LV RU
www.sudzibas.lv Siguldas dzemdību nams Pazemojoša attieksme, ņirgāšanās dzemdību laikā

Siguldas dzemdību nams - Pazemojoša attieksme, ņirgāšanās dzemdību laikā

Vēlējos pastāstīt par Siguldas dzemdību nama dakteri Sandru Kumpiņu, tieši par viņas attieksmi pret jaunajām mamiņām, kuras ierodas dzemdēt?
Sākumā izklāstīšu savu pieredzi un visu kā bija - Tādad 26.08.2019 vakarā ierodamies ar draudzeni Siguldas dzemdību namā (mums bija līgums arī ar vecmāti Aiju Mikovu, kura mūs tur gaidīja), pirmais ko satiekam ir šī Sandra Kumpiņa (noplukusi daktere, kura nestādās priekšā, kas viņa tada vispār ir (sākumā domāju, ka apkopēja), ne labdien, ne labvakar utt). Paķer mūsu papyrus, ierauga, ka bijuši 2 ķeizari iepriekš saka, ka te ar ķeizars jātaisa. (Piebildīšu, ka mēs zinājām sekas, ka dzemdēt pēc 2 ķeizargriezieniem ir riskanti utt, mēs tomēr gājām uz dabiskām dzemdības, regulāri apmeklējam speciālistus, kā arī Siguldas dzemdību nama vadītāja ar savu parakstu pati apliecināja, ka varam dzemdēt. Protams, ja nekas nebūtu, tad arī izdarītu ķeizargriezienu. Kā arī tajā pašā dienā no rīta bijām uz apskati privātklīnikā, kur viss apstiprinājam ,ak varam dzemdēt dabiski)
Un tā, satiekam arī savu vecmāti Aiju Mikovu, kura uzreiz mūs laipni ieaicina pirmsdzemdību telpā paskatīties atvērumu utt…
Tajā telpā bija arī minētā ārste Sandra Kumpiņa, kura atkārtoti skandināja, ka "ķeizars, ķeizars te būs" (visticamākais, viņa vēlējās mājās, jo bija vēls) piebildīšu, ka viņa pat nebija iedziļinājusies un apskatījusi papīrus par to, ka varam dzemdēt.
Pulkstens 00:45 ienāk vecmāte Aija Mikova, paskatās, ka viss ir labi, ir atvērums un ejam uz dzemdību galda. Šeit atkal mums netiek piedāvāts, ka varbūt ejam uz baseinu, vai kādu pozu labāk.
Ninākam uz galda, Un šeit sākās pazemošana no ārstes Sandras Kumpiņas, pie galda viņa pienāk košļājot košļeni un ņirgājoties, ka nekas nebūs, būs ķeizars, ķeizars..pazemo draudzeni psiholoģiski. Vecmāte Aija Mikova strādā ar manu draudzeni, protams, arī es esmu klāt (kaut man vispār neviens pat vārdu, uzvārdu nejautāja ienākot, interesanti ) un mūsu dūla, viss norit ļoti labi, līdz brīdim, kad daktere Sandra Kumpiņa pagrūž vecmāti malā un sāk pildīt vecmātes darbu (ārste, kurai ir tikai viss jāuzrauga), kas manai draudzenei nepatīk, uz maniem jautājumiem, vai viss labi, ko jūs darat viņa neatbild, tikai saka, ka Tu nepiedzemdēsi utt..Atkal vadību pārņem vecmāte Aija Mikova, kura saka, ka galviņu jau varot redzēt un bēbis ir tepat jau..atkal Sandra pagrūž malā vecmāti un saka, ka nekas neiet uz priekšu, un tas viss man draudzenei sita ārā no ritma, jo spēks viņai bija, + bēbim sirds tonīši arī labi..Māte varējām vēl vismaz 30 minūtes spiest.
Pēkšņi daktere Sandra Kumpiņa paķēr vakuuma sūkni (piebildīšu, mums nepajautājot, ne man, ne draudzenei vai gribam to, jo vkuumu mēs noteikti negribējām) ieliek un sāk jau ar vakuumu vilkt bebi un kliedz virsū manai draudzenei. Protams, draudzene šokā, daktere nomet to sukni un ienesās jau gulta uz ķeizaru aizved.
Es jautāju, kas notiek, man viņa neko neatbild. Vecmāte Aija Mikova arī ļoti neapmierināta ar šādām darbībām, iejaukšanos dzemdību procesā no dakteres puses.
Draudzene aizvesta uz ķirurģijas telpu, un GALVENAIS, ka viņai anestēzija vēl nav iedarbojusies, bet daktere Sandra Kumpiņa jau griež vēderu, uz ko draudzene "bļauj, ko jūs darat, man sāp!", tad draudzenei tika iedota koma, ka viņa atslēdzās un bēbis izķeizarosts (Paldies Dievam sveiks un vesels).
Tālāk, otrās diena, esam jau palātā, iekārtojušies, protams, vilšanās ārstes attieksmē utt, arī vecmāte ar ārsti neapmierināta, jo piedzemdēt varējām, vajadzēja tikai laiku mazliet vairāk dot.
Bet tam visam pa virsu vēl daktere Sandra Kumpiņa ienāk pie manas draudzenes palātā un pazemo, es taču teicu, ka tu nepiedzemdēsi, jo uzreiz vajadzēja ķeizaru utt..
Mans redzējums, vecmātes redzējums, dūlas redzējums ir viens - daktere Sandra Kumpiņa ar savu attieksmi, ņirgāšanos, darbībām (iejaucoties pieredzējušas vecmātes darbā) centās darīt visu, lai psiholoģiski mūs sagrautu, kaut viss bija labi sācies.
Pēc notikuša arī palasīju internetā sūdzības.lv par dakteres Sandra Kumpiņas attieksmi arī atradu līdzīgas sūdzības, un uzskatu, ka tādas ir vēl daudz, tikai neviens nerunā atklāti.
Esmu gatavs runāt atklāti, lai citām jaunajām māmiņām dzemdībās nebūtu jāsaskaras ar dakteres Sandras Kumpiņas pazemojošo attieksmi!Piebildīšu arī to, ka maksas palātā (200 EUR) izlietne bija aizdambējusies un neviens tā arī neatnāca salabot kamēr bijām tur.
Siguldas dzemdību nams ir MISKASTE!
Galvenais ko vēlos teikt, nav svarīgi, ka nesanāca dabiski piedzemdēt, BET ĀRSTES ATTIEKSME PRET PACIENTU – ņirgāšanās, pazemošana, izsmiešana. Ētikas normas taču ārstiem arī ir jāievēro.
Protams, ir jau saņemta atbilde uz sūdzību no Siguldas slimnīcas vadītāja V. Siļķes, kas ir atkārtota ņirgāšanās, no viņa puses.
Cilvēki miļie, NEKAD un NEKĀDĀ gadījumā nedzemdējiet Siguldas dzemdību namā.

Komentāri (7)

JānisK 28.08.2019

Lūdzu sazināties ar mani, kuriem ir bijusi līdzīga attieksme no Sandras Kumpiņas puses, jo šādiem ārstiem nav jāpieņem dzemdības!
Esmu gatavs runāt atklāti arī presē par Kumpiņas kundzes( bijusi Cēsu dzemdību klīnikas vadītāja, kur bieži mira zīdaiņi un to slēdza) darbībām, jo viņa nav tiesīga pieņemt dzemdības!

really? 29.08.2019

sitie 2in1 stila "mees dzemdejam,zinaajam,teicam,bijam neapmierinati" teksti tak nav nopietni uztverami!
Tikpat nopietni,ka nu jau ar 3 berniem draudzene joprojam ir tikai draudzene!

JānisK 29.08.2019

Cik Tu reizes esi bijis dzemdību namā Siguldā un dzemdējis?

Li LiTTa 30.08.2019

dūla, draugs, dūla, ne dulla :D

Arkukušjans 30.08.2019

Nezinu, nezinu. 2 ķeizari, un ar trešo nepamatoti riskēt? Domāju ka tie iepriekšējie divi ir veikti noteiktu pataloģiju dēļ, kā arī nosliecos, ka ārste tomēr vairāk saprot no šīm niansēm, un izvēlas drošāko variantu, nevis Jūsu un jūsu "dullas" :D, ka rakstāt ( jo ir Dūla), apmierinātību.
Bet noteikti šādās situācijās ir jāgriežas instancēs, kuras uzrauga medicīnas sistēmu, jāveic ekspertīze un ārsta darba izvērtējums, un tikai tad var atļauties publiski izteikt verdiktu pār ārsta rīcību soc tīklos.Jūs rakstāt, ka viņas vadītajā klīnikā bieži mira bērni un tādēļ klīnika tikta slēgta. Šī ir maldīga informācija un apmelojoša, klīnikas slēgšanai bija cits iemesls. un, ja ir apdraudējums bērnam un ķeizargrieziens ir labākais variants, manuprāt riskēt ar bērna dzīvību, kaut kādu savu iekšēju uzstādijumu dēļ ir visai dīvaina izvēle. Labi ka bērniņš vesels un viss labi beidzās!

Li Liga 21.02.2020

Dzemdēju Siguldas slimnīcā 09.10.2019. Dežūrējošā ārste bija Sandra Kumpiņa. Laipni sagaidīja, pārbaudīja, visu laiku bija pozitīvi noskaņota un jokoja. Pašā dzemdību procesā gan neiesaistījās, jo pēc ūdeņu pārduršanas viss notika ļoti ātri un iztiku tikai ar vecmāti, bet pēc tam smuki sašuva, joprojām uzturot pozitīvu noskaņojumu. Pēc tam izstāstīja, kā sevi apkopt, kamēr rētas dzīst, un teica, ka gaidīs nākamreiz. Tikai labākās atsauksmes :)

JānisK 21.02.2020

09.10.2019. Varētu būt, ka bija iemācījusies tā Kumpiņa kaut kādas pieklājības normas. Jo tajā laikā viņai jau boka vairākas sūdzības iesniegtas Veselības inspekcijā.
Bet uz 27.08.2019 viņa vēl bija tālu no ētikas kodeksa ievērošanas.
Cik dzirdu, tad tagad atkal sākusi palaisties pazemojot pacientus!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes