Transporta un Sakaru Institūts

Nez kāpēc vēl neviens nav rakstījis par to "izglītības" iestādi, kuru sauc par TSI (Transporta un Sakaru Institūtu). Iestājos pagājušajā gadā pirmajā kursā (starp citu, aizgāju no LU Moderno Valodu fakultātes). * Pirmais, kas man "patika" bija tas, ka iestājeksāmeni bija 10Ls ar PVN :). Tas nozīmē: maksai, i ti uchisja.* Otrais: iestājos, es saucas Datorzinību un Elektronikas fakultātē. ** Pirmā gada priekšmeti: 25% augstākā matemātika, 15% programmēšana, 15% tiesību pamati (!), 15% filosofija (!), 15% fizika, 15% datoru uzbūve pamati (ar izsaukuma zīmēm atzīmētos - lūdzu ņemiet, ka šī ir uz programmēšanas sfēru tendēts virziens) ** Otrā gada priekšmeti: programmēšanas vispār nav!!!, toties ir politoloģija, angļu valoda, diskrētā matemātika (kuru vada cilvēks, kura balsi es divus solus tālāk nedzirdu), datu struktūras un algoritmi, kuru vada Brežņeva tipa cilvēks (tādā ziņā, ka liekas, ka viņs pie tāfeles nomirs) un principā viss. Redzēsim, kas būs tālāk... Bet laikam jau par 600Ls vakara nodaļā tas ir labi.Piezīmēšu, ka 90% pasniedzēji ir no RAU laikiem. Visi viņi ir konstruējuši lidmašīnas, ja ne pirmajam pasaules karam, tad otrajam nu gan. Nu PILNĪGS PIZĢEC!Neejiet tur, ja jums ir svarīgas zināšanas. Tādu TUR NAV! Sēž visīstākie birokrāti, un to vien zin kā visus dirsināt.Kā jau teicu, pārnācu no LU Svešvalodu fakultātes. Tad lai dabūtu atbrīvojumu no angļu valodas, man bija jāskraida 4 nedēļas šurpu-turpu, lai pirmkārt no LU izsistu kaut kādu apzīmogotu papīrīti, kurš pēc tam TSI četras reizes nederēja. Ir tur TSI tāds foršs pieņemšanas komisijas vadītājs: Barancevs. TĀDS KRETĪNS un BIROKRĀTS. Attieksme tipa "A mņe pohui! Nenravitsa - neučisj".Bet ar vairāk kā 10 parādiem turpinu mācīties nākamajā kursā. Skaitos pirmajā, bet maksāju jau par otro.Un vēl: saucās latviešu grupa - Lielākā lekciju daļa noris krieviski. Un neviens pat necenšas runāt latviski. "Maņ ta ir viegļāk"Tā lūk... :)

J JIECuK 14.10.2003

Fuflo polnoje! TSI rulit! Jesli Vas 4to to ne ustraivajet, sidela bi v LU! Uz tam i vse NUZNIJE predmeti, i prepodi nacisti itd!!!!

E Eschechego 17.11.2003

Vot bivajut-zhe tupogolovie barani s den'gami !!!! Ja sam zakonchil RAU (Fakultet elektroniki ) i uveren chto v RAU, a teper' i v TSI i TTI luchshie specialisti v svoih oblastjah znanij. Kstati s 60-x godov nichego revoljucionno novogo v sfere elektroniki ne pojavilos', vsjo novoe- eto usovershenstvovanie starih idej. A po povodu programmirovanija : kak on sobralsja bit' velikim programmistom ne znaja osnov (ASSEMBLER, Pascal, C ), naverno s Delfi i C++Buildera nachinat' hochet :), da i vsestoronnee razvitija ne pomeshaet. Mozhet krome TAUTASDZIESMAS aborigen esche uznaet o Kante, Aristotele, Freide, Nitshe..I voobsche v TSI sistema obuchenija ostalos' sovetskoj ( i eto po-moemu tol'ko + ), a togda UCHILI UCHITSJA, a ne umet' tol'ko odno.

T Tu-154 27.11.2003

Gggg. Komenti smeshnie. Vpro4em i "advokati" ploxo osvoili predmeti "vsestoronego razvitija", raz 2 predlozenija bez osibok napisat' ne mogut. Gaaaa

P peecha 22.12.2003

es ar tur gribeeju iet bet skatos vieni krievi vien... mosh RTU labaak??? "Maņ ta ir viegļāk" Tā lūk... :)

M mops 08.03.2004

ty snachala terminy perevedi na latyshskij, a potom diktuj, na kakom jazyke matematiku s fizikoj, a ne psevdokul'tury raznyje, prepodavat'.

H hihma 14.06.2004

TSI dlja durakof, kotorije nena40 bol6e nesposobni

A Alfons 01.11.2004

Točna līmenis tur ir baigais un vieni krievi, skaitījos latviešu grupā, bet visu mācījos krievu valodā. TSI komunistu augstskola. Gaisotne tur ir peeeeee.Un vēl tāds piķis ir jāmaksā.

F fytr 13.04.2006

Da vob6e 4eto tut lati6i tupjat po stra6nomu, vidimo ih turnuli iz LU, oni pri6li v TSI i tam toze ni4ego nepolu4ilosj, vot i zvizdjat tut sidjat urodi moraljnie!:)

E E 21.07.2007

"datu struktūras un algoritmi, kuru vada Brežņeva tipa cilvēks (tādā ziņā, ka liekas, ka viņs pie tāfeles nomirs) un principā viss." - ele zderzalasj, 4tobi ne nahamatj! Horo6ij moj tovari6j, esli tebe nuzni prepodi modeljnogo vida moze6 pojti poprobovatj postupirj v kakuju nitj komandu Baywatch i tam bude6 samim umnim i odarjonnim(hotja eto e6e somniteljno)! A ljudej oskarbljatj ne goze!!! "Barancevs. TĀDS KRETĪNS un BIROKRĀTS. Attieksme tipa "A mņe pohui! Nenravitsa - neučisj"." - A ti navernoe u nas privik, 4tobi za toboj vsjo vremja s zadi nosilasj mamo4ka i popku podterala, da?! Eto NE 6KOLA!!! "Un vēl: saucās latviešu grupa - Lielākā lekciju daļa noris krieviski." - A vot eto vse uze davnim-davno znajut!!! Mozno bilo poiteresovatsja, pered tem kak postupatj i blagopolu4no otpravitsja v LU, 4to bi v TSI odnim "umnikom" bilo menj6e!!!

N nunekas 07.11.2007

krievu fasisms ir neizskauzams...diemzel:(ja kads lv pasudzas, ka tiek diskrimnets pec calsts valodas, krievs to nosauc par fasistu/nacistu...tie, kas tiesam ta doma, atceraties- jus pasi esat tadi...

A A 17.06.2008

Vi URODI, chto ze vi ne sidite v svoem LU i RTU? Hrenovo tam? Chto, vas latiwej svoi ze ne prinemajut? Ja zakonchila TSI uspewno, i ljubomu v glaza vcepljus za svoj radnoj Institut! A esli ti GEMARojnoj po zizni, tak tebe vezde tak budit h...! Vali za kordon uchitsa! Posmotrim kak tebja tam primut i komu ti tam budiw nuzen svobodnij E SovSkij parenj :((((((

A Artūrs 02.09.2008

Pilniigi oki skola, un nestāsti ka kaads učiks ir kadreiz uzspiedis to ka krieviski vinam vieglaak un tapeec runaa krieviski. Ja ar kaadu vardu nezinaaja latviesu valodaa tad vienmeer atvainojaas un nebija taa, ka lekciju novadija krieviski !!! Visi ir cilveeki un prieks ka vismaz vini cenšās runaat LV valodaa !!! Vismaz + profesijai apguvu labi krievu valodu takaa esmu apmierinaats ar TSI !!!

S stallker 01.11.2008

TSI FOREVER! Тут преподы ЗАБОТЯТЬСЯ о учениках, им важно чтобы ТЫ понял тему, мне многие дяже посвещали своё СВОБОДНОЕ время безвозместно!

V vix 29.01.2009

Normāls institūts, protams Rus valoda tur ir daudz, bet profesori super, vismaz 5. gadā tā bija.
Starp citu otrajā kursā jau daudz vairāk zināja latviski runāt. Nesaprotu, ja nepatīk kāpēc Tu mokies.
Mums bij superīgs kurss, tiešām daudzi vairs nemācās, bet kad mācījāmies bij foršs kontakts gan savā starpā gan ar pasniedzējiem, pieļauju, ka tā nav visos kursos, bet profesori bij super, īpaši Nulls :)
Kas no mūsu kursa sapratīs :)

Z zaijka 29.01.2009

a ja ucus v BSA na latishskom fakult. PR i u nas toze mnogo russkih, i necevo vso ok, destviteljno - pered tem kak postupatj nada vso uznatj sto potom nebila nedovoljnih. ja scitaju sto kazdij v latviji dolzen znatj hotj po minimaljnomu latishskij i russkij. a etoij devushke TSI prosto ne po sili vot ana i psihujet- vse jei vinovati... !!!

A Aigars 24.06.2009

Nu nezinu, nezinu. Man jaunu liekas, ka skola ir SUPER, ti tiešām super, jo lai arī daļa pasniedzēju ir mazliet "sakaltuši", bet tas nozīmē, ka viņi tiešām zin ko runā un var ticēt tam ko turnā. Var tiešām labi apgūt krievu valodu, jo daudziem jauniešim ar to ir problēmas - arī man, bet nu vairs nav tik traki :) Skola ir omulīga. Par to, ka pasniedzēji runā krievu val - NEPIEKRĪTU, viņi cenšas runāt un runā latviski, ja nu vienīgi ir situācija, ak nespēj izteikties latviski, tad izska krieviski, bet censties cenšas runāt latviski. Un manuprāt skolā šobrīd vismaz izglītības līmenis nav krities, jo TSI ir privātā augstskola un pasniedzēju algu nenosaka valts (manuprāt), kas pretēji ir citās augstskolās, kur šobrīd ir krities izglītības kvalitāte. Arī beidzot TSI ir garantija, ka esi kļuvis par speciālistu jomā, ko studēji, protams, ja esi cītīgi studējis. turklāt viss skolas personāls ir ōti pretimnākošs.

I Ilja 09.01.2010

Es gan nepiekritu autoram!

Mācos neklātiene, nu jau ceturtajā kursa, un atklāti sakot, šā augstskola man patīk!
Protams, ir dažas problēmas turp un šurp, un jautājumi, bet, man liekas, ka tādi ir visur, ne tikai TSI.

Kas attiecas pret mūsu pasniedzējam, tad tūr tiešam - cepuri nost!
Pārsvarā ļoti atsaucīgi un atbildīgie cilvēki ar normālu (NORMĀLU!) attiecību pret mums, studentiem, un saviem darbā pienākumiem! Brīnos, ka mūsu laikā vispār ir saglabājušies tādi cilvēki.

Mācības programmā elektronikas un dator speciālistiem ir iekļauti tādi priekšmeti ka filozofija vai tiesību pamati tādēļ, kā tas ir, ka man liekas, nepieciešamas, lai TSI diploms tiktu akreditēts LR izglītības ministrijā un sertificēts ES līmeni.

Par mūsu kolektīvu arī paliek tikai labi vardi, jo mums ir ļoti draudzīga un izpalīdzīga grupa, jau no pašam pirmajam mācības dienām.

Tā ka tā. Man liekas, ka visam vainas tieši nelaimīga studenta attiecība pret cilvēkiem un lietam.

S stallz0r 19.03.2010

ja zakon4il TSI, fakultet upravlenija! Kogda ja postupal tuda ja bil ploskim po umu kak mne sejchas kazhetsja... i imenno te predmeti (filosofija, psixologija i t.d.) sdelali menja bolee raznostoronnim chelovekom! spasibo VSEM prepodam za to, 4to tratili na menja svoi nervi i vremja!

V vii 21.06.2010

Normāla augstskola un tiešām cepuri nost pasniedzēji cenšas runāt latviski, kas ir patīkami.

Varbūt neieteiktu šo augstskolu tiem, kas neko nesaprot krieviski, bet ja ir stimuls apgūt kaimiņzemes valodu tad mierīgi var stāties iekšā, jo ar centiby visu var panākt.

L latviete 11.11.2010

Kāpēc lai kāds gribētu apgūt krievu valodu??? :D:D:D:D Nedzīvojam psrs, bet gan Eiropas Savienībā. Te komentētāji arī ir slāvu cilvēki, bet vai kāds lasa, ko viņi raksta? NĒ! Lai raksta latviski, tad arī lasīs.
Manuprāt, jau sen pagājuši tie laiki, kad krievu skolas bija normāla parādība Latvijā. Tagad krieviem ir jāmāk runāt latviski, un tas, ka viņi to nedara, tikai parāda viņu slinkumu/necieņu.

Un nevajag naivi cerēt, ka, sūtot latviešu tautības cilvēkus uz LU un RTU studēt (ja nepatīk runāt krieviski), TSU paliks krievvalodīgi runājošiem. Ja krievvalodīgiem kkas nepatīk, tad viņi var droši apgūt sev nepieciešamās zināšanas tepat kaimiņos - Krievijā.

Es, aizbraucot uz Krieviju, runāt krieviski. Nemāku labi to valodu, bet censtos.