www.sudzibas.lv YFU Viesģimene

YFU - Viesģimene

Pirms kļūstiet apmaiņas programmas organizācijā YFU par viesģimeni, padomājiet kārtīgi. Nekāds līgums ar viesģimeni netiek slēgts. Ja kas atgadās-negaidiet, jo Jums neviens nepalīdzēs. Tās būs tikai un vienīgi Jūsu problēmas. Rakstīsiet e-pastu vai ierakstītas vēstules- neviens uz tām neatbildēs. Mājas lapā www.yfu.lv sadaļā gada programmas ir rakstīts, ka skolēni dodoties prom no Latvijas apmaiņas programmā maksā arī par uzturēšanos viesģimenē. Neticiet, jo viesģimene nevienu santīmu nesaņem, bet Jums būs jāēdina, jāizklaidē, jāapmaksā patērētās elektrības, ūdens u.c. rēķini. Labākais kas var atgadīties- Jums iekritīs laimīgā loze un Jūsu ģimenē nokļūs godīgs bērns, bet, brīdinu, var arī nokļūt zaglis. Tādēļ esiet modri!

G

E elvira 29.11.2011

Šīs organizācijas ir vienkārši naudas slaucēji, par skolēnu iekārtošanu pelna labu naudu(vairākus tūkstošus eiro), nemaz neinteresējas, kādā skolā skolēns mācīsies, vai ir kāds cilvēks, kas sākumā palīdzēs ar tulkošanu, īpaši tā ir problēma mazās pilsētās, viņiem galvenais ir atrast viesģimenes, arī draugos vienā domubiedru grupā aktīvi tika meklētas viesģimenes, kad es izteicu savu viedokli, ka būtu tomēr jāpainteresējas skolā, vai ir pietiekami daudz priekšmetu skolotāju, kuri var komunicēt ar viesskolnieku angliski un ka ir arī problēmas, manu komentāru vienkārši izdzēsa.
Par šo apmaiņas programmu pieredzi varu runāt daudz, jo manā klasē bija 3 viesskolnieki, katrs savādāks, un gadu pēc tā citā klasē bija viesskolnieks, kurš nevarēja sadzīvot ar viesģimeni un skolu, tādēļ devās prom. Zinu tikai to, ka šī organizācija nodrošina apdrošināšanu, bija arī pāris visu tā gada viesskolnieku tikšanās Rīgā, vienas dienas izbraucieni uz Igauniju un Lietuvu. Nekādus latviešu valodu kursus vai apguves materiālus viņi nepiedāvā, 2 meitenes, kuras bija manā klasē pašas apguva diezgan labā līmenī un ātri latviešu valodu, trešā mācību gada beigās varēja tikai nedaudz sazināties, visos priekšmetos, cik nu varēja, rakstīja angliski vai arī nodarbojās ar kādiem citiem skolotāju, atsevišķi viņai dotiem uzdevumiem.

V vanna 01.12.2011

Man arii ir slikta pieredze, viss darbojas uz briivpraatiigo reekjina - gan pashaa organizaacijaa, gan viesgjimenees. Meitenes YFU kantorii ir jaukas, tachu ne jau vinjas sanjem to naudinju, ko paarskaita studentu gjimenes par "pakalpojumu". Viesgjimenes ir taadas, kaa palaimeejas - turklaat spriedzi rada tas, ka studenta gjimene, kas samaksaajusi tuukstoshus, veelas sanjemt adekvaatu "pakalpojumu", bet viesgjimene izmitina beernu uz sava reekjina, taadeelj juutas mazliet pelniijushi pateiciibu par savu misiju. Abet naudinjas sanjeemeejiem ar to nav nekaada sakara, vinji tikai kulj tukshus salmus, lai abas puses paaraak nesaiet matos :)

A Arturser 07.05.2012

Japs, tā ir naudas slaukšana, bet kā teica Bils Geits par saviem produktiem, "ja jums nepatīk mans Windows, - uzrakstiet paši savu. Bet ja jūs to lietojat manējo, tad maksājiet man!" YFU gadījumā - atrodiet paši viesģimeni un skolu savam bērnam un ietaupiet naudu, bet ja nevart, tad maksājiet tam, kurš to var.

Ja riez ņemat bērnu savā ģimenē, tad saprotiet - neviens neko nav jums parādā, bet nepatikšanas ir tieši tādas pašas, kā ar jebkuru bērnu ģimenē. Kas attiecas uz zagļiem - nabagi un zagļi nebrauc apmaiņas gados.

O Oskars77 27.03.2017

Diezgan pārsteidzoši un dīvaini komentāri. Ka tik pašus komentētājus neatskaitīja/nepadzina no YFU programmas kā nederīgus viesvecākus vai kā līdzīgi.

Atceros kā programmas koordinatore seminārā stāstīja par vienu viesģimeni, kura vainoja viesskolnieku naudas zādzībā, bet beigās pieslēdzot policiju, izrādījās, ka viestēvs notriecis to spēļu automātos. Vai tik komentētājai Gunitai nav ar to kāda saistība? :) Zagļi tiešām ierodas no Vācijas, Dānijas, Taizemes labi situētām ģimenēm, lai zagtu Latvijā? :))

Mana ģimene pirms pāris gadiem uzņēma meiteni no Vācijas un pats savulaik absolvēju šo programmu Austrijā. Nākamgad visticamāk sūtīšu savu meitu ar YFU uz Vāciju vai Austriju.

Programmas ietvaros atbalsts Austrijā un Latvijā bija labs, uz jautājumiem vienmēr tika atbildēts laicīgi. Semināri un izbraucieni bija labi organizēti gan manā apmaiņas gadā, gan kad uzņēmām pie sevis. Programmas maksa bija adekvāta tirgus situācijai.

Ja tiešām būtu šīm organizācijām milzīgas peļņas, tad sen jau būtu pārtaisījuši sevi par SIA un nosmēluši naudu dividendēs. Abās valstīs darbinieki un brīvprātīgie atstāja sajūtu, ka ir entuziasti un nauda nav pašmērķis.

Noteikti, ka iesaku šo organizāciju jebkuram, kurš domā savus bērnus sūtīt apmaiņas gadā vai kādu uzņemt pie sevis. Lieli ieguvumi būs abos gadījumos. Galvenais ar YFU izrunāt kādu apmaiņas skolēnu vēlētos uzņemt un tad līdzīgi kā ar manu ģimeni, viņi piemeklēs visatbilstošāko skolēna variantu.