Valsts ieņēmumu dienests - krāpšana

2020. Gada 2. Janvārī, tātad pusotra gada atpakaļ, portālā pietiek.com tika publicēts Žana Racēja apjomīgs raksts “korupcijas karuselis” trijās daļās. Rakstā tika aprakstīta krāpnieciskā shēma, kuras pamata Latvijas tā saucamiem biznesmeņiem Sergejam Vojevodam, Aleksejam Ignatjevam un viņu kompānijai, apzinātu noziedzīgu darbību rezultātā, izdevās piesavināt līdz 1 miljardam eur gadā. Krāpnieku darbība izpaužas fiktīvas pvn (pievienotās vērtības nodokļa) pārmaksas izkrāpšanā, un šo summu zaudēja valsts budžets. Raksts autors apstiprināja, ka šāds naudas apjoms summās ir līdzvērtīgs aptuveni 1/8 Latvijas budžeta, kas pilnībā nosegtu valsts militāros izdevumus un ļautu daudzkārtīgi palielināt pedagogu un mediķu algas.
Šo rakstu ir komentējusi ap simts lasītāju, un to valsts institūciju novērtējums šajā lietā bija ļoti negatīvs.
Šis krāpnieks sergejs vojevoda arī šodien dzīvo brīnišķīgi. Viņš lieto vienkāršo automašīnu mersedes benc ml 350, 2014. Gada izlaiduma, viegli pārbrauc valsts robežas no čehijas un Polijas uz latviju un atpakaļ. Turpina reģistrēt firmas uz viltus personām gan Latvijā, gan ārzemēs. Dzīvo laimīgi. Var pieņemt, ka ne visu nozagto no valsts budžeta naudu joprojām ir iztērējis.
Gada laikā kopš augstākminētā raksta publicēšanas masu medijos netika atrasta neviena paziņojuma no valsts institūcijām un pirmkārt, no vid, prokuratūras un ekonomiskās policijas puses, par jebkādam veiktām darbībām pret Sergeju Vojevodu, Alekseju Ignatjevu un viņu kompāniju. Izradās, ka minētās personas paliek ne tikai brīvībā, bet turpina savu krāpniecisko darbību gan Latvijā, gan Čehijā, un var pieņemt, kā arī citās Eiropas valstīs, kas ļauj viņiem dzīvot pilnā dvēselē, ne ko sev neatteicot.
Vai tiešam mūsu tiesībaizsardzības sistēma ir tāda vāja un bezzobaina vecene?

11.06.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

G

Komentāri (1)

G Gulbenietis 11.06.2021

Kurš pieslēdza čukčam internetu? :D

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes