Valsts ieņēmumu dienests - Aplokšņu algas

Firma SIA “Forevers”.
Lai izvairītos no pilnvērtīgas nodokļu nomaksas, saviem darbiniekiem algu daļēji izmaksā aploksnēs. Lielākā daļa aplokšņu algu ir cehu darbiniekiem bet administrācijai lielākā daļa oficiālā, un mazākā daļa - aploksnēs, bet aplokšņu algu saņem visi, bez izņēmuma. Līdz ar to darbinieks ir pakļauts lielākiem riskiem saņemt mazākas sociālās garantijas no valsts un nespēj rēķināties ar normālu algu. Pati algas izdošanas shēma ir ļoti labi atstrādāta tā kā uzņēmumā ir vairākas nodaļas, katrai nodaļai ir savs vadītājs un nodaļas vadītājs aploksnes izsniedz savas nodaļas darbiniekiem. Ņemot darbiniekus darbā, tiem tiek paziņots, kāda alga viņiem būs oficiāla un kāda alga būs aploksnē. Dodot aploksni uz tas ir rakstīts darbinieka vārds, uzvārds, un dodot aploksni rokās, no tās norauj vārdu un uzvārdu, netiek izsniegti izraksti ne par oficiālo algu, ne par kopējo. Tā kā šis uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī savā nozarē, Valsts ieņēmumu dienests varēja nepievērst uzmanību un neveikt padziļinātas pārbaudes.

K

I IXIXIIXER 06.02.2019

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/forevers-buves-jaunu-razotni-investicijas-22-miljoni-eiro.d?id=48901377 maksā konvertā darba algu, bet pie investīcijām tiek - ka dzivot mūsu valstī, citi uzņēmēji maksā nodokļus pilnā apmerā, bet nevar savilkt galus kopā un valsts nenāk pretī. Nemaksā nodokļus dalies ar amatpersonām un dzivo skaisti, saņem naudu no eiropas fondiem apejot nodokļu sitēmu Latvija.