija pieminēts)???Tad ko- laist pasaulē bērniņu, kas tā īsti nevienam nebūs vajadzīgs? Tā kā nevajadzētu kulstīt tukšus salmus un katrs gadījums ir atsevišķi izskatāms... JJ kādēļ tad arī slēpies zem kaut kādiem iniciāļiem, nevis nāc klajā ar skaļiem lozungiem un atklātu seju???

H Haha:) 20.01.2009

Barija, kādēļ jums pašai nerādīt priekšzīmi un neslēpties zem iniciāļiem? :)

I ilze 20.01.2009

Sūdzibas ielicējai vajadzētu pašai kaut ko izdarīt.. es saprotu, ka tā ir slepkavība, bet sieviete nav vainīga, ka dabā ir iekārtots viņai būt par to, kas bērnu var ieņemt un dzemdēt. Tas ir pilnīgs idiotsms ko tu tur gvelz. Sievietei ir jābūt tiesībām, pašai savu dzīvi izlemt, kā arī to vai dot bērniņam dzīvību vai nē. Mēs nedzīvojam vairs viduslaikos, un tā kā būtu pienācis atbildību par dzīvības radīšanu sadalīt uz abām pusēm. Tikpat labi, tādu puisi, kurš ir piekritis, tam ka viņa meitene taisa abortu arī sodīt ar nāvessodu!
Es par dzimumu līdztiesību.
Protams, es neatbalstu abortus vienu pēc otra, bet esmu par to, ka katrai sievietei ir sava dzīve, un ar kādām tiesībām, TU pārgudrā "sūzības" autore, vari rosināt kaut ko tādu. Ar kādām tiesībām tu gribi lemt manu un visu pārējo sieviešu likteni? Un ar kādām tiesībām vēl valdība iesaistīsies manā likteņa lemšanā?
Aborts tāpat kā bērniņa laišana pasaulē ir nopietns lēmums, kurš ir jāpieņem ar vienlīdzīgu atbildību.
Kāda jēga ir no pilnās āfrikas ar maziem, līdz badam novārdzinātiem bērniņiem?
Labāk, tā vietā lai te bļāustītos varēji noorganizēt kādu palīzības kravu tiem!

L Liene 21.01.2009

Neviens tak neorganizēs nekādas kravas uz Afriku!!! Autors jau sen aizgājis pagrīdē un aizmirsis savus nodomus vākt parakstus!!! Šajā diskusijā ir tikai palikuši cilvēki, kas vēlas nokārtot savstarpējos rēķinus, jo ik viens no viņiem ir pārāk ambiciozs un ar pārāko taisnvirziena domāšanu, lai saprastu ka viņa priekštats par situāciju nav tas vienīgais un absolūti pareizais. Jūs izsakaties pat aizvainojoši par tiem kuru viedoklis atšķirās no jūsējā. Jūs aizstāvat cēlus mērķus, bet tikai daži cilvēki savā būtībā un rīcībās ir cēli, visi pārēji bieži vien ir zemi - zemiski. Un to jūs neizmainīsiet sēžot te un mēģinot pierādīt, ka jūsu viedoklis ir tas pareizākais. Katrai sievietei ir dota izvēle un tas kā viņa rīkojās ir tikai un vienīgi uz viņas pašas sirdsapziņas.

S sarmite 21.01.2009

No laika gala taisija un taisis. ja nebus legali tad taisis nelegali pie visadiem malu dakteriem kas daudzam var beigties ar mirstibu.

H Haha:) 21.01.2009

Haha, vai ir vēsturē bijis kaut viens gadījums, kad nelietīga rīcība ir apturēta vai izmainīta ar cēliem līdzekļiem? :) Starp brīvību, personas tiesībām, tai skaitā rīcības izvēli un visatļautību robežas arvien pazūd, tam gan ir vēsturiskas liecības papilno... un sirdsapziņa ir štruntīgs atskaites punkts, jo katram tā ir savādāka un citiem šķiet nav nemaz... Diemžēl tikai, kad nolaižas līdz morāles dibenam un tālāk vairs nav kur, tad var atsperties un kādu laiku iet uz augšu, lai pēcāk atkal grimtu, bet process ir vaiiii cik ilgstošs... Attieksme pret saviem ieņemtajiem bērniem šķiet liecina par to, ka šajā jautājumā vairums sieviešu var apsveikt, viņas ir tuvu pie apakšas, bet vēl kur krist ir. Slēpjamies vien tālāk aiz "augstajām vērtībām" - savām un tikai savām tiesībām uz rīcības brīvību, aizmirstot ka katra tiesības beidzas tur, kur sākas citas būtnes tiesības - arī dzīvot. ...Cik mierinoša ir neapzināšanās, cik saldi ir nebūt atbildīgam... cik aprobežoti ir tie kas runā par neapzināšanos... :))

T toony 21.01.2009

Un atkal viedokļu izpaušana ir pārgājusi personību aizksaršanā. Nevajag te spriest par pieredzi, intelektu un morālo pagrimumu. Ne par to iet runa. Personīgi man nav bijuši aborti, es pati tūlīt laidīšu pasaulē bērniņu, kas nebija plānots, bet tāpēc nav mazāk mīlēts, es jau teicu iepreikš, ka neesmu par abortiem, bet ir situācijas, kad sieviete nevēlas bērnu vai nevar uzturēt vai vēl kas notic - nu negrib un viss un tās ir viņas tiesības. Tāpēc mums nav jānolaižas līdz Āfrikas līmenim, kur bērni vienkārši nomirst badā. Tas ir labāks variants? Vai labāk ir to atdot bērnu namam? Katram ir tiesības izvēlēties, tāpēc tagad nav jābļauj, ka tādas mātītes ir jāsterilizē. Kucēnus/kaķēnus nez kāpēc no laika gala slīcina ar nedrebošu roku, a pārtraukt dzīvību embrijam, kurš pat nejūt un nedomā - tas ir noziegums? Puķes arī ir dzīvas - tās plūkt arī ir noziegums? Es nesaku, ka auglis ir augonis un pofig, es pati abortus redz netaisu, bet arī nebļauju, ka tagad apšaut tādas, kas taisa. Un jums ieteiktu būt iecietīgākiem un nepāriet uz personībām tikai tāpēc, ka viedokļi atšķiras.

P Pupiņa 21.01.2009

Haha, tu tiešām esi morāla gnīda. Tūlīt pat iekāp savās biksēs, un aizbrauc uz pirmo iespējamo specskolu vai bērnu namu, un ieskaties tiem bērniem ACĪS. Kādu dzīvi viņi pazīst. Nelaimīgie kroplīši ar iedzimtiem defektiem, daunīši...tā varētu minēt un minēt. Ieskaties, un mēģini viņiem izskaidrot, kas ir tiesības uz dzīvi. Vairums no viņiem savu dzīvi pat neapzinās. Viņu vecākiem ir liegta iespēja par viņiem rūpēties, jo viņiem ir nepieciešamas īpašas rūpes. Un zini, "cēlā" haha, tikai neliela daļiņa no viņiem ir dzimuši labās ģimenēs. Vairums nāk no mātēm alkoholiķēm un narkomānēm...un patīk tev tas vai nē, bet būtu tikai pareizi, ja šīs sievietes savu laiku būtu, kā tu pati izteicies, " izkasītas". Gribi vēl faktus? Māte-alkoholiķe dzemdē kārtējo bērnu- dēlu. Viss notiek. Mazais izaug dzērāju ģimenē, sāk dzert 12 gadu vecumā. 20 gadu vecumā viņš jau ir zaglis un venērisku slimību stabils īpašnieks. Un te tev saldais ēdiens: degradētais dēls vienā jaukā dienā piedzēries seksuāli sāk uzmākties savai mātei. Paldies dievam, kaimiņi noreaģēja, izsauca policiju. Nu, un ko nu? Varbūt mēģināsi šai mātei un dēlam iestāstīt kaut ko par tiesībām dzīvot? Vai paliksim tomēr pie abortiem? Tu man iepriekšējos komentos veltīji zināmus apvainojumus, ja tev no tā kļūst vieglāk, nu lai tā būtu. Paldies Dievam, man nav tik vienpusīga domāšana kā tev. Aborts mūsdienās ir pat ļoti nepieciešama operācija vairāku iemeslu dēļ.Daudz kārt embrija dzīvība ir jāziedo, lai glābtu mātes dzīvību, tādā veidā dodot iespēju mātei ieņemt bērnu otreiz. Ir gadījumi, kad ārsts pēc analīžu veikšanas ir spiests ieteikt abortu, jo bērns būs ar dažādām anomālijām, un pat tad, ja mamma ir drosmīga, un šo bērniņu dzemdē...kāda dzīve tam bērnam tiek piedāvāta. Un cik tālu tas attiecās uz māmuļām dzērājām un narkomānēm, tad te nu aborts būtu obligāta nepieciešamība, kaut vai tādēļ vien, ka lielākā daļa šo bērnu nāk pasaulē nevēlami un ar dažādām novirzēm. Vai tu zini kā ir būt, dzīvot NEGRIBĒTAM, NEMĪLĒTAM. Pajautā šiem bērniem, ko viņi domā par dzīvi...un aizveries taču beidzot.

A ainasšovs 21.01.2009

O! te viena aizdedzināja pagalīti:)))))...Aborti nav aizliegti, jautājums-kapēc narkomānes un dzērājas un maznodrošinātās mātes to neizmanto?:) Dīvaini, ne?:D...He, vai neiztulkosiet, kas ir ""morāla gnīda"":DD

H Haha:) 21.01.2009

Ieviņa, nu kā psiholoģe var šitā teikt "morāla gnīda, aizveries taču beidzot" :)) Polemika ir laba lieta, tajā rodas patiesība :) taču man jāsaka tavu emociju gūzmu, kur ir viss kopā un pilns ar pretrunām nav viegli uztvert - bet mēģināsim :)
Tu domā narkomānes un alkoholiķes taisa abortus? Ka atlicinās naudu šādam pasākumam, nevis kārtējās devas vai alkohola litra iegādei? Hahaha, un tu saki, ka man ir taisnvirziena domāšana... :) degradētas personas dzemdēja un dzemdēs neskatoties uz abortu legalitāti vai nelegalitāti. Viņām domājams vispār ir vienalga par to, kas notiek... Nē, mēs nerunājam par degradētām sievietēm, mēs runājam par it kā normālām sievietēm, kas tos taisa. Kas attiecas uz kroplīšiem - tā gan ir CITA tēma, bet tu tik ļoti uz to uzvelcies un pie tā visu noved, tad cik man zināms bērni ar traucējumiem dzimst ne tikai narkomānēm vai alkoholiķēm, bet var būt jebkuram. Un es jau 3x reizi rakstu, ka, ja gaidāmais bērns ir ar anomālijām, tad es atturos teikt ko nosodošu par abortu. Un vēlreiz uzdodu jautājumu - domā visi tie n-tie tūkstoši abortu ir veikušas narkomānes, alkoholiķes vai bērni ir bijuši ar anomālijām. Tev nešķiet tāds pieņēmums naivs?

Un vēl par kroplīšiem, smagi slimiem, lai gan tā atkal ir cita tēma, bet par cik tu tik ļoti uz viņu iekarsi, tad teikšu tev tā - šādi cilvēciņi, kas apzinās (uzsvars uz apzinās) savu stāvokli, starp citu - viņi turas pie savas dzīvības tāpat kā tu, un nemaz tā necenšas ātri no dzīves aiziet... jā viņi cieš no tā ka sabiedrība viņus nepieņem, ka viņu gars ir ieslodzīts slimā ķermenī, ko viņiem grūti vadīt, bet viņi nebūt necenšas beigt savu dzīvi ātrāk... Man šķiet tev ir vāja nojausma par to kā uz dzīvi skatās šie cilvēki... man nav jārunā par viņu tiesībām uz dzīvi, viņi jau ir dzīvē, tādēļ varbūt aizbrauc un pati pasaki viņiem, to, ko rakstīji šeit man, ka viņiem nav vērts tādiem dzīvot, ka viņu mātei vajadzēja izdarīt abortu, domājams viņi tev šo to atbildēs un diez vai laipni... Bet tā ir cita tēma. Pēc tava sanāk, ka viņus vajaga eitanazēt, ja jau viņi ir dzīvē šādā stāvoklī?

Toony, viedokļu izpaušana pāriet personīgajos apvainojumus - ja raksta, tu muļķe utml. Netīkama viedokļa izpaušana nav aizvainojoša, ja vien pati persona kaut kādu iemeslu dēļ neuztver rakstīto privāti :) Savukārt, ja kāds aizskar mani, neredzu iemeslu būt pieklājīga un nepaņirgāties pretī.
Vienas personas tiesības izvēlēties ir svarīgākas nekā otras dzīvība? Atkal slēpjamies aiz SAVĀM tiesībām, bet tiesības uz dzīvību? :) Abortu veikušās ir ne tikai trūkumā, bet pat badā? Visi tūkstoši abortu veicēju? Visus šos gadus? :)
Ja abortus liegtu, visi tie n-tūkstoši drīzāk nonāktu bērnu namā, nekā sieviete sāktu uzskatīt, ka ķermenis nav dots tikai baudai, bet arī atbildībai? :) Kucēnus un kaķēnus slīcinam ar nedrebošu roku? Labrīt ... man nav ko piebilst :)) Kurš to dara, tu? Ar to arī apsveicu, sakarīgi cilvēki pie mūsu apstākļiem arī šo jautājumu risina atbildīgi un sterilizē dzīvniekus, nevis bezsakarā ļauj tiem vairoties un vēsā mierā slīcina to mazuļus...
Pārtraukt dzīvību embrijam, kurš pat nejūt un nedomā - tas ir noziegums - tu jautā... hahaha, embrijs jūt ļoti agri, starp citu, tas ir zinātniski pierādīts, kas attiecas uz sapratni - zīdainis nesaprot vēl daudz ko ilgi pēc dzimšanas, tad varbūt pēc senās Ķīnas tradīcijas atbrīvoties no zīdaiņiem arī nav noziegums? Sievietes tiesības izvēlēties, kad paliek par grūtu, ko? :))

Jāsaka, ka apzinos arī to, ka manis rakstītais jums ir kā pīlei ūdens, varbūt ar laiku domas mainīsies... bet cilvēka būtība nemainās ātri... Ex bābiņas, pat, ja ir tā kā rakstat - un abortu neesat veikušas, sirdī šķiet jūs jau esat tam gatavam, lai bez liekiem kreņķiem to veiktu ... attaisnojumu savai rīcībai starp citu var atrast kaut kādu vienmēr un visam... varbūt kļūdos, bet no rakstītā tā nu man šķiet... :( Nu un no otras puses, tad kādēļ man jūsu sirdsmiera dīķīti nepašūpot? :)

A ainasšovs 21.01.2009

man patika, paldies!:)...rezultātā man bezmiega nakts ar ""Ieva"" komentāru variantiem:DD

M marite 21.01.2009

Nu, nee! Pie atbildiibas jaasauc TIKAI "viiriesus"!!
"Viiriesi " tak muuk no sievieteem tikliidz izdzird beeeeeeeeeerns!
kretiini!!
pieguleetaaji!!

P Pupiņa 21.01.2009

Nē mīļā, es neiekarsu, vienkārši ar tādiem ar kā ar tevi savadāk nerunā. Praktiski katrā komentārā tev ir norādīts, kāda ir reālā situācija. Tev ir iedomātā situācija, par kuru tu neveiksmīgi mēģini filozofēt. Un ja vien tu būtu līdz galam uzmanīgi izlasījusi manu komentāru, tu atrastu rindiņu, kur ir norādīts par obligātu aborta nepieciešamību (runājot par nelabvēlīgām mātēm). Tas attiecas arī uz Ainas šovu. Ainas šovam interesē kas ir morāla gnīda? Izlasi Haha prātuļojomus, mēģini atcerēties kas ir morāle un kas ir gnīda, un saliec visu kopā. Cerams, sapratīsi. Kāpēc haha tik izmisīgi cīnās par savu viedokli? Nu laikam jau tāpēc, ka ļoti labi apjauš, ka tomēr vairumam, kuri pat neuzskata par vajadzīgu ar haha sarunu turpināt, ir taisnība. Ainas šovs, vēlies jokot? Dari to izteiksmīgāk, lai smiekli nāktu.

H Haha:) 21.01.2009

Kas ir taisnība? Nospiedošā vairākuma uzskati, kādas grupas uzskati? :)) Ieviņa, ieviņa, ieviņa...
Kāda ir reālā situācija - posts? Ieviņa, ieviņa, ieviņa... :)) Kara un pēc kara laikā mūsu vecāsmammas laida pasaulē mazuļus, mūsu vecākus, un uzaudzināja - vai kara un pēckara laikā situācija bija labāka, vieglāka, turīgāka? :)
Prātīgāki cilvēki neielaižas diskusijā, jo uz maniem jautājumiem nevienam nav ko īsti atbildēt, tai skaitā arī tev (tev nav daudz gadu, vai ne?), taču īsti nesaprotot, ko es šeit izpildu, tu lec uz pannas, bet es tik piesviežu pagales, pieleju eļļu :))

Ainas šovs, morālā gnīda, hmmm... :)) morāle ir sabiedrībā valdošo vērtību un ētikas normu kopums, kas patstāvīgi mainās... gnīda ir kukaiņa bērns kaut kādā attīstības fāzē, kas pie labvēlīgiem apstākļiem attīstīsies par esošu un dzīvu būtni... tātad morālā gnīda ir sabiedrībā valdošo vērtības un ētikas normu attīstības aizmetnis - jauna balss pasaulē tā teikt :)) Principā diez vai ieviņa radot šo vārdu salikumu bija tik dziļdomīga, jo viņai ir nelielas broblēmas ar jēdzienu izpratni - tur tiesības, morāle... :)), bet gribējās pateikt ko negatīvi aizskarošu un sanāca, kā nu sanāca :))