Signāls Madona - Salauza auto

Apmēram gadu atpakaļ, pirms Līgo svētkiem biju iebraucis Madonā , Lazdonas ielā 21, Signāls autoservisā ar savu auto Volvo V70 ,lai iegādātos rezerves daļas. Sev par nelaimi ieminējos ka man deg check engine lampiņa. Atnāca slaids,garš jauneklis ar datoru un solījās nolasīt, kas tā par kļūdu. Par 20 eiro uzzināju ka kļūdas kods ir P0016- varētu būt nepareizi uzlikta zobsiksna vai VVT mufta. Par 70 eiro tas darbinieks solīja visu saregulēt kā vajag. Norunātajā dienā ,no rīta biju klāt. Pēc četrām stundām remonts bija pabeigts, priecīgs samaksāju un devos prom. Kā noprotat, nekādu čeku vai citu papīru man neiedeva. Nobraucot vairākus simtus kilometru sapratu, ka būtiski palielinājis degvielas patēriņš, bez tam tā lampiņa deg kā degusi. Zvanīju servisa vadītājam un izstāstīju savu problēmu. Problēmu solīja novērst. Norunātajā dienā bija klāt . Meistars bija neizgulējies, jo YouTube pa nakti bija skatījies klipus kā mainīt zobsiksnu un regulēt VVTi sistēmu!!! Pēc četrām stundām apnika staigāt pa pilsētu un gāju skatīties kā tur iet. Man bija jātur sadales vārpsta no izkustēšanās ar vecu plaķeņu un sarūsējuša bleķa palīdzību!!!. Isāk sakot visu ko izmēģināja, bet lampiņa tā arī nenodzisa. Vēl nekaunējās paprasīt 10 eiro par plastmasas vāku no sadales vārpstas gala. Kopumā samaksāju 100 eiro neskaitot ceļu par neko. Lampiņa kā dega tā deg.
Samierinājos jau ar bezmērķīgi iztērēto naudu, nobraucu kādus 10t kilometrus kad mēnesi atpakaļ motors sāka niķoties. Noņemot zobsiksnas vāku tika konstatēts, ka zobsiksna ir palikusi stipri šaura tikai 12 mm platumā un tuvu pie satrūkšanas momenta, kas kā zināms draud ar pilnu dzinēja remontu.
Tika konstatēts, ka Madonas servisā saskrūvējot kopā kloķvārpstas skriemeli un zobsiksnas apakšējo zobratu tika izmantotas 4 gab garākas skrūves, vai nebija uzlikta starplika. Rezultātā skrūves bija 3mm par garu un izvirzījās zobsiksnas zobratā rīvējot nost zobsiksnas sānu,padarot to šaurāku. Ja pabrauktu vēl kādu brīdi motoram būtu jāveic pilns remonts. Kopsumma mani zaudējumi ir vismaz 300 eiro, ieskaitot transportēšanu un Madonā samaksātos 100 eur par auto sabojāšanu. Lai mani nevainotu neslavas celšanā ,klāt pievienoju divus foto, pirmajā tas, kas palicis pāri no zobsiksnas, otrajā skrūves,kura galus nopulējusi zobsiksna, beržoties pret to.
Tagad saprotu pats un citiem iesaku, ka par remontu vienmēr jāpieprasa čeks un citi dokumenti. Ja tie man būtu, zaudējumus varētu atgūt tiesas ceļā. Tad jau iznāk, ka nodokļi arī netika samaksāti par šo remontu. Iespējams, ka tā šinī uzņēmumā ir sistēma un VID tur savu degunu nebāž.
Nevienam neiesaku braukt uz šo servisu, kas attieksmes un kvalitātes un aprīkojuma ziņā atgādina 80-to gadu kolhoza darbnīcas. Un uzmanieties no atslēdzniekiem, kas YouTube skatās klipus, kā remontēt auto.
Griežaties pie profesionāļiem un pieprasat čeku un citus dokumentus. Tad iznāks labāk drošāk un lētāk.

S S.EM 21.06.2016

gadiem, 2014 gada vasarā. Neesmu saņēmis pretenziju no klienta, situācijas atrisinājums ievietojot sūdzību pēc 2 gadiem man šķiet muļķīgs. Lūgšu sazināties lietotājam Leons 7 ar mani telefoniski.
Ar cieņu SignalsEM parstāvis
V.Madernieks

L Leons7 04.07.2016

Tā bija 2015 gada vasara.(mazāk par gadu) Situācija nerastos, ja darbnīcā būtu palīgierīce sadales vārpstu bloķēšanai (ebay 30 eur), jo vaina bija VVT muftas regulējumā-tagad viss kārtībā -lampiņa nedeg ,un nenāktos fantazēt un ņemt nost apakšējo zobratu, kuru saliekot arī notika kļūda.Lai jaunie puiši trennējas arodskolā uz stendiem vai ķīlē savus braucamos,nevis uzreiz tiek laisti pie dzinēju regulēsanas. Sūdzība ir pamatota jo radīja man diezgan jūtamus līdzekļu zaudējumus,bet par laimi ,pamanot laicīgi, biju spējīgs novērst.