www.sudzibas.lv 1a.lv Krāpniecība ar supercenu

1a.lv - Krāpniecība ar supercenu

Gribu paturpināt zemāk redzamo sūdzību par portatīvo datoru pirkšanu Lielākajā (shēmotāju) interneta veikalā 1a.
Man ir precīzi tāda pati situācija - supercena + piegāde pēc 1,5 mēneša. Pēc 2 nedēļām pamanīju ka prece jau ir pieejama (sākotnējā cena +300eur). Zvanu - piedāvāja nopirkt, bet jau par jauno cenu, vai atgriezt naudu. Nebūtu zvanījis, nauda noteikti tiktu marinēta vēl mēnesi.
Shēma acīmredzama:
- Uzņēmumam problēmas ar likviditāti (brīvo naudas līdzekļu pietiekamību),
- Uzrīkojam supercenas akciju (700 eur) ar piegādes termiņu 1,5 mēneši
- Atrodam, piemēram, 100 klientus, kuri, piemēram, šo naudu ir paņēmuši kredītā par lieliem procentiem.
- paralēli tirgojam šo pašu preci par ~1000 eur (ir pierādījumi)
- Iegūstam brīvos līdzekļus 100x700=70'000 EUR
- Tiekam galā ar savām likviditātes problēmām (dzēšam parādus piegādātājiem, samaksājam par preci priekšapmaksu (iegūstot lētākas cenas), vai galu galā izmaksājam vadībai gada prēmijas...)
- Pēc 1,5 mēneša atdodam naudu

Shēmotāji to sauktu par bezmaksas kredītu, bet juristi par krāpniecību.

Ja tā būtu viņu kļūda, tad no viņu, kā no LIELĀKĀ interneta veikala puses varētu nākt kāds kompromisa piedāvājums, bet diemžēl viņi divu dienu laikā pēc sms nosūtīšanas tā arī nav sazinājušies telefoniski un nav mēģinājuši atrisināt šo jautājumu.

Secinājums:
Vācamies bariņā un iesniedzam šo lietu tiesā. PTAC ar šādām lietām nenodarbojas.

Atbilde no 1a.lv Pārstāvja atbilde 14.04.2016

Sveiki.
Atvainojamies par radušos situāciju, jo gadās, kad uz vienu modeli, kas ienāk pie piegādātāja ir vairāk pasūtījumu nekā tie reāli ienāk, tāpēc diemžēl reti, bet gadās, ka nākas atcelt pasūtījumu pēc tā veikšanas.
Kas attiecas uz Jūsu uzrakstīto aprēķinu - esam pietiekami liels uzņēmums, lai nenodarbotos ar Jūsu uzrakstītajām nelieliem uzņēmumiem raksturīgām shēmām. :)

P Patērētājs 14.04.2016

Iesākumam varētu šo kantori izķēzīt mēdijos / sociālajās vietnēs