Spectre Latvia - Krāpšana

Darba pārrunās sasola brīnumus, noteikti liek būt “bezdarbniekos”, lai viņi pieņemtu darbā caur projektu. Viss Skaisti. Apmācības ir nosacītas, ja ir laiks tad kaut ko pamāca, ja nē, liek sēsties pie šujmašīnas un kaut kā pašam izdomāt ko un kā šūt gatavam izstrādājumam. Ovp neapmaksā, tikai it kā pēc pārbaudes laika. Kā saslimsti, un aizej uz slimības lapas uz nedēļu, tā jau vari gaidīt aptuveni pirms pārbaudes laika beigām, kad iedos tev parakstīt papîru, par atlaišanu. Laikam viņiem tas ir izdevīgi. Jo ļoti daudzus atlaiž, nesagaidot pat pārbaudes laika beigas. Nu protams, jo tad to var izdarīt nepaskaidrojot iemeslu. Tā kā ja esi slims, jāiet vien uz darbu, ja negribi lai tevi atlaiž. Un joprojām, turpina likt sludinājumus, ka meklē šūšanas mācekļus, neiesaku uzķerties. Jo ir pat izdomāts bonuss (tas ir pēc pārbaudes lika beigām) ja esi bijis visas darba dienas darbā, tad izmaksā bonusu 50 vai 100€ pie algas, bet ja esi kādu dienu slimojis tad nekā. Tas vairāk motivē darbiniekus iet slimiem uz darbu, nekā savādāk. Tikai galvenais vēl nevari zināt, vai tevi vispār paturēs darbā pēc pārbaudes laika beigām. Jo par to iepriekš nebrīdina. Tikai pasauc uz kabinetu, iedod jau sagatavotu papīru parakstīt un tas arī viss. Kā konveijeri. Iesaku turēties tālāk no šādas darba vietas.

14.03.2022

Atbilde no Spectre Latvia Support Pārstāvja atbilde 17.03.2022

Sveicināti!
Liels paldies par Jūsu viedokli. Precizējumam – jā, pieņemam jaunos darbiniekus apmācībai šuvēja amatā gan caur NVA projektu ‘Apmācība pie darba devēja’, gan arī kā standarta darbiniekus, ja kādu apstākļu dēļ kandidātam nav iespējas kvalificēties bezdarbnieka statusam.
Visas šuvējas darbam apmācām, līdz ar to darbiniekiem veicamās operācijas parāda šūšanas tehnologs – un tā kā šujamie izstrādājumi ir pavisam konkrēti, tad bažām par to, ka liks jaunajam darbiniekam domāt, ko šūt vai kā šūt, pamata nav😊
Saskaņā ar Darba aizsardzības likumu periodiskās obligātās veselības pārbaudes (OVP) apmaksājam, savukārt kā uzņēmuma bonuss darbiniekiem ir pirmreizējās OVP izmaksas kuras sedzam no uzņēmuma puses – atbilstoši uzņēmuma politikai, pēc veiksmīga pārbaudes laika noslēguma.
Pēc pārbaudes laika katru mēnesi ir iespēja nopelnīt ne tikai pamatalgu, katram darbiniekam individuālo iemaņu bonusu un kolektīvo efektivitātes bonusu, bet arī individuālu apmeklējuma bonusu, kas ar šī gada aprīli noteikts Eur 100 apmērā. Mēs katrā ziņā saprotam, ka gadās visādi – gan darbinieki slimo, gan viņu bērni, un par slimības prombūtni neviens netiek atbrīvots. Apmeklējuma bonuss ir ikmēneša paldies darbiniekiem, kas rūpējas par savu veselību un rod iespēju katru darba dienu atnākt uz darbu, sekmējot veiksmīgu uzņēmuma mērķu izpildi.
Likumā noteiktais pārbaudes laiks dod vienlīdzīgu iespēju abām pusēm – gan darbiniekam, gan darba devējam, pārbaudīt un izvērtēt atbilstību konkrētajam darbam un attiecīgi pieņemt lēmumu vai turpināt darba attiecības noslēdzoties pārbaudes laikam.
Kā uzņēmumam mums viennozīmīgi vissvarīgākais ir stabilas ilgtermiņa komandas veidošana – mums ir milzīgs prieks par katru šuvēju, kas šajā mūsu jaunākajā filiālē strādā jau no tās atklāšanas dienas pirms 5 gadiem. Jā, mēs apzināmies, ka šuvēja darbs nav viegls – tas ir fizisks darbs, prasa precizitāti, un ir nepieciešams noteikts darba ātrums, bet ļoti priecājamies par ikvienu jauno kolēģi, kam sanāk, izdodas un patīk.

P Palīgs neskaidrajiem 14.03.2022

Izklausies pēc hroniskā slimotāja, diemžēl.