Trenere Marija Holodnova - Attieksme pret bērnu

2017. gada septembrī 244. pirmskolas izglītības iestādē uz grupiņas durvīm izlasījām sludinājumu, ka bērni no 4 – 6 gadu vecuma tiek aicināti uz nodarbībām pēc programmas “Vispārējā fiziskā sagatavotība pirmskolas vecuma bērniem”. Nodarbības tiek vadītas Rīgas 93. vidusskolā, kas atrodas Rīgā, Sesku ielā 72. Nodarbību cena 35 eiro mēnesī. Zvanot uz norādītajiem tel. numuriem 26633346 un 26471525, atbildi saņēmām krievu valodā. Uzreiz paskaidrojām, ka bērns ir latvietis un kurš krievu valodu māk ļoti slikti. Trenere Marija Holodnova teica, ka tas nekas, viņa vadīs nodarbības bilingvāli. Pieteicām savu puiku (4 gadi) nodarbībām. Nodarbības puikam no sākuma patika, bet tad ievērojām, ka puika regulāri sēž uz soda sola. Trenere apgalvoja, ka puikam klibo disciplīna. Ar mazo mājās pārrunājām uzvedības ābeci un puika nosolījās klausīt. Tālākajās nodarbībās puika tiešām centās, bet vienalga tika sodīts. Kā rezultātā sākām vērot nodarbību gaitu. Rezultātā sapratām, ka nodarbība tiek vadīta krievu valodā un ka problēma ir pašā trenerē, jo bērns nesaprot, ko no viņa grib. Pēc nodarbības runājām ar treneri, diemžēl saruna izvērtās ļoti nepatīkama. Trenere Marija Holodnova mums paskaidroja, ka latviešu valoda viņai sagādā problēmas un ka viņa nevar bērnam paskaidrot, kas ir jādara. Trenere arī ar mums nespēja sarunāties latviski un pārgāja uz krievu valodu. Treniņa laikā trenere Marija Holodnova bērniem krievu valodā palūdza no grīdas salasīt konusus, mūsu puika centās salasīt arī virves par ko saņēma sodu. Trenere mums paskaidroja, ka bērnam vienkārši jāskatās, ko dara pārējie un jādara tas pats. Situācija absurda. Visi bērni ceļ sporta piederumus puika arī sāk darīt to pašu, tikai nesaprata, kas jānovāc un pacēla to ko nevajag. Rezultātā trenere puikam lika pārtraukt apmeklēt nodarbības. Bērns šajā situācijā ir zaudētājs, jo gada vidū tika izņemts no nodarbībām. Arī šodien puika pēc dārziņa apmeklējuma prasīja , kad iesim uz sporta nodarbībām un solīja, ka ļoti centīsies. Kā lai bērnam paskaidro, kāpēc viņš vairs neapmeklēs šīs sporta nodarbības?

B

D Dillīts 30.11.2017

Ieteikums doties ar savu bērnu uz dzīvi ārzemēs kādā rietumeiropas/ziemeiropas valstī. Tas ir vislabākais, ko savam bērnam vari dot, lai viņš netiktu arvien vairāk traumēts ar tādām drausmīgām netaisnībām kādas tikai šajā republikā sastopamas!

C critical thinker 30.11.2017

es atvainojos, bērnam nav jānokļūst pie krievenes, kas latviski nemāk, kaut arī sola pretējo

alergologs 01.12.2017

Žēl puikas. Pataisa bērnu par muļķi, tikai tāpēc, ka nezin valodu, kas pēc idejas viņam nemaz nav jāzin, ja negrib.

A Azik99 01.12.2017

Pameklējiet citu sporta nodarbību tuvējā apkārtnē, ja jau bērns pats grib, nevajag viņam šo atņemt. Turklāt bērna vaina šeit nav it nemaz.

Ja pareizi izlasīju - nodarbību cena 35 EUR/mēn. Ja nodarbības netiek pilnvērtīgi veiktas, rakstiet iesniegumu Izglītības satura centram, lai veic pārbaudi izglītības iestādē un soda vainīgos.