Verdzība Dānijas laukos - Verdzība

"Verdzība dānijas laukos"
Esmu 20 - 25 gadu vecs puisis, ( īsto vecumu nevēlos atklāt, biju darba meklējumos. Paziņa piedāvāja darbu dānijā, kā jau ārzemēs labi maksā, es protams piekritu, uz tureini devos ar busu, ceļā pavadīju 24 Stundas, aizbraucot uz galapunktu, satikos ar darba devēju, sievieti latvieti, kura dzīvo kopā ar savu vīru dāni. Saimniece aizveda mani līdz manai turpmākajai dzives veitai uz "Kempingu", vecu, sapuvušu, ar ļoti nepatīkamu smaku, es protams biju izbrīnīts, un man uzreiz nepatika vieta kurā es turpmāk dzīvošu, darbs bija sarunāts uz 2 mēnešiem, blakus man bija vēl, 3 kempingi kuros dzīvoja stradnieki, pārējie "kempingi" bija, tādā pašā stāvoklī. Iekšā kempingos, nebija ūdens, tas bija jāpilda pudelēs, blakus atradās zirgu ferma no kuras protams arī smaka bija nepatīkama. Pārējie strādnieki 8 cilvēki dzīvoja vienā mājā, ar vienu virtuvi, izlietni, tualeti un dušu, tie kas dzīvoja kempingos bija jāmazgājas, darba hallē, 3km no kempingiem.
Tālāk sekoja mana pirmā darba diena, mes braucām ar busu, kurā ir paredzētas 5 pasažieru vietas, bet braucēju bija 12 cilvēku, 1 šoferis, 2 blakus, un 4 aizmugurē, pārējie kas nesēdēja salonā, tai skaitā es, sedeju aizmugurē kabīne, uz grīdas, 5 personas. Aizbraucot uz darbu, darbs likās parasts tīklu likšana uz pļavām nekas īpašs, nākamajās dienās sekoja "sparğeļu" griezšana, darbs bija ar pārāk lielu slodzi un nekādā ziņā pēc noteikumiem, pec telefona mērījumiem mes dienā nogājam 6km pa lauku, pa priekšu brauca traktors, aizmugurē tam bija spaiņi, bija jāgriež špāğeļi un jāliek spaiņos, tajā pat laikā traktors brauca lēnā cilvēka gājienā, ja nevarēja paspēt nogriezt, bija jāskrien, kā arī tajā pašā laikā bija jāpaspēj nomērīt ar nazi pareizais špārğeļa garums, un jāieliek spainī, strādājam ļoti karstā dienā +30c grādos, kā arī stiprā lietus laikā, gadījās pastrādāt arī pērkona laikā.
Tātad tagad tā pašā nepatīkamāka ziņa, man atveda papīra lapu ligumu, sarakstītu ar roku, dāņu valodā:
protams es tur neko nesapratu, es to parakstīju cita varianta man protams nebija.
Un tagad naudas peļņa, minimālā maksa dānijā ir 18 Eur / stundā = 135 dāņu kronas
Es pelnīju
31,25 kronas stundā = 4,16 Eur
8 Stundas dienā + papildstundas, par papild stundām maksāja nedaudz vairāk:
50 kronas stundā = 6,66 eur, papild stundu sanak ļoti maz.
Gadījās ka lasīju zemenes pa vakaru un nopelniju par 1,5h 20 kronas = 2,66 Eur, jo par zemenēm maksāja no salasītajiem trauciņiem, saimniecei neinteresē ka priekš 12 cilvēkiem bija pamaz zemeņu un nebija ko lasīt.
Attieksme pret strādniekiem no saimnieces puses bija ļoti riebīga, vienam stradniekam pat iedeva smieklīgu iesauku, uz mums bieži bļāva, teiksim tā, ļoti mazu sīkumu dēļ, pie kuriem stradniekus nedrīkstētu vainot, kā arī nepatīkami apsaukāja, manas domas bija, ( es tiku verdzībā).
Man ļoti nepatika tie apstākļi un es pateicu ka es braukšu mājās, saimniece uzreiz pateica, ka nemaksās man visu naudu, lai neceru, jo es viņu pievīlu, es pateicu, ka jus tā nevarat izdarīt, nākamajā dienā man atvedu manu algu:
Sarakstīta uz papīra lapas, tatad nekādi nodokļi dānijai netiek maksāti un naudu man atdeva rokās.
Tātad es nopelnīju
6196 kronas = 826 Eur
Par 19 darba dienām
Kopā tika nostrādātas
172 Stundas vidēji 21 darba diena, ja strādāt 8h dienā, man izmaksāja 3700 kronas, = 493 Eur
Tika atskatīts par ceļu 840 kronas = 112 Eur, un atskatījā avansu 1500 kronas = 200 eur
840-112-200= 528 eur
528 - ceļš atpakaļ 120 eur, uz rokām esmu saņēmis 408 eur, par 21 darba dienu, strādājot 8h dienā, tagad varat lemt doties uz dāniju, pie tās personas vai nē.
Samnieces
Vārds: Evija
Uzvārds: Dabecka
Dānijas ciemata nosaukums: Varnaes

J

WТF 25.06.2018

Ja jau esi tik drošs, ka algu maksã bez nodokļiem, tad būtu viņus nostučījis Dānijas nodokļu inspekcijai. Tādas lietas tur cauri neiet, aizvērtu to firmu un maksātu lielu sodu.

J janis1222 12.07.2018

Klausies ja tukas atrodies 2000km no mājām nezini valodu dāņu, tev nav pat telefona lai pazvanīt kaut kam, un ja arī pazvani, tu baidies lai tevi nesavāc ka tu strādā pie nelegāliem.

Dainis 25.06.2018

Izklausās, ka tu vienkārši gaidīji tur ''leijputriju'' kurā varēsi laist muļķi un pelnīt baigo piķi, kad saskāries ar skarbo realitāti notinies mājās, gan jau tai ''saimniecei'' arī ir viedoklis par tavu darbību.

J janis1222 12.07.2018

Jā, tas nekas ka mes vergojām un pat 50 gadīgām tantēm bija jādara vīriešu darbi, tur bija traumas ar mugurām pat.

Kolta 25.06.2018

Es dzīvoju un strādāju Dānija. Es pelņu 150kr.stunda. Ko jus domājat saņemt ar tik mazu algu un jārēķina ari to ka nodokļu likme ir 38 procenti no algas.

A alfredskucieris 25.06.2018

Ble, tu Kolika, sudzibu lidz galam izlasiji pirms komenteji? Te cilveks raksta, ka Evija Dabecka nav maksajusi valsti ar likumu noteikto min samaksu par stundu un visu skaidraja. Par dzivoshanai neatbilstosajiem apstakliem darba vieta nemaz nerunajot. Ka jau kurjers mineja, saac ar nodoklu inspekciju.