www.sudzibas.lv Z/s "Kraujas" Darbinieku "čakarēšana"

Z/s "Kraujas" - Darbinieku "čakarēšana"

Vēlētos pabrīdināt cilvēkus, kas vēlas atrast darbu.
Z/S "Kraujas" atrodas faktiski Bauskā, Draudzības ielas rajonā, bet adrese ir kā Codes pagastā. Saimniecība nodarbojas ar cūku audzēšanu, pašiem ir sava ferma ārpus Bauskas, paši pārstrādā gaļu, paši arī pārdod. Oficiāli veikala nekur nav, bet tirgojas pa vietām, kur piedāvā. Aktuāli šobrīd ir vietas Berga Bazārā, Rīgā, tāpat pie "Spice Home", Rīgā. Tāpat tirgošanās notiek arī Aizkrauklē, Straupē, vismaz nesen bija arī Jelgavā, bet tur bija problēmas. Varbūt vēl joprojām ir arī tur sastopami. Un tātad - pēc kārtas.
Lai gan darba apjoms ir diezgan liels, un reizēm brīnos kā saimniece Gunta tik daudz var panest, tomēr tajā nestrādā pārāk daudz darbinieku. Šķiet, ka visi ilgstošie darbinieki ir tālāki vai tuvāki saimnieku radinieki. Bet tas tāpat neko nemaina. Problēmas sākas jau ar algām. No sākuma, kad tikko sāk strādāt, ir novērota tieksme maksāt diezgan maz. Tālāk var sākties lielas problēmas. Nu varbūt ne tādas kā man.
Mani pēc vienas darba nedēļas ne par ko neapsūdzēja, pat izmaksāja ceļu no un uz Jūrmalu no Rīgas, kur strādāju šā gada Jāņu nedēļā, izmaksāja arī algu, par kuru nebija runāts. Ietirgot uz Rātslaukuma pieņemamu naudu nebija praktiski iespējams - ne tikai man, arī pārējiem, kas tur tirgojās. Daudz tūristu, mazāk vietējo un reālu interesentu. Tā kā alga skaitās pārdevējiem no ietirgotā, tad no tā nekas tur nebija, bet tāpat saimniece maksāja par to, ka tur esmu. Jāņu naktī bija jau labāk.
Nākamā reize man tika pie "Spice Home". Pēc dažādiem apstākļiem sapratu, ka būs pārbaude, un darba dienas beigās atkal pati visu preci pārsvēru. Pašai pēc saviem aprēķiniem sanāca iztrūkums ap 6Ls, kurš noteikti būtu dzēsies, ja nosvērtu un pieskaitītu vienu preci, kurai vienkārši vēl kvalifikāciju nezināju. Bet pēc saimnieces aprēķiniem mans iztrūkums bija 30Ls! Nu es kā diezgan nepieredzējusi pārdevēja vēl pieļāvu domu, ka pie ietirgotās summas ap 200Ls varētu kļūdīties arī tik daudz, ka man noskaita algu un liek 20Ls atstrādāt. Bet biju pamatīgi satriekta, kad to uzzināju. Jo es taču pati zināju ko un kā darīju, zināju, ka tādas summas nav nevienā no manām kabatām. Ja būtu, es taču darītu savādāk, nevis visu vakaru pēc tam būtu sašauta....
Nākamajā nedēļā bija atkal jāstrādā.Sapratu, ka algas man nebūs, attieksme pret darbu nebija no cītīgajām, laiks arī bija karsts. Pret katru reālu pircēju gan izturējos kā nākas, bet tādiem, kas varētu būt pierunājami, vairs uzmanību nepievērsu. Ietirgoju pie 50Ls, jo arī cilvēki liela karstuma dēļ vispār nebija tik daudz uz laukuma. Bija nojauta, ka nebūs labi, bet pati paliku Rīgā, jo bija savas darīšanas vēl pēc tam. Vēlāk man piezvanīja uz paziņoja, ka man iztrūkums šoreiz ir 46Ls!!! Es šoreiz nebiju sašauta, es biju vienkārši šokā, bez vārdiem. Tas vienkārši nebija reāli. Tad man visa prece, ko dienas laikā pārdevu, bija jāatdod par velti! Un, ja būtu zagusi tādu naudu, es zvana laikā sēdētu kādā kafejnīcā nevis tikko būtu izgājusi no vietējā veikala Vaivaros ar pārtiku, kas tik tā pietika uz dienām, cik bija plānots tur palikt. Tas jau bija sviests.
Pirmdien nu jau par anekdoti kļuvušais fakts kļuva vēl smieklīgāks, kad uzzināju, ka manam jau tā "skaistajam" iztrūkumam klāt nākuši vēl 36Ls pie 3kg pazudušas preces no aprēķiniem. Te jau bija vairāk kā skaidrs, ka vainu taisa tieši saimniece, nevis otra pārdevēja, uz kuru krita aizdomas pēc paša pirmā gadījuma. Manā vietā vainu noliegt ar rēķināšanu uzņēmās cits cilvēks, tā kā es tikai pirmdienas vakarā biju mājās. Un es zināju, ka būs smagi, ja pati iešu runāt ar saimnieci. Uz mani vairs neattieksies cieņa pret vecākiem cilvēkiem, jo tādai jābūt abpusējai. Tas, ka viņa ir krietni vecāka par mani, nenozīmē, ka mani var pataisīt par pēdējo.... pat nav vārdu, par ko. Pēdējos 46+36Ls izdevās noliegt pēc laba laika un centieniem, bet tāpat skaitās, ka 25Ls esmu tagad viņai parādā. Ko ar šo parādu iesākšu, to vēl īsti nezinu, bet ir vairāk kā skaidrs, ka pa galvu, pa kaklu neskriešu pie citiem cilvēkiem prasīt aizņēmumu, lai tik vienai ..... atdotu.
Par pašu tirgoto preci man ir tikai labi vārdi, es pati neattiektos kļūt par klienti, bet par darbinieci - vairs nekad... Piedāvājums ir patiesi labs - svaiga un kūpināta cūkgaļa, vistas gaļa (tā gan nav vienmēr), olas. Sortiments mēdz mainīties, jo saimniecība neko neiepērk, tirgo tikai pašu preci. Prece ir diezgan dārga, bet patiesi dabīga, un par to es varu teikt tikai tos labākos vārdus. Viss ir garšīgs, gaļa ir ar gaļu, bez mākslīgām vielām, dabīgi taisīta. Arī desas ir ar gaļu, viss ir daudz labāks par veikalā atrodamo.

I