VID pārbaude - vienaldzība

Gribētos pastāstīt par pārbaudi,ko veica VID būvniecības objektā Mežaparkā jaunās VID ēkas objektā ,pārbaudīja vai visiem ir darba līgumi,jautāja kāpēc tik zemi izcenojumi 1,20 stundā,pie tāda smaga darba .Jocīgi jautājumi ,jo pieņem darbā tikai uz darba devēja noteikumiem,ja negribi ej tālāk,tas ir gandrīz visos celtniecīnbas objektos Latvijā .Bet tālāk vēl VID darbinieces lūdz uzrakstīt celtniekiem apliecinājumu,ka viņi tādam atalgojumam piekrīt un nav pret to pretenziju.Uz jautājumu vai sestdienās arī tiek nodarbināti,kas notiek regulāri katru sestdienu,atbilde,Jūs ko mēs sestdienās nestrādājam.Žēl gan ,bet par to vai nodokļi tiek maksāti,neviens neinteresējās.Ne tikai nodokļi netiek maksāti,bet arī solītā alga,tiek maksāta ar 2 mēnešu novēlošanos.Sākumā solīja algu maksāt 2 reizes mēnesī ,to sola arī firmas sludinājumos,palasiet "ss"un "reklama ".Celtniekiem nav kur pārģērbties.Bet pats smieklīgākais ,tas iespējams tikai Latvijā ,objektā strādā radu radi,protams augstākos amatos ,kā darba uzraugi bez izglītības un zināšanām,kas algu saņem regulāri bez kavēšanās.Ticības nav ,ka kaut kas mainīsies ,bet negodīgums,pazemojums attiecībā pret parasto celtnieku aug katru gadu.Uz viņu rēkina zaļi dzīvo lielās firmas miljonāri, ITR darbinieki,vadošie speciālisti,projektu vadītāji,kuri laicīgi saņem lielās algas un prēmijas,tajā pat laikā celtniekam jālūdz samaksāt par padarīto darbu.

ž