www.sudzibas.lv Turība Negodprātīga naudas piesavināšanās

Turība - Negodprātīga naudas piesavināšanās

Vēlos aicināt jauniešus, kas izskata studiju iespējas turībā, ņemt vērā pāris faktus:

1. Neparakstiet studiju līgumu, kurā ir punkts "augstskola patur tiesības pieprasīt no studenta pilnu kopējo maksu par studijām... ". Ja gadīsies apstākļi, kuros objektīvu iemeslu (bērniņa piedzimšana, sava biznesa uzsākšana u. C.) pēc vairs nevarēsiet/nevēlēsieties turpināt studijas, bet būsiet iemaksājuši studiju maksu par pilnu semestri vai gadu - augstskola neatgriezīs jums naudu par nesniegtu pakalpojumu.

2. Vēloties atgūt pārmaksāto studiju maksu, augstskola jūs informēs, ka studiju pārtraukumos jums bija iespēja apmeklēt bibliotēku, lietot batis u. C. , tāpēc viņi pieņem, ka esat to darījuši un ietur jūsu naudu par pakalpojumiem, kurus neesat izmantojuši. Viņiem nešķiet loģiski, ka studiju pārtraukumu cilvēks ņem tāpēc, lai nebūtu jāapmeklē augstskola (augstākminēto objektīvo iemeslu pēc) , nevis tāpēc, lai to apmeklētu, bet jau pusoficiāli, turklāt par pilnu samaksu. Turklāt augstskola savā sistēmā redz, ka neesat nedz izmantojis bibliotēku, nedz pievienojis batis... Bet, tāda esot kārtība - negodprātīgi paņemt svešu naudu par nesniegtu pakalpojumu.

3. Kad vēlēsieties runāt ar personu, kas pieņem šādu lēmumu un/vai izstrādā negodprātīgos līguma punktus - jums atļaus runāt tikai ar sic, kur lēmumus, protams, nepieņem, bet atbildīgie darbinieki telefonu nelietojot. Arī e-pasts viņiem nav. Turībā e-pastu izmanto tikai sic, kurš tālāk pārfutbolē (labākajā gadījumā. Sliktākajā - paši atbild uz katru vēstuli vienu un to pašu) jūsu vēstuli uz citiem slepenajiem e-pastiem. Veidot dialogu ar kādu par to, ka ir negodprātīgi paņemt naudu par pakalpojumiem, kas nav sniegti - nevar.

Es savu kamolu norīšu, bet turību kā vietu, kur forši, droši un patīkami studēt neieteikšu nevienam (lasīt: ieteikšu ne tuvumā neiet) - gan aprakstītās naudas piesavināšanās dēļ, gan, būsim godīgi, vājā studiju satura dēļ, kur studējot it kā 3 dažādus priekšmetus, visos māca vienu un to pašu, bet jāmaksā par visiem 3.

09.12.2020

B