Zs"Stirnas" - Nelikumības

Labdien! Vēlos informēt par z/s"stirnas", kurā tiek audzētas ūdeles. Tik daudz negācijas un nelikumības, varu droši apgalvot, nav nevienā uzņēmumā.1. Jāstrādā bez brīvdienām. Sešu mēnešu laikā tika piešķirtas 12 brīvas dienas, kuras bija jāizlūdzas un arī tad vadība atļaujas šausmināties, "kā tā var".2. Darba diena itkā ir, ziemas laikā no 8: 00-16: 00, vasaras darba laiks no 7: 00-19: 00. Bet tas, protams tā nenotika, no marta līdz oktobrim aptuveni 13+ stundas dienā. Ļoti regulāri jāstrādā bija pat līdz 23: 00 naktī. Kā jau minēju brīvdienu nav.3. Algas 9 mēnešus no gada vidēji ir 150 ls. Ne visiem tās bija vienādas, kā saimnieks gribēja tā maksāja. 4. Dzīvnieku mājvietas bija un ir zem katras kritikas, zvērkopim pašam jālabo, jo par katru aizmukušu zvēru no algas atvelk 20 ls, kas pārsniedz dzīvnieciņa reālo cenu. Piebildīšu, ja gadījumā zvēriņš tiek noķert, tad itkā tos 20 ls atdod atpakaļ, kas arī tā nemaz nebija.5. Lielākā daļa darbinieku strādā bez līgumiem, nemaksā valstij nodokļus.6. Par papildus darbiņiem (haltūrām) , vienkārši nesamaksā. Ādas ieguves laikā nācās strādāt pat līdz 3: 00 naktī. Jāpiemin, ka visu dienu ir strādāts. Es vēl esmu uzrakstījis ļoti piezemēti. Šo saimniecību noteikti vajadzētu aizvērt, lai nemoka dzīvnieciņus un cilvēkus nepataisītu par tādiem. Es saprotu kad darbs ir vajadzīgs visiem, bet ne šis. Ja, šo lasa kāda augstāk stāvoša persona, lūdzu dariet, kaut ko lietas labā.

E