Ceļu Policija - Sods

Man ir baltās tiesības, nolēmām pamācīties braukt ar mašīnu!
Kad mūs apturēja ceļu policija, man balto nebij līdzi(nekas briesmīgs, pec datiem saprata ka man viņas ir)
Un šie uzreiz bams... jūs vadāt mašinu bez tiesībām, sods 300Ls Cilvēks kas mani mācija braukt un kuram stāžs nebija 3gadi taisnojas ka mums mācību brauciens pa klusām ielām, lai liek viņam sodu ka nav īstais stāžs t.i 20Ls, skatoties pēc soda gramatiņās. Šie neparko, protokola vēl sarakstija visādas ielas kur pat nebijām braukuši. Vāks... Bijām uz lietas izskatišanu, inspektors ari paliek pie sava, ja gribam varam meneša laika to apstridēt!!! Jo es esmu vainiga... pofig, kad bij man baltas tiesibas un blakus sēdeja cilvēks ar tiesībam. Par to ka jaliek sods kas macīja mani 20Ls neko pat negrib dzirdēt! Uzliek tā it kā es būtu braukusi tukšā mašīnā bez tiesībām...

I

A Ainārs 04.01.2009

Likums ir viens priekš visiem, ja tam kurš māca braukt jābūt ne mazāk kā trīs gadu stāžam tad jābūt un nekādi izņēmumi nevar būt!
Takā sēdi biksēs un neraudi te tagad!

A Andrew 04.01.2009

Mila, tu protokolu parakstiji? Atzini savu vainu?

Mamma 04.01.2009

Tu blonda.

I Inga 04.01.2009

Pati biji vainīga! Tikpat labi tiem kuriem ir tiesības arī var viņas neņemt līdzi.
Un skaidri - gaiši likumā arī rakstīts ka brauktmācītājam vajag būt vismaz 3 gadu stāžam.

T toony 04.01.2009

Ievēro likumu un nebūs problēmu.

P Pupiņa 04.01.2009

Piekrītu vairākumam. Tāpēc pastāv braukšanas tiesības, lai tās regulāri, dodoties ceļā, atrastos tavā makā. Un neatkarīgi no tā: baltas vai rozā, tiesības paliek tiesības, un likums priekš visiem viens. Lūdzu neapvainojies, bet lai tev šī pirmā sadursme ar ceļu policiju kalpo kā mācība tavām turpmākajām šofera gaitām. Turies, un ņem to vērā.

S semits 04.01.2009

Jau tu tagad shitadus elementarus likumus neievero tad kas buus kad tu tiesibas dabuusi!

I Inga 04.01.2009

Visā visumā Tev ir taisnība. Jāizšķir jēdzienī "tiesības"" un "apliecība". Ar brīdi, kad sēdies pie stūres bez baltās apliecības, Tavas tiesības piedalīties mācību braukšanā nezuda.

Kāmēr termiņi nav nokavēti, fiksi uz tiesu pēc taisnības.

P Pupiņa 05.01.2009

Ingai patīk diskutēt. Lai notiek.Balta vadītāja apliecība, vai rozā vadītāja apliecība (jeb tautā sauktās tiesības), ir un paliek dokuments, kura nepieciešamība vadot auto, ir obligāta. Pie kam baltā vadītāja apliecība skaitās pagaidu vad . apliecība, un braukt, izmantojot šo apliecību drīkst tikai tad, ja blakus atrodas šoferis, kuram ir vismaz triju gadu štāžiņš, nu un, protams, instruktora klātbūtnē. Šī meitene, kura, iespējams, neziņas vai azmāršības dēļ pieļāva rupju kļūdu, dodoties ceļā, neievērojot noteikumus, nav pelnījusi tik bargu sodu, kāds viņai draud, bet profilaktiski neliels sodiņš par ļaunu nenāks. Un nākamo reizi Mila noteikti pārliecināsies par vadītāja apliecības klātbūtni, bet cien. Ingas komentārs liecina vien par to, ka Ingai likumi nepastāv, pastāv tikai bezjēdzīga taisnības meklēšana. Man Ingai ir jautājums: pieļaujot, ka tu esi pilntiesīgs auto vadītājs, vai tu savu vad . apliecību parasti atstāj mājās? Vai situācijā, kad tevi apturēs ceļu policija, tu viņiem mēģināsi iestāstīt to pašu, ko patreiz mēģini iestāstīt Milai?

I Inga 05.01.2009

Ieva, apgalvojums, ka taisnības meklējums ir bezjēdzīgs ir muļķīgs. Piedod, bet tava versija par nelielā sodiņa lietderību vispār ir aplama, labi, būšu gadīga, tā ir murgaina.

Drīzāk gan vajadzētu painteresēties, kāds ir sods personai, kura vadījus auto bez tiesībām vadīt attiecīgās kategorijas auto, tostarp, cik ilgu laiku Milai tieks liegta iespēja iegūt autovadītāja tiesības.

P Pupiņa 05.01.2009

Murgaina vai aplama tā varētu būt tad, ja klāt pie visa es būtu uzstājusi, lai Milu par blēņu pastrādāšanu tētis un mamma noper. Turklāt, tu nēesi atbildējusi ne uz vienu no maniem jautājumiem. Prātot par to cik liels sods draud par vienu vai otru pārkāpumu ir lieki. Milu atiecīgās iestādes par to noinformēs bez manas vai tavas ziņas, tālāk jau viss būs atkarīgs no viņas pašas kompetences un cīņas spara. Bet atgriežoties pie mana "murgainā" apgalvojuma, vai tu esi kaut ko dzirdējusi par apelēšanu pie apziņas. Minimāls sods Milas gadījumā būtu šī apelēšana pie viņas apziņas. Diemžēl Milai jāatbild pēc pilnas programmas ( ko es viņai nenovēlu), jo viņa ir pārkāpusi noteikumus, un es viņai mazliet pat jūtu līdzi, bet arī neattaisnoju. Inga, neņem ļaunā, ja iepriekšējā kom., tev mazliet skarbāk "uzbraucu", bet pārlasi vēlreiz savu, un pēc tam manu kom., un vienkārši iedziļinies.

S Sanita 05.01.2009

Vispār nav tādas baltās tiesības :D tad jau sanāk, kā baltā lapa, ko dod trakajiem :D Tā ir mācību braukšanas atļauja un ieteiktu Tev vēlreiz palasīt noteikumus, kas saistīti ar mācību braukšanu! Skaidri gaiši rakstīts blakus jābūt vadītājam kura autovadītāja tiesību stāžs nav mazāks par 3 gadiem :)

I Inga 05.01.2009

Ieva,
Neatbildu uz tavu jautājumu, jo neuzskatu to par vajadzīgu. Diskusija nav par mani, un nebūtu smuki, ja es patapinātu Milas topiku.

Minimālais un maksimālais sods, kāds piemērojams Milai par izdarīto pārkāpumu noteikts LAPK (Administratīvo pārkāpumu kodeksā).

Jautājums ir par to, ka pēc Milas izklāstītā, policija ir nepareizi kvalificējusi viņas pārkāpumu. Līdz ar to piemērojamais maksimālais sods ir nevis Ls 300, bet Ls 2. Turklāt, atliek izvērtēt, kurš par to ir atbildīgs - Mila, vai persona, kas tajā brīdī bija vadītāja statusā, proti, blakussēdētāja, kas mācīja Milu braukt. Kā arī Mila nevarēja zināt un tai nebija jāzina, kāds autovadītāja stāžs ir personai, kas apmācīja viņu braukt.

P Pupiņa 05.01.2009

Paklau, Mila atzīst, ka viņai šo tiesību nebija, atzīst, ka blakus sēdošajai personai nebija vajadzīgā stāža...kā tev liekas, par ko vēl mēs varētu parunāt. Tavas zināšanas aprobežojas tikai ar sagrābstītām tēzēm. Vairumam komentāru tu esi "pārskrējusi'pāri, pat nepiedomājot pie tā, kas tur rakstīts. Arī tēmas autores komentāru tu nēesi līdz galam izlasījusi. Gluži netīšām meitene savu vainu jau ir atzinusi savā komentārā, tikai tādai aprobežotai personai kā tev to nav izdevies pamanīt. Policija visu ir kvalificējusi pareizi. Pārkāpums ir neapstrīdams. Diskusija patiešām nav par tevi, jo ir acīm redzams, ka diskutēt tu neproti, un pat uz pieklājīgu komentāru tu atbildi ar agresīviem vārdu savārstījumiem. Ar cieņu. Diskusiju beidzu.

L luluu 05.01.2009

Labi izskatiet likumus, pakonsultējaties ar juristu un aidā - pārsūdzēt spriedumu... Vajag tikai atcerēties, ka ar skaļu kliegšanu pret "tiem gudrajiem" neko nepanāksiet!!!

S semits 05.01.2009

Agrak naave ar izkapti staigaaja, tagad ar baltajaam tiesibaam braukaa:)

F fff 05.01.2009

I praljna!!! Dva shegla zaruljom delo vesjma opasnoe- OTOBRATJ prava pozhiznenno i v turmu!!! na 15 sutok!=))))

S savējais 06.01.2009

Mila - jūs pati rakstāt, ka blakus sēdēja vadītājs, kurš jums mācīja braukt, bez attiecīgā 3 gadu stāža! Tātad - pat, ja jums būtu līdzi baltās tiesības jeb braukšanas mācību atļauja, jūs esiet pārkāpusi CSN 210. punktu: "Mācību iestāžu braukšanas mācību instruktoram jābūt atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja
un instruktora apliecībai. Individuāli mācīt vadīt atļauts transportlīdzekļa vadītājam, kura atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir vismaz 3 gadi." un uzskatāms, ka Jūs esiet vadījusi automašīnu bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un saskaņā ar
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 10. "a" nodaļas (Administratīvie pārkāpumi ceļu satiksmē)
149.4 pantu ir paredzēts: "Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, —
uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trīsdesmit līdz divsimt latiem."

Viss ir pareizi un atbilst likumiem. Pat pārsūdzot jūs zaudēsiet savu laiku un naudu! Vienkārši ievērojiet turpmāk noteikumus, un Jums nebūs problēmu ar Ceļu policiju!!!

S sviests 06.01.2009

Un kā tad ar administratīvā pārkāpumu kodeksa 149.20 pantu?? "Mācību braukšanas noteikumu pārkāpšana

Par braukšanas mācīšanu, ja noteiktajos gadījumos instruktoram nav instruktora apliecības vai personai, kura mācās, nav braukšanas mācību atļaujas, —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

Par braukšanas mācīšanu individuāli, ja atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir mazāks par trim gadiem, —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā."

Sodam bija jābūs 20 Ls apmērā, tā ka Mila - droši vari pārsūdzēt atsaucoties uz šo punktu!!! ;)

M mumu 12.01.2009

Po4itala eto pismo, vso jasno vi etim virodkam v rozu dengi ne sunuli, nuznobilobi 100 sunutj, mozet togda i pozelali vam dobrogo puti.

Neberi v golovu vseh etih lohov 6to tut vipendrivajutsa, zaplatiw wtraf, sdaw na prava i pokazi im FUCK.

Derzis ;)