www.sudzibas.lv 1a.lv Naudas neatmaksāšana likumā noteiktajā termiņā.

Atrisināta1a.lv - Naudas neatmaksāšana likumā noteiktajā termiņā.

Izmantoju savas tiesības atgriezt preci 14 dienu laikā pēc iegādāšanās. Preci iegādājos 2018. gada 07. decembrī izmantojot bezprocentu līzingu uz 3 mēnešiem pirmo iemaksu veicot 50% jeb 420,89 EUR (pilna summa 841.78 EUR)

Citāts no Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapas: "Pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja pienākums ir nekavējoties, ne vēlāk kā 14 dienu laikā no rakstveida atteikuma saņemšanas dienas, atmaksāt to naudas summu, kura par preci, lietu vai pakalpojumu samaksāta līdz līguma izbeigšanas brīdim".

Citāts no 1a.lv mājas lapas noteikumiem par atteikuma tiesību izmantošanu: "5. Ja jūs atteiksieties no šā līguma, mēs jums atmaksāsim visus no jums saņemtos maksājumus, tostarp piegādes izmaksas (izņemot papildu izmaksas, kas radušās tādēļ, ka jūs esat izvēlējies piegādes veidu, kas nav mūsu piedāvātais vislētākais standarta piegādes veids), ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad mēs tikām informēti par jūsu lēmumu atteikties no šā līguma."

Uzrakstīju iesniegumu un savu preci atdevu 1a servisa nodaļā 2018.gada 11.decembrī.

Šodien ir 2019.gada 10.janvāris. Naudu savā kontā vēl joprojām neesmu saņēmis.

Vairākkārtīgi esmu zvanījis (vismaz 5 reizes apmēram pusotras nedēļas laikā) uz 1a.lv (maksas telefona numurs 0.07 EUR/min, ja nemaldos) un vaicājis par naudas atmaksas statusu. Katru reizi atbilde ir vienāda: "Šobrīd nav informācijas, sazināsimies ar servisa nodaļu un atzvanīsim". Atzvanīja tikai vienā no reizēm sakot, ka pagaidām nav nekādas informācijas, atzvanīšot (protams, neatzvanīja).

Esmu absolūti vīlies un nolēmis šeit vairs neiepirkties. Vēl tik to laimi naudu saņemt atpakaļ...

10.01.2019

Atbilde no 1a.lv Pārstāvja atbilde 11.01.2019

Labdien,
Ļoti atvainojamies, ka sagādājām neērtības ar tik ilgu situācijas risināšanu.
Parasti līdzīga veida situācijas tiek risinātas ātrāk.
Naudu Jums tiks atgriezta uz Jūsu norēķina kontu tuvāko dienu laikā.
Ceram uz pozitīvu sadarbību nākotnē.

Sūdzība veiksmīgi atrisināta Jānis 15.01.2019

Nauda saņemta, pagāja mēnesis noteikto 14 dienu vietā.

J

Z Zīļuks 11.01.2019

Iesniegums policijā lietas paātrinātu. Tā jau ir apzināta krāpšana un maldināšana.

A Aiga 22.02.2019

Man gan liekas, ka šī naudas neatgriešana laikā ir ierasta prakse, jo tikko arī mani vecāki gāja šim visam cauri. Rezultātā ar iesniegumu PTAC un piedraudēšanu par Beztabu pagāja nieka 6 nedēļas, kamēr vecāki dabuja savu naudu atpakaļ. Lai gan saņemto preci atgrieza jau otrā dienā (pie viņiem nonākt varēja pēc 2 dienām). Reāli 14 dienu laiks izvilkās uz 6 nedēļām. Sazin cik ilgi būtu bijis jāgaida, ja neko nebūtu darījuši un nebūtu piedraudējuši ar Beztabu. PTAC iesniegums tika uzrakstīts, protams, kamēr viņi to izskatīs, nauda jau tika atgriezta, taču cerams, ka jebkurā gadījumā PTAC kaut ko darīs, lai samazinātu šādus gadījumus.