www.sudzibas.lv Valsts darba inspekcija Krāpšanās ar darba samaksu

Valsts darba inspekcija - Krāpšanās ar darba samaksu

Labdien, mani sauc Gundars Dārziņš. Es radā sāku darbu 2021. Gada 13 septembrī. Strādāju uz frontālā iekrāvēja. Ivars joelis kad piedāvāja darbu uz frontālo sacija ka traktoru nopircis jaunu, taču tā nau tik labi nokrāsots. Pirmie konflikti ar joeļa kungu radās Krāslava kad daudzīvokļu māju agalmā nakts darbu laikā sagāzu sienu pie konteineru novietnes, lika uzmurēt bet tā kā visu laiku bija objekti nebija to laika izdarīt. Otrā reize bija kad lika vest asvalta frēzi kausā nenostropētu kura izkrita uz ceļa jo nevarēju nostropēt jo tādu stropu traktorā nau. Liek taisit apkopi tik eļļu un filtrus nedod tā vietā rupji apsaukā. Tehnikai nepērk ne uguns dzēšamos ne aptieciņu, nau arī atslegu lai tehniku remontētu. Strādāt liek gan sestdienas gan svētdienas tik samaksa par tām nau. Kad stājos darbā joelis sacīja sakumā bus 6.50 atalgojums. Pec mēneša bus 7.50 stunda. Taču ar atalgojumu nesteidzas kad jautaju kad tad būs atcert ja bieži jautāsi noņemšu uz 5.00 stundā. Vairāk kā menesi stradāju erberģes karjerā dainas. Darbu man ir jādara bieži bez pustdienām un tik daudz ka diviem butu diezgan ko darit. Karjerā uz vietas darba busā sed uzraugs māris safronovs kurš uzrauga lai tik ne uz mirkli neapstājos. Tāda sajūta ka cietumā. Nevaru pat sevis pec aiziet kur nu vēl kā darba likumā teikts ka pienākās tējas pauzes. 6. Un 7 janvarī busā visu dienu sēdēja ari cits darbinieks kurš algu saņem skatoties kā stādāju es. To vairs nevaru izturēt jo nenormāli nogurstu par 12 stundām dienā. 7. Janvārī zvanīju Joelim un teicu kad nevaru par 6.50 stundā tā strādāt bez atputas un teicu lai ved otru traktoru frontālo lai cilvēki kuri sēd bez darbībā busā. Vai ziņošu valsts darba inspekcijai. Šāds ir stāsts lai jums butu saprotams kā darba devēji eksplutē darbiniekus negribot maksāt. Ar cieņu uz sapratni gundars dārziņš. 08.01.2022. Gadā.

08.01.2022