www.sudzibas.lv SŪDZĪBAS LV AUTORIZĀCIJA PORTĀLĀ

SŪDZĪBAS LV - AUTORIZĀCIJA PORTĀLĀ

Rosinu šajā portālā ieviest, ka sūdzības iespējams iesniegt, autorizējoties ar internetbanku, vai elektronisko parakstu, lai sūdzības nebūtu anonīmas. Tas pasargātu personas no nepamatotas apliešanas ar dubļiem, savukārt, ja sūdzība pamatota, tad tās iesniedzējam tāpat nebūtu pamats slēpties.

N

C canders 22.04.2014

" ja sūdzība pamatota, tad tās iesniedzējam tāpat nebūtu pamats slēpties."

Nedomāju gan. Iedomājies situāciju - lielveikala darbinieks ievēro, ka veikalā tiek "mazgāti salāti". Var anonīmi aizrakstīt PVD, anonīmi ielikt info šeit, bet būtu visai muļķīgi to darīt atklāti, jo tā var viegli pazaudēt darbu.

Tāpat ar sūdzībām pret privātpersonām - atceros, reiz pieļāvu kļūdu, ka atklāti izteicos par kādu cilvēku, par kuru bija pamatotas aizdomas par zādzību. Viņš, pat mani īsti nepazīstot, tomēr atrada radinieku adresi un vārdus un turpmākos pāris mēnešus dzīvojām zināmās bailēs. Tas ir viens piemērs, bet atzīsti, tādu var būt ļoti, ļoti daudz.

Anonimitātei internetā ir divi gali - droši vien šeit ir arī daudz nepatiesu ziņu, bet atņemt iespēju anonīmi paust viedokli būtu absurdi.

Ja nu sūdzība tiešām ir nepatiesa, Tev ir pilnas iespējas komentāros atklāti par to rakstīt, arī minot savu vārdu un telefona numuru - ja man jāizvēlas starp anonīmu viedokli un atklātas personas viedokli, izvēlēšos otro, kam pat var piezvanīt un apjautāties, kas īsti par lietu.

N neKārtībnieks 22.04.2014

Nav dūmu bez uguns