Valsts ieņēmumu dienests - Krāpšana

Vairāk kā gadu atpakaļ, proti, 2020. Gada 2. Janvārī portālā pietiek.com tika publicēts žAna Racēja apjomīgs raksts “korupcijas karuselis” trijās daļās. Rakstā tika aprakstīta krāpnieciskā shēma, kuras pamata Latvijas tā saucamiem biznesmeņiem Sergejam Vojevodam, Aleksejam Ignatjevam un viņu kompānijai, apzinātu noziedzīgu darbību rezultātā, izdevās piesavināt līdz 1 miljardam eur gadā. Krāpnieku darbība izpaužas fiktīvas pvn (pievienotās vērtības nodokļa) pārmaksas izkrāpšanā, un šo summu zaudēja valsts budžets. Raksts autors apstiprināja, ka šāds naudas apjoms summās ir līdzvērtīgs aptuveni 1/8 Latvijas budžeta, kas pilnībā nosegtu valsts militāros izdevumus un ļautu daudzkārtīgi palielināt pedagogu un mediķu algas. Šo rakstu ir komentējusi ap simts lasītāju, un to valsts institūciju novērtējums šajā lietā bija ļoti negatīvs.
Gada laikā kopš minētā raksta publicēšanas masu medijos netika atrasta neviena paziņojuma no valsts institūciju un pirmkārt, no vid, prokuratūras un ekonomiskās policijas puses, par jebkādam veiktām darbībām pret sergeju vojevodu, alekseju ignatjevu un viņu kompāniju. Izradās, ka minētās personas paliek ne tikai brīvībā, bet pat dibina komercuzņēmumus čehija republikā, var pieņemt, kā arī citās eiropas valstīs, kas ļauj viņiem dzīvot pilnā dvēselē, ne ko sev neatteicot.
Kas tika darīts gada laikā tieši pret minētām personām. Vai ir atklāti kriminālprocesi, vai no viņiem tika piedzīti piesavinātie naudas līdzekli, vai kā citādāk tās tika sauktas pie atbildības?
Ņemot vērā krāpnieciskas shēmas nozīmīgumu un piesavināto līdzekļu milzīgo apjomu, būtu lietderīgi lai minētās institūcijas publiski, proti, masu medijos atskaitītos sabiedrībai par padarīto darbu.

03.03.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

G

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes