www.sudzibas.lv Southwestern Advantage Krāpšana, manipulācija, pilnas informācijas neizpaušana

Southwestern Advantage - Krāpšana, manipulācija, pilnas informācijas neizpaušana

Uzņēmums darbojas kā īstās dzīves "Mēstules"/Pop-up reklāmas - piedāvājot daudz naudas, fantastisku pieredzi un unikālu ceļojumu.
Viņi piedāvā/mēģina iesmērēt ideju par nejēdzīgi dārgu grāmatu tirgošanu Amerikā, piemetinot daudzus krāsainus izteicienus un bildītes, komplimentus un aicinājumus (taču viņiem vajagot tikai labākos un uzticamākos, tāpēc esot ļoti Ilgas sarunas) - gluži kā siers peļu slazdā. Izklausās forši, bet reāli - manipulē un cenšas skalot smadzenes sākot ar pirmo zvanu - ievāc cilvēku numurus, prasot visus iespējamos cilvēkus, kuriem kas šāds varētu interesēt, jo sākumā tiešām izklausās fantastiski. Arī uzdod mājasdarbus - aizpildīt anketas, atbildēt uz jautājumiem, uzrakstīt kaut kādu sacerējumu, taču vislielākais klupšanas akmens ir lūgšana zvanīt cilvēkiem, kas iepriekš piedalījušies viņu organizētajā pasākumā - cilvēkus, ar kuriem sazināties, liek izvēlēties no viņu sagatavotiem sarakstiem uz personīgajiem datoriem, tātad - garantēti sazvanīsies ar kādu, kurš pie viņiem jau strādā. Viņu birojā uz vietas arī tāda šķietami nepiespiesta, jauka un mājīga sajūta, taču diezgan ātri var saprast, ka viss ir mākslīgs - pat cepumu iedod, lai zemapziņā būtu pozitīvākas sajūtas.
Ar mani mēģināja manipulēt Anna Mašņikova (izgājusi kaut kādus elementāros cilvēku čakarēšanas kursus, uz ko uzķeras tie no mums) - pirmo stundu sanāca, bet jau ļoti ātri šķita, ka tur kaut kas tomēr pavisam nav tīrs, un tā arī ir - tikai pēc dažām tikšanās reizēm tiek minēts, ka par daļu būs jāmaksā pašam - beigās - teju visu - par ceļu, naktsmītnēm, ēdienu, piedalīšanos, visticamāk arī par tām grāmatām sākumā jāsamaksā, lai, ja nu kas, tu viņiem nu noteikti nepaliktu parādā... Turklāt no savas nopelnītās naudiņas darbinieks reāli dabū tikai 40% - pārējais ir jāatdod. Darbs esot smags - internetā par to var izlasīt - pats nebraucu, jo neuzķēros.
Uzņēmums acīmredzami darbojas pēc tā sauktās "Piramīdas Shēmas", kas vairākās valstīs ir nelegāla.

Šī būtu bagātnieku izlutināto knēveļu alternatīva darbam, kur patiesībā neko nenopelna, jo citi jau tur īsti nevar tikt. Ja ir nauda un vēlme to nelietderīgi un pat debili izmest - to var izmantot kā tualetes papīru. Vai arī doties šajā ceļojumā un varbūt iepazīties ar kādu normālu cilvēku, jo būsim reālistiski - neviens nevēlas strādāt manipulatīvu vergu darbu par savu naudu, kamēr uz tevi bļauj par nepadarīto.
Galvenais - lai arī kas notiktu, lai arī ko nolemtu iesākt - nedodiet viņiem nevienu numuru. Paziņas nelika mierā mēnešiem, lai arī visu laiku atteicās no tādām muļķībām. Te tev nu bija garais pārbaudes periods - ķer visus, un skrien pakaļ visiem, kurus varētu dabūt.

Galu galā nevar saprast, kas par šo visu dara skumjāku - tas, cik ārkārtīgi draņķīgi un nemākulīgi viņi to visu pasniedz (laikam tomēr tēmēts uz trulo amerikāņu tirgu) , vai arī fakts, ka cilvēki uz šo reāli arī iekrīt...

N

Sveika, NotAnnaM! Kā "Southwestern Advantage Latvia" pārstāve pateicos par Tavu viedokli, un man žēl, ka Tev ir radies negatīvs priekšstats par programmu, un atvainojos visu mūsu jauniešu vārdā, ja kādā brīdī esam tev likuši justies slikti.
Mūsu jauniešiem vienmēr tiek mācīts un uzsvērts, kā nepieciešams uzsvērt programas gan pozitīvos, gan grūtos aspektus, kādi visnotaļ ir, jo šī programma ir viena no grūtākajām, kāds vispār jaunietis varētu darīt.
Atlases process tiešām tiek veidots ilgāks, kura laikā mēs pārbaudām jaunieti - tai skaitā arī viņa centību pildīt mājasdarbus un iziet ārpus komforta zonas, jo meklējam to, kuri ir gatavi centīgi strādāt un centīgi mācīties. Bez šīm īpašībām nav vērts braukt uz Ameriku, un cilvēkus, kuri nevar pierādīt, ka viņiem piemīt šīs īpašības, arī neņemsim programmā. Mēs neesam ieinteresēti vienkārši paņemt kādu programmā, jo jauniešiem nemaksā par to, ka viņi tikai aizved citus jauniešus uz Ameriku - jaunieši iegulda savu laiku un pūles, lai apmācītu jaunos dalībniekus, un saņem atalgojumu tikai tad, ja sagatavotie pirmā gada dalībniekiem pašiem ir labi rezultāti vasarā.
Vienkārši ņemt cilvēkus programmā ņemšanas pēc ir laika izšķiešana, un mēs neuzskatām, ka tas ir ētiski.

Par to, ka jaunieši paši sedz ceļa, darba atļaujas/vīzas un dzīvošanas izdevumus - tā tas ir visām Summer Work and Travel programmām, un nav nevienas vasaras darba programmas ASV, kur viss tiktu apmaksāts programmas dalībniekam. Viss apmaksāts varbūt varētu būt tikai kādām apmaiņas programmām, kas neitver sevī naudas pelnīšanu vai strādāšanu vispār, bet tikai pieredzes iegūšanu. Visās programmas - vai braucot saldējumus pārdot ASV, vai viesnīcas tīrīt, Makdonaldā strādāt vai pie baseina par glābēju strādāt - ir nepieciešams kārtot DS-2019 atļauju, lai legāli strādātu ASV, J-1 vīzu vēstniecībā, un pašam pirkt biļetes, kā arī meklēt un nodrošināt dzīvesvietas izdevumus. Mūsu programmā lielākajai daļai jauniešu ir iespējams dzīvot pie viesu ģimenēm, kas palīdz ietaupīt uz dzīvošanas izdevumiem.

Par samaksu runājot - studenti saņem komisiju no katra pārdotā komplekta, un šī komisija ir 40%. Tas nozīmē, ka atlikušajos 60% ietilpst pašas preces vērtība (grāmatas šajā gadījumā). Salīdzinot ar citiem tiešām pārdošanas darbiem - lielākoties komisijas nauda, ko pats pārdevējs saņem ir aptuveni 10-15%, varbūt 20%.
Viens no iemesliem, kāpēc tik daudzi jaunieši izvēlas strādāt un piedalīties vairākas vasaras, ir arī šis salīdzinoši augstais atalgojums, jo saņemot 40% no katra pārdotā komplekta, studenta atalgojums par pārdošanu vienam klientam var būt aptuveni 100-200 dolāri. Tāpēc pat, ja studentam ir tikai viens klients dienā vasarā, tad iespējams jau saņemt labu atalgojumu, kas ir vairāk nekā vidējs darba ASV.
Katru gadu labākie pirmā gada dalībnieki no Latvijas nopelna 10 000 vai vairāk dolārus vasaras laikā, vidējs dalībnieks pirmajā vasarā nopelna aptuveni 6 000 dolārus. Šie visi skaitļi ir reāli un ar tiem iespējams iepazīties kompānijas veidotās atskaitēs, kā arī personīgi satikt tos latviešu students, kas ir darbojušies un turpina darboties, un ir reāli nopelnījuši šādus skaitļus.
Protams, rezultāti atšķirās un NAV garantēti, jo neviens nevar garantēt, cik kurš centīgi strādā un pielietos apmācībās iegūto. Protams, katru gadu ir gadījumi, kad kādi jaunieši saprot, ka nevēlas strādāt gana centīgi, vai nav izdevušies programmā pareizo mērķu vadīti, un vai nu nenopelna pietiekoši vai izstājas un dara ko citu.
Tai pašā laikā jaunieši, kuri izvēlas veidot raksturu, pārvarot grūtības, un iegulda nepieciešamās pūles, saņem vērtīgu atalgojumu gan naudā, gan pieredzē.
Šis darbs nav priekš katra, un, ja mēs saprotam atlases laikā, ka jaunietim labāk un izdevīgāk būtu strādāt darbu, piemēram, kafejnīcā, kur atalgojums ir par stundām, mēs ieteiksim jaunietiem meklēt citu variantu. Savukārt, tie, kuriem patīk ideja, ka viņi tiek atalgoti atbilstoši viņu pūlēm, ir tie, kurus mēs meklējam.
Tas ir līdzīgi kā Universitātē, ka labas atzīmes neviens negarantē, bet tie kuri iegulda pūles mācoties un gatavojoties eksāmenam, arī parasti saņem labākās atzīmes. Bet ir jaunieši, kuri Universitātē saprot, ka nav izvēlējušies īsto nozari vai nav gana motivēti, un knapi izvelk, vai arī izstājas no Universitātes to nepabeiguši.
Lai atrastu pareizos kandidātus , ir nepieciešams apzvanīt daudzus studentus, jo, kā jau minēju, šī programma nav piemērota katram.
Šeit ir iespējams atrast vairāk informācijas, un palasīt programmas dalībnieku atsauksmes, kas visi ir guvuši panākumus, jo izvēlējušies centīgi strādāt: https://southwesternadvantage.eu/lv/rekomendacijas

Ja ir kādi jautājumi, vai neskaidrības, labprāt dzirdētu no Jums, NotAnnaM. Mūsu kontaktinformāciju var atrast mājaslapā un Facebook lapā: https://www.facebook.com/southwesternlatvia.

R ROberts Alsins 18.03.2021

Ok, tu saki ka tu biji gudrāks un neuzķēries, bet vai tev pašam nešķiet, ka tu vienkārši nebiji gatavs un negribēji sevi piespiest to izdarīt jo neticēji ka nevarēsi pavilkt?
Un tad protams svarīgākais jautājums, gudriniek, ko tu esi sasniedzis savā dzīvē un ko tu esi ieguvis neaizbraucot šajā programmā?