Valsts ieņēmumu dienests - Krāpšana

Ir 2019.gada 1.marts. Kā jau visiem zināms var iesniegt gada deklarācijas,visus pagājušos gadus arī biju iesniegusi un saņēmusi savu pārmaksāto nodoklu,vienu gadu vairāk,vienu mazāk,attiecīgi arī dažādas darba vietas. Šogad izrādās,ka esmu vastij parādā vairāk kā 50 eiro,konkrēta summa šeit neko īsti neizsaka tāpat. Es īsti nesaprotu kapēc un kā tas tiek aprēķināts,un ko īsti darīt šāda situācijā? Vai kā kārtējam godīgajam pilsonim maksāt to,lai budžets tiktu papildināts un neko tāpat pretī nesaņemt? Iesakot kā rīkoties,zinu,ka neesmu vienīgā un ir vēl simtiem cilvēku ar tādu pašu problēmu.

01.03.2019

NeWVeL 01.03.2019

Страна штрафов и налогов

L Latviete676 01.03.2019

Es neuzskatu,ka man jāmaksā nodoklis par to,ka es jau samaksāju nodokli. Kur loģika? Absurds pilnīgākais!

Sociopāts 01.03.2019

Neviens neliek maksāt nodokli par nodokli, ir mazliet jāiedziļinās par ko rodas parāds vai pārmaksa, šajā gadījumā tas visticamāk ir par neapliekamo minimumu. Vajadzēja aiziet pie sava uzņēmuma grāmatvedības un noskaidrot ko prognozē VID par iepriekšējo periodu un kāda ir patiesā situācija. Ja es to nebūtu izdarījis, tad arī būtu palicis parādā valstij.

A aicis24 01.03.2019

Tev tad vēl nav tik traki,mums darbā daudziem mīnus 150€ līdz mīnus pat 280€.

Sociopāts 01.03.2019

Es gan teiktu, ka palikšana parādā ir vienkārši pašu cilvēku slinkums/nekompetence, jo pagājušā gada Janvārī varēja aiziet pie sava uzņēmuma grāmatvedības, noskaidrot kāds ir prognozētais neapliekamais minimums un uzrakstīt iesniegumu (pēc tam vēlāk gadā arī EDS ielikt ķeksi) lai nepiemēro neapliekamo. Tādējādi katru mēnesi saņemsi mazliet mazāk un šogad nebūsi palicis parādā vai būs pārmaksa. Šogad vienkārši sanāk atmaksāt to, ko pagājušajā gadā esi saņēmis par daudz.

L Latviete676 01.03.2019

Bet kā var saņemt par daudz,lūdzu paskaidro? Ja es nostrādāju konkrētu stundu skaitu,par attiecīgu stundas samaksu,un man izmaksā par daudz no valsts budžeta,ja nemaz valsts nemaksāja man algu,ārzemju kompānija,kura katru mēnesi no savas valsts sūtīja uz Latviju algas visiem darbiniekiem. Kur ir loģika?

Sociopāts 01.03.2019

Izklausās, ka situācija nav nemaz tik vienkārša - ja jau esiet nodokļu rezidents citā valstī, tad jau vajadzētu noskaidrot kā lietas notiek, nevis paļauties uz Dieviņu, ka tas sakārtos nodokļu nomaksu pareizi.

H Happyone 01.03.2019

Nepiekrītu, ka tas ir parasta cilvēka slinkums vai nekompetence. Kādēļ gan cilvēkam jāatsakās no visiem iespējamajiem atvieglojumiem, lai tikai nepaliktu parādā valstij? Kādēļ man jāgaida man pienākošās summas pusotru gadu? Tas ir valsts ierēdņu brāķis, nekompetence un bezatbildība, no kura cieš mazāk aizsargātie cilvēki.

K Klientamnavtaisnība 01.03.2019

No kā tad var ko maksāt, ja LV nodokļus nemaksājat?

V Viņa_pati 01.03.2019

Es Tavā vietā nevis sūdzētos par VID, bet sāktu sevi izglītot. Nodokļu aprēķina sistēma nav nekāds TOP SECRET objekts, bet tam pat ir likums "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" Sk. https://likumi.lv/doc.php?id=56880
Tā kā tas ir ārējais normatīvais akts, par to droši var teikt - nezināšana neatbrīvo no atbildības, un droši skaiti to naudiņu valsts budžetā.
Kaitina tie LV iedzīvotāji, kas drīzāk lasa visādu, nevis seko līdzi tam, kas patiešām ietekmē viņu ikdienu. Es piekrītu, ka valstī, ne viss ir kā vajag, bet nu par nodokļu sistēmas izmaiņām 2018. gadā informācija bija uz katra stūra.

R Raivis 05.03.2019

Arī gribēju ko līdzīgu ierakstīt ar domu ka kāds spēs paskaidrot kur ir problēma, jo arī pirmo reizi izrādijās, ka esmu valstij parādā!
Acīmredzot šogad valstij ir parādā liels % iedzīvotāju, deļ veiktajām reformām!
Šķiet ka pareizais solis ir atzīmēt ar ķeksīti algas nodokļu grāmatiņā, lai nepiemēro progresīvo ienākumu nodokli!
Varbūt kāds var palīdzēt ar padomu, lai nākamgad nav nepatīkams pārsteigums!

~ ~Lelde~ 05.03.2019

Nav brīnums, ka cilvēki aizbrauc, ka tie, kas paliek, negrib maksāt nodokļus, jo neredz tam jēgu - valsts var apsolīt vienu, bet tad jebkurā brīdī ne tikai nesodīti nepildīt solījumu, bet pat izmainīt spēles noteikumus. Ja gribi dzīvot, nevis eksistēt no valsts atmestajiem grašiem, neskatoties uz nodokļu regulāru iekasēšanu pilnā apmērā, nāc un nopelni priekš sevis vēl pirms pavasara atnākšanas. Savu laimīgo biļeti aizpildi pie licensēta loto brokera, izlozēm, kuras notiek godīgi, nekrītot laimes rata laimestu atzīmēm - lielākajās ASV, Austrālijas un Rietumeiropas loterijās https://goo.gl/X17csF un vēl pirms Pavasara atnākšanas sāc Jaunu dzīvi padarot 2019.gadu par labāko, kas līdz šim noticis tavā dzīvē!

J Jānis Adijāns 06.03.2019

Cepiens ir saprotams tomēr nodokļu sistēma, lai arī mazliet sarežģīta tomēr ir skaidra. Mainot darbu uz labāk apmaksātu jāpaskatās vai nesākas progresivitāte kā arī vai nezūd neapliekamais.

Problēma nav paša faktā, bet gan VID nespējā laicīgi informēt sabeidrību kā arī sabeidrības nespējā pielāgoties.
Pa lielam tā ir visās valstīs.