www.sudzibas.lv YIT Celtniecība Nekvalitatīva celtniecība

YIT Celtniecība - Nekvalitatīva celtniecība

Reāli uzbūvētās mājas neatbilst mājas tehniskajam projektam.
Projekts izmainīts tā, ka no sākotnējā palicis sīkums.

Darbi tiek izdarīti pavirši. Būvuzraugi ir SIA "Celtniecība" izraudzīti. Starptautiska kompānija, bet ar lielu fui.

Cilvēki pat nedomā, ka viņi tik lielu bulšicu var sastrādāt, var un kā vēl pie tam.

Ja kādam ir bijušas problēmas ar šo firmu rakstiet, kopā mēs esam spēks!

A

Komentāri (29)

B Brivibas386 01.03.2010

Brīvības ielā problēmas kanalizāciju diezgan nopietnas...

Aizmirsu pateikt arī ar ventilāciju

K Kalnciema9A 01.03.2010

Jaunuzceltā mājā Rīgā, Kalnciema ielā 9a, Andris Romanovskis iegādājās dzīvokli un garāžu. Vēlāk atklājās, ka paaugstinātu gruntsūdeņu dēļ no ēkas apakšas ik dienu jāizsūknē 150 kubikmetri ūdens, kas rada papildu izdevumus un apdraud iemītnieku īpašumu.

Projekta attīstītāji SIA YIT Celtniecība pircēju par to nebija informējuši un neatzīst, ka būtu viņu maldinājuši.

Šā gada martā A. Romanovskis iegādājās dzīvokli un garāžu jaunuzceltā daudzdzīvokļu mājā Kalnciema ielā 9a. Saņemot rēķinu par ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem, atklājās, ka ēkā, lai novērstu pārplūdi, pastāvīgi nepieciešama gruntsūdeņu atsūknēšana, un izsūknējamā ūdens daudzums pārsniedz 5200 kubikmetru mēnesī. Tā kā šajā rajonā nav lietus kanalizācijas sistēmas, kas Rīgā pašlaik ir bez maksas, gruntsūdens par 0, 49 latiem litrā tiek novadīts saimnieciskās kanalizācijas sistēmā. Tāpēc 76 kvadrātmetru dzīvokļa īpašniekam bez ierastajiem komunālajiem maksājumiem jāšķiras no papildu 40 latiem mēnesī. "Finanses ir tikai viens problēmas aspekts. Mani biedē ūdens apjoms. Tas ir ārkārtīgi liels skaitlis! Būtībā esmu spiests dzīvot avārijas apstākļos! Kas notiks, ja sūkņi sabojāsies? Kas maksās par applūdināto auto pazemes garāžā?" satraukts ir A. Romanovskis. Viņš uzskata, ka notikusi tīša un apzināta pircēju maldināšana. Ņemot vērā avota ievērojamo lielumu, ir izslēgts, ka ēkas attīstītāji par to nav bijuši informēti. Arī apdrošināt dzīvokli un garāžu saimniekam nav izdevies. Apdrošināšanas kompānijas gruntsūdeņu riskus neapdrošina to novērtēšanas metodikas trūkuma dēļ.

Māju Kalnciema ielā 9a attīstījis, cēlis un pārdevis uzņēmums SIA YIT Celtniecība. Uzņēmuma projektu vadītāja Neatkarīgajai noliedza, ka pircēji tikuši dezinformēti, apgalvojot, ka gruntsūdeņu parādīšanās bijis pārsteigums arī pašiem ēkas attīstītājiem: "Tas parādījās pēkšņi; īpaši mūs pārsteidza tā daudzums." Situāciju, ka ēkā darbojas divi sūkņi, lai ik dienas novadītu 150 kubikmetru ūdens, SIA YIT Celtniecība projektu vadītāja uzskata par "normālu". Savukārt patērētāju tiesību aizsardzības centrā Neatkarīgā uzzināja, ka patērētāju tiesību pārkāpuma kritērijs ir tas, vai mainās preces vai pakalpojuma pielietojums, t. i., kā ēkā mainījušies dzīves apstākļi, vai tie tiek traucēti.

Valdis Segliņš, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes Lietišķās ģeoloģijas katedras vadītājs, uz jautājumu, vai iespējams, ka gruntsūdeņi var īsā laikā mainīt atrašanās vietu un būt neparedzami, atbild: "Kur ir, tur ir. Gruntsūdens aptuveni atkārto zemes līniju." Viņš gan atzīst, ka iespējamas ārkārtas situācijas, kad blīvas apbūves dēļ ūdens līmenis var mainīties uz samērā neilgu laiku, bet pēc tam tas pakāpeniski atkal izlīdzinoties. Tomēr konkrētajā gadījumā ēkas dziļuma un pārplūdes noturīguma dēļ, viņaprāt, iemesli ir citi: "Tas varētu būt ūdensvada plīsums vai neatbilstoši būvniecības pasākumi." Pirmajā gadījumā, ņemot vērā ārkārtīgi ievērojamo ūdens daudzumu, tas noteikti tiktu konstatēts kā zudums kopējā ūdens tīklā.

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Viktors Puriņš stāsta, ka jebkura projekta izstrādes sākumā jāveic ģeodēziskas pārbaudes, nosakot augsnes sastāvu, kuram atbilstoši tiek piemēroti būvniecības līdzekļi un risinājumi. Katrā projekta attīstības fāzē attīstības projektu uzrauga būvinženieris, un padarītais darbs tiek pieņemts ar dokumentāru apstiprinājumu. V. Segliņš gan ar nožēlu konstatē, ka ģeodēziskās izpētes kvalitāte jaunbūvēm kopumā ir neapmierinoša. "Gandrīz pusei būvobjektu ģeodēziskā izpēte netiek veikta vispār, " viņš piebilst. Turklāt veiktie pētījumu dati par visām vietām nemaz netiekot apkopoti vienuviet.

"Tā ir attīstītāju kļūda. Tik milzīgu daudzumu ūdens atsūknēt nebūtu gudri. Jādomā par problēmas cēloņa novēršanu, nevis cīnīšanos ar sekām, " atzīst V. Segliņš, paskaidrojot, ka, visticamāk, ēkā nav veikti nepieciešamie pasākumi, piemēram, hidroizolācija. Tam kategoriski nepiekrīt SIA YIT Celtniecība: "Mēs esam nodrošinājuši visu vajadzīgo hidroizolāciju un paaugstinātai drošībai uzstādījuši divus sūkņus." A. Romanovskis gan piebilst, ka pāris mēnešu laikā vismaz divreiz šie sūkņi salūzuši.

Oberhaus nekustamo īpašumu eksperts Juris Ezers pieļauj, ka situācija var būt radusies attīstītāja dēļ: "Var runāt par neinformēšanu vai kļūdu no attīstītāja puses, " viņš saka, pieņemot, ka galējā gadījumā jāvēršas tiesā. "Izšķiroši ir tas, vai attīstītājs zināja par gadījumu pirms objekta pārdošanas. Apzināta noklusēšana ir ļaunprātīga, un pasūtītājam būtu jānes atbildība par to, " tā J. Ezers. Būves attīstītājam esot jāiepazīstas ar apstākļiem un jānodrošina aizsardzības pasākumi. A. Romanovskis teic, ka dzīvokli pircis martā, kad attīstītāji jau bija saņēmuši pirmos rēķinus ar milzīgajiem notekūdeņu atsūknēšanas rādītājiem, tādēļ varot apgalvot, ka SIA YIT Celtniecība par noplūdēm bija informēta. A. Romanovskis plāno vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un aicina to darīt arī citus maldinātos pircējus.

http://www.nra.lv/zinas/4279-attistitaji-iespejams-maldina-pircejus.htm?cs=desc

A a 01.03.2010

Pēc lasītāju lūguma turpinam aplūkot Megaprojektus un šoreiz Yitmājas kuldīgas ielā.

Pirmais ko (pateicoties lasītājam nuucha) aplūkoju pieejamo informāciju internetā un konkrēti Kuldīgas ielā atrodu arī kontaktus. Kā jau vīrišķā dzimuma pārstāvis zvanu aģentei, kura uzrādīta mājaslapā un norunājam tikšanos pie Kuldīgas ielas māja.

Kā cilvēkam kurš Rīgu ne visai labi pārzin pirmās grūtības bija atrast, kur vispār tāda %$#%^^$ Kuldīgas iela ir atrodama. Laimīgi izdodas uzzināt, ka Āgenskalnā un transportu ar kādu tur nokļūt. Īsāk sakot mēģināju iejusties iedzīvotāja lomā, kuram nav mašīnas un kuram gribas nokļūt mājās. Pēc neilgas gaidīšanas iesēžos 4. autobusā un ceļš ilgst aptuveni 30min ar nelieliem korķiem. Priecājos, ka iepriekš sazvanījos ar tirdzniecības aģenti un norunāju tikšanos, jo ar iekļūšanu bija mazliet grūtāk nekā tas bija Panorama Plaza kurai klientu centrs atradās pie paša objekta.

Izliekos no centra burzmas nnogurušu rīdznieku mazpamazām uzzinu sev interesējošu informāciju, lai gan aģente plaši izklāstīja par konkrētās mājas lieliskajiem plusiem, ka atrodas pietiekamā attālumā no centra, esot kluss rajons, u.t.t.u.t.p. kā jau kārtīga aģente, kura izskatījās, ka cīnās par saviem peļņas procentiem.

Dzīvokļi gaiši, moderni (pat pārāk), kas attiecas uz dzīvokļu kvalitāti šeit viņa jau bija daudz labākā stāvoklī nekā Panorama Plaza, bet tomēr arī šie dzīvokļi neizskatījās ilgmūžīgi dēļ pāris būvniekam pamanāmām kļudām (rupjām) visas neuzskaitīšu, bet zīmīgākā bija vannas istabā mitrumizturīgā riģipša vietā bija uzlikts parastais riģipsis, kas paradzēts iekštelpām. Visumā radās labs iespaids par dzīvokli un šķiroties saņemu vizītkarti ar tekstu - Zvaniet līdzko vienojaties ar banku (Arī šeit Hansabanka piedāvā kredītu).

Dzīvoklis, kuru aplūkoju bija 1 istabu un cena viņam bija ~49000Ls, salīdzinoši lēti par cik vēl nav zināms kā ir ar citiem Megaprojektiem, kvadratūrā konkrētajam dzīvoklis ir 34 kvm + 8kvm balkons.

Spriežot pēc adreses internetā http://www.yitmaja.lv/index.php?page=1, 7&resp_id=7 tirgošana sokas no rokas, jo izskatā, ka cenas viņiem ir vienas no pieejamākām.

Laiks zvanam uz būvvaldi - Pēc sniegtās informācijas izrādās, ka Kuldīgas iela nav uzcelta no jauna bet Renovēts PSRS mantojums kā arī nebija info par Yit Celtniecība, bet diemžēl uzņēmumu reģistrā nav paziņu.

Noslēdzot dienu viesnīcas gultā ar karstu tējas tasi un klasisko mūziku varu teikt, ka šis projekts ir izdevies daudz labāks un pieņemamāks cenas un kvalitātes ziņā tikai šaubas raisa firma Yit Celtniecība, par kuru tā arī neieguvu nekādu zināmu informāciju.

A a 01.03.2010

Yit Mājas - Kuldīgas ielā. Kas īsti notiek?

Namejs iz Toma dienasgrāmata (toms.ir.lv/blog) - 2008. g. 24. apr., 11:42, 41 klikšķis

http://nekur.lv/archive/2008/04/00/173

J Juris 01.03.2010

Ir taisītas vairākas ekspertīzes un varu piekrist iepriekšējiem komentāriem.

Varētu teikt cilvēki Kuldīgas ielā ir iegrābušies, bet to visu nespēj aptvert.

M Māris 01.03.2010

Juris ir paranoiķis, kurš meklē sīkumus pie kā piekasīties.
Cenas un kvalitātes attiecība šajās mājās ir ļoti laba. Pats tur dzīvoju un nesūdzos.

Juri, nevajadzēja caur Latio pirkt dzīvokli...

G gacha 01.03.2010

Māri, kas vainas Latio?
Mūsu dzīvoklī par laimi lielos vilcienos viss ir labi un par to, ka vieta mūsu mājai ir ideāla iedomājos gadnrīz katru dienu.

I iemitnieks 02.03.2010

Es ar dzivoju Kuldīgas ielas projektā un esmu ļoti apmierināts. Vieta/cena/plānojums/kvalitāte ir ok. Ir kādi pāris mazi kasjaki, bet tas ir štrunts.

D dark1982 02.03.2010

Labi, iedzīvotāji no Kuldīgas ielas 37/39 pastāstīšu, kā noritēja īsumā Jūsu projekta gaita.

Zemes gabalu SIA “YIT Celtniecība” nopirka no SIA “Kvarta” caur starpniekfirmu.
Pēc tam operatīvi saskaņojām, aizmirsām uzlikt plakātu par vecā bērnudārza nojaukšanu. Vajadzēja nedaudz kokus pazāģēt.
Tā kā bija tukšs būvlaukums, tad vajadzēja celt ko tā vietā. Tālāk cēlām operatīvi mājas.
Projektā bija paredzēts, ka ugunsdzēsības, ventilācijas, kā arī citas sistēmas atbilda visiem būvnormatīviem.

Nāca krīze. Bija jāsamazina resursi. A. Karlēvica projektētāja par ventilācijas sistēmu nogrieza daudzas ventilācijas sistēmas. Šis fakts tika fiksēts autoruzraudzības žurnālā. Aizmirsās tāds fakts kā ventilācijas jaudas, kas bija uz ¼ mazākas.

Apgraizījām arī ugunsdzēsības sistēmu, bet tie tak ir sīkumi. Šie fakti tika fiksēts autoruzraudzības žurnālā

Šo žurnālu prasti iedzīvotāji nevar iepazīties, jo tas atrodas pie "YIT".

Labākais, ko apsaimniekotāji SIA "Namu apsaimniekošana" nesaproti, ka viņiem nav reāli izbūvēto inženierkomunikāciju.

Pat Jūsu izdaudzinātais Juris, paranoiķis, taisīja ekspertīzi ar nepareiziem rasējumiem un veltīgi. Juris cenšas kaut ko darīt, bet kā man patīk, ka viņu no sirds noliek.

N no 04.03.2010

http://forums.delfi.lv/read.php?f=107&t=118670&a=2

Autors: Zaika
Datums: 22.02.08. 19:57

Esmu noskatiijusi YIT realizēto projektu Paardaugavaa Juurmalas gatvee.. kaadas jums atsauksmes par YIT kaa taadu? labas / sliktas?

Autors: zuze
Datums: 22.02.08. 21:47

Nu, personigi man, ir vissliktakas atsauksmes par jita projektu Dumbraja ielaa. Nu...baigi..liels meesls. Mums ta sanaca, ka diezgan steidzami vajadzeja jaunu dzivesvietu. Nu nopirkaam to D-18. Baac. Patreiz censsamiers tikt valjaa. Plaisas, perfekti dzird kaiminjus, suud*ga kanalizacija..
Apskauzhu blakus maajas (privatmajas). Un ceram driz tikt valla no sii meesla. Varbut ir kads interesents? ;)))))

N no 04.03.2010

Dzīvoklis jaunā projektā – brāķu kambaris

Tautas Balss

07. februāris (2008)
09:31

Modernas būvniecības tehnoloģijas un Somijas pieredze – uzņēmuma „YIT Celtniecība” argumenti pamudināja Larisu iegādāties dzīvokli Brīvības ielā 386. Ir pagājis pusotrs gads, un solītā komforta vietā vien nemitīgi kreņķi. Noskaidrot situāciju devās LNT raidījums „Tautas balss”.

--------------------------------------------------------------------------------

„Kad ārā ir lietus, šeit tek ūdens – uz grīdas, pa sienām, no griestiem tek ūdens. Un priekšniecība, es nezinu tieši kurš, vienkārši noliek šeit traukus, kuros pil ūdens. Problēma netiek risināta. Ūdens mums satek bļodiņā, ” stāsta Larisa.

Mājas iemītnieki rūgti smīn, ka nu viņiem ir pašiem savi stalaktīti – tie naski vairojas pie kopīgās garāžas griestiem.

Ja vēl celtniecības problēmas aprobežotos ar koplietošanas telpām vien. Diemžēl tās liek sevi manīt arī dzīvokļos.

„Kad ir lietus, starp sienu un logu ūdens vienkārši notek. Es saucu cilvēkus, kuri ar to nodarbojas – atbildīgos – viņi teica: kamēr nesāks līt un viņi paši nebūs redzējuši, ka tā tiešām notiek, viņi neko nedarīs. Tā kā neviens neko nedara un nerisina manas problēmas, es vēršos pie raidījuma „Tautas balss”, ” saka Larisa.

Brīvības ielas 386. nama uzturēšana ir uzņēmuma „Cleanhouse” ziņā. Namu pārvaldnieks Modris Karelis atzīst, ka problēmas ar gaiteņiem ilgst jau pusotru mēnesi. „Tur ir problēmas ar firmu, kas ir uzstādījusi santehnikas, teiksim, sistēmas, ” apgalvo Karelis.

Vai uz pārmaiņām iedzīvotājiem nāksies gaidīt vēl mēnesi pusotru? Karelis sola, ka jau piektdien būs meistari, kas krāsos un salabos gan Larisas minētos koridorus, gan citas vietas.

Tikmēr „YIT Celtniecība” būvē kārtējos daudzdzīvokļu namus – Jūrmalas gatvē. Pagaidām nav skaidrs, vai šo māju kvalitāte atšķirsies no ēkām Brīvības ielā.

K kalnciema9A 04.03.2010

Pirmā iedzīvotāju kopsapulce Kalnciema 9A

2008.gada 22.maijā 19:00 Kalnciema 9A notika pirmā iedzīvotāju kopsapulce.

Izskatītie jautājumi:

* Atkritumu konteineru novietošana.
* Vieta velosipēdu un ratiņu novietošanai.
* Īpašnieku biedrības dibināšana.
* Ēkas ārdurvju slēgšana.
* Logu tīrīšana no ārpuses.
* Citu iedzīvotāju brīdināšana viesību un ballīšu gadījumā.
* Mājas interneta lapa.
* Problēmas ar silto ūdeni.
* Notekūdeņu novadīšanas izmaksas un to optimizēšana.
* Par pieejamām autostāvvietām.
* Koplietošanas elektrības taupīšana.
* Zālāja pļaušana.
* Individuālo siltuma skaitītāju izvietošana.
* Atkritumu šķirošana.
* Koplietošanas telpu tīrīšana.
* Elektrības skaitītāju stiklu tīrīšana.
* Interneta un kabeļtelevīzijas piegādātāja maiņas iespēja.
* Kondicionieru uzstādīšana.
* Troksnis ventilācijas sistēmā.
* Kopsapulču sasaukšanas biežums.

Rakstīja Kristaps izsūtīts 23:51
Etiķetes: Kopsapulces
22 komentāri:

sandra teica...

nebiju sapulcee, vai tad varam velisopedus likt auto stavietaa???

tad varbut varu novietot auto neizpardotajas autostavietas???
trešdiena, 28 maijs, 2008
Kristaps teica...

Sandra, vismaz sapulcē YIT pārstāve piedāvāja tik ilgi, kamēr nav pilnībā noformētas īpašumtiesības jaunajiem īpašniekiem uz trim autostāvvietām -2 stāvā, tur drīkstot turēt velosipēdus. Īsti gan nezinu, kuras ir šīs autostāvvietas. Un šis risinājums ir tikai īslaicīgs, kā minēts, līdz uzrodas īpašnieki.

Papildus minētajam, aicinu izmantot drošu riteņa pieslēdzamo ietaisi, jo laikam nesen mūsu mājā bijis kas līdzīgs velo nozagšanai.
trešdiena, 28 maijs, 2008
sandra teica...

kads risinajums varetu buut ar terases durvju slegshanu. stikla durvis galigi nav droshas..:((
piektdiena, 30 maijs, 2008
Kristaps teica...

Sandra, par kadu terasi iet runa? Cik apskatijos, visas majas un garazu ardurvis ir aprikotas ar rokturiem, ko no arpuses nevar atvert. Kas vel palicis viegli atverams?
piektdiena, 30 maijs, 2008
sandra teica...

Terasi es domaju, savu dzivoklja terasi...rokturishi ir no abam puseem, un nav sledzamas...plus vel dzivoju 1. stava, taa ka grutibas "garnadžiem" nav nekadas..:((
pirmdiena, 02 jūnijs, 2008
Kristaps teica...

Saprotu, kapec uz dzivokla terases rokturi ir sadi - preteja gadijuma cilveki sevi regulari izslegtu no dzivokla! =)

Garnadzu sakara - domaju, ka ir tikai divas iespejas: 1) signalizacija un 2) apdrosinasana.
pirmdiena, 02 jūnijs, 2008
sandra teica...

hmm... atkal izdevumi..:)
laikam jau nav citu variantu, ka shis durvis izdomaat sleedzamas, kaut vismaz taa lai tik elementari nevaretu atvert shis stikla durvis!

jaa un vel 9 stava liela terase... tiri sievišķīgs jautajums! kamer nav saimnieka milzigajai terasei, varbut var izmatot tiri vasaras priekam, kadreiz uzejot pasauljoties??? :))))
pirmdiena, 02 jūnijs, 2008
Kristaps teica...

Sandra, 9.stava dzivoklis ar terasi pieder YIT celtnieciba.

Ja interese kopsapulces protokols, atsutiet savu e-pasta adresi, parsutisu ko sanemu no Namu apsaimniekosanas.

Kristaps
pirmdiena, 02 jūnijs, 2008
sandra teica...

[slēpt]@inbox.lv

gaidu! :)))

jau iepriekš paldies!
otrdiena, 03 jūnijs, 2008
Irina teica...

nebiju sapulcee ari. Kas ar Notekudenim?
ceturtdiena, 19 jūnijs, 2008
Kristaps teica...

Irina, atsūtiet e-pasta adresi uz [slēpt]@gmail.com, nosutisu Jums protokolu.

YIT solīja kaut ko darīt ar notekūdeņiem, bet, spriežot pēc šī mēneša rēķina, nekas vēl nav mainījies. Ja par šo jautājumu runājat ar YIT un viņi informē par termiņu, kurā būs risinājums, lūdzu painformējiet arī pārējos.
ceturtdiena, 19 jūnijs, 2008
Anonīms teica...

Vel joprojam aktuaals ir visiem tik saapigais jautajums par notekudenjiem! Kad mums bus sakariga atbilde no YIT??? Tik tieshaam neviens nebridina iedzivotajus ka shii maja izceljas ar tik augstu notekudenju rekjinu ( citas maajas tadu vispaar nav)
Kur tiek uzskatami paradits kas sho summu sastaada? Kapec ieprieksheja menesi bija 0.4149 ls un sho menes 0.4906 ls par m2? ta turpinaas augt? kas par to atbild?

Siltais udens man naktii joprojaam nav! :(((

Varbut ir verts taisit biezaak sapulces ... tiiri iedzivotajiem, apsverot apsaimniekotaju aiznjemtibu, jo atbildes kaveejas!!! :))))

Sandra. t. 26119225
pirmdiena, 30 jūnijs, 2008
anklavs teica...

pilniigi piekriitu Sandrai, ka ar notekuudenjiem ir galiigaa miglaa tiita lieta... un cenu atshkjiriibas tieshaam ir, to arii musu dzivoklis pamaniija...mosh vajaga YIT mazliet pabikstiit...
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Kristaps teica...

Apsaimniekotājam ir jautāts par ūdeņiem. Esam saņēmuši atbildi kā skatīt zemāk, bet vismaz ir skaidrība par dažiem jautājumiem.

"Labdien!

Pozīcija notekūdeņi tiek rēķināta pēc sekojošas formulas: Rīgas ūdens rēķina summa latos/mājas kopējo dzīvokļu platību kvadrātmetros. Tādā veidā tiek iegūts, cik liela summa ir jāmaksā dzīvokļa īpašniekam par viņam piederošo dzīvokli. Šī maksājuma tarifs mainās tādēļ, ka rēķina summa, kuru izstāda Rīgas ūdens katru mēnesi ir mainīga. Tā tiek aprēķināta pēc novadīto gruntsūdeņu daudzuma. Novadīto gruntsūdeņu daudzumu fiksē ūdens skaitītājs.

Runājot par procesu caurskatāmību, šobrīd tiek veidots komunālo pakalpojumu atšifrējums, kurā tad arī būs iespējams iepazīties gan ar to, kāds ir bijis kopējais patēriņš, gan to, kā konkrētā pozīcija tiek dalīta.

Pilnībā Jums piekrītam, ka summa, kas jāmaksā par pozīciju notekūdens ir ļoti liela, tomēr šobrīd šķiet labākais ko mēs varam darīt ir vēl kādu laiciņu pagaidīt „YIT celtniecība” darbu rezultātus, jo viņi kopsapulcē solīja, ka centīsies šo skaitītāju apiet, lai maksa par notekūdeņiem samazinātos.

Ar cieņu,

Elīna Puncule
Klientu menedžere
SIA Namu apsaimniekošana
Cēsu iela 15, Rīga, LV-1012
T. 26597992, 67387850
E-pasts: [slēpt]@namuaps.lv
www.namuaps.lv"

SECINĀJUMS - laikam jāvēršas pie YIT par risinājumu. Arī laba šķiet ideja par jaunas neformālas kopsapulces rīkošanu.
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

Tad varbut jau no sakuma vajadzeja brīdināt ka šis projekts izceļas ar ko TĀDU ( ipašu un dārgu)!!!
Kurš cilvēciņš ir abildigais no YIT par šo projektu? pie kā lai vēršos?

paldies!

Sandra
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Guna teica...

Sandra, es rakstīju jautājumu par notekūdeņiem arī YIT, man atbildēja šādi:

Jūsu iesniegumu saņēmu un pārsūtīju projektu vadītājai Santai Skadiņai un pārdošanas daļas
vadītājam Rihardam atbildes sniegšanai.

Ar cieņu
Inese Odiņa Laizāne

No šiem diviem cilvēkiem nekādu info neesmu saņēmusi.
Guna, 54.dz.
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

Tapēc jau vajadzetu kadu vadošo cilvēku, lai pasteidzinātu atbildes!

Uz visiem jautajumiem ir sanjemta atbilde... MĒS RISINAM!!! bet kamer viņi risina... mes maksājam!!!

Sandra
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Guna teica...

Tā, šeit ir no apsaimniekotāja info par apjomiem notekūdeņiem:

Jūnija rēķina maksājums, proti, par maija mēnesi ir 2494, 93 Ls. Maijā tika novadīti 6043 kubikmetri gruntsūdens un 71 kubikmetrs lietus ūdens, kas kopā veido 6114 kubikmetrus. Rīgas ūdens tarifs par notekūdeņiem ir 0, 359 Ls/m3.

Maija rēķina maksājums, proti, par aprīļa mēnesi ir 1856, 03 Ls. Aprīlī tika novadīti 5099 kubikmetri gruntsūdens un 71 kubikmetrs lietus ūdens, kas kopā veido 5170 kubikmetrus. Rīgas ūdens tarifs par notekūdeņiem ir 0, 359 Ls/m3.

Par aprīļa mēneša rēķinu, proti, par marta maksājumu precīzi es jums šobrīd nevarēšu pateikt, jo tas bija kopējais rēķins par 2007. gada decembra un 2008. gada janvāra un marta mēnesi.
Ar cieņu,

Elīna Puncule
otrdiena, 01 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

kur ir atkritumu konteineri???
otrdiena, 22 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

briinos, ka neesat veel pamanijusi kur ir konteineri. ar degunu jau var just :)
otrdiena, 29 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

ne ne viss kartiibaa tagat jau visi juut... nav jameklee... :D::D:D
otrdiena, 29 jūlijs, 2008
Anonīms teica...

Es jau ta domaju ka ta notiks shodien no terases pazuda velisopeds...idiotisms...es jau pat nejautashu vai kads redzeja ka kads uzlien pa terasi, atver stikla durvis ielien iekshaa panjem( gan jau sen noskatito riteni) un tikpat mierigi no izstiepj ara budams tik laipns un aiztaisot aiz sevis durvis... paldies par to... kretiins

Sandra
otrdiena, 29 jūlijs, 2008

J jelgava 04.03.2010

Edgars Kupčs, Zemgales Ziņas

2009. g. 16. jūlijā, 14:35

Iesēdums Tērvetes ielas segumā radies darbu veicēja dēļ, taču vainīgo atrast pagaidām īsti nav izdevies, jo šajā ielā divus gadus strādājušas vairākas firmas, kas brāķī vaino cita citu. Ticamākais, ka labošanas darbu izmaksas segs ūdens patērētāji.

Jau ziņots, ka «Pilsētsaimniecības» speciālisti pie Tērvetes ielas 17. nama asfalta segumā konstatēja defektu – piltuvveida iesēdumu. Tā kā ir spēkā divu gadu garantija, pēc objekta nodošanas ekspluatācijā saskaņā ar līgumu SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» jākonstatē defekta rašanās iemesls. Pašlaik iesēdums likvidēts, un, kaut arī sākotnēji aģentūra «Pilsētsaimniecība» solīja asfalta segumu atjaunot visā ielas platumā, tas tuvākajā laikā tiks izdarīts vien aptuveni kvadrātmetru plašajā laukumā ielas vidū.

Kā «Ziņām» pastāstīja «Pilsētsaimniecības» direktors Andrejs Baļčūns, pēc remontdarbu noslēguma secināts, ka iesēdumā vainojams darbu veicējs – zem ielas ierokot kanalizācijas caurules, izvēlēti neatbilstoši materiāli, tādēļ caurule saplacināta un ielas segums iegrimis. «Igates» īpašnieks Māris Peilāns noliedz sava uzņēmuma vainu. Ielas rekonstrukcija bijis sarežģīts projekts, kur sākotnēji strādājusi nu jau bankrotējusī firma «Kaln­ozols» un ūdenssaimniecības attīstības projekta 1. kārtas ieviesējs Jelgavā uzņēmums «YIT», kas zem ielas ieraka kanalizācijas caurules. «Igates» direktors Arnolds Freimanis avārijas vietā secinājis, ka neprofesionāls bijis fekālās kanalizācijas cauruļu ielicējas firmas «YIT» darbs. Šai versijai piekrīt arī A.Baļčūns. Atbilstoši tehnoloģijai pirms cauruļu guldīšanas tranšeja bija jāsagatavo ar svaigām smiltīm un ar tām kanalizācija arī jāapber, bet A.Freimanis apgalvo, ka ap cauruli konstatētas nevis smiltis, bet gan vecā asfalta gabali. Viņš ir pārliecināts, ka «YIT» izraktajā ielā bēris nevis kvalitatīvus ceļu būves materiālus, bet gan veco grunti, kas iepriekš šajā ielā norakta. Tādējādi tiek pieļauta iespēja, ka asfalta gabali salauzuši caurules, kas turklāt bijušas nepareizi savienotas.

Vairākus gadus ilgušā ūdensapgādes attīstības projekta galvenais būvuzraugs bija Gvido Gudelis, kurš pašlaik ir šo darbu pasūtītājas firmas SIA «Jelgavas ūdens» tehniskais direktors. Viņš neatzīst, ka «YIT» darbu būtu nepietiekami uzraudzījis, un uzskata, ka caurules bojājumā vainīga «Igate». «Caurulē atradām puskubikmetru svaigu šķembu, ko «Igate» izmantoja ielas seguma klāšanā, » G.Gudelis tādējādi apgalvo, ka šis uzņēmums sabojājis kanalizāciju.

Tā kā iesēdums izveidojies darbu veicēju vainas dēļ, firmai trūkums būtu jānovērš par saviem līdzekļiem. «Igates» īpašnieks M.Peilāns atklāj, ka brāķa labošana izmaksājusi ap tūkstoti latu. Pēc «Pilsētsaimniecības» direktora teiktā, panākta pašlaik noris sarunas ar «Jelgavas ūdeni», ka tas varētu segt šo summu. «Mīļā miera labad tā arī būs jādara, » piebilst G.Gudelis.

J jelgava 04.03.2010

Daļu ūdensvada projekta gaitā izrakto ielu pašvaldība rekonstruēs

Lai pēc ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijas pārraktās Jelgavas ielas sakārtotu pēc iespējas labākā kvalitātē, aģentūra «Pilsētsaimniecība» cieši sadarbojas ar rekonstrukcijas projekta veicējiem – daļu ielu līdzšinējā stāvoklī atjauno projekta realizētāji, bet daļa ielu, investējot pašvaldības līdzekļus, tiks rekonstruētas un to kvalitāte būs augstāka nekā iepriekš.

Būtiski uzsvērt, ka ūdensvada rekonstrukcijas projekts lielā mērā tiek realizēts par Eiropas līdzekļiem un to izlietojums ir strikti noteikts – tas nozīmē, ka, ja kādas ielas segums tiek sabojāta, tad par projekta līdzekļiem to drīkst atjaunot tikai tādā stāvoklī, kādā tā bija pirms rakšanas darbu uzsākšanas. Taču ņemot vērā to, ka liela daļa šo ielu jau iepriekš atradušās sliktā stāvoklī, pašvaldība cenšas atrast līdzekļus, lai vismaz daļu ielu pēc darbiem varētu rekonstruēt tā padarot tās pievilcīgākas gan autobraucējiem, gan gājējiem. Šajā gadījumā YIT un «Pilsētsaimniecība» slēdz vienošanos, kas nosaka, kādus konkrēti darbus katrā ielā veiks katra puse.

Vienošanās starp YIT un «Pilsētsaimniecību» paredz, ka Viskaļu ielā YIT patlaban rakšanas vietas tikai aizber ar šķembām, bet ielāpus asfaltā neliek. Tam paredzētos līdzekļus pārskaita «Pilsētsaimniecībai», kas nākamā gada pirmajā pusē, ieguldot vēl pašvaldības budžeta līdzekļus, visā pilnībā atjaunos asfalta segumu. Ja pašvaldība nerīkotos tālredzīgi, tas nozīmētu, ka YIT pabeidz darbus, aizlāpa bedres, bet nākamgad pašvaldība šīs aizlāpītās bedres vēlreiz asfaltē – tā būt gan līdzekļu netaupīšana, gan dubults darbs.

Pēc līdzīga principa darbi tiks veikti arī Tērvetes ielā – arī šeit šobrīd tiks aizbērtas tikai izrakstās bedres ar šķembām, bet nākamgad «Pilsētsaimniecība» šo ielu pilnībā rekonstruēs. Patlaban jau top rekonstrukcijas projekts un tas paredz nevien ielas seguma atjaunošanu, bet arī ietvju un apgaismojuma sakārtošanu. Tāpat arī šajā ielā tiek spriests par to, ka vismaz kādā posmā tā varētu kļūt par divvirzienu ielu.

Arī Traktoristu ielu nākamgad gaida pārmaiņas – šajā gadījumā vienošanās paredz, ka YIT ielu visā tās garumā nober ar šķembām, kā arī uzlabo ietvju stāvokli, bet par pašvaldības līdzekļiem nākamgad tiek atjaunots asfalta segums un iela iegūs citu skatu.

Līdzīgi sadarbība starp YIT un «Pilsētsaimniecību» notiek arī šogad, kad, sekmīgi izlietojot projekta finansējumu un pašvaldības līdzekļus, tiek sakārota Robežu, Zvejnieku, Kazarmes, Zirgu un Kalpaka iela.

Jāuzsver arī tas, ka katru no ielām, kurā rakšanas darbus veic projekta īstenotāji, pēc to beigšanas pieņem «Pilsētsaimniecība» un mēs skatāmies, lai tas būtu īstenots labi – iela netiek pieņemta, kamēr neesam pārliecināti, ka tā atjaunota tādā pat tehniskā stāvoklī kā iepriekš.

Andrejs Baļčūns,
pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors

J jelgavnieks 04.03.2010

Tērvetes ielas nebūšanās vaino YIT
Raksts publicēts: 2009.07.13. 21:55:53
Raksta autors: jelgavnieki.lv

Veicot remontu Tērvetes ielā, kur nesen tika konstatēts piltuvveida iesēdums, secināts, ka notikušajā vainojama savulaik uzņēmuma YIT nekvalitatīvi veiktā ūdensvada izbūve.
Kā jelgavnieki.lv skaidro pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns, remontu tika uzticēts veikt SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»», jo vēl darbojās divu gadu garantijas termiņš par asfalta seguma maiņu Tērvetes ielā. Ja pierādītos «Igates» vaina, remonta izmaksas segtu šis uzņēmums, taču reālā aina izrādījās savādāka. Nekonkretizējot, kas tieši izdarīts nepareizi, A.Baļčūns uzsvēra, ka neesot šaubas par YIT nekvalitatīvo darbu.

Šobrīd «Igate» vienojas ar SIA «Jelgavas ūdens», kas bija ūdensvada nomaiņas darbu pasūtītājs, par zaudējumu atlīdzināšana «Igatei», kas iesēduma vietu saremontējusi. Atlicis tikai noasfaltēt remonta vietu, ko veiks tuvāko dienu laikā.

Problēmas ar YIT veiktajiem darbiem Jelgavā radušās ne pirmo reizi. Vairākkārtīgi tika pagarināts projekta pabeigšanas termiņš, ko skaidroja ar uzņēmuma nepareizo plānošanu un nerēķināšanos ar pilsētas augsto gruntsūdeņu līmeni. Iesēdumi veidojušies, piemēram, Mātera ielā, kur asfalts burtiski iebruka.

K Kuldigas3739 07.03.2010

No Kuldigas3739 foruma google.com

e-pasts rakstīja:
Vakar YIT bija atveduši ventilācijas specu. Piem. ventilācija
sanmezglos 37a bija noreglēta uz nulli (nomērija!), simblisko nosūci
veidoja ~caurvējš. Spriedums bija, ka šī sistēma ir vienlaicīgi
jāregulē visos dzīvokļos (~stāvvadam) un pēc tam tā katram atsevišķi
nav jākruķī (lūkas var nofiksēt), jo tādejādi tā atkal zaudētu
balansu. Apsaimniekotājs šim jautājumam bija piegājis vienkāršāk :)
Bija noprotams, ka YIT šo regulāciju kkad plāno izveikt.

Otrā domofona - virtuves nosūcēja skaņu pāraidīšana ir risināma ar
kkādu tapsēšanu (vate vtml.) - risina gan nākošos ielas un/vai kaimiņu
trokšņus.

Juris rakstīja:
Ekspertīzes tika veiktas nevis visai Kuldīgas ielas 39 mājai, bet gan
vienam konkrētam dzīvoklim...
Galvenā problēma, kas attiecas uz visiem, jau ir citēta iepriekš:
"Atšķirībā no projektā paredzētās nosūces ventilācijas sistēmai V13 no
dzīvojamās istabas ar virtuves nišu jumta ventilatora TFER 315 ar
ražību L=650 m3/st un spiedienu P=350 Pa (Rasējumi: l; lA; 2;2A;4;4A;
8) minētā sistēma vispār nav samontēta."

YIT uz to atbildēja:
„Vēlamies norādīt, ka ekspertīzes veikšanas brīdī eksperta rīcībā nav
bijusi pilnīga informācija par nosūces ventilācijas sistēmas V13
izbūvi. Projekts realizēts autoruzraudzības kārtībā saskaņā ar
Latvijas Būvnormatīvu LBN 304-03 „Autoruzraudzības noteikumi”. Par
izmaiņām projektā Autoruzraudzības žurnālā nr.411 (Rīgas pilsētas
būvvaldē reģistrēts 2006. Gada 18. decembrī) 2008. gada 07. augustā ir
veikts ieraksts, ka vispārējās ventilācijas sistēmas V1-V9 un V10-V18
var neizbūvēt, jo nosūces virs plītīm un nosūces no sanmezgliem
nodrošina gaisa apmaiņu. (Saskaņojums A. Karlevica).”

E Egons 07.03.2010

Šī individuālo gaisa vārstu fiksēšana mani toč neapmierina. Priekš kam
man nevajadzīgu caurvēju un dzesēt silto grīdu sanmezglā tad, kad man
tas nav vajadzīgs?
Gribēju iemontēt elektromehānisko vārstu, bet kaut kā viņi padārgi :(
Protams, papildus būtu jāuzliek nofiksēts vārsts caurplūdes
ierobežošanai, jo skaidrs, ka augšējos stāvos plūsma ir lielāka. Bet,
lai dabūtu daudz maz ideālu sistēmu, jāliek automātika, jo pretestība
tāpat mainās - atver, aizver logus, ieslēdz tvaiku nosūcēju utt.
Tāpēc man arī liekas, ka vienkāršāk bija uzlikt individuālus
ventilatorus ar mitruma sensoru un bēdu nezinātu, tikai tad vajag
katram savu stāvvadu vai arī kopējo ļoooti resnu. Tagad salikta čupa
ar elementiem (centrālais ventilators, ugunsdrošības vārsts,
pretvārsts, droseļvārsts, klusinātājs, difuzors), bet sistēma pareizi
nestrādā.

E Egons 07.03.2010

Raimonds
Vietējie: Pirmdiena 4 Janv. 2010 12:58
Tēma: Ventilācija + smēķēšana

Nu jau dažas nedēļas dzīvoklī regulāri jūtama cigarešu dūmu smaka, kas
nāk no virtuves nosūcēja caurules, līdz ar to gandrīz pastāvīgi jātur
ieslēgts nosūcējs, lai dzīvoklī būtu iespējams uzturēties.
Līdz ar to te ir skaidras 2 problēmas:
1) ventilācijas sistēma mājā (nr.39) nav īsti sakarīga - manuprāt, tas
nav pareizi, ka no viena dzīvokļa dūmi šādā veidā var nonākt otrā
dzīvoklī
2) vai smēķēšana dzīvokļos kā tāda vispār ir pieņemama? Kā tas ir no
ugunsdrošības viedokļa?

Gunta
Vietējie: Pirmdiena 4 Janv. 2010 18:19
Tēma: Re: Ventilācija + smēķēšana

mums tā pati problēma (39.māja), pa virtuves nosūcēju nāk dažādas
smakas iekšā..

Egons
Vietējie: Sestdiena 23 Janv. 2010 00:04

1) Virtuves ventilācijai problēma ir izvadā uz jumta. Līdz jumtam viss
ir korekti - no katra dzīvokļa izveidots atsevišķs gaisa vads, bet uz
jumta tie saiet kopā zem viena jumtiņa. Nekāpjot uz jumta, no zemes
var redzēt, ka šis jumtiņš šahtas izvadam ir pārāk tuvu, līdz ar to,
darbinot pietiekami jaudīgu nosūcēju gaisa izplūdei ir pārāk liela
pretestība un tas tiek dzīts blakus esošajā gaisa vadā. Vajadzētu
vismaz vertikāli nodalīt gaisa vadu izvadus vienu no otra.
Normāla ražotāja tvaiku nosūcējiem ir pretvārsts, kā arī ir iegādājami
atsevišķi pretvārsti (starp citu tāds ir iemontēts vannas istabas
ventilācijas sistēmā), kas problēmu daļēji atrisina.
2) par smēķēšanu var atsaukties uz DZĪVOKĻA ĪPAŠNIEKA ROKASGRĀMATAS
1.2.13.punktu.

Martins
Vietējie: Pirmdiena 25 Janv. 2010 23:09
Tēma: Re: Ventilācija + smēķēšana

Šo jumtiņu virs ventilācijas izvada sākotnēji YIT bija aizmirsuši
uzlikt (39 mājai, 2 kāpņutelpa), kā rezultātā lietus laikā bija
salijis ūdens vairākos dzivokļos, tad to uzlika, bet vai pareizā
izmērā un augstumā...who knows?...

Raimonds
Vietējie: Pirmdiena 22 febr. 2010 21:15
Tēma: Re: Ventilācija + smēķēšana

Bija atnācis YIT pārstāvis, paošņāja gaisu, pavēstīja, ka neko nav
saodis un ka vispār ziemā tas esot normāli, ka nāk iekšā dūmi un
aukstais gaiss, un aizgāja. Problēma nav atrisināta, joprojām cīnamies
ar dūmu smaku.


Juris
Vietējie: Trešd. 24 febr. 2010 13:57
Tēma: Re: Ventilācija + smēķēšana

Tas atnākušais stādijās priekšā kā Ainārs.

Ja jā, tad tas bija būvdarbu vadītājs (Kuldīgas 39) mūsu mājai un
kuram ir tikai koledžas izglītība.

Viņš ir salaidis visu pilnīgā sviestā, bet savas kļūdas ir grūti
atzīt, bet vainu cenšas novelt uz citiem un tak izliekas, ka neko
nezin un YIT ir svētas un nevainīgas govis.

YIT ir savi sakari Sabiedrības veselības aģentūrā, bet tagad tās
funkcijas par vides faktoru uzraudzību tagad ir pārņēmusi Veselības
inspekcija. Vairāki darbinieki bija informēti par nekvalitatīvo
ventilācijas sistēmu, bet tas viņuprāt ir normāli. Ir vairāki momenti,
kas liecina, ka ir notikušās spekulācijas.

3 37A 08.03.2010

Kuldīgas ielas 37A mājas pagrabstāvā tek jumts, kā arī ir saplaisījis betons pazemes stāvvietā...

K kuldigas3739 09.03.2010

Apsaimniekotāju nekompetemce!
Juris
Labdien!

Redzot, ka problēmas briest, bet risinājumus neviens nepiedāvā...

Nolēmu uzrakstīt dažus faktus, kas ir manā rīcībā...

1) Apsaimniekotājs Ivo Meļķis vairākkārtīgi ir norādījis, ka lūku
korodēšana pagalmā ir normāla parādība.

2) Ventilācijas speciālista vietā vairākkārtīgi atsūta santehniķi,
kuram pat nav jumta atslēgas.

3) LVS un LBN nepārzināšana (drīzumā būs komprotējoša bilde par ūdens
stāvēšanu uz jumta)

Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 211-08 ´Daudzstāvu
daudzdzīvokļu dzīvojamie nami (http://www.likumi.lv/doc.php?
id=187528)

Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-03 ´Dzīvojamo un publisko
ēku apkure un ventilācija (http://www.likumi.lv/doc.php?id=79290)

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums ("LV", 96 (4082), 19.06.2009.)
[spēkā ar 01.01.2010.] (http://www.likumi.lv/doc.php?id=193573)

Aprunājoties ar dažiem kaimiņiem, viņi teica sekojošas lietas:

1. kaimiņiene dzīvo 5.stāvā: "Dzird, kad 3.stāvā nolaiž podu tualetē"

2. kaimiņiene : "Dzird, kad stāvā virs viņas skaida bērni, liekas ka
tur dzīvo milži (bērniem 4 gadi un zem gada)"

Un tā var turpināt daudzus piemērus...

Klasikais piemērs "Ir dzirdams, ko dara kaimiņš, piemēram, ko saka pa
Skype, vai gatavo ēst..."

Vai neesat aizdomājušies, ka pārāk liela akustika ir defekts? Ja nē,
tad īstais laiks par to sākt domāt!

Aizmirsu pateikt, ka ir arī noteikumi par akustiskā trokšņa
normatīviem dzīvojamo un publisko ēku telpās

http://www.likumi.lv/doc.php?id=91212&from=off

Martins Cetur 21 Janv. 2010 10:22
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Protams, ka 39.nama piespiedu gaisa nosūcēja problēma vannasistabās
jau arī ir tikai atrisināta pagaidu režīmā... kas manuprāt ir
ievilcies par ilgu.Daiga Cetur 21 Janv. 2010 10:27
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Vai nejauši kāds no kaimiņiem, pērkot dzīvokli, nav bijis tik aktīvs, ka paprasījis YIT ēku tehnisko projektu?


Juris Cetur 21 Janv. 2010 13:57
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Apsaimniekotāji cer uz iedzīvotāju aktivitāti un spiedienu uz SIA YIT Celtniecība.39 Cetur 21 Janv. 2010 14:04
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Tā kā novērojama ļoti neliela kaimiņu aktivitāte, kaut vai par nepieciešamību sasaukt kopsapulci, šķiet, ka lielākā daļa ar visu ir
apmierināta...


Juris Cetur 21 Janv. 2010 16:42
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Par lûkâm

http://russia.hydrotec.com/index.php?id=1281

beitinsh Piektdiena 22 Janv. 2010 08:40
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Es pie dzīvokļa iegādes mēģināju izspiest no Yit elektrības, ūdens un
kanalizācijas, apkures izpildshēmas, vai tehniskā projekta kopijas.
Tas viss beidzās ar solījumiem un tā vel šodien nēsmu tās redzējis,
bet nu jau biju pat pats biju piemirsis. Varbūt, ja ir vel
interesenti, tad vajadzētu sasparoties un tomēr dabūt, jo negribētos
kādreiz kautkur trāpīt, vai netrāpīt! :)

Daiga Piektdiena 22 Janv. 2010 12:20
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
Es zinu tikai, ka šo tehnisko projektu nevar dabūt no apsaimniekotāja,
jo viņi teica, ka viņiem tas nav - man ieteica griesties pie Yit vai
būvvaldē, bet laikam pietrūka man motivācijas to sadabūt. Piekrītu, ka
vajag sasproties to dabūt.


Ievii Piektdiena 22 Janv. 2010 12:58
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Kad es jautāju Yitam izpildshēmas viņi teica, ka tās ir pieejamas pie
apsaimniekotāja. Tā kā pastāvīgi nedzīvoju Kuldīgas ielā un neesmu
nevienu caurumu sienā taisijusi - neesmu arī interesējusies pie
apsaimniekotāja. Bet vajadzētu. Piem., man nav nemazākās jausmas pie
kuras sienas vanasistabā var pieskrūvēt dvieļu žāvējamo, lai kaut kam
netrāpītu.

Daiga Piektdiena 22 Janv. 2010 14:01
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

precizēju savu iepriekš teikto - no apsaimniekotāja sapratu, ka
komunikāciju izpildshēmas viņiem ir, bet tehniskais projekts nav.
Toreiz interesējos par tehnisko projektu, jo interesēja sienu
izolāciju biezumi utt. Noderēt, protams, mums visiem var abi no
dokumentiem.


Zermena Strele Piektdiena 22 Janv. 2010 14:02
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Par ventilāciju! Man no gaisa nosūcēja virtuvē nāk aukstais
gaiss, sevišķi vējainā laikā pat pūš iekšā . Par laimi smakas no
kaimiņu virtuvēm pie manis nenonāk, kā to raksta citi .Domāju, ka tā ir
virtuves montētāju klūda, bet sarunā ar kaimiņieni, noskaidroju, ka
viņai ir tāda pat problēma. Tātad, jadomā, vaina ir visā ventilācijas
sistēmā. Varbūt tagad ziemā to YIT nevar izlabot, bet pavasarī gan
vajadzētu visiem kopīgi panākt šīs lietas atrisinājumu.
Dzīvoju 37. mājā .


Liene Piektdiena 22 Janv. 2010 15:38
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
tora ziņojumus
Jaa, aukstais gaiss ariii ir maniits, ventilaciju eksperti teica, ka
taa tam noteikti nav jabuut, ir nepareizi nosleegta sistema. Veejsh
push atpakalj visu to, ko citi censhas pust araa ar saviem nosucejiem.
Eediens, cigareshu duumi un protams aukstais gaiss


ieva Piektdiena 22 Janv. 2010 20:02
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Man skaidroja, ka ventilācija nedarbojas, ja ieslēdz elektriskos
aktīvos ventilātorus- nosūcēju, tas izjaucot gaisa plūsmu pamatrežīmu,
tādēl augstāk dzīvojošiem rodas pretēja gaisa plūsma, pie tam 'to
ietekmē iekšējās/ārējās gaisa temperatūras...cik ekspertu, tik
viedokļu, bet to noteikti jānorāda pie JIT defektiem
Vēl viena pazīme, kas liecina par ventilācijas/ apsildēšanas problēmu
ir kondensāta veidošanos uz logiem Vai kādam citam arī ir šī problēma
Turu vaļā mazās lūciņas, bet tas nelīdz...

e-pasts Piektdiena 22 Janv. 2010 22:07
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!
tora ziņojumus
Jap, kondensāts pilnā sparā..., ar visām ventilācijas spraugām.
Noderētu kvalificēts vērtējums šai parādībai !


Martins Pirmdiena 25 Janv. 2010 22:55
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Kas attiecas par kondensātu, tad ļoti būtiski ir arī regulāri vēdināt
(ar normālu loga atvērumu) telpas, ne tikai darbināt mazās lūciņas, jo
mums tomēr ir plastikāta pakešu logi un betona sienas. Es katru dienu
vēdinu un kondensāts nerodas nemaz.


ieva Cetur 28 Janv. 2010 20:04
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Tā jau ir, Dienā, kad vēdinu, kondensāts neveidojas, bet no rīta, kad
naktī logi ir stāvējuši ciet 6-8 st, tas parādās...


Egons Cetur 28 Janv. 2010 23:26
Tēma: Re: Apsaimniekotāju nekompetemce!

Varbūt vaina ir aizkaros/žalūzijās - siltais gaiss no radiatoriem
netiek logam klāt?

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes